Keresés

Részletes keresés

Mom Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2708
köszönöm a választ!
ez a San Marzano nem akar nőni, de az is van ráírva, hogy determinált (Royal Garden vetőmag)
Előzmény: il1321 (2707)
il1321 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2707

Determinált (bokor) paradicsomokat nem kell kacsolni. Féldetermináltakat akor, ha erős növekedésűek. A Korallt én szoktam. A San Marzano az folytonnövő, azt kell.

Kivéve a Kertimag által, ezen a néven forgalmazott fajta, ami determinált, Lucullus tipusú.

Előzmény: Mom (2706)
Mom Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2706
köszönöm, nagyon jó a videó - a folytonnövőknél én is hasonlóképpen jártam el

amúgy a determinált (vagy féldeterminált) fajták esetében is ki kell szedni a hónalj hajtásokat? vagy hagyni kell, hogy fejlődjön ahogy akar, csak kötözzem fel? (San Marzano, Zömök, Korall)
Előzmény: Deryan (2705)
Deryan Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2705
A paradicsom kacsolásának bemutatására találtam egy nagyon szemléletes videót.

Igy kell kacsolni.
Előzmény: Deryan (2702)
somolya Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2704

Kösz a segítséget zsebi.

 

 

Előzmény: zsebi41 (2696)
Mom Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2703
igen, a Vilmáról beszélgettetek, ezek pedig azok
kacsolva? = ugyanúgy mint a folytnövőnél, ki kell törni növekedésben a hónaljhajtásokat?
Előzmény: Deryan (2702)
Deryan Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2702
Ezek nem determinált növekedésű paradicsomok.
Úgy nézbek ki mint a balkonparadicsomok, melyek nem lettek lekacsolva.

Utólag már csak azt lehet csinálni, hogy alul leszeded az alsó leveleket.
A levélkoronában pedig a termés körül - de nem azon az ágon, ahol a termés van! - óvatosan ritkitasz.
Levágsz 1-1 levelet teljesen vagy részlegesen.
Tiszta, fertőtlenitett ollóval dolgozz!

Előzmény: Mom (2695)
aiol19 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2701
A CBNora által megadott leírásban az szerepel, hogy fontos, hogy ne keverjük össze a levélsodródást a vírusos tünetekkel. Csak kérdés, hogy hogy ne keverjem össze, amikor számomra nem tűnik egyértelműnek a dolog...
Előzmény: aiol19 (2700)
aiol19 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2700
De ha vírusos lenne, akkor nem az összes levele ilyen lenne? Nekem ezeknél az alsó levelek még normálisnak tűnnek, ezért nyugodtam meg a levélsodródás diagnózissal. Azóta figyelem ezeket és egyrészt van néhol minimális sárgulás és barnulás is, másrészt pedig ezek a növények tele vannak apró, szárnyas rovarokkal, valószínűleg szárnyas levéltetvekkel. Valószínűnek tartom, hogy a levéltetvek nem az okozat, csak az eleve legyengült növényt támadják meg jobban. Sajnos most megint nem vagyok nyugodt, bár nem látom, hogy a levelek kifejezetten elvékonyodnának, inkább aprók és összesodródottak. Szedjem ki ezeket a töveket inkább?
Előzmény: zsebi41 (2698)
Mom Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2699
köszönöm,
a kérdés meg a képek konkrétan a Vilma koktélparadicsomra vonatkoztak,
a folytonnövőt már úgy ahogy kezdem kiismerni, tavaly volt 20+ tövem, idén már egész használható támrendszert csináltunk a tavalyiakból okulva, de persze mindig van mit tanulni, fejleszteni :)
pont a köztesek, determinált vagy féldeterminált okoz idén gondot, nem tudom, hogy azoknál is ki kell szedni a hónalj hajtásokat? azokat is 1-2 ágasra kell nevelni? vagy hagyni, hogy fejlődjön ahogy akar, csak kötözzem fel, ami lehajlana?
van pl San Marzano, Zömök, Korall...
Előzmény: zsebi41 (2697)
zsebi41 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2698

van egy olyan virusos betegség amit páfránylevelüségnek hívnak én annak látom.

