Keresés

Részletes keresés

carbonara Creative Commons License 2007.02.03 0 0 7733
Bregenz :mint a patyolat tiszta csöndes svájci kis városkákban.

Bocs, de a városka osztrák, bár beékelve Svájc és Németország közé, mindkettőbe gyalog át lehet sétálni.
Előzmény: fantomasso (7731)
Caipi Creative Commons License 2007.02.03 0 0 7732

Hát akkor igazán szerencsétek volt szilveszterkor. Egyébként mi is átmentünk Eisenstadt-ba, illetve a városban nagyon jókat ettünk.

Ami nekem idáig kaja szempontjából a legjobban tetszett, az Tapolcán a Pelion. Megyünk is megint márciusban, remélem, ugyanaz(ok) a szakács(ok).

Előzmény: derekbell (7727)
fantomasso Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7731
Nem vettem észre, hogy nem Sopron. Ami Bregenzet illeti, elég homályos hely, egy időben járkáltam arrafelé, a kurvák százméterenként álltak az út szélén, a tíz év előtti Üllői út külső jutott mindig eszembe ott, szerintem beljebb is van Európa, legfeljebb a svájciak szerint talán nincs, bár annyi drogost és elmebeteget sehol sem láttam mint a patyolat tiszta csöndes svájci kis városkákban. Szinte minden ismerős családra jutott egy túladagolásos halál.
Előzmény: derekbell (7721)
derekbell Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7730

Egyértelműen nálam! Ez az én specialitásom!!! Egyedi védjegyem!!

 

 Egyrészt egy bizonyos esetekben megmagyarázhatatlan ritmuszavar az oka (a Renault autómárkát pl. következetesen és mindíg Renualt-nak írom, még véletlenül se helyesen), másrészt a "kapkodás", amikor valamiért nincs időm, vagy türelmem végigolvasni a viszonylag gyorsan leírtakat és kijavítani a böszmeségeket....

 

Sorry...

Előzmény: Szakadás (7729)
Szakadás Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7729
Nálad vagy nálam keveri össze valami vírus a betűket?
Előzmény: derekbell (7727)
H_G Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7728
A Sopron hotelben laktam 1x, ott nagyon jó volt a kaja. (Fitness-részleget nem kerestem.)

Előzmény: derekbell (7727)
derekbell Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7727

Hát kérlek szépen. Mi a Lővérben nagyon régi vendégek vagyunk. A házat az utóbbi időben viszonylagtisztességesen rendbe hozták, máta mi a szobákat illeti. Az étterem számunkra, minfenféle dicsekvő táblák dacára, pocsék volt és szinte kizárólag a városba ntáplálkoztunk a reggelit leszámítva. Tavaly egy rednezvény kapcsán ott volta bankett és jobbank tettük minél hamarabb elfeldni...

   Féltem is rendesen ezek után  az idei  szilveszteri vacsorától, ami óriási meglepetésre ISTENIEN siekrült. (Az is igaz ,hogy könyebb EGY menüt kitalálni és több száz ember számára elkészíteni, mint á la carte kavarni....)

 

Amúgy a szomszéd Fagusban is voltunk már többször és bár az optikailag ég és föld (naná friss és legnagyobb kortárs építészünk műve) a difi, a konyha és éttterem ott is harmat, a wellnessig pedig el se jutottunk mert egyszerűen nem kaptunk fürdőköpenyt, hogy bemehessünk, szállóvendégek dacára...

 

Évetne egyszer egy hosszú hétvégre elviselhető mindkét hely és a város is. Mi mindíg elbóklásznuk kirándulni... 

