Keresés

Részletes keresés

bd1977 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 5011

Nagyon köszönöm, most feltöltődtem önbizalommal! :)

Féltem, hogy 1 hónap után, nem érzek sok javulást, de akkor kell neki több hónap, amíg rendesen kifejti a hatását!

Én még szedem mellé naponta az analgesin-t (muszáj ezt, mert véralvadásgátlót is szedek, és az mellett sok válogatni való nincs a fájdalomcsillapítókban) de akkor bízok benne, hogy idővel leállhatok a analgesinnel.

Előzmény: kemorgo (5010)
kemorgo Creative Commons License 2019.03.28 0 0 5010

bocsi, 2015 óta kapja az OEP-től, 4+1 év volt a study.

Előzmény: kemorgo (5009)
kemorgo Creative Commons License 2019.03.28 0 0 5009

Emberem 2010-ben, friss RA-sként került bele a Roche kutatásába, 2005 végéig a study keretében kapta a RoActremat, azóta az OEP finanszírozza. Infúzióban kapta mindig, volt ugyan szó az injekcióról, de az orvosa azt mondja, mások, akik kipróbálták nem elégedettek. Tavaly tavasszal átállították az eddigi 4 hétről 8 hétre, kb karácsonyra lett annyira rosszul, mint a kezdetekkor. Süllyedés és a többi az egekben. Januári infúzión panaszai miatt azonnal visszatették 4 hétre. Azóta hónapról hónapra egyre jobban van.

Szóval, jó cucc, csak nem szabad abbahagyni, vagy csökkenteni. 

Mellékhatása sokkal kevesebb, mint a Trexánnak. 

Most más fájdalomcsillapító nem is kell, csak januárban és vagy két alkalommal februárban kellett egy kis apranax. Semmi mást nem kell szednie melléje.

 

Tapasztalataink szerint kb 2-3 hónap alatt épül fel a javulás.

 

 

Előzmény: bd1977 (5003)
GeriSoft07 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 5008

Köszi!

A beutaló, időpont kiosztás megvan, telefonon. Inkább az emberi oldaluk érdekelt volna.

Háziorvosom 8illetve az asszisztens) javasolta őket, mivel mondtam, hogy az előző "orvos" se volt semmi ((bent cigizett a rendelőben a nyitott ablaknál, meg ilyenek)) de az új olyan, hogy ha mégegyszer oda kell menjek, pofán verem.

A sztorit mshol megírtam, másolom inkább:

 

"Elmentem maszek MR-re, mert a helyi fa...kalap reumatológus szerint semmi látnivaló.

Na a vizsgálata is megér egy misét. Mivel már nagyon szar volt, kértem beutalót. Háziorvos mondja, hogy 2-3 hónap az időpont. Mondom szuper. De látom, van magánrendelése, hát kértem rá időpontot.
Azt mondja, miért a magánra mentem?
Mondom magamban, közöd? Nem kell a pénz???
Aztán: és mit szeretne? injekció? gyógyszer? fürdőjegy?
Hát mondom mondjuk vizsgáljon meg, és döntse el b+, ne én találjam már ki!

Na a vizsgálatnál azért lábemelés, kb 1mp alatt felemelte derékszögig, mire üvöltöttem, már fent volt a lábam. qrvára nem tudta, honnan fáj.

ezek után adott fürdőjegyet, úgy, hogy fél óráig tanakodtak a szecskában, mi a szart kezdjenek az előző előtti (10+ éves) fürdőjeggyel, amin se azt nem jelölte be, hol kell masszírozni, se nem írt dátumot, se nincs rajta hogy elfogadom hogy évi 2 alkalom és igazolom hogy nem volt még, az iszappakolás helyett iszaptófürdőt írt, és nem írta rá, hogy hova és hány fokos iszapot kell tenni.
Végülis akár én is megírhattam volna.

A lelet, mely igazolja, hogy nincs itten semmi látnivaló...

