Keresés

Részletes keresés

madgie Creative Commons License 2005.12.03 0 0 272
Az emberi szem nagyon is jól alkalmazkodik a sötétséghez :D
Előzmény: ben_ben (271)
ben_ben Creative Commons License 2005.12.03 0 0 271
A 20d topikban találtam, nem pont ez a szempont, de más a sorremd:

'Homo Faber válasz | megnéz | könyvjelző 2005.11.30 20:33:00 (6612)
A BME fotóslistáján írták ma:
"A decemberi CdI-ben van egy teszt az aktualis DSLR-ek keresojerol.
Leirjak a gyari adatokat, meg pentamirror, pentaprizma, stb ez most nem is erdekes a vegen van egy tablazat a sajat meresi eredmenyeikkel, ezt probalom itt roviden osszefoglalni. A zarojelben levo szam a legjobbhoz kepest mert sotetedes FE-ben, tehat a kisebb jobb.

(0) EOS 5D
(0,1) EOS 1Ds MarkII
(0,2) Dynax 7D
(0,3) Nikon D200
(0,4) Nikon D2X
(0,5) EOS 1D MkII N
(0,6) EOS 20D, Nikon D1
(1) *ist DS
(1,1) EOS 300D, Fuji S3 Pro, Olympus E500
(1,2) EOS 350D, Nikon D70s, Olympus E300, ist DL

Magyaran a draga 2,8-as objektived kb. 4,5-os fenyerot produkal egy 350D keresojeben egy 5D-hez kepest..."
Előzmény: nikone (256)
nikone Creative Commons License 2005.12.03 0 0 270
mutty.hu

"Majd ha nem Gizikét hasonlítasz gőzekével (fullfreame-et croppolttal) akkor majd megpróbálhatsz objektíven gondolkodni."

csak lassan a testtel.
nálunk hozzáértőbb emberek sok műszerrel mégis összehasonlítják, aztán az eredményt közzéteszik.

az Eos 1D Mark II N laborban is és gyakorlatban is megverte a fullfrémes Ds mk II-öt.
mert a produktum és a használat összehasonlítható.

de hogy mondjak valami bíztatót: az 5D laborban látványosan megverte fullfrémes testvérét, csak a gyakorlati vizsgán lett gyengébb.
leggyengébb pontja a sarkok sötétedése.

a fullfrémet (a lóhossznyi technikai fölény ellenére) keményen meg kell fizetni, s nem csak forintban, hanem kompromisszumban is.

Előzmény: mutty.hu (260)
Pecarobi Creative Commons License 2005.12.03 0 0 269
Ne pánikolj, ezek az emberkék csak és azért vitatkoznak, hogy nehogy véletlenül azt higyje a másik, hogy neki van igaza. Közben pontosan tudják, hogy eggyiknek sincs igaza. De jolesik vitatkozni. Ez van, na...  ;o)))
Előzmény: MLaca (258)
agent01 Creative Commons License 2005.12.03 0 0 268
 Annyira utálom amikor valaki leszutyokoz, meg leszaroz kétszázezer forintos gépeket. Kíváncsi lennék neked milyen van , és milyen szarral kezdted. Mert én például egy "szutyok" 300 D-vel, és van ám 50 -es obim is hozzá.
Előzmény: mutty.hu (260)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.03 0 0 267
hun van a te ca.non.od ehhez? dizájn meg fíling? esztet nézd meg ....................... http://www.boyofblue.com/camerapage_3rdeye.htm
Előzmény: eke (266)
eke Creative Commons License 2005.12.03 0 0 266
ja csak mindig kifolyt belőlük a vízszint...
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (265)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.12.03 0 0 265

Sokkal fontosabb lenne egy digitális műhorizont hogy a vízszintes lássuk a keresőbe, szerintem :-)

 

Minha láttam volna olyat, valahol.

Talán néhány Nikonban, már nem emlékszem olyan rég volt.

