Keresés

Részletes keresés

MZ/Y Creative Commons License 2006.09.13 0 0 1603
Ez teljesen lefedi a kört? A kép alapján úgy tűnik, a fej körül nem nagyon locsol. Hogy ez fél m, vagy 1 m, az a képből nem látszik. Persze, lehet, hogy a kép csal és mindenhol öntöz a körön belül.
Előzmény: TamiBT (1601)
Celtis Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1602

Ezeket az öntöző fejeket nem érdemes az ilyen spricnikhez hasonlítani. Hogy hány fúvókából áll az típusfüggő. Nekem pl. 1550-es Toro fejeim vannak, azokban ha jól emlékszem 7 fúvókából álló fúvókakészlet van, amik vízmennyiség beállítás függvényében nyitnak.

Az egyenletes öntözés kulcsa azonban mégsem ez, hanem az egyes fejek öntözési területeinek átfedése.

Előzmény: MZ/Y (1597)
TamiBT Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1601
- a fej egy fuvokaval rendelkezik, reszletesebben szavak helyett par kep :)
  • - ez a kisebbik fej
  • - jobra a nagy fej
  • Előzmény: MZ/Y (1597)
    MZ/Y Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1600
    Kösz!
    A kút megszüntetés alatt természetesen a kézi pumpát értettem. :o)
    Nekem van visszacsapó-szelepem (közvetlenül a szivattyú előtt, a szívóágon), tehát akkor - elvileg - golyó, lábszelep nem is kellene?
    Előzmény: wagcina+ (1599)
    wagcina+ Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1599

    Ha öntözőt csinál valaki első lépésként kell kicibálni a földből a rángatós Y idomot...

     

    Ezzel a problémával küszködtem én is.

     

    1. Ez miért szükséges?

     

    - Azért, mert ha az egyik szeleped kicsit ereszt akkor folyamatosan fars levegőt tud szívni a szívattyú és a teljesítménye leromlik. Az enyém nem golyós volt, hanem olyan fordított kúp volt benne gumiból, de így is egy kicsi szennyeződés ki tudta támasztani és akkor jött a fars levegő. (pedig a szívattyú dolgozott csak mikor leállítottam elejtette a vízet.

     

    2. Ezek szerint - legalábbis, ha öntözni akarok - nem megszüntetni kell a szivárgást, hanem megszüntetni a kutat?

     

    - Nem a kutat szünteted meg csak a kézi vízvételi lehetőséget.

     

    Én leástam az Y összetételéig és ráépítettem a kútra egy aknát. Az aknában van a szívattyú, így nyertem vele 1 méter szíváscsökkenést. A Hipertér által javasolt fejszelepes megoldást választottam csak a 40-es csőre én 40-es réz KPE könyököt vettem utána 1.1/2-os Europa visszacsapó szelepet, közcsavart és így csatlakozom a szivornyába. Azért választottam nagyobb szelepet, mert sok helyen javasolták, hogy így kevésbé fojtja a szívornyát. Bevált. A vízet nem ejti el és indítás után 5-6 másodpercel már kint is vannak a fejek.

    Ha szükséges lesz a kézi vízvételi lehetőség akkor vagy egy hidrofor tartály vagy egy presscontrol lehet a megoldás amit az akna tetején fúrt lyukon kivezetett cső lesz a PL vödör töltésére a kerticsap. Az aknának olyan funkciót szántam, hogy ebben végződnek a rendszer csővei és itt lesznek elhelyezve a szelepek, szűrő, leeresztőcsap, kifuvató csatlakozó, stb. Egy komoly gépészeti objektum.

    Nem szabad sajnálni az Y-t kiszedni. Ha megépíted a rendszert és működik tökéletesen (még akkor is ha 2 hétre elutazol)rájössz, hogy felesleges hiba forrás lenne.

    Üdv.