A gerinc íve diszharmónikus. A lumbalis lordosis kiegyenesedett, enyhe balra convex scoliosis látható. A
csigolyatestekben számos 5-8 mm-es magas jelintenzitású terület látható a STIR felvételeken.
Az L.IV.-V. ben körkörös discus hernia látható, mely mindkét oldali forament szűkíti, a durazsákot komprimálja.
Az L.V. SI résben kissé jobb oldali túlsúllyal discushernia ábrázolódott, amely durazsákot komprimálja, kitölti a gerinccsatorna jobb felét, diszlokálja. a jobb oldalon kilépő gyököt.
A csigolyatestek magassága megtartott, a peremszélek megnyúltak.
A discusok jelintenzitása a T2 súlyozott szekvencián csökkent.

két műtét volt eddig, l5-s1 és l4-l5 jobb oldali mindkettő, a bal combom 10+ éve zsibbad, a bal lábfejem az elmúlt egy évben zsibbad.
Namost gondolkodhatok, mit lehet ezzel kezdeni, műtét nélkül nyilván, mert azt megmondták, a következő lépés csak a csavar, még egyszer nem lehet műteni a szalagok miatt."

 

Na ennél jobb bánásmód érdekelne. Ezért bátorkodtam érdeklődni

Nem igazán szeretnék műtétet, mert a második után megmondták, a harmadiknál rögzíteni kell majd, nem húzható tovább. De szeretnék dolgozni tovább

 

Előzmény: .ETNA. (5007)
.ETNA. Creative Commons License 2019.03.28 0 0 5007

Szia!

 

Irgalmasrendibe járok én is (RA-s vagyok), szerintem, háziorvostól kell beutalót kérni, majd felhívni a kórház időpont-adó vonalát és lefoglalni egy időpontot.

Néha a háziorvos már eleve x.y. orvos/főorvos nevére írja a beutalót, akkor kimondottan hozzá kell időpontot kérned.

De ha elvileg bárkihez mehetsz, akkor az időpontkérőben az asszisztens elmondja majd, hogy mikorra és kihez van a legközelebbi időpont. (TAJ számod készítsd elő)

 

Esetleg a kórház oldalán megnézheted a szakrendeléseket és eleve x.y. orvoshoz kérheted az időpontot (ha pl. az ő rendelési ideje jobban megfelel neked).

 

Beutaló csak az első alkalommal kell, utána már nem. A vizsgálat után vagy a szakorvos megmondja, hogy mikor kell visszamenned, vagy ott helyben kérhetsz időpontot. Nem tudom, hogy milyen jellegű a panaszod, vagy ortopédia, vagy reumatológia jöhet szóba - gondolom.

 

A reumán pl. minden alkalommal, amikor időpontra megyünk, először a betegfelvételi (vagy mifenének hívják) ablaknál be kell jelentkezni, hogy az orvosnál a rendelőben lássa az asszisztens, hogy megérkeztünk :-) Kb. ennyi.

 

Attól függően, hogy hová kapod a beutalót meg kell nézned az ambulanciájuk telefonszámát az időponthoz. A kórháznak több bejárata is van, érdemes rákérdezni, hogy melyikhez menj, melyikhez van legközelebb a rendelő.

 

Reuma II:

http://www.irgalmasrend.hu/site/budapest/gyogyitasapolas/jarobetegellatas/reumtatologiaii

 

Ortopédia:

http://www.irgalmasrend.hu/site/budapest/gyogyitasapolas/jarobetegellatas/ortopedia

Előzmény: GeriSoft07 (5002)
.ETNA. Creative Commons License 2019.03.28 0 0 5006

Szia!

 

Először (2008. 03. hótól) Remicade infúziót, most pedig Simponi injekciót kapok. Volt ugyan két év kihagyás (külföldi tartózkodás miatt), de szerencsére, eddig semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam és már legalább 8 évnyi biol. terápia van mögöttem ...