 

:)))))

Előzmény: eke (264)
eke Creative Commons License 2005.12.03 0 0 264
mit nem lehetett eddig e nélkül lefényképezni soma?
Mi az az egyvakus téma amihez kell a távolságadat, és nincs alternatívája???
Legalább egy példafotót ami e nélkül nem készülhet el???

szvsz ez egy új sor a brossurában, egy marketing fícsör...
Sokkal fontosabb lenne egy digitális műhorizont hogy a vízszintes lássuk a keresőbe, szerintem :-)
Előzmény: hsoma (263)
hsoma Creative Commons License 2005.12.03 0 0 263

azé a vakuzás is megérne egy misét. eos meg ef ideoda.

15 évbe tellett belerakni az 1DMkIIbe azt a nyomorult távolságmutató csippet. azé ehhez kell fejlesztés.

soma

Előzmény: eke (261)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.12.03 0 0 262
Azért lenne pár kérdesem arról, hogy ezt milyen körülmények között mérték.

Ugyanis az un. "compensation unit", azaz a peremsötétedést korrigáló egység még a RAW file létrehozása előtt van! Tehát semmilyen módon nem tudják megmérni, hogy ezek a számok az érzékelő felépítésének vagy a szoftvernek köszönhetőek.

Persze a durva eltérések egyértelműek, de a kisebbekből én semmilyen következtetést nem vonnék le.

Az, hogy ezeket milyen objektívvel mérték, egy újabb kérdés.
Előzmény: nikone (256)
eke Creative Commons License 2005.12.03 0 0 261
hát addig amíg nem vert egy kört az EOS rendszerrel a Nikonra egy stadionnyit...

New F-1 High Speed Motor Drive Camera
Marketed February 1984
Adjustable film advance speed: 14 fps (H), 10 fps (M), 5 fps (L), and 1 fps (S).

Nikon F3 High Speed: Although referred to as the F3 High Speed, it was made for the 1998 Nagano Olympics. Top speed is 13.5 fps (frames per second) -- the fastest Nikon.


Nos kellett egy kicsi idő akkor is hogy majdnem behozza a Canont :-P

már számolható ugye hogy mikor éri el a Nikon digitális camerák tudása a Canon jelenlegi szintjét?
Előzmény: hsoma (250)
mutty.hu Creative Commons License 2005.12.03 0 0 260

Ez is csak egy szám.

 

Majd ha nem Gizikét hasonlítasz gőzekével (fullfreame-et croppolttal) akkor majd megpróbálhatsz objektíven gondolkodni.

 

Addig ez csak pár betű.

 

DE.. Hogy én is meghasonlott Canonos lehessek egy kicsit.

 

Ez a D200 elég jó cucc lett. Támogatja a régi nikkorokat, és 10MP, 1,6 helyett 1,5-ös szorzó, olcsóbb mint az 5D, és nem nagyságrendileg drágább mint a 20D.

 

Szóval most jött el az a pont, hogy nemcsak azért vesznek az emebrek Canont, mert technikailag lóhosszal előbbre van. Végre lehet valóban választani.

 

Amúgy egy gagyi D50-el és 50/1,8-as Nikkorral is lehet ezerszer jobb képet csinálni mint egy 1DmkII-vel, míg egy szutyok 300D + 50/1,8 Pancolarral is porig lehet alázni egy D2X-et.

 

Vannak ilyen örök viták. Anno azon ment, hogy DN vagy NC, esetleg VC. Meg hogy TN vagy KM, esetleg CLi. És ez csak 5-10 éve volt... Ráadásul "győztes" nélkül végük lett. A Canon Nikon vitát sem lehet eldönteni, csak reméljük ezek nem érnek véget oylan hamar mint a DOS-os shellprogramok és a lemezújságok.

Előzmény: nikone (256)
MLaca Creative Commons License 2005.12.03 0 0 259
Ja igen, jut eszembe: ESZEM ÁGÁBAN SINCS ezen idióták közé tartozni, de már egyszerűen muszáj volt kiírni magamból a mérget. Ne legyetek barmok, inkább fotózzatok, alkossatok. A rendszerek technikai és mitudomén milyen dolgait ugassák meg a mérnökök.
Előzmény: MLaca (258)
MLaca Creative Commons License 2005.12.03 0 0 258
Szerintem emberi szinten (azaz nem mérőműszerekkel és nem laboratóriumban nézegetve) teljesen mindegy, mit veszel a mostani gépek közül. Első lépésben kiválasztod a kiszemelt darabokat, megtapizod őket és amelyik jobban tetszik, kezedben jobban áll, azt megveszed. Pont. Akkora meddő vita ez a kanon vs nikon, hogy az már néha fáj. Komolyan, bazmeg, felnőtt emberek erre verik egész nap, ahelyett, hogy fotóznának aktuális gépeikkel.. Vicc. :/
nikone Creative Commons License 2005.12.02 0 0 256