Előzmény: Caipi (7726)
Caipi Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7726
Te, ha a Lővérre mint szállodára gondolsz, Neked nem volt csalódás? Mert nekem igen. Ízetlen kaják, idejétmúlt környezet, hangyafütyinyi "wellness"-részleg...
Előzmény: derekbell (7721)
Caipi Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7725
Nem leülős, de én nem is vagyok süteményes/cukrászdába járós, a fagyijuk érdekel, amúgy csak az Esterházy tortájukat kóstoltam, az finom volt. Egyébként a parfétortájuk is jó.
Előzmény: derekbell (7711)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7724
Ha a Mammut mellettit kérdezed, voltunk ott párszor, Il Treno-k közül a jobbik. Udvarias felszolgálás, és a kaja is rendben volt, egy pizzára nyugodtan megéri.
Előzmény: Niori (7713)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7723
Európa kávéházról annyit, hogy nekem ott lopták ki a pénztárcámat a zakómból, kb dél környékén (régebben, 3-4 éve). Ez persze fizetésnél derült ki, akkor beugrott hogy mintha egy öregember matatott volna a fogasnál. Mikor ezt elmondtam a pincérnőnek azt mondta, hogy 'ja, megesik itt az ilyen', majd az volt a legnagyobb probléma, hogy most hogy lesz kifizetve a 2 kávé (kifizette akit én hívtam meg). Azóta sem voltam ott, és soha nem is megyek oda.
H_G Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7722
És az a közepes sütijük még mindig jobb a kávénál, mert az igazán förtelmes (egy kávéházban!), Dallmayrből. (Ha sörözőjük lenne, akkor meg olasz sört árulnának?)
Előzmény: derekbell (7720)
derekbell Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7721

Mondjuk attól eltekintve ,hogy a szilvesztert éppen Sopronban, a LŐvérben ünnepeltük, azon a körnéyken elégritkán járok és cukrászdailag meg annyira tökéletesen informálaltan vagyok, hogy csak nnna.

 

Én Sopronban senkit éssemit ne majánlottam ilyen téren - bár benn az Óváros sikátoraiban van valahol egy Liszt nevű cukrászda-teázó (ha jól emlékszema nevére?!) és ott kellemse külföldi csoki élmények értek és ettünk ott valami extra jópofa különleges tortát, amit ők is valahonnan más városból rendelnek...

 

Namost én NEM soproni cukrászdáról regéltem, hanem eisenstadtiról - direkt aus Österreich és kb. talán 25 km-re Soprontól NYUGATABBRA - és az eisenstadti kurta sétálóutcácska egyik ilyen jellegű intézménye _ mivel van  ott több is..  Ott van ez az ARNBERGER Café-Konditorei (tel: 43-2682-67053) és az egymagában lepipálta az általam ismert és sokak által ajnározott magyar cukrász"művészet" zömét.......

 

És ők ott egy porbafingó kis hatrászéli településen tengődnek, mondom Európa legszélén. Mert onnan továb Keletre már visszavonhatatlanul és eléggé reménytelenül csak Kelet  Európa tohonyul...

 

(Ami túlságosan ne ejtsen kétségbe, mert egy vérbeli Nyugateurópai számára Bregenznél, a svájci-osztrák határnál ér véget Európa - az ő szemükben már az osztrákok is barbár balkániak.. Sorry, ilyen a világ...)

Előzmény: fantomasso (7717)
derekbell Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7720

Jajajajjaajajjajajajaj, köszönöm. Hát persze....  Voltam ott egy párszor... De ell kell hogy szomorítsalak, az se sokkal különb a nagy közepes átlagnál. És érdekes, amit a "szomszédban" utcán át veszek és haza viszek, az most már kifejzetten nem ízlik... Már nem is járunk oda....

Sorry....

Előzmény: Csokis (7718)
Csokis Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7719
Előzmény: Csokis (7718)
Csokis Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7718
Szent István körút, gyakorlatilag a Vígszínházzal szemben.
Előzmény: derekbell (7715)
fantomasso Creative Commons License 2007.02.02 0 0 7717
Ezt a Hungáriát megnézem, eddig eszembe se jutott. A sopronit a múltkor kerestem, de helyette egy másik, a sokkal felejthetőbb széchenyi téri Dömötöri cukrászda jutott. Megjegyzem az általad említett néven a soproni tourinform gasztronómiai ajánlólapja sem ismeri.
A Taverna szálló Zsolnai kávézójában tegnapelőtt vettem utoljára süteményt, akkor még nyitva volt. Van másik Taverna is?
Bergmannál jók nagyon: krémes(jobb mint a Szamos) Mimóza, Morgan kapitány.
Előzmény: derekbell (7708)
identicalmcqc Creative Commons License 2007.02.01 0 0 7716
Emlékeim szerint a körúton, közel a Jászai Mari térhez....
Előzmény: derekbell (7715)
derekbell Creative Commons License 2007.02.01 0 0 7715

Szellemi rövidzárlat, de: hol is van ez az Európa kávéház?

