Keresés

Részletes keresés

Leslie01 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 190

Az adatokat, évszámokat a netről vettem. A hozzá való körítést, hogy mi volt a szerepe a sorozatban, azt én írtam.

Anno hatalmas kedvencem volt a Dallas. Az egyetlen, mert akkoriban Magyarországon nem igen volt más sorozat. (legfeljebb Knight Rider, Magnum) Soha nem hagytam volna ki egyetlen részt sem. És a történet is elég jól megmaradt. Most pedig jól esik nosztalgiázni. :)

Előzmény: krysztasz (189)
krysztasz Creative Commons License 2005.08.18 0 0 189

Igen, igen, most már emlékeszem rá! Hogy felejthettem el!

Az előző cikket, amiben a szereplők sorsáról írtál, hol találtad? Szomorú, hogy mennyien meghaltak már. Viszont jobb így, hogy nem csak a filmet ismerjük, hanem a szereplőket is, hogy ki él még, ki halt már meg. Valahogy ez is hozzátartozik a filmhez, nemcsak a színész, hanem a zeneszerező, rendező, vágó, stb.

Előzmény: Leslie01 (187)
krysztasz Creative Commons License 2005.08.18 0 0 188
De jó, hogy ennyi mindenre emlékszel! Én is sokmindenre, de inkább Jockey, Bobbyékkal kapcsolatban, nem mellékszereplőkre. Jackről teszel be képet, ha találsz? Mert rá sem emlékszem, nem hogy arra, hogy a főcímben szereplet valamikor.
Előzmény: Leslie01 (180)
Leslie01 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 187

Te emlékeztél jól. Utánanéztem. A 10. szezon főcímében szerepel, ami Bobby "feltámadásával" kezdődik.

 

 

Előzmény: Dr. Máris (183)
Leslie01 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 186

Akik kimaradtak a korábbi elhunytak listájáról:

 

Harv Smithfield - George O. Petrie:

Majdnem a sorozat teljes ideje alatt (pontosan 1979-1991) alakította a Ewing család hűséges ügyvédjét és barátját. Majd még az 1996-os Jockey visszatér c. filmben is szerepelt. 1997-ben halt meg 85 éves korában.

 

Mickey Trotter - Timothy Patrick Murphy:

Ray unokaöccsét játszotta egy rövid ideig, 1982-1983-ban. A kezelhetetlen fiút Ray vitte Southfork-ba, hogy megnevelje. Mickey megtanult dolgozni, beleszeretett Lucy-be. Az élete a legjobban alakult, amikor bevetődött a részeg Samantha mellé a kocsiba, hogy megállítsa. De elütötte őket Walt Driscoll, aki Jockey-t akarta megölni, azt hitte ő ül a kocsiban. Samantha persze kisebb karcolásokkal megúszta. Mickey-t viszont csak géppel tudták életben tartani. Az anyja, Lily néni volt, aki kikapcsolta a gépet. Ray magára vállalta az eutanáziát, de a bíróságon minden kiderült.

Furcsa a sorstól, hogy néhány év múlva a fiatal színész tényleg meghalt. 1988-ban halt meg AIDS-ben. Mindössze 29 éves volt.

 

Lil Trotter - Kate Reid:

Ray nagynénje, Mickey anyja 1982-83-ban játszott a sorozatban majd feltűnt 1986-ban is. 1993-ban halt meg 62 éves korában rákban.

 

Sam Culver szenátor - John McIntire:

Donna első férje. A híres hollywood-i színész (pl a Psycho-ból lehet ismerős) mindössze egyetlen epizódot játszott a Dallasban. 1991-ben hunyt el, 83 éves korában rákban.

 

Dave Culver - Tom Fucello:

Sam Culver felnőtt fia, persze nem Donnától. Talpig becsületes politikust játszott a sorozatban, Ray, Donna és Bobby barátja volt. Elöszőr 1979-1982-ben szerepelt, majd 1986-1987-ben, később néhány epizódra feltűnt 1988-ban, majd egy epizódra 1989, és szintén egy epizódra 1991-ben. AIDS-ben halt meg 1993-ban, 57 éves korában.

 

Jackie Dugan - Sherril Lynn Rettino:

Cliff Barnes állandó titkárnője volt a sorozat nagy része alatt. 1995-ben halt meg, 39 éves korában rákban.

