Keresés

Részletes keresés

Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.25 0 0 119
Igaz? En is igy gondolom:) Bår en a kostolåst most kihagynåm:) Rettenet ez a Midsommår. Lassan sutimergezesunk lesz:) Asszem egy evig most nem akarok meg csak låtni sem epres tortåt:) Mondom most...:D
Előzmény: ribizli (118)
ribizli Creative Commons License 2006.06.25 0 0 118
Ez gyönyörű lett!! Gratulálok!
Küldhetnél egy szeletet... :))
ribizli
Előzmény: krisssz (116)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.25 0 0 117
Szep lett!  Az oldalånål mindig ugyelni kell arra, hogy a csövet szinte hozzåerintsd a sutemenyhez. Igy valojåban kisse rå is nyomod a habot. A teteje, mintaszeru. A perem is nagyon jo lett. Csak gratulålni todok:)Jah... ha a kremet kellökeppen fixålod, akkor nem csuszik szet. De en akkor is körbevågom a formåban, mert igy nem tapad a szelehez, es nem huzza szet a tortakarika, mikor lepattintom:)
Előzmény: krisssz (116)
krisssz Creative Commons License 2006.06.25 0 0 116
Nem a töréssel van a baj, hanem a tejszín csúszásával. Kész van, így néz ki. A tejszínkezelésem pocsék, az oldaláról is mindig le akart csúszni. Alulról felfele csináltam és még egy kicsit kijjebb is kezdtem, hogy dőljön a torta irányába. Mit lehetett volna még tenni?
Előzmény: Vanessa_ (115)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.25 0 0 115
Mielött leszeded a karimåt, az oldalåt vågd körbe szorosan a karima mellett. Igy szepen elöre elvålasztod, es nem törik.Ezzel is megoldhato a Barbie, csak ez hatalmas valami:) Kb 2,8kilo volt keszen:)
Előzmény: krisssz (114)
krisssz Creative Commons License 2006.06.25 0 0 114
Hali! Ez a torta nem lenne jó a Barbie tortához? Asszem Te írtad a 3 különböző méretű piskótából készültet, de ez jobbnak tűnik.
Torta nagyjából kész, egész elfogadható. Majd fotózom, csak még az oldala nincs kész, mert a karimát, amikor le akartam venni, a hab egy része is készült lecsúszni, ezért gyorsan visszazártam, hátha éjjel megköt:)) Remélem egyben marad. Azt a hibát követtem el, hogy a torta pont akkora lett, mint a karima, és a tetejére a habot egészen a fém karikáig kisimítottam, ami alatt nyilván nem mindenhol volt már piskóta, mert az azért egy kicsit gömbölyödik. A szélére úgy nyomtam a habot, hogy rajta volt a karima, így csak akkor derült ki, hogy gáz, amikor la akartam szedni:) Na, majd elválik.
Előzmény: Vanessa_ (113)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.25 0 0 113
Ez eperlekvår, de isteni pl a narancs, målna, es sårgabarack lekvårjuk is. Itt is a legolcsobb, 10 korona csak egyuveg:)
Előzmény: kyra42 (112)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.25 0 0 112
Ezt így ebéd előtt... de azt hiszem, hogy még ebéd után is. Szóval a felét simán meg tudnám enni. :)
Egyszer vettem ilyen fajta meggylekvárt a lidl-ben kíváncsiságból, mert valami röhejesen olcsó volt (~200 Ft). Meglepően finom volt, telerakva félbevágott meggyszemekkel. :)
Előzmény: Vanessa_ (110)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.25 0 0 111
Sårlott:)
Előzmény: Vanessa_ (110)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.25 0 0 110
A aårlott kepekben:) Igy szuletik:))
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.24 0 0 109
Sok sikert, es jo szorakozåst hozzå:)
Előzmény: krisssz (108)
krisssz Creative Commons License 2006.06.24 0 0 108
Ok, kösz a tippet, akkor nekilátok:)
Előzmény: Vanessa_ (107)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.24 0 0 107
Szerintem båtran csinåld meg ma, es hopp a huöbe vele.Fontos, hogy a zselatin amolyan majdnem mindjårt megszilårdul ållapotban legyen, vagy a gyumit hutsd jol le, akkor azonnal lezår a zselatin rajta.)
Előzmény: krisssz (106)
krisssz Creative Commons License 2006.06.24 0 0 106
Ha még itt vagy, mondd meg lécci, hogy megcsináljam ma a díszítést, vagy hagyjam holnapra. A buli holnap lesz és nem tudom eldönteni, mi a jobb. A gyümölcsöknek talán az a jobb, ha már ma "tartósítva" vannak a zselatinnal, nem?
Előzmény: Vanessa_ (105)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.24 0 0 105
Olvassz fel kis zselatint, minden izesites nelkul. A gyumölcsöket mårtsd meg az eppen hogy langyoska zselatinoldatba, es sokkal szebbek, tartosabbak lesznek. Ne paråzz! Csodaszep lesz:)
Előzmény: krisssz (104)
krisssz Creative Commons License 2006.06.24 0 0 104
Már csak a díszítés hiányzik, épp bent csücsül a hűtőben:) Van itthon sárgadinnye, ribizli, málna, eper, alma és cseresznye. Na ebből kell valamit kialakítani. Kicsit parázok:) Maga a torta tuti finom, szóval azért nagy baj nem lehet:)
Előzmény: Vanessa_ (103)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.24 0 0 103
Ezek nagyon szepek, es tenyleg egyszeruek:) En kesz vagyok az epersalottal, es a dobossal. A dobos nem lett tul szep:( A sårlott megjårja. Fotoztam vegig a munkafolyamatåt