Keresés

Részletes keresés

rali Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3384
Nagyon remélem, hogy igazad lesz.
Előzmény: Degeczi (3383)
Degeczi Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3383
nem hatóság, csak egyszer derüljön ki, h beleszimatolnak csomagok (akár csak egyetlen nagyobb céghez tartozó) tartalmába... nem sok jövőjük lesz utána
meg annak a szolgáltatónak sem, aki ezt megengedi nekik
Előzmény: rali (3382)
rali Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3382
Fene se tudja, mi van a hátterében.
Előzmény: Degeczi (3381)
Degeczi Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3381
nem aggasztó - hanem hülyeség, üres ijesztgetés
Előzmény: csemege_paprika (3380)
csemege_paprika Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3380
kicsit felb*szott agyilag ez a film bsa:

http://www.nol.hu/cikk/347979/

"Rendkívül hátrányos helyzetben dolgozik minden szerzői és intellektuális jogot védő szervezet Magyarországon"

ennek ellenére:

"jövőben ezeknél a cégeknél is tart majd az ASVA ellenőrzéseket. "

ellenőrzéseket? mi ők, HATÓSÁG? annak hiszik magukat?

ez meg hangyányit aggasztó:

"Január végére elkészül egy olyan szoftver, amely a széles sávú állomásokat fogja ellenőrizni. Kálmánék ki tudják majd listázni, hogy honnan mit töltöttek le"
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.18 0 0 3379
És mondsza meddig kell még várni, Qqberci?
Években kifejezhetö?

Magyarán, ahogy korábban írtam is kacsa az kacsa.
Előzmény: Qqberci (3361)
aamen Creative Commons License 2004.06.14 0 0 3378
" Az ár tartalmazza a jogdíjat, kiskereskedelmi árrést, támogatást (amit oemnél a kisker ad!), stb. "

meg az adokat, afat, stb. viszont ha ezeket nem fizeted meg, nem tudsz jogszeruen hozzajutni az xphome nevu izehez, ugyhogy ha jogdijnak azt az osszeget nevezzuk, amit az izehez jutas feltetelekent tobbek kozott ki kell fizetnunk, akkor a jogdij egyenlo az arlista szerinti arral, ha arra vagyunk kivancsiak, hogy az eredeti szerzo dija mennyi az arlista szerinti arbol, mert ezt neveznenk jogdijnak, akkor ezt a budos eletben nem fogjuk tudni kiszamolni, mert az eredeti szerzo a ms corp bizonyara nem tetelesen darabra adja el a licenszeket a ms hungarynak, bar franc aki tuggya...

Előzmény: John Zero (3377)
John Zero Creative Commons License 2004.06.13 0 0 3377
Szia!

Szerintem az árlista nem teljesen fedi a jogdíjat...
Az ár tartalmazza a jogdíjat, kiskereskedelmi árrést, támogatást (amit oemnél a kisker ad!), stb.

Előzmény: aamen (3376)
aamen Creative Commons License 2004.06.13 0 0 3376
"Mennyi egy windosXp home edition szerzői jogdíja?"
megtudhatod barmeny szamtech szakuzlet arlistajabol.

"Hova fizethetem be? "
ugyanazon szakuzlet kasszajaba.

"Ír-e elő a törvény a jogdíj megfizetésén kívül bármit a szoftverek használatának előfeltételéül? "

semmifele torveny nem irja elo a szofverek hasznalatanak elofelteteleul, hogy jogdijat fizessel. a torveny csak azt irja elo, hogy a szoftvert csakis a szoftver szerzoje altal meghatarozott feltetelekkel hasznald, ha nemteccik, akkor meg nehasznald. egy ilyen feltetel lehet jogdij megfizetese is, de lehet az is, hogy az adott szoftvert kizarolag penteki napon holdoltekor hasznalhatod feketekakasaldozat utan:)
a feljebb emlitett xphome ize felhasznalasi felteteleirol erdeklodj a szakuzletekben, ugyelj arra, hogy xphome ize-bol is tobbfajta van forgalomban tobbfajta felhasznaloi szerzodessel (oem, dobozos, mittomen).

Előzmény: pucogi (3374)
Qqberci Creative Commons License 2004.06.13 0 0 3375
A M$ megkezdte áldásos (?) tevékenységét Erdélyben is: Microsoft - partner a Kovászna megyei oktatásban

pucogi Creative Commons License 2004.05.27 0 0 3374
Mennyi egy windosXp home edition szerzői jogdíja?
Hova fizethetem be?
Ír-e elő a törvény a jogdíj megfizetésén kívül bármit a szoftverek használatának előfeltételéül?
Megköszönnék bármi infót a fenti 3 kérdés kapcsán.

pucogi

Degeczi Creative Commons License 2004.05.22 0 0 3373
mert az átalánydíj már csak ilyen...
(és még nem találtak ki jobbat ennél)

alternatíva az lenne, h nem fizetnénk ki azt a kemény 40 Ft-ot írható CD-nként, de büntethetőek lennénk ha másolt zene van rajta - jobb lenne?