 

Jessica Farlow Montfort - Alexis Smith:

Clayton hibbant húga először 1984-ben játszott a sorozatban. Elrabolta Ellie-t, hogy megakadályozza Ellie és Clayton házasságát. Nem akarta, hogy Clayton eladja a családi birtokot és Southfork-ba költözzön. Ugyanis, mint kiderült valójában ő Dusty Farlow anyja és Clayton nem Dusty apja, hanem a nagybátyja. Az incidens után Clayton szanatóriumba vitte. Itt kereste fel aztán Jockey 1990-ben, hogy megszerezze tőle a Weststar részvényeket.  1993-ban hunyt el rákban, 72 éves korában.

 

Patricia Shepard - Martha Scott:

Samantha és Kristin anyja. A színésznő, aki korábban a Ben Hur-ban is játszott 1979-1985 között tűnt fel néhányszor a sorozatban. 2003-ban halt meg 90 éves korában, kivételesen természetes halállal.

 

Harry McSween detektív - James Brown:

1978-1989 között tűnt fel jónéhányszor, mint Jockey magánkopója. Azon kevesek egyike, aki mindig mindenben segített Jockey-nak. 1992-ben halt meg rákban 72 éves korában.

 

Walt Driscoll - Ben Piazza:

Ő volt az, aki elgázolta Mickey-t és Samanthát, pedig Jockey-t akarta megölni. Csakhogy Samantáék Jockey kocsijában ültek. Ezzel a tudattal nem tudott élni, ezért öngyilkos lett. 1982-1983-ban játszott a Dallasban. 1991-ben halt meg AIDS-szel összefüggő rákban 57 éves korában.

 

Leonard Katzman:

Utoljára hagytam a sorozat atyját, aki 1978-1985 között, mint producer, 1986-1991 között, mint executive producer felügyelte a sorozatot. Executive producere volt még  a Jockey visszatér c. filmnek is.

Producere volt még többek között a Gunsmoke c. sorozatnak egy ideig, ami a világ egyik leghosszabb sorozata, 1955-től a '70-es évek végéigg futott. Továbbá producere volt még a Petrocelli sorozatnak (ebben játszott Susan Howard is, a Dallas Donnája), és Walker, a texasi kopónak.

Sorozatainak időnként ő írta és rendezte az epizódjait, pl. jónéhány Dallas-epizódot is. A Jockey visszatér-t is ő írta és rendezte. A film után nem sokkal halt meg, 1996-ban szívrohamban, 69 éves korában.

Dr. Máris Creative Commons License 2005.08.17 0 0 185

Annak idején a 176. résztől vettem fel, majd amikor az mtv ismételte akkor felvettem az 1-131. részt. Én 240-es kazettákra vettem fel ötösével.

Digitalizálni csak úgy tudom ha kiírom DVD-re.

Előzmény: Leslie01 (184)
Leslie01 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 184

Igen, egész pontosan a 187. részben hallat magáról először. Bobby a 191. rész végén hal meg, a másfélórás Hattyúdal c. epizódban. Ez volt a 8. évad dupla záróepizódja. Azért tudom, mert ez a kedvenc részem.

Neked minden rész megvan? Kicsit irigykedek. :) Nekem anno csak a sorozat végén esett le, hogy hoppá, mindjárt nem marad semmi emlékem. Így az utolsó 4-5 részt vettem fel. Utána meg a két filmet. Majd mikor elkezdték ismételni felvettem az első 10 részt. És még 3-4 izgalmas epizódot a továbbiakból. De ha újra adnák, asszem beruháznék vagy 10 kazettára és hajrá. :)

Nem tudsz esetleg digitalizálni, legalább néhány epizódot, mondjuk a 191-est? :)

Előzmény: Dr. Máris (183)
Dr. Máris Creative Commons License 2005.08.17 0 0 183
Hétvégén előszedem a kazettákat és megnézem. Az biztos, hogy a 185. rész környékén került be a sorozatba.
Előzmény: Leslie01 (182)
Leslie01 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 182

Bobby "halála" előtt néhány epizóddal tűnt fel. És nekem úgy rémlik, hogy a Bobby halála utáni részben került a főcímbe. Ugyanis az egy új évad (a 9.) kezdete volt. És ugye mivel Bobby kikerült, megürült egy hely. A 9. évad volt Pamela álma. És ebben volt Jack szerepe lényeges. Ebből is gondolom. De nem mondom biztosra, régen volt.