nézegetem az új Fotomagazint és érdekes diagrammot tesz közzé a felsőkategóriás dslr-ek "Randabdunklung-járól", vagyis a sarkok elsötétedéséről nagylátószögű objektívnél nyitott blende esetén:

Nikon D2Hs 0,4 blende fényveszteség
Nikon D2x 0,7
Fuji S3 Pro 1,2
Canon 1D mk II N 1,7
Canon 1Ds mk II 2,3
Canon 5D 2,9

leszűkített blendénél:

Canon 1D mk II N 0,1
Nikon D2Hs 0,2
Nikon D2x 0,3
Canon 1Ds mk II 0,7
Canon 5D 0,7

hajrá canon!
fisherhu Creative Commons License 2005.12.01 0 0 255
(23:33:23) Prof: Valaki írt egyszer egy olyat, hogy
Buying a Canon camera doesn't make you a photographer. It just makes you a Canon owner.

Tetszés szerint cserélhető Nikonra, Leicára, bármire :D
würthkiller Creative Commons License 2005.12.01 0 0 254
azért nagy duzzogva csak megbarátkoznál az 1/250 vakuszinkronnal, ha mégiscsak...
Előzmény: G_ArchAngel (252)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.01 0 0 253
http://www.photo.net/equipment/35mm/canon-v-nikon
G_ArchAngel Creative Commons License 2005.12.01 0 0 252
Canon AE-1 - le nem cserélném nyikitára...:P
Előzmény: hsoma (250)
fisherhu Creative Commons License 2005.12.01 0 0 251
F1 HS, 14 fps. De az Fm sorozat tényleg időtálló darab, olyat fogok venni, ha lesz sok pénzem :)
Előzmény: hsoma (250)
hsoma Creative Commons License 2005.12.01 0 0 250

a ha.

F és változatok: 50 éve a fotósok szolgálatában

F2, FM: 30 éve műxenek. pl. nálam is.

F3: 21 év a gyártásban, FM2nél, 19 év. F1/N -t meddig nyomták?, F3H: 13 kép/sec

soma

Előzmény: eke (249)
eke Creative Commons License 2005.12.01 0 0 249
itt valójában az a legenda, hogy ezek legendásak...
Előzmény: hsoma (243)
hsoma Creative Commons License 2005.12.01 0 0 248

T90: a randaság nem korlátozó tényező?

már írtam a nyikonos topicban, de itt is!

GRAT!!! Menyek is mingyár föl! :)

soma

Előzmény: Abrash (246)
Abrash Creative Commons License 2005.12.01 0 0 247
khm, "kanyomra biggyesztett stb".. nem tud valaki egy jó firmware-cserét? :)
Előzmény: Abrash (246)
Abrash Creative Commons License 2005.12.01 0 0 246
Soma, nemsokára lesz tapaszlat knyonby bigygesztett nyikony fixekrül... megvan a mérőék is! Meg került egy szerencsésen olcsó 20D, remélem nincs rejtett baja. (és félár, mint a d200..)
Előzmény: hsoma (244)
Abrash Creative Commons License 2005.12.01 0 0 245
T90?
Előzmény: eke (242)
hsoma Creative Commons License 2005.12.01 0 0 244
FM2, FM2N, ennyi elég?
Előzmény: hsoma (243)
hsoma Creative Commons License 2005.12.01 0 0 243
legendás nikon: F (FT, FTN), F2, F3, F3HP, F3HP/T, F4, F4s, F5
Előzmény: eke (242)
eke Creative Commons License 2005.12.01 0 0 242
ja igen igen!!

legendás:
F1 illetve az F1n (Canon)

Előzmény: madgie (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!