Előzmény: bd1977 (5005)
bd1977 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 5005

Első hónapban én is injekcióban kaptam, de kicsi volt a hatása. 162mg-os az injekció, én meg 1400mg-ot kapok infúzióban. Talán jó lesz, vagy is vannak pozitív jelek, de már nem merek semmit elkiabálni. Csak abban bízok, nem lesznek később visszaütő mellékhatások.

Előzmény: hagyma boly (5004)
hagyma boly Creative Commons License 2019.03.27 0 0 5004

 Igen nekem is a RoActemra van csak nem infúzióban kapom, ha nem  injekcióban. a vérsüllyedésem és a CRP értékeim és normál tartományban vannak. tehát ez nagyon jó

Előzmény: bd1977 (5003)
bd1977 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 5003

Sziasztok!

Régi RA pozitív beteg vagyok. Sokáig a trexan segített, de mostanában átálltunk a biológiai terápiára. Most RoActemrát kapok infúzióban. Van valakinek tapasztalata erről a gyógyszerről?

GeriSoft07 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 5002

Üdv, a budai irgalmasrendi intézetbe járt már valaki? Mi a menete? (gerinc panaszok)

Luigi50 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 5001

Kedves Etna ! 3hó 20-án beszéltünk más nem jött.

Előzmény: .ETNA. (5000)
.ETNA. Creative Commons License 2019.03.18 0 0 5000

Írtam hétvégén e-mailt, olvastad?

Előzmény: Luigi50 (4998)
kovalcsik marika Creative Commons License 2019.03.17 0 0 4999

A tens készülékhez tartozó gumitappancsot kisebb méretre is lehet vágni.

Előzmény: drtm (4766)
Luigi50 Creative Commons License 2019.03.04 0 0 4998

 ! Trexan-t keresek ha lenne valakinek felesleges. Nagy szükségem lenne rá !!Lajos

 

.ETNA. Creative Commons License 2019.02.13 0 0 4997

... ja és még egy EüM rendelet, ami kapcsolódik, ebben magáról az igazolásról van szó: 49/2009.(XII.29.), ebben szerepel az alábbi paragrafus:

 

"1. § (1) Az összevont adóalap adóját csökkentő kedvezmény igénybevétele szempontjából súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségekről szóló 335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Kr.) mellékletében meghatározott betegség, illetve fogyatékosság megállapítására és az állapot végleges vagy átmeneti jellegének meghatározására szakambulancia vagy kórházi osztály szakorvosa jogosult."

 

Ha az orvosod kekeckedne, elég csak hivatkozni a fenti mondatra és annyit mondani neki, hogy a NAV-nál érdeklődtél ... ezután, reméljük, már nem fog tovább froclizni :-)

.ETNA. Creative Commons License 2019.02.13 0 0 4996

A félreértést ... vagy inkább félreértelmezést az SZJA tv. (1995. CXVII.) 80. §. g) pontja okozza, ebben szerepel a "súlyos" szó, de ugyanakkor hivatkozik arra, hogy "Lásd a 335/2009. (XII.29.) Korm. rendeletet ... abban meg ugye, ahogy az előbb is írtam, tök egyértelmű az, hogy kinek jár és kinek nem:

 

"g) *  azon betegségek körét, amelyekben szenvedő személyek a személyi kedvezmény érvényesítése szempontjából súlyosan fogyatékosnak minősülnek."

.ETNA. Creative Commons License 2019.02.13 0 0 4995

Szia!

 

A törvény valóban "súlyos" betegségeket említ, ezt sok orvos úgy csekkolja le, hogy van súlyos, meg nem súlyos, nem olvassák tovább, pedig aztán leírják, hogy MI SZÁMÍT súlyosnak (BNO kódja alapján).

 

Tehát, egy-egy betegséget, ha a BNO kódja szerepel a jogszabály mellékletét képező listában - az RA szerepel! - NEM OSZTÁLYOZ már tovább, hogy az "súlyos", "elviselhető", "nem súlyos", "nem is fáj neki annyira" stb. hülyeségek alapján. A betegséget úgy, ahogy van (magát a létét) tekinti a jogszabály SÚLYOS BETEGSÉGNEK!