Előzmény: Dr. Máris (181)
Dr. Máris Creative Commons License 2005.08.17 0 0 181
Én úgy emlékszem, hogy csak Bobby visszatérése után került be Jack a főcímbe. És nem is volt benne túl sokáig.
Előzmény: Leslie01 (180)
Leslie01 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 180

Amúgy Jamie minden szempontból a sorozat feketebáránya volt. Jó két évig szerepelt, de mégsem került ki soha a főcímre sem. Míg jóval jelentéktelenebb szereplők is voltak a főcímben.

Jamie-t szinte mindenki utálta a sorozatban is. Jockey az első perctől kezdve. Ellie és Samantha persze először dédelgette, de mikor kiderült, hogy az Olajtársaságra tart igényt, onnantól még utáltabb lett. Southforkból is el kellett tűnnie. Végül a Társaságból sem kapott semmit, mert a bátyja, Jack közbelépett. Aztán kénytelen volt az örök szerencsétlen Cliff-fel vigasztalódni.

Mindennek a tetejébe ő az egyetlen a sorozat történetében, akit kétszer is kinyírtak. Először Pamela álmában felrobbantották, aztán ugye mikor Pam felébredt, akkor Jamie is élt. Utána meg lezuhant hegymászás közben. Az alkotók is nagyon utálhatták. :)

 

Jack viszont közkedvelt volt érdekes módon. Amint megjelent,már ott is volt a főcímben.

Jockey-ék is kedvelték, hiszen kezdetben ő volt a Társaság megmentője. Persze nem ingyen, 10 %-ot kapott a részvényekből. Aztán Bobby halála idején Jockey vele akart dolgozni, szövetkezni. Pamela ellen ugyebár, aki Bobby részét örökölte.

Amúgy amilyen életvidám, jópofa fickó volt, amikor a sorozatba jött, olyan megtörten és életuntan távozott.

Leslie01 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 179

Afton Cooper (Audrey Landers) tényleg sokáig volt Cliff Barnes barátnője, élettársa, de Cliff végül soha nem vette el. Aztán a sorozat vége felé Afton megint feltűnt és Cliff sejtette, hogy Afton kislánya tőle van, de aztán ekkor sem lett semmi a dologból. Cliff nagyon ügyes volt abban, hogy mindent elszúrjon, mint a magánéletben, mind az üzletben.

Cliff első felesége amúgy pont Jamie volt, a második meg Michelle Stevens. De mind a kettőt érdekből vette el. Bár mintha Jamie-t szerette volna vmennyire.

 

 

Előzmény: krysztasz (178)
krysztasz Creative Commons License 2005.08.17 0 0 178

Igen, igen, most már emlékszem. Ha haloványan is, de most már dereng valami Jameyről.

A következő képen Kimberlyről rögtön eszembe jutott, hogy milyen kis mocsok volt. Afton viszont kezdetben nagyon ellenséges volt, aztán valahogy megkedveltem, főleg amikor már Cliff felesége lett.

Lucyt is azért bírtam nagyon, mert Jockeynak mindig ellent mondott, más volt, mint a gazdag Ewingok, vagy éppen a Kartell többi tagja.

Előzmény: Leslie01 (175)
Leslie01 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 177

És végül a három grácia a sorozat vége felé:

Cally Harper Ewing (Cathy Podewell), April Stevens Ewing (Sheree J. Wilson), és Michelle Stevens Ewing Barnes (Kimberly Foster)

 

 

Leslie01 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 176

Cally Harper Ewing: Jockey második felesége

Szerintem nagyon aranyos csaj volt.

 

 

 

 

 

 

 

Leslie01 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 175

 

 

 

 

 

 

Na most sikerülnie kell végre!