Pyramyd Creative Commons License 2004.05.21 0 0 3372
de mért fizetek a saját arhíválásomért?
Előzmény: Degeczi (3371)
Degeczi Creative Commons License 2004.05.21 0 0 3371
"miért fizetünk az artisjusnak az üres korongért?"

pont azért, mert így a hang- és videóanyagok miatt nem fognak büntetni

Előzmény: Pyramyd (3368)
Pyramyd Creative Commons License 2004.05.21 0 0 3370
értem akkor a videofilmeket is lopom... :O)

Előzmény: belagyi (3369)
belagyi Creative Commons License 2004.05.21 0 0 3369
végülis ha lopott ékszer van a birtokodban, akkor azért sem kellene megbüntetni? csak akkor ha felveszed és mutogatod?

ez a törvény. ha nem tetszik el lehet költözni. :)
végülis más dolgozott rajta, számos költsége lehetett a fejlesztés alatt.. ha nem akarja, hogy freeware legyen az az ő saját szuverén döntése.

Előzmény: Pyramyd (3368)
Pyramyd Creative Commons License 2004.05.21 0 0 3368
Sziasztok!

ki segítségre van szükségem van pár dolog amit nem értek és némi fény gyújtására lenne szükségem a fejemben:

-miért van joga bárkinek is büntetőzni a saját használatra másolt(mint videofilm), gyüjtögetett progikért, főleg azokért amik fent sincsenek a gépen?
az a dolog kicsit gyenge érv hogy bármikor használhatom...
Ez alapján bárkit életfogytiglanra lehet ítélni a háztartásban tartott kések miatt, hiszen bármikor embert ölhet vele... nem?
-miért fizetünk az artisjusnak az üres korongért?
-és mi alapján foglalják le? hiszen már fizettél jogdíjat, sőt a saját anyagaid archiválásáért is fizetsz...

szako Creative Commons License 2004.05.04 0 0 3367
ezt a hírt én még tegnap is láttam pl. az Indexen.
nem hiszem, hogy levették, egyszerűen valszleg csak vannak azóta újabb hírek is, és aki nem érintett az ilyesmiben, azt nyilván nem is nagyon érdekli..
Előzmény: kerceréce (3366)
kerceréce Creative Commons License 2004.05.04 0 0 3366
Nem tudom feltünt-e másnak is, pár napja volt egy hír, hogy megfogtak két srácot, akik elöfizetéses, SMS-el is igénybe vehetö ftp szervert üzemeltettek. Még azt is írták, hogy 1.2 TB adatról volt szó.

Ebben eddig még nem lenne túl sok érdekes, de a hír utána hirtelen mindenhonnan eltünt.

Lehet, hogy hagyták, hogy tovább menjen a dolog, és közben a rendörség loggolja az IP-ket?

rali Creative Commons License 2004.04.30 0 0 3365
Figyelemre méltó kis cikkentyű - köszönöm.
Előzmény: bubus (3364)
bubus Creative Commons License 2004.04.29 0 0 3364
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 3363
...köszönöm... leglább mi legyünk itt 'békében' meg egymással...
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 3362
Várokozó állás felvéve. ;-)
Előzmény: Törölt nick (3360)
Qqberci Creative Commons License 2004.04.01 0 0 3361
Így van.
Előzmény: Törölt nick (3360)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 3360
...nem értem az indulatokat: ki kell várni, igaz-e a hír, s kész...
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.31 0 0 3359
Akkor most lassan és szájbarágosan.

Nagyon sok jó kezdeményezéssel találkoztam eddig, Vagy lett belölük valami, vagy nem. Nem szándékom kötözködni senkivel sem, de elvárom azt, hogy a tény, állitás, vagy hívatkozott hírforrás ellenörizhető legyen.
Pl. vOrOn senki, ez idáig stimmt. vOrOn elinditja magán harcát a kannibalizmus ellen, ez is stimmt, vOrOn megbeszéli ezt a ENSZ titkárával, ez is stimmelne, ha olvasoink értesülnének róla, nemcsak a vOrOntól, hanem az ENSZ valamely PR, vagy ENSZ hívatalos személyétöl, hogy ez a megbeszélés tényleg megtörtént, és nemcsak közös pisilés alkalmával, és váloban arról szólt, amiröl vOrOn nyílatkozik. Ehhez képest találok valamit a mvisz hívatalos oldalán? Vagy google-n? Már elnézést lópatkót sem.

Akkor most miért én vagyok a gaz ellen, aki kötöszködik? Hmm?!

Biztosan paranoid alkat vagyok...

Qqberci Creative Commons License 2004.03.31 0 0 3358
Ha visszaolvasol a (3349)-ig, akkor láthatod, hogy a februári MVISZ űlés után viszonylag tömören leírtam azt, amit lehetett. Kötözködés volt rá a válasz. Most is leírtam azt, amit lehetett, igaz, benne volt az a kis szurka a 20 tanuval. A válasz megint kötözködés.

Van olyan, hogy egy találkozót előre meghirdetnek, de ez általában nem a zártkörű rendezvényekre vonatkozik.

Februárban leírtam, hogy _lesz_ munkaprogramja a CSA-nak, a válasz kötözködés volt. Most ha leírom, hogy _van_ munkaprogram, akkor az lesz, merthogy nincs is kinn az interneten. Ettől persze még van, meg költségvetése is van az elvégzendő munkának és fedezet is van rá. A tegnapi szeánsz egyik lényeges eleme volt a munkaprogram és a költségvetés elfogadása.

vOrOn biztos, hogy nem volt ott, de nem azért, mert - a Te szavaiddal élve - olyan kis senki, hanem mert ha ott lett volna, akkor most nem kötözködne, hanem inkább örülne, hogy végre elkezdődött valami, ami lehet, sőt biztos, hogy nem ma vagy holnap hoz eredményt, de talán holnapután.

Előzmény: Solt (3357)
Solt Creative Commons License 2004.03.31 0 0 3357
"Az a helyzet, hogy az események előbb szoktak megtörténni és közlemény csak utána szokott lenni róluk. Nyilván fel fog kerülni a dolog a MVISZ honlapjára is, ami most épp átalakítás alatt van, annál is inkább, mert fényképeztek is."

Én találkoztam már olyan szokással is, hogy egy ilyen összejövetelt előre meghirdetnek.

"Azért voltam egy kicsit berágva, mert..."

Hidd el, fordított esetben te is joggal lennél nagyon berágva, ha az érdeklődésedre, vagy akár kétkedésedre azt kapnád válaszul, hogy 20 ember látott két másikat egy kávézóban, de te olyan kis senki vagy, hogy tutti nem voltál ott a kiválasztott 20 között.

"Akkor most még azt mondd el, kit és miért kellene feljelenteni? :-)))"

Ha belenéztél a feljelentős oldalba, akkor tudod, hogy csak akkor van esélyed oda riportolni, ha beveszitek mondjuk Majkát is. :-)))

Előzmény: Qqberci (3356)
Qqberci Creative Commons License 2004.03.31 0 0 3356
Az a helyzet, hogy az események előbb szoktak megtörténni és közlemény csak utána szokott lenni róluk. Nyilván fel fog kerülni a dolog a MVISZ honlapjára is, ami most épp átalakítás alatt van, annál is inkább, mert fényképeztek is. Az tény, hogy a TV nem volt kinn közvetíteni,k de attól még ez esemény volt. Azért voltam egy kicsit berágva, mert (3347)-ben vOrOn pusztán azért kétségbe vont egy friss (aznap délutáni, a MVISZ kibővített elnökségi értekezletéről származó) információt, mert az interneten még nem találta nyomát.

Tegnap délután volt a MVISZ első idei közgyűlése a Parlament Kávézó Rendezvénytermében, ott történtek bizonyos dolgok amik szerintem hasznosak lehetnek a SW-felhasználók számára. Szó nincs tehát arról, hogy Sebők és Dankovics összefutottak a büfében, hanem Sebők meghívottja volt a MVISZ közgyűlésnek és Dankovics mint a CSA vezetője hívta meg. Nem értem, hogy ezt miért kell azonnal kétségbevonni.

Akkor most még azt mondd el, kit és miért kellene feljelenteni? :-)))

Előzmény: Solt (3354)
Ramius Creative Commons License 2004.03.31 0 0 3355
Nono!

Nézzük ezt egy kicsit árnyaltabban!!

Ugyebár arról szó sem volt, hogy felmentenek?!?!

Hanem arról, hogy eltekintenek a büntetéstől...

Mert a kettő bizony nem ugyanaz!!!

Ha ugyanis felmentenek, akkor automatikusan nem kell fizetned, ellenkező esetben viszont igen. Függetlenül attól, hogy kapsz-e büntetést!!

Előzmény: G.C. IceTea (3314)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!