 

 

http://www.ms.sapientia.ro/~novenyvedelem/Flash/kortan%20eloadas/02%20virusok.swf

 

 

sajnos mint minden vírusos betegségre erre sok megoldás van. Én azt tapasztaltam, hogy nem fertőződik meg az egész állomány, ezért szeretek több fajtát ültetni, .

               

Előzmény: aiol19 (2688)
zsebi41 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2697

attól is függ, hogy milyen pariról van szó, ha determinált növekedésű akkor nem szükséges, nekem folyton növők vannak amik intenzív termesztésre lettek  nemesítve ezeket muszáj.

 

Mutatok egy képet ez igazi paradicsom ültetvény nem az enyém én innen lestem el amit alkalmazok

Előzmény: Mom (2695)
zsebi41 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2696

próbálok segíteni, de nem biztos, hogy érthető vagyok, a kép amit küldtél : a felső szerintem egy 3 ágú sövény visszametszését ábrázolja. A lenti az viszon egy száras valami.

 

Most küldök egy képet amin szerintem elég jól látszik a másodi szár, több szárat nem hagyok minden kacsot / hónalj hajtást/ kitörök.

Itt látod, hogy attól mert nem hagyom, hogy több ága legyen elég szépen teremitt is látható a két ág.
Előzmény: somolya (2682)
Mom Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2695
akkor ezeken is kell ritkítani? hogyan?


Előzmény: Deryan (2694)
Deryan Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2694
A balkonparadicsom lombját érdemes megritkitani, hogy a kis paradicsomoknak legyen elég helyük és a levelek ne gyűrődjenek össze-vissza, mert a növény nem nyúlik meg minden esetben.

Nekem 2 cserepem van. Az egyik arányosan szépen növekedett, a másikon pedig olyan összeszorultak voltak a levelek, és a virágoknak, kis paradicsomoknak nem volt elég helyük
Előzmény: Saci.H (2693)
Saci.H Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2693

 

Sziasztok!

 

Segítség szükséges:

A balkonparadicsom levelét és hajtásait is szükséges ritkítani?

Én eddig csak a közvetlen föld feletti szárakat vettem le.

Szép dúsak a bokrok, tele van apró zöld bogyóval. Be fognak érni takarásban is?

Meddgi fognak virágozni? Én most azt tapasztalom, hogy csökken a virágzás mennyisége de tele van nagyon sok termő fürttel. Ez így a jó?

Mikorra várható a beérés?

Előzmény: Iszka (2691)
somolya Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2692
Ez volt az, amit én is küldeni akartam. :-)
Előzmény: CBNora (2689)
Iszka Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2691
Én a balkonparadicsom Vilma nevű változatát ajánlom mindenkinek!
Most már 2. éve van, minden évben újra ültetve, cserépben is, baromi erős, elég jól visel mindent. Ahhoz, hogy jól lehessen lakni, azért elég sok tő kell.
Az egyikben 2, a másikban 3 tő van, 20-22 cm átmérőjű a cserepe.
Április 15-i ültetés. Jelenleg a legnagyobb termés kb. 1 cm, zöld.

Balkonparadicsom.
aiol19 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2690
Köszi, láttam, hogy Deryan belinkelte ugyanezt az oldalt és korábban is találkoztam vele, de délután nem tudtam megnyitni. Egyértelműnek tűnnek a tünetek, úgyhogy meg is nyugodtam.
Előzmény: CBNora (2689)
CBNora Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2689
Az biztos, hogy nem paradicsomvész és nem is atka, azok egész másképp néznek ki. A levélsodródás elképzelhető. Rákeresve egyből ezt találtam:
levélsodródás
Előzmény: aiol19 (2688)
aiol19 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2688
Üdv.!
Szerintetek ez mi lehet? Levélsodródás, paradicsomvész, atka?
somolya Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2687
Nagyon sajnálom. Valószínűleg elgépelés lehetett :-(