 

Egyébként, ha pikáns, egyedi és nem túl drága sütemény, akkor itt a Callas az Andrássy úton....

 

Eléggé megoszlanak a vélemények a létesítmény felől, mondjuk a mi első, bátortalan és adhoc próbálkozásunk is eléggé kudarcos volt ezen a friss csúcstrendi helyen, de az ugyanott próbálkozott ismerőseink is mondtak mindenfélét, de túl sok jót nem, noha itt keveredtek a szubjektiv és objektiv vélemények vastagon...

Viszont állítólagos pénzmosoda ide, maffia fííling oda, a saját cukrászatuk egészen különleges, nem a hazai agyonpállott "szellemiségű", füligcukrozott, margarinkrémes borzadály pocsolyát tapossa, hanem kicsit a 4 Seasons -ra akar hajazni, valamivel moderáltabb árakon.  

 

Akinke már a töke is tele a "tradicionális" magyar cukrász"művészettel", az bátran kipróbálhatja...

Előzmény: -dió- (7712)
Liannácska Creative Commons License 2007.02.01 0 0 7714
Szia!
Mi voltunk ott a barátnőimmel kb. 3 hónapja. Akkor jó volt, nekünk ízlett, szombat délután nem voltak túl sokan. A desszertek mindegyike siker volt nálunk!
Anyukámmal szeretnék elmenni ebédelni szülinapja alkalmából,azt hiszem oda fogunk menni.

Nekem bevált!:)
Előzmény: cheeesemaniac (7702)
Niori Creative Commons License 2007.02.01 0 0 7713

Sziasztok!

Il Treno (II. kerületi) szerintetek milyen? Hangulat, kiszolgálás, kaja...

Előre is köszi a segítséget!

-dió- Creative Commons License 2007.02.01 0 0 7712

Sütis felsorolásba sztem helye van az Európa kávéház süteményeinek is :)

 

A Horváth cukrászda látványra valóban nem ígér sokat, először nem is akartam elhinni, hogy jó helyen járunk, de csak egy kis bátorság kell hozzá, hogy bemenj és utána garantáltan felkerül a listádra.

Előzmény: derekbell (7708)
derekbell Creative Commons License 2007.02.01 0 0 7711

Ja igen, hogy a Párizsi utcát már ki ne hagyjam, hiszen OTT kezdődött sok-sok évvel ezelőtt az egész Szamos-marcipán kaland....

 

WEstendet hál istenek magas ívbe nelkerülöm ésvalóban, a Mammutban is látta megy kis szigetet, de az nem is tudom, hogy milyen "mélységig" adja a Szamos kínálatot és "leülős" is-e vagy sem...

Caipi Creative Commons License 2007.02.01 0 0 7710

Igen, az alig-Szamos van ezenfelül még: a Mammutban, a Westend-ben, a Váci u. egyik keresztutcájában...

Előzmény: derekbell (7708)
ath Creative Commons License 2007.02.01 0 0 7709
a tavernában már semmit nem lehet inni, ugyanis bezárt.
Előzmény: fantomasso (7704)
derekbell Creative Commons License 2007.02.01 0 0 7708

Kösz az infókat...

 

hát, Szamosból azért akad még néhány: pl. a kőrúton a Royal szálló cukiját is ők vették át, aztán fenn a Szabadság hegyena fogas megállónál, aztán a Pólus Centerben, a Sugárban és még jó ég tudja hány helyen. A lényeg, hogy a család egyik ága eléggé agressziven terjeszkedik avárosban, a másik gyermek pediga szolídabb vonalat képviseli...

Vannak náluk számomra kedvenc standardek, szó se róla, szívesen járok oda, a budai krémes ugye egyedülálló náluk és pl. a mousse torta se semmi és még jónéhány egyéb. De akkor is. Kezdek belefásulni a stílusukba...

