Keresés

Részletes keresés

pacsirta78 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 123

Ella? :) mi is az?

 

 

Károlyingác!

Nos döntésem még mindig bizonytalan? Talán euró alapú, és akkor bármelyik bank lehetne, vagy inkább magyart ne is válasszak?

Előzmény: Törölt nick (121)
BigBacon Creative Commons License 2009.02.18 0 0 122

"persze a 6%-os éves EURO kamatok elgondolkodtatóak"

 

Hát ez az! Elgondolkodtatóak....

Előzmény: karoly.ignac (119)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 121
Visszavaltani, aztan irany az Ella :P
Előzmény: karoly.ignac (119)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 120
"(nem túl valószínű) "

Bármi lehet.
Előzmény: karoly.ignac (119)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.02.18 0 0 119

Nem lát senki a jövőbe,

de minden felelősen gondolkodó ember eltanácsolna attól, hogy

most Ft-ra váltsd az euróban tartott megtakatításaidat.

Amennyit egy esetleges Ft árfolyam erősödéssel nyerhetsz ertölpül ahhoz képest, hogy mennyire jól jön az a párezer euró egy esetleges (nem túl valószínű) magyar államcsőd esetén. Amire még nagyon oda kell figyelni, az az a tény, hogy

államcsőd esetén a mindenkori kormányok szeretik befagyasztani a devizabetéteket, illetve kifizetést csak a helyi valutában engedélyeznek. Szörnyű kimondani, de a valutád nincs nagyobb biztonságban a magyar bankban mint a párna alatt.

(persze a 6%-os éves EURO kamatok elgondolkodtatóak :)) )

 

Előzmény: pacsirta78 (118)
pacsirta78 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 118
Tudna valaki abban segíteni, hogy febr. 24-ig hova érdemes betenni kamatoztatni a kis pénzemet? Jelenleg Euróban van némi megtakarításom, bár még az 500eFt-ot sem éri el, de érdemes-e visszaváltani ilyen magas árfolyam mellett forintra és úgy befektetni, vagy inkább euro-ba? és persze még mindig ott a kérdés, hogy hova?
karoly.ignac Creative Commons License 2009.02.02 0 0 117

Nem tudom.

Persze vitára adhat okot, hogy mi az a

"gondos vizsgálattal" nyilván vitás esetben én húzom a rövidebbet.

 

Az AXA.nak is érdekes a cégformája:

fióktelep. hogy ez pontossan mit takar arról fogalmam sincs.

 

KI

Előzmény: pgyafi (116)
pgyafi Creative Commons License 2009.02.02 0 0 116

FHB ászf-jében olvasom:

"A Bank nem felel az olyan hamis vagy hamisított személyazonosításra szolgáló okirat, meghatalmazás, aláírás elfogadásából eredő károkért, melynek hamis vagy hamisított voltát gondos vizsgálattal sem lehet felismerni"

 

Vagyis ha hamis iratokkal elviszik a pénzemet, akkor így jártam?

Más banknál is így van?

karoly.ignac Creative Commons License 2009.01.31 0 0 115

Nézzük csak.

 

Betettél 12% kamattal 1 évre pénzt, mondjuk jan 1.-én, és mondjuk 100E Ft-ot, hogy könnyen tudjunk számolni. Tegyük továbbá fel, hogy az infláció 4%-ot fog kitenni idén:

 

Tőke: 100E

+Bruttó kamat: 12E

-20% kamatadó -2,4E Ft

----------------------------

109,6E Ft ot fogsz visszakapni a futamidó végén (1 évvel késöbb).

Annak a 109,6E Ft nak amit 1 év múlva kapsz a jelenértéke pedig.:

 

109,6E/ (1+4/100)= 105,38E Ft.

 

Tehát a tőkéd jelenértéken fialt 5%-ot, adó után. Ha eltörölnék a kamatadót akkor ennél sokkal jobb lenne a helyzet.

 

KI

 

 

 

 

 

Előzmény: zaragozaB410 (114)
zaragozaB410 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 114
Nem vagyok a pénzem ellensége, de a kérdés, hogy mire a kamatból úgy mond gazdagodnék mennyit ér az egész összeg. Ha a vásárlóértéke csökken akkor mehetek a balettba ugrálni. Amennyiben többet érne a pénzem reálértéken akkor fene bánja, de jelenleg ezt nem igen tapasztalom.
Előzmény: okos bagoly (2) (111)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.01.30 0 0 113

Ejjejej, egyre inkább úgy tűnik nekem, hogy éven belül maradni fognak a jó betéti kamatok. a jegybank nem fogja csökkenteni a kamatokat, az is lehet, hogy segget kell csináljanak a szájukból és emelik az alapkamatot.