Leslie01 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 174
Na megpróbálom mégegyszer. Most csatolok először képet, szóval csak kísérletezek.
Leslie01 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 173
Néhány kép Jamie Ewing-ról, hátha így könnyebben beugrik.
krysztasz Creative Commons License 2005.08.17 0 0 172
Nekem is gyanús volt a Niky név, még így leírva is... Persze, hogy Mickey Trotter, a Trotter fiú.
Előzmény: Leslie01 (169)
Leslie01 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 171

Mandy Winger: Deborah Shelton

Ő volt a legkomolyabb "barátnője". El is vette volna, de Samantha közéjük állt.

Előzmény: Mad Scientist (168)
Leslie01 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 170

Amit írtam az kb a 300. résztől kezdve történt. De csak arról írtam, amihez Cally-nek és Jockey-nak köze van.

Az utolsó bekezdés az a 355. részben volt. Ekkor vette elő Jockey a fegyvert.

Ezután jött az utolsó, 356. rész, ami másfél órás, de nálunk kettévágták. Így lett nálunk egy 357. rész is. Szóval ebben az utolsó részben Jockey-t meglátogatja Adam (az Oscar-díjas Joel Grey), aki egy angyal vagy ördög. (ez nem derül ki)  Egy időutazásra viszi Jockey-t. Megmutatja mi történt volna a többiekkel, ha ő egyáltalán meg sem születik. Mikor visszatérnek, Jockey lő a fegyverrel...

Csak a Jockey visszatér filmben derül majd ki, hogy a tükörbe lőtt. :)

Előzmény: krysztasz (166)
Leslie01 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 169

Én sem értem, miért hagyták abba. Szerintem külön vették meg az első 130 részt és külön a többit. És vmi jogi dolog lehet, mert szerződni szoktak, hogy amit megvesz a magyar tévé, azt hányszor adhatja le. Lehet, hogy más feltételek vonatkoznak az első adagra, vagyis az első 130 részre. Abból gondolom, hogy külön vették meg, mert anno, mikor a '90-es években adták, akkor az MTV nem akarta megvenni az összes részt. Be akarták fejezni, és csak a nézők felháborodása miatt folytatták. Szerencsére végig. Ez a szakadás asszem akkor volt.

Biztos nem a nézettség miatt nem folytatták tavaly. Hiszen annyian tuti nézték, mint az MTV 1-et általában. Ráadásul már nem kerül pénzbe, szinkron is van. Csak jobban megérné nekik, mint új sorozatot venni.

 

Igen, készül egy mozifilm, más szereplőkkel: Burt Reynolds-al és Melanie Griffith-szel. De én nem erről beszélek. Az origo-n van egy másik, tavalyi cikk, ami szerint az eredeti szereplőkkel akarnak egy tévéfilmet. Én annak jobban örülnék.

 

Nem Nicky, hanem Mickey. Michael "Mickey" Trotter. :)

Előzmény: krysztasz (165)
Mad Scientist Creative Commons License 2005.08.16 0 0 168

Erre én is emlékszem.

Aki kiharapja a pókot a sarokból...

A Jockeynak meg volt régen egy Mandy (Deborah <valaki>) nevű nője, ahhoz meg egy 18+ filmben volt szerencsém... :-)

Előzmény: MERLINN (167)
MERLINN Creative Commons License 2005.08.16 0 0 167
A Jamie-t alakító Jenilee Harrisont (vagy hogy hívják) régebben a tv-shopban láttam reklámozni valamit.
Előzmény: krysztasz (164)
krysztasz Creative Commons License 2005.08.16 0 0 166
Elovastam amit írtál, de én már erre egyáltalán nem emlékszem. Hogy lehet ez? Hiszen ez volt az utolsó rész, a figyelmem nem lankadt a sorozat végére sem. Sokkal jobban emlékszem a korábbi részekre, közepére, de erre valahogy nem. :(
Előzmény: Leslie01 (163)
krysztasz Creative Commons License 2005.08.16 0 0 165

Arról nem is beszélve, hogy hol hagyták akkor abba. :(( Nem tudtuk meg, hogy mi lett Nickyvel, akit ugyebár Samantha gázolt el. Tudom, hogy mi lett Nick sorsa, de nem mondom el, hátha valaki nem tudja. Talán kiadják majd DVD-n, vagy ismétlik, legyen meglepetés. Legalábbis én így vagyok a filmekkel, nem szeretem tudni előre, hogy mi fog történni.