 

Egyébként "vásárlós" cukrászdának a Hungária szálló cukiját használjuk, mert árban és minőségben a legjobbak... A mignon pedig szerintem egyedül az országban még náluk olyan, amilyennek lennie kéne... És a vajas-tésztás sütieik is fantasztikusak, főleg ha frissen jött a konyhából...  De a komplett vitrin-választékuk ott sem bűvöl el....

 

Újszülött korukban egy ideig lelkendeztem az Angelo-ért a MOM Parknál, de aztán az ő izeikbe és látványukba is belefáradtam.... A Sacher torta viszont náluk talán jobb volt az eredetinél is - legalább is anno, a nyitáskor. Hogy most mi van, azt nem tudom...

 

Általában azt tudom a magyar cukrász "művészetről", hogy elszomorítóan fantáziátlan, ráadásul mindent agyoncukroznak, már szinte az elviselhetelenségig. És úgy an block borzalmasak a nehéz, vajas "krémjeik"...

   Szilveszterkor Sopronban jártunk és "átugrottunk" Eisensdtadtba. Az ottani sétáló főutcácska egyik cukijába betérve a hideg metsző szél elől valami elképesztően finom és kellemes, könnyű, nem agyonédesített tortás süteményeket zabáltunk. Minden saját készítés, ott helyben (ARNBERGER a nevük, ha érdekel, most is őrzöm a kártyájukat, hátha rendelek onnan bármit is...). 

   Hihetelenül kultúrált, változatos ízvilág volt, gyakorlatilag egy majdnem isten háta mögötti faluban, Európa legszélén...

 

A "Horváthot" látásból ismerem, de a hely optikailag olyan jelentéktelen kívülről, hogy még nem volt bátorságom oda betérni. Budapesti lévén pedig Bergmannékat nem állt módomban kóstolgatni...

 

Előzmény: fantomasso (7704)
Szakadás Creative Commons License 2007.02.01 0 0 7707
Gyerekkoromban Győrben a Bergmann volt "A" fagylalt. Kilométerekről jártak oda a népek, gyalog ... A sütikre nem emlékszem (bár valami képviselőfánk rémlik), akkor még elég fagyicentrikus voltam :)
Előzmény: fantomasso (7704)
cheeesemaniac Creative Commons License 2007.02.01 0 0 7706
Köszönöm a beszámolót. Valahogy éreztem a weboldaluk, meg az ott található étlap alapján, hogy ilyen lehet. A társaság több év Haxen után gondolta azt, hogy meg kellene ezt a helyet próbálni. Meglátjuk.
maniac
Előzmény: milendee (7703)
Szakadás Creative Commons License 2007.02.01 0 0 7705
Kicsit nekem rózsaszín, elfogadható ár, nem falat rengető, de teljesen elfogadható ételek.
Előzmény: cheeesemaniac (7702)
fantomasso Creative Commons License 2007.02.01 0 0 7704
Én nem találom olyan soknak a Szamosokat, és nem is olyan könnyü beléjük botlani. Pesten pl. csak az Árkádban van, ill. az állatkertben, Budán a Böszörményi úton és a fogaskerekü végállomásánál. A saját véleményem szerint ők ma a legjobb standard. Elég jelentős mennyiségben járok cukrászdába, pl a Bergmannál, aki egy győri cukrász, és két üzlete van Balatonfüreden szerény számításaim szerint kb háromszáz alkalommal voltam. Az István Budapesten az Október 6.-a u.-ban van, a tulajdonos Melis István, a Horváth pedig újpesten. A Tavernában lehet a legjobb tejhabos kakaót inni brióssal. A Bergmann és a Szamos kivételével mindenhol tudni kell választani.
A Daubnert eddig nem cukrászdaként használtuk, hanem inkább üzletként, nem tudom az új részbe bemennek e már a vendégek, nyáron még üres volt, és a régiben úgyanúgy állt a sor. Kiválóak a pogácsák és bizonyos sütemények, pl baklava, vagy szilvalekváros tekercs, de vannak középszerü dolgok is.
Természetesen a Gerbeaudban vagy a hasonló árkategóriájú helyeken nagyobb a várakozás, és ezért is fokozottabb a csalódás, mint egy olyan helyen ahol 110 ft egy szelet torta.
Előzmény: derekbell (7696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!