Mi a véleményetek, fél évre 12% mennyire jó ennek tükrében? hétfő az utolsó nap, hogy le tudom kötni. Azt nem akarom, hogy lekötöm a bankban betét formájában aztán 2 hét múlva a 3 hónapos DKJ hoz ennyit...

 

KI

karoly.ignac Creative Commons License 2009.01.29 0 0 112

Kis infó:

 

CIB-nél holnap (2009.jan30)

FHB-nél hétfőn este (feb2)

vonják vissza az aktuális akciós kamatokat.

Holnap felszabaduló pénzem valószínűleg még elér az FHB-ig, 12%-al kamatozni.

 

Gyáriparosok szövetsége mellesleg javasolta  a kamatadó felfüggesztését.

Én támogatom :)

 

KI

okos bagoly (2) Creative Commons License 2009.01.29 0 0 111

"Egyébként ne örülj ezeknek a magas kamatoknak. Ha magas a kamat az rossz. "

 

Neked.  :))))

 

Hogy a magas kamat jelzi, a gazdasággal enyhén szólva nincs valami rendben, az oké. De saját gazdagodásodra azért csak használd ki a lehetőséget, saját pénzed ellensége ne legyél!  :)

Előzmény: zaragozaB410 (107)
zaragozaB410 Creative Commons License 2009.01.27 0 0 110
Jól van na:)) korábbra emlékeztem, de ezek szerint én öregszem:))
Előzmény: Törölt nick (108)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.01.27 0 0 109

Hali!

 

Igen, elmúltam 14.

Az alábbi különbségek/hasonlóságok vannak az akkori és a jelenlegi helyzet között:

 

Akkor/Most

Magas infláció/Alacsony infláció

csúszóleértékelés(ek)/Nem értékelhetik egy bizonyos áfolyamnál lejjebb a forintot

(mert a lakóság fele földönfutóvá vállna)

államcsőd közeli helyzet/államcsődközeli helyzet

 

Állampapírt én sem vennék most 9,5%-on, főleg nem hosszú távra.

Ameddig jobb rövid távra az akciós betét, addig abban tartom a pénzem.

 

AXA-nál kevés pénzem van, mivel az akciós kamatok most még lényegesen jobbak, mint az Axa által kínált látraszóló, FHB-nél, CIB-nél parkolok jelenleg.

 

KI

 

Előzmény: zaragozaB410 (107)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 108
Azért 14 már csak elmúlt ... :-) (95 környékén volt az 29% is ....)
Előzmény: zaragozaB410 (107)
zaragozaB410 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 107
Állampapírt nem igen vennék. Hagyd az AXA-nál. Egyébként ne örülj ezeknek a magas kamatoknak. Ha magas a kamat az rossz. Volt már ilyen sőt még 22% kamatot is fizettek a bankok, de nem tom, hogy akkor éltél-e már.
Én egyébként meglehetősen óvatosan bánnék ezekkel a dolgokkal. Tanácsot lehet kérni, de ésszel.

Nem, az IMF góré látogatása nem jó. A baj pont az, hogy nem jó irányba megyünk.
Javaslom a hetente megjelenő figyelő olvasását.

Előzmény: karoly.ignac (105)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.01.26 0 0 106
Még aktuális a kérdés...
Előzmény: karoly.ignac (105)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.01.19 0 0 105

Téma adott.

 

2009.01.30.-án lejár egy bankbetétem és megérkezik a fizum is.

Hol a legjobb most a kamat?

 

FHB-nél, CIB-nél, AXA-nál, illetve a Kincstárnál van jelenleg számlám.