 

Egyszóval az orvosod veszett el a nagy erdőben és nem Te ! :-)

 

Azt hiszem, hogy most is úgy van, hogy a kezelőorvos (szakorvos, reumatológus) ír egy pár soros véleményt az ambuláns lapra, ti. hogy ekkortól vagy RA-s , ami a tudomány mai állása szerint, nem gyógyítható, tehát az állapotod végleges, ha az a BNO kód szerepel rajta, ami az RA-t jelzi és az említett jogszabályi listán szerepel, akkor EZ A KÉT dolog (szakorvosi igazolás, megfelelő BNO kód) már elég a HÁZIORVOSNAK ahhoz, hogy kiállítsa a nyomtatványt, amit a NAV nem kér, de bármikor kérHET, ezért őrizned kell! Ez alapján 5 évre visszamenőleg lehet önellenőrzéssel módosítani az szja-bevallásokat és egy összegben utalja vissza a NAV a pénzt.

Esetedben az elmúlt 2 évre vonatkozóan már meg is teheted majd - az igazolás birtokában - a visszaigénylést, a NAV-nál segítened, hogy adott évben mennyi volt a havi kedvezmény (a mindenkori minimálbér bizonyos százaléka) és minden érintett évre, külön-külön kell kitöltened az önellenőrzést, visszaigényelni az összeget.

 

Ha a munkahelyeden a betegséged publikus, akkor akár le is adhatod év elején ezt az igazolást (másolják le) és minden hónapban is igénybe veheted az adókedvezményt, ha nem akarod a következő május-júniusban egy összegben visszaigényelni. Utóbbi esetben elegendő, hogy ha a NAV által az ügyfélkapudra küldött, elkészített szja bevallással szemben ellentmondással élsz és jelzed, hogy javítanál, mert jár neked az SZJA kedvezmény. Viszonylag hamar kiutalják egyébként.

 

Jogszabályok:

335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet

Ebben a 4. (mozgásszervi fogyatékos) csoporton belül találod az RA kódját: M069

Előzmény: Fedalbit (4993)
hagyma boly Creative Commons License 2019.02.13 0 1 4994

Természetesen jár: az alábbi linken megtalálod.M069 Rheumatoid arthritis k.m.

 a dokira nyugodtan "boritsd rá az asztalt"

 

https://civilhir.net/az-osszes-betegseg-listaja-amiert-adokedvezmeny-jar-31568

Előzmény: Fedalbit (4993)
Fedalbit Creative Commons License 2019.02.12 0 0 4993

Tisztelt Fórumozók,

 

egy kis (nekem nagyonnagy) segítségre lenne szükségem Tőletek, akik ezeken a procedúrákon már átestetek! Csöppet elveszett vagyok sajnos, mivel az orvosom teljesen "lebaszott" hogy ez csak a nagyon-nagyonsúlyos esetekben lehetséges. Adóügyben kellene egy kis segítség, 2 éve diagnosztizálták a rheumatoid arthritis kmn betegséget és olvasgattam a fórumot, illetve a tv-be is bemondták, hogy milyen "betegségekre", állapotokra jár adókedvezmény. Lehetséges, hogy tényleg nem jár a nem nagyonnagyonsúlyos RA-ra az adókedvezmény, vagy csak szimplán "csapjak az asztalra" az orvosnál, hogy igenis igazolja, hogy RA-m van?

 

Köszönöm szépen a segítségeteket illetve a válaszokat!

 

Szép estét!

Fedalbit

.ETNA. Creative Commons License 2019.01.14 0 0 4992

Ez a Szekanecz - link lemaradt, bocsi : https://www.rheumatology.hu/hu/munkatarsaink

Előzmény: keditt (4988)
.ETNA. Creative Commons License 2019.01.14 0 0 4991

Szia!