    Előzmény: MZ/Y (1598)
    MZ/Y Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1598
    Ha öntözőt csinál valaki első lépésként kell kicibálni a földből a rángatós Y idomot...
    Ez miért szükséges? Nekem is Y van, nem is működik jól (:o)), mert a kézi pumpás része leejti a vizet, hiába van ott a golyó. Eddig úgy gondoltam, hogy ha a golyós megoldást lecserélem lábszelepesre, akkor megoldódik a dolog.
    Ezek szerint - legalábbis, ha öntözni akarok - nem megszüntetni kell a szivárgást, hanem megszüntetni a kutat? Miért?
    Előzmény: Hipertér Kft. (1383)
    MZ/Y Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1597
    Kösz a választ!
    Ez a fej hány fúvókán küldi egyszerre a vizet? A szomszédnál próbáltunk egy leszúrható fém forgó fejet, az kb. 3 (közel, közép, távol) sugárral dolgozik és nem találtam túl meggyőzőnek. A középső és a távoli sugár által belocsolt terület között mintha maradt volna némi vízhiány.
    Egyébként én is valami leszúrhatót gondoltam magamnak, mert csövezésre meg egyéb elemekre nemigen fogja futni... De azért gondolkodok ezen is.

    Wagcina+:
    Kösz neked is! Berakom majd a telket, hogy mit is akarnék locsolni, csak most még az asszonnyal egyezkedünk, hogy mi-hol legyen. Kézből locsolni ugyan nagy a terület, de a homokozó, szerszámos, szalonnasütő helyét kitalálni már nem egyszerű - anélkül meg igen nehéz bármit is tervezni. Elég hülyén nézne ki, ha a fejek pl. a szalonnasütőt és a homokozót locsolnák. :o)
    Előzmény: TamiBT (1587)
    Tátrai Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1596

    Lud!

    Milyen szivattyút ajánlotok? Szemcsemérettel nem lesz nagy gondom csak az elején, agyonlocsolni nem akarom a kertet, csak ha ültetek, a WC-be viszont bekötném és a tó körüli vizijátékokhoz is kellene. + tótöltés. 600 nöl az egész és 8-10 csap lesz.

    Automata öntözést nem tervezek.

    Tamás

    Előzmény: Lud (1595)
    Lud Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1595
    ez komolyabb kérdés, minthogy laikusként meg tudnám itélni a dolgot, mindenesetre a talaj és rétegvíz nem azonos fogalmak. viszont ha 3 órát folyamatosan tudott vizet adni a kút akkor most mélyebbre rakva a szivattyút talán nem ér keserű meglepetés.
    Előzmény: Tátrai (1594)
    Tátrai Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1594

    Igen, a tartozékokat én is máshol terveztem megvenni csak nem mertem írni. De a vízhozam - úgy tudom - idővel javul. Most tuti nem lenne nagy, egy 40m -es agyagcsőből szívnám ki a vizet, még nem alakultak ki a vízerek, nem volt szívva rendesen. Vagy ez hülyeség? A 7m-es lábszelepes kisszivattyúval aszem 3 óra alatt szívta le a tetejét 3 éve. Megjegyzem elég sok itt a víz, tavasszal bokáig ér a kert végében, de nyáron is van bőven (Az agyagban)

    Tamás

    Előzmény: Lud (1593)
    Lud Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1593
    valahogy jó lenne megméretned a kút vízhozamát. Kár egy bivaly szivattyút venni ha kikapja secperc alatt a vizet belőle. KPE cső, manométer, villanykábeles cuccok, megéri magadnak venni/csinálni ahogy már írták.
    Előzmény: Tátrai (1588)
    rferi Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1592

    Ehhez a szivattyúhoz minek tartály?

    Ráadásul ekkora?

    Lágyan indul, nem fogom, minek.

    Sztem a KPE csövet is megkapod olcsóbban

    A kábeltoldáshoz sem kell semmi egy hőlégfúvón  és gyantás zsugorcsövön kívül, ezek meg minden jobb villanyszerelő boltban kaphatók, és spórolhatsz 7500 forintot (+ sarc)

    Előzmény: Tátrai (1591)
    Tátrai Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1591

    Megtaláltam, de mivel laikus vagyok, rájuk bíztam magam és a 2-55-öst ajánlották.