Ezek küzül most az FHB tűnik a legjobbnak, 6 hónapra éves 12%-ot adnak legutolsó infóm szerint. (Náluk már van egy csomó pénzem 13%-on)

Ha máshol is van jó kamat, akár nyitok egy ötödik számlát :)

 

Szerintetek belátható időn belül emelkedni fog a hozamkörnyezet, érdemes likviden tartanom a pénzt az AXA-nál, vagy a Kincstárnál? (Az IMF vezér látogatása nem azt jelzi, hogy jó irányba mennek a dolgok, és ez akadája lehet a kamatcsökkentéseknek, illetve nem a várt mértékben "javul" a fizetési mérleg)

 

Állampapírból 3 hónapnál hosszabb lejáratu idejűt most nem szívesen vennék, kiszámíthatatlan, hogy csökken-e a kamat. vagy növekszik, ergó a tőkerész értéke is módosulhat. (meg a hozam sem jó mióta kikerültük az államcsődöt)

 

KI 

pekka2002 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 104
Az én bankszámlámra beteheted :)))) Vigyázok majd rá :)))
Előzmény: Orwellia (101)
pgyafi Creative Commons License 2008.12.11 0 0 103
Legtöbb bank korlátozza az akciós betéteknél elhelyezhető összeg nagyságát. 20-30mFt általában.  Így több bankba szétszórva, de nem hinném, hogy ez lenne a legjobb megoldás.
Előzmény: Orwellia (101)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.10 0 0 102
Szerintem a leheto legjobb helyre. Mindenkeppen. Ne add alabb.
Előzmény: Orwellia (101)
Orwellia Creative Commons License 2008.12.10 0 0 101

Sziasztok!

 

Van 114 m forintom. Szerintetek hova érdemes betennem?

pgyafi Creative Commons License 2008.12.04 0 0 100
Unicreditnél csak 3 hónapos lekötés van; raffinál meg 4 hónapos. Így egy fokkal jobb a raffibank.
Előzmény: Édesvíz (99)
Édesvíz Creative Commons License 2008.12.03 0 0 99
Nagyon köszönöm a válaszod! Most értem haza, anyám meg elment a Unicredithez és nyitott ott egy számlát, oda szeretné átutaltatni... Nem szólok bele, mert azonnal, ahogy elolvastam az ajánlatodat, mondtam neki és rávágta, hogy az UC-nál is ennyi. Én nem nagyon igazodom ki pénzügyekben... Köszi még egyszer!
Előzmény: pekka2002 (98)
pekka2002 Creative Commons License 2008.12.03 0 0 98

Én Rafit ajánlanám első körben 13,5% 4 hónapi lekötés. Utána majd átviszed valahova.

De szerintem 1 éves horizont közel nincsenek most olyan jó kondíciók, mint rövidtávon.

Ajánlom a Bankweb.hu oldalt, onnan ki tudod keresni a legjobb aktuális ajánlatokat

Előzmény: Édesvíz (97)
Édesvíz Creative Commons License 2008.12.03 0 0 97
Sziasztok!

A címbeli kérdést szeretném én is feltenni. Maholnap kap édesanyám kb. 2m Ft-ot, fél évre, de jó kondíciókkal akár egy évre is lekötném. Mit ajánlotok?

Üdv,
Gábor
pgyafi Creative Commons License 2008.11.13 0 0 96
Létezne, ha 4 hónap múlva is élne ez a lekötési akció. De nem fog. 4 hónap múlva majd az akkor aktuális kondíciók szerint tudod ismét lekötni.
Előzmény: ostyascukor (95)
ostyascukor Creative Commons License 2008.11.03 0 0 95
yohoo emberek

eppen szemezgetek itten a budapest bank fele lekotessel
es van itt a kondicios listaban egy olyan hogy aszondja:

PRÉMIUM BETÉT,
"4 hónap - 12,5%"

namost, mivel nem ter ki a kondicio (legalabb is nem talalom itt az aprobetusben.http://www.budapestbank.hu/common/letoltes/lakossag/lakossag_hird_bet-prem.pdf) hogy 4 honap utan ne lehetne ujra megkotni, szoval letezik hogy lejar a 4 honap, es ujra es ujra megkotom hogy tenyleg evi 12,5 szazalek legyen?
pekka2002 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 94

Én is ugyanígy jártam a Rafinál. Lekötöttem a moneyt, majd 1 hét múlva megfejelték +2%-kal, de az nekem már nem jár, mondván, nem tudom újra lekötni a pénzt, hisz az már bankon belüli forrás.

Az Unicreditnél lehet technikai számlára lekötni, vagy csak tényleges folyószámlára?

Előzmény: okos bagoly (86)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!