Igen, érdemes, három havit szedj be folyamatosan (most, ha jól rémlik 5ezer körül láttam a Rossmannban .... azt nem tudom, hogy Nálatok mennyibe kerül), aztán kis szünet ... esetleg elmehetsz egy jó fodrászhoz, ahol van Joico-s vitaminos kezelés (ez naaaagyon bejött nekem, bármi is a "titka") :-) Több cikk is van róla a neten, ott ahol alkalmazzák, a termékeket meg is lehet vásárolni, de egy-egy ilyen Joico-s "tisztítást" érdemes évente egyszer-kétszer beiktatni.

 

Ettől viszont aggasztóbb (bár lehet, hogy semmi extra) a duzzanat, aligha gondolnám, hogy a lyme-baktérium hirtelen aktivizálta magát és dudor formában manifesztálódott, csak mert új gyógyszert kezdtél szedni, az új gyógyszer és ez a fura tünet meglepően közeli időben (lényegében UGYANAKKOR) következett be, így valószínűbbnek tartom, hogy ez a gyógyszer mellékhatása lehet. Esetleg a Medrol ... amit valóban jó lenne elhagyni, mert nagyon bekavar!

 

A Leflunomidról : http://immunologus.hu/2017/11/28/a-leflunomid-alkalmazasanak-leggyakoribb-klinikai-vonatkozasai/

 

Csak simán beírtam a google-ban, hogy "dudor a halántékon" és ezt adta ki:

https://www.webbeteg.hu/cikkek/hematologiai_betegseg/18804/az-oriassejtes-arteritisz

 

"Az óriássejtes arteritisz az artériák belső rétegének gyulladása, ami leggyakrabban a feji artériákat, különösen a halántéktájékot érinti. Gyakran okoz fejfájást, fejbőrérzékenységet, állkapocsfájdalmat és látási problémákat, kezeletlenül pedig akár stroke-ot vagy vakságot is előidézhet. A kortikoszteroid (az elérhető legerősebb gyulladáscsökkentő gyógyszer) kezelés általában enyhíti a tüneteket, időben elkezdve megakadályozhatja a látásvesztést, súlyos esetben, hosszabb ideig szedve pedig csökkenti a betegség visszatérésének valószínűségét. A szteroidok mellékhatásainak szűrésére és kezelésére azonban rendszeres orvosi vizsgálatokra van szükség! Hirdetés Miről ismerhető fel a betegség? Az óriássejtes arteritisz leggyakoribb tünetei a – gyakran súlyos – fejfájás és érzékenység, mely különösen a halántéktájon jelentkezik. A betegség korai szakaszában úgy érezheti magát, mintha influenzás lenne. Tünetei lehetnek még: állandó, súlyos, lüktető fejfájás – általában halántéktájékon, a fejbőr érzékenysége, állkapocsfájdalom rágás vagy a száj szélesre tárása közben, láz, fáradtság, fogyás, látásvesztés, kettős látás – különösen azoknál, akik állkapocs fájdalomra is panaszkodnak, hirtelen, állandó látásvesztés az egyik szemen, megkeményedett, lüktetést nem mutató halántéki ér. A nyak, váll vagy a csípő fájdalma és merevsége gyakori tünete a polimialgia reumatika nevű betegségnek, mely az óriássejtes arteritiszben szenvedők 50%-át érinti."

- meglepően sok tüneted "hasonlít" erre, bár azt írják, hogy szteroidos kezelés enyhíti, Te pedig szeded a Medrolt ... hát, valóban nem egyszerű :-)

 

Debrecenben (ami közelebb is lehet a lakhelyedhez) Szekanecz Zoltán a legjobb (s úgy általában az RA területen szaktekintélynek számít, nem ismerem, de az egyik könyve nekem is megvan), azt nem tudom, hogy ezen az oldalon mennyire frissek az infók, de ezt az elérhetőséget találtam:

http://www.mkardio.hu/tagok/zoltan.szekanecz/?web_id=

 

Ha végre kiderülne, hogy mi okozza - szurkolok!! - akkor ne feledkezz meg rólunk :-) Majd írd meg légy szi' :-)

 

 

Előzmény: keditt (4988)
.ETNA. Creative Commons License 2019.01.14 0 0 4990

Kedves Keditt!