Minden esetre a leírás képpel illusztrálva, aról szólt, hogy ez nem megbetegedés.
Ha megint beleakadok, feltétlenül gondolok rád.
Előzmény: éjjelvolt (2685)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2686
A levélsodródás az egy külön dolog.Mára már azt tapasztaltam az egyik lugas főágán,hogy a csúcsa visszaszáradt és a szára kezd barnulni.Mindez a csúcsi részen.
Nagyon remélem,hogy nem a paradicsomvésztől van,hiszen permetezem nyakra-főre:-(
Ráadásul azt úgy tudom a levéllel kezdi nem a szárral.
Hétvégén rakok fel képet,most csak annyi időm volt,hogy ezt leírjam,de tudom így látatlanban nem igazán lehet segíteni.

Még sosem volt paradicsomom,remélem jövőre tapasztaltabb leszek vele.
Előzmény: Deryan (2678)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2685
Szia:-)

a linken az Index főoldala jön be:-)
Előzmény: somolya (2684)
somolya Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2684
Szia éjjelvolt, javasolom nézd meg  az ezt az oldalt.
Előzmény: éjjelvolt (2675)
somolya Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2683
Az
"és ezekből az oldalhajtásokból, már  tetszőleges számú lehet? Mi különbözteti meg a kettőt egymástól?"
szöveg valamilyen ok miatt felcsúszott a támfalas rajz mellé. Ez természetesen az alsó ábrára vonatkozik.
Előzmény: somolya (2682)
somolya Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2682

Köszönöm a fáradozásosotokat.
Az  il1321-el együtt leírtakkal lassan képben leszek a teendőket illetően, de még mindíg egyértelmű számomra a szár, oldalhajtás, főhajtás, fő szár fogalma.

Ezen az ábrán például 2 vagy 3 fő szár van, vagy ezek már már oldalhajtásoknak számítanak?

 

 

 

és ezekből az oldalhajtásokból, már  tetszőleges számú lehet? Mi különbözteti meg a kettőt egymástól?

 

 

 

Előzmény: zsebi41 (2681)
zsebi41 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 2681

Azt jelenti, hogy a földtől számítva két kacsot kitörök a harmadikat hagyom meg és kötözöm fel.

 

 

Persze ez csak a folytonnövő fajtákra vonatkozik, talán a képből is látható, hogy a legtöbb tőnél 2 szál madzag van. Az első az ültetésnél kerül rá, úgy, hogy a földlabda van áttekerve a zsineggel és úgy van elültetve, a második szál a főszárra van kötve az elágazás alatt.

 

Sajnos a május 7-i jégverés annyra tönkre tette, hogy még így néz ki mint az első kép a másodikan a tavaly juniusi van

 

Szomorú vagyok ha rá nézek a képekre, de mi ez ahhoz ami másokat ért, itt a topikon és máshol is, végül is ez nekem csak hobbi és nem a megélhetésem.

Előzmény: somolya (2667)
Zitka Creative Commons License 2010.06.20 0 0 2680

Uramisten! :-( Fogadd őszinte részvétemet, ez borzasztó!

Ha belegondolok, hogy én mit sóhajtoztam a múltkor a  pár nm-es, szöszmötölés kategóriájú :-)) kertem miatt, holott negyedennyi kár nem lett.

 

Előzmény: Frint (2673)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.06.20 0 0 2679
Nagyon szépen köszönöm:-)tanulságos.Remélem a levélsodródás lehet csak ne terjedne felfelé.Pedig csak az alsó leveleket távolítottam el.Úgy olvastam attól lehet a baj.De ez esztétikailag nem valami szép látvány,remélem valóban nem vírus.Majd figyelgetem és köszönöm:-)
Előzmény: Deryan (2678)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!