 

Benedek Szabolcs

Cally olyan kis buta szőke volt, rá is tett a magyar hangja egy lapáttal. Vállig érő szőke egyenes hajú, kis törékeny.

Nekem meg is van A Ewingok háborúja videokazettán, és nekem nagyon tetszett a film. Én is hallottam, hogy készül egy újrafeldolgozás, de a szereplők mások lesznek.

http://www.tv2.hu/cikk.php?cikk=100000105718&

Itt írnak is róla.

Előzmény: LUCzI FERencz (159)
krysztasz Creative Commons License 2005.08.16 0 0 164

Jamiere akkor sem emlékszem, ha a fejem tetejére állok. Callyre igen. Emlékszem, amikor bemutatkozott Jockeyéknál, kék ruhában volt - jellemző, hogy ezt megjegyzem. :))

Szóval, leültették az asztalhoz, Ellie kérdezte tőle, hogy: Éhes vagy kislányom? Erre Cally mondta, hogy: Cally vagyok, és igen, éhes vagyok.

Azt hiszem, valahogy így játszódhatott le a párbeszéd.

Előzmény: Dr. Máris (156)
Leslie01 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 163

Igen, nagyjából így volt. Először még szerette is Cally-t. Aztán mikor rájött, hogy Cally elvárná tőle, hogy hűséges legyen, akkor a terhére lett. Megcsalta Michelle-lel is (April húga, James-nek, Jockey felnőtt fiának felesége, majd Cliff felesége) és mással is. Cally megtudta, kiakadt. Amolyan házi kis háború indult kettejük között, mint anno Samanthával.

Majd Jockey kidobja Cally-t a házból, akkor mikor Bobby és April nászútra indul, és Ellie és Clayton is elutazik. (Ellie itt lépett ki végleg, az utolsó évadban nem játszott). Jockey ezután utaltatja magát elmegyógyintézetbe, hogy Jessicától, Clayton idióta húgától megszerezze a Weststar-részvényeket. A terv balul üt ki. Cally és James (Jockey fia) elcsórja az eltávozási papírját és Jockey fogoly lesz. Megzsarolják és Jockey-nak bele kell egyeznie a válás utáni vagyonmegosztásba. Cally ezután kihozza onnan, majd elválnak. Jockey ezután feleségül akarja venni James anyját, Vanessa Beaumount-t, aki fiatalkora nagy szerelme volt. Azonban csapdába csalják, Vanessa elhagyja.

Néhány rész múlva, már a sorozat utolsó részeiben megtudja, hogy Cally gyermeke, akit nemrég szült, az övé. Ekkor már késő.

Jockey közben addig malmozik a Ewing Társasággal és a Weststarral, amíg elveszti mindkettőt. James a családjával elköltözik Európába. Összeveszik telefonon Johnny-val is. Az anyja csak Bobby-ra íratja South fork-ot. Ezek után, miután minden elvesztett, na ekkor jön az a lövés...

 

A Jockey visszatér-t és a Ewing-ok háborúját még akkor láttam, mikor az HBO adta. Ezekben Jockey nagyjából visszaszerez mindent.

Ja és tavaly volt szó egy új filmről, amiben az alapcsapat mind visszatér. Meglátjuk.

Előzmény: LUCzI FERencz (162)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.08.16 0 0 162
Nem, a titkárnője valami Sly nevű hölgyemény.
Ez egy illinoisi farmerlány, Calburnia (Cally) Harper, akivel Jockey egy vadászkirándulása alkalmával ismerkedett meg. Aztán a lány testvérei megvádolták J.-t nemi erőszakkal, börtönbe került, majd a nő segítségével megszökött, a testvérek belekényszerítették a házasságba, stb. Született egy közös gyerekük, ott is volt valami zűr, J.R. megpróbálta érvénytelenítteni a házasságot stb. Ha jól emlékszem, a legvégén elváltak, vagy külön költözött a csaj.


Angolul tudóknak: www,ultimatedallas.com és itt a 11. season elején.
Előzmény: Törölt nick (161)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.16 0 0 161

Ez a titkárnője? Feleségül vette?

 

A mozifilmeket láttátok? Videotékákban megvan: JR visszatér és a Ewingok háborúja.

Előzmény: Dr. Máris (160)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!