 

Ha régi a hozzászólása és azóta nem nagyon "járt" erre, akkor arra, hogy itt válaszoljon, elég kicsi az esély. Ettől sokkal egyszerűbb, ha írsz neki egy e-mailt, most néztem, nyilvános az e-mail címe. Talán ott hamarabb elolvassa. Ha valaki nyilvánosra állítja az e-mail címét, akkor minden bizonnyal nem terhelő számára, ha egy fórumtárs közvetlenül kérdez tőle!

 

Leírom, hogyan (bocsi, ha tudod magadtól is, de ahogy látom, még csak egy hónapja regiztél, így talán nem vetted még észre ezt a lehetőséget):

rá kell kattintani a nicknevére, kijön az adatlapja és a "küld" szóra kattintva, máris feljön az e-mail címe ...

Előzmény: keditt (4987)
boxerkutya Creative Commons License 2019.01.12 0 0 4989

Gondolom az IGM -ed lett pozitív lyme-ra, amit friss fertőzéssel magyaráztak. Tévedtek ,mert ez prezisztáló fertőzés, ami a borreria baktérium antigénváltására utal ! Nem te vagy az első és nem is az utolsó, akit félrediagnosztizáltak. Határozottan állíthatom, hogy folyamatosan fennálló krónikus lyme-od van !

Előzmény: keditt (4988)
keditt Creative Commons License 2018.12.02 0 0 4988

Kedves fórumozók, nagyon sok hasznos dolgot olvashattam itt, köszönöm. Viszonylag friss RA-s vagyok, másfél éve diagnosztizáltak (2017 júniusában reumafaktor 77, antiCCP 223, azóta nem nézték). Csak nagyon erős fájdalmaim voltak, más tünet semmi. Metotrexáttal 3 hét alatt minden fájdalom elmúlt. A hajam mintegy felét félév alatt elvesztettem, de a reumatológus szerint ezért nem a gyógyszer a hibás :) Mondjuk, még így is maradt hajam :) (Apropó, így is, most is érdemes szedni Biovannet?) Azért épp egy évvel ezelőtt mégis lecserélte a doki a gyógyszeremet, Leflunomide-ra. Azóta sem tudjuk, hogy ez váltotta-e ki, de néhány napnyi Leflunomide után karácsony elsőnapján reggel a jobb halántékomon duzzadást láttam. A következő egy hétben ez kiterjedt a bal halántékomra, szemhéjaimra, arcomra, tokámra, torkomra, a szemeimre, amelyek bepirosodtak, a szemgolyók mozgatása beszűkült, oldalnézéskor duplalátás is megjelent, olykor az állkapcsom is "kiakadt", harapásnál oldalra tolódott (brrr, ez azért mára jobb). Éppen az ünnepek alatt, amikor az egészségügy is takaréklángon működik. Mivel fulladástól távol álltam, sürgősségre nem mentem, hogy ilyen semmiségekkel egész napokat várjak, míg a komoly betegeket ellátják. A reumatológus üzente, szedjek Prednisont, és abbahagyni a Leflunomidét. Az némileg hatott, de ahogy csökkentettem a Prednison adagot, a tünetek visszatértek. És ez azóta is tart - egy éve már. Nézett (ki alaposan, ki hanyagul) allergológus, belgyógyász, neurológus, szemész, endokrinológus, infektológus, hematológus, csináltak MR-t, CT-t, speciális ultrahang vizsgálatokat, mindenféle vérvizsgálatokat különféle más autoimmun betegségekre. Az eredmény: semmi. Senki sem tudja, mi ez, nem látnak mást, minthogy létezik egy duzzadás. A vérképben az eozinofilok értéke magas. Ezt kötötték parazitákhoz, de székletminta, trichinellózis, toxocara mind negatív, attól még beszedtem egy adag féreghajtót, hátha... Lyme-teszt western blottal enyhén pozitív lett, 8-as (7-esig jó), de nem tudok róla, hogy valaha kullancs csípett volna meg - bár állítólag elvileg ettől még lehetséges, észrevétlen maradhatott a kullancs... Infektológus szerint a Lyme nem ad ilyen arcdagadásos tüneteket, reumatológus szerint az autoimmun betegségek gyakran adnak hamisan pozitív Lyme-eredményt. Sokat tájékozódtam a témában, akkor úgy határoztam, hogy egyelőre nem veszem be az antibiotikum kúrát, mostanság esedékes új Lyme-tesztelés (akkor friss fertőzést mutatott, elvileg az mostanra "régivé" kellene váljon, ha valóban Lyme és nem az autoimmun betegség okozta hamis eredmény volt). Egy éve felváltva Prednison-Medrolt szedek, nagyon szeretném pedig elhagyni. Fél éve újrakezdtem az RA kezelést Metotrexáttal, mivel nálunk a gyógyszert most már egyáltalán nem lehet kapni, két hete át kellett térnem az injekciós változatra. Az egy év alatt nagyon sokféle próbálkozás volt, nem is lehet/kell itt mindent elsorolni, de úgy érzem, zsákutcába kerültem. Most arra készülök, hogy Magyarországon keressek türelmes :) jó reumatológust (magánrendelésben persze), aki legalább útbaigazítana, hogy egyáltalán merre tovább, az már régóta világossá vált, hogy másféle a magyarországi és a romániai "iskola", kezelési trend. Itt pl. fel sem merült, hogy az arc tüneteit esetleg az RA okozhatná, persze lehet, hogy ez így igaz. Van már egy kiszemeltem, de nyitott vagyok további javaslatokra. Köszönöm.