    123.773Ft + ÁFA +

    Búvárkábel 3x1,5 mm2  470 Ft + ÁFA / m                                         

    Búvárkábel fix toldása a rövid motorkábelhez    7.500 Ft + ÁFA

    csatlakozó idom réz 5/4"-1"-ra      3.750 Ft + ÁFA

    KPE 32 PN 16  műanyag nyomócső    360 Ft + ÁFA /m (15-20m kell)

    Biztosító kötél műanyag      158 Ft + ÁFA / m

    80 l-es membrános tartály   43.500Ft + ÁFA

    nyomáskapcsoló 0-10 bar    15.000 Ft + ÁFA

    manométer 0-10 bar         2.200 Ft+ ÁFA

    + 2 év garancia.

    Remélem nem ütközik törvénybe hogy közzé tettem.

    A fordulatszabályzáshoz azt hiszem kicsit többet kéne fizetnem, ez így csak ki-be kapcsol. Valami CU-301 is kell ha jól emlékszem. De nemkem ez is jó, a fordulatszámot a vízhozamhoz igazítom majd.

    Tamás

    Előzmény: rferi (1589)
    rferi Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1590

    Ezek nagyon durva szivattyúk!

    Vídia csapágyak! Az eszem megáll!

    Nem semmi!

    Előzmény: Tátrai (1588)
    rferi Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1589

    Ezt megtaláltad?

    http://www.grundfos.com/web/homehu.nsf/DocumentsDescending/8BACBE6015382F8341256E7F003FA2F4?OpenDocument

    És a 120 ezres árban benne van a fordulatszabályzó külső egység is?

    Mert ha igen, akkor sztem megéri!

    Persze, ha nagyon homokol a kutad, akkor nem jó, de homokol?

    Előzmény: Tátrai (1588)
    Tátrai Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1588

    Sziasztok!

    Kezdőként kezdő kérdéssel jöttem. Van egy 40 m fúrt kutam, 2003 őszén fúrták, 20m-ig csövezve, de nem mondtak vízhozam-adatokat. Végig agyag! Eddig egy 7m-es szívócsővel szívtam a vizet, de tavaly és idén alig kellett. Most végre vennék egy rendes csőszivattyút. Az olcsóbbak 60-70 ezer, de ajánlottak egy Grundfos SQ 2-55-öt 120 ezerért. Fordulatszabályzó meg minden, úgyhogy kis- és nagy vízhozamra is tudom majd állítani. Szerintetek megéri az árkülönbség? 2 éve mejdnem vettem egy SUMOTO-t, de most látom, hogy nem nagy szemcseméretet bír.

    Előre is köszönöm a válaszokat: Tamás

    TamiBT Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1587
    - jobban belegondolva inkabb ezt a fejet ajanlom: Rain Bird R 5004Plus-PC, 10cm, 10fokos, 3/4", 1 fúvóka
    Előzmény: TamiBT (1586)
    TamiBT Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1586
    - elkepzelheto, hoyg nagy esellyel egy fejet siman elvinne.
    - fej ugyben ezt egy elhetseges alternativa: Rain Bird R 3504PC, 10cm, 10fokos, 1/2", 0,75 fúvóka [ugyis mellekelnek hozza fuvokaszettet, amibol valaszthatsz izles szerint]
    Előzmény: MZ/Y (1584)
    wagcina+ Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1585

    Szia!

    Írd meg milyen méretü területet akarsz locsolni, mert arra jobban lehet válaszolni. Szerintem több fejet is el tud látni ez a szivattyú vízzel és nyomással. A fejekből pedig igen sokféle kapható lehet, hogy a terület miatt érdemesebb kevesebb, de rotoros fejet venned. Írd meg a szívattyú pontos tipusát és a rajta lévő adatokat. Gondolok itt H max=?, L/h=?, Q max=? stb. Saját véleményem az, hogy érdemesebb már most megtervezni és legalább a csőveket lerakni a fűvesítés elött. Én most építem a rendszerem úgy, hogy áprilisban akadtam a topikra és ma már ott tartok, hogy nem tudom, hogy sikerült megoldani 10 éven át a locsolást. Egy ilyen rendszer nagyon megkönnyiti az ember életét.

    Üdv.

    Előzmény: MZ/Y (1584)
    MZ/Y Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1584
    Üdv lakók!
    Egy nagyon amatőr kérdésem lenne:
    Van egy 600 W-os Al-ko (nem nevetni :o)) "házivízmű"-nk amiről szeretnék meghajtani 1 db locsolófejet, aminek 5 m-es sugarú kört kellene belocsolnia. Tudhat vajon ennyit ez a kis jószág? HerrX valamelyik topikban írt nyomás/hozam és egyéb adatokat, de most nem találom.
    Ha ennek mennie kell, akkor még kérnék tanácsot szórófej márkára/típusra, ami ezt a bizonyos 5 m sugarú kört teljes terjedelmében be is locsolja.
    (Tavasszal füvesítenénk és nem szívesen állnék a slag végén egész nap. Ha meg bírná hajtani a szivattyú a fenti szórófejet, akkor vennék belőle 4-6 db-ot, szivattyú mögé tennék egy elosztót, abba csatlakozna a 4-6 vezeték, aztán kézzel már elkezelgetném, éppen melyik fej felé menjen a víz.)
    TamiBT Creative Commons License 2006.09.10 0 0 1583
    - elotte egy telefont megeresztessz...
    Előzmény: wagcina+ (1582)
    wagcina+ Creative Commons License 2006.09.08 0 0 1582
    Neten akarom rendelni, mert nekem egy kicsit messze vannak.
    Előzmény: TamiBT (1581)
    TamiBT Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1581
    - passz, 3F-esektol vettem en is, odamesz es megmondod milyen kell.. nagyon segitokeszek.
    Előzmény: wagcina+ (1574)
    TamiBT Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1580
    - igen.
    Előzmény: wagcina+ (1576)
    Herr X Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1579

    A Rain mágnesszelepen van egy kis L alakú pöcök a manuális nyitáshoz.

     

    A mágnesszelepek és szivattyú közti elosztó kereszt és T-idom hálózat egyik végére tegyél egy golyóscsapot. Pöckökkel kinyitod a mágnesszelepeket, vizet leereszted a golyóscsapon. Egy kivételével a többi mágnesszelepet elzárod, golyóscsapra egy fél collos slagot csatlakoztatsz, abba pedig a kompresszort, oszt' hajrá. És szépen egyesével végignyomatod, amíg "bálnáznak" a fejek (vízpára jön belőlük).

    Előzmény: wagcina+ (1577)
    wagcina+ Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1578

    Tudom, hogy nem vagyok egyszerü figura, de azt igérhetem ha már igy a topik elolvasása után így belemélyedtem a témába akkor még rengeteg kérdésem lesz.

    :))))) Szeretek tisztán látni és amit nem tudok azt kérdezem ha kell akkor 100 szor is. :))))

    Üdv.

     

    (egy értetlenkedővel többen vagytok-VELEM)

    Előzmény: wagcina+ (1577)
    wagcina+ Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1577

    Téliesítéshet a kompresszor csatlakozást ti hogyan oldottátok meg? A mágnesszelepeket kiszerelitek télire?

    wagcina+ Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1576
    A tetején a szolenoid elfordításával mit lehet elérni? Ez lenne a kézi nyitás-zárás?
    Előzmény: TamiBT (1568)
    wagcina+ Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1575

    Igen engem is elősször az ára fogott meg, de rájöttem a kedves topik társak segítségével, hogy nem érdemes az ismeretlen felé evezni. A választásom a Hunter PVG-100JTMM-B 1" KK tipus. Erre mondták, hogy lassú zárású szelep így a vetélytárs (Rain Bird DV 100-as) nálam kiesett a kosárból pedig nagyon fogathajtó volt. Talán ami a végleges döntést meghozta a PGV javára a lassú zárás, kissebb nyomásveszteség és a kissebb behúzó és tartó áram. Jövőhéten tervezem megrendelni addig még várok tőletek ötleteket.

    Üdv.

    Előzmény: Lud (1573)
    wagcina+ Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1574

    Megnézve Ezt a katalógust neked inkább a PGV-100MM-B 1" KK tipus látható a képen, mert azokon látom a fedél felfogató négy csavart. A PVG-100JTMM-B 1" KK pedig egy kézzel lecsarvarható szelepfedéllel rendelkezik. Javíts ki ha rosszul gondolom.

    Üdv.

    Előzmény: TamiBT (1571)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!