keditt Creative Commons License 2018.12.02 0 0 4987

Kedves kovats dee, két és fél évvel ezelőtti bejegyzésed kapcsán írok, hátha látod... Abban említetted, hogy a halántékodnál és a füled fölött is duzzadás van. Azóta remélhetőleg ez már rég a múlté, és pazarul vagy. Kérdezném: kiderült-e, hogy mi okozta? Köze volt-e az RA-hoz? És persze: hogyan szűnt meg ez a panasz? Hasonló cipőben járok, és a dokik nem tudják mitévők legyenek. Köszönöm, ha válaszolsz.

Előzmény: kovats dee (4666)
.ETNA. Creative Commons License 2018.11.27 0 0 4986

Kedves Padmasati!

 

A Metotrexat a nem szteroid gyulladáscsökkentőket KÖVETŐEN (ha azok nem hatásosak) alkalmazott bázis terápiás szer, ha a szervezetedben a gyulladás szintje, a vérben a reuma faktor és anti CCP értéke, valamint a CRP érték nem túl magas, akkor nem igazán értem, hogy miért kellene egyből a Metotrexathoz nyúlni, nem ezzel szoktak kezdeni! 

 

Egyebekben pedig, ha mindenképpen választani kellene, NEM a Metoject injekciót, hanem inkább a tablettát választanám.

 

Nálam semmilyen komolyabb mellékhatás nem jött elő, kicsi hajritkulás (de későn tudtam meg, hogy szednem kellett volna valamit), a bevételt követő napon a furcsa diszkomfortérzés (úgy szoktam jellemezni, hogy a nagyi+a farkas+a vadász és még néhány szikla is a hasamban van) és az utálatos Folsav tabletta. Komolyan mondom, hogy ezzel jobban megszenvedtem, vagy már csak bebeszéltem magamnak, nem is tudom ... a lényeg, hogy brrrrrr :-)

 

A legfontosabb, hogy a gyulladásszint ne legyen magas, mert ez az egész szervezetet, a szerveket is megterheli! Ne keseredj el, csináltass meg mindenféle vizsgálatot, a boxerkutya által javasolt western blot tesztet (lyme-kór) és keress egy jó reumatológust, akinek magánrendelése is van, vészhelyzet esetén, így nem kell a szakrendelésére időpontért kuncsorognod, hanem akár már másnap bejutsz a magánrendelésére. Ha rendszeres kezelésben részesült és kontrollvizsgálatokra is járnod kell, akkor a magánrendelésére úgyis csak ritkán kell menned, vagyis nem jelent jelentős plusz kiadást, de sokszor jól jöhet, ha valamit meg szeretnél vele beszélni stb.

 

Azt gondolom, hogy mindenképpen konzultálnék az orvossal és kikérdezném a Methotrexat melletti EGYÉB lehetőségekről ... nyugodtan elmondhatod neki, hogy nem szeretnél azonnal bázisterápiás szerrel kezdeni, mivel most még elég enyhék a tünetek (feltéve, hogy a vérképed alapján is ez a helyzet). Kérdezz rá bátran, hogy mit gondol a nem szteroid gyulladáscsökkentő szerekről, pl. rendszeres gyógytornára van-e lehetőség stb.

 

Anno pl. jártam tai-chira (taoista tai chi), nagyon jól átmozgatta az összes ízületem és nem volt megerőltető, kimondottan ajánlott mozgásforma az ízületi panaszokkal küzdőknek!

 

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ahogy írtam is, csak kérdezz!

Előzmény: Padmasati (4983)
.ETNA. Creative Commons License 2018.11.27 0 0 4985

Szia!

Bocsánat a késői válaszért, de de csak most léptem be ... természetesen igen, folyamatosan szedem 3 hónapig a Biovannét .. utána szünet. Általában tavasszal és ősz végén szoktam csinálni egy-egy kúrát.

 

Jókat olvastam a máriatövisről, a krémet nem ismerem. Egyébként pedig, ha lehet, ne kapszulásat szedj, inkább gyógyteát fogyassz és persze kerüld a májat terhelő - pl. zsíros stb. - ételeket.

 

Csak kérdezz bátran!!!

 

 

 

 

Előzmény: Padmasati (4982)
boxerkutya Creative Commons License 2018.11.23 0 0 4984

Lyme western -blot vizsgálatot csináltak -e már ? Addig ,ne engedd a Metotrexátot !

Előzmény: Padmasati (4983)
Padmasati Creative Commons License 2018.11.20 0 0 4983

 Sziasztok, már egy ideje a fórumon olvasgatok, van is időm, mert épp kórházban fekszem.

Kb egy hete diagnosztizálták , hogy Reumatoid Artritiszem van. 

Kb 16 éve vannak ízületi problémáim, szülést követően jött elő, nagyon gyenge volt és kb évente 2-3 alkalommal duzzanatos lüktető fájdalmam a combomban vagy kézfej, váll...nem is fordultam vele orvoshoz, azt gondoltam , hogy fiatal vagyok és nem lehet semmi komolyabb bajom. (most vagyok 35 éves). 

Múlthéten furább fájdalom jelentkezett, a kézfejemnél , igazából nem volt olyan extrém fájdalom, csak olyan furcsa volt ,hogy reggel nehezen mozogtak az ujjaim. A kisujjam be is ragad. 

Háziorvos csináltatott vérvételt...stb...

Itt a kórházban tegnap volt különböző vizsgálat és ez már tény , hogy RA m van. 

Ma egésznap azon rágódok, hogy fogadkam e el a Metotrexát kezelést vagy ne? Injekciós formában akarják adni heti 15 mg. 

Ma már vettem be 15 mg ot Tablettában....de legyen folytatás??

Félek a mellékhatásoktól, hiszen nincs olyan erős fájdalmaim és csak ritkán jött elő eddigis... tényleg tanácstalan vagyok....

Padmasati Creative Commons License 2018.11.20 0 0 4982

Kedves Etna, 

az lenne az kérdésem, hogy Methotrexát mellett lehet e szedni  a hajhagymát támogató szereket? Vagy elötte kell a kúra? 

Máriatövis májvédöként megfelel-e szerinted? 

Igazábol annyi kérdésem lenne még...

Most épp az összezavarodott idöszakban vagyok.

 

 

Előzmény: .ETNA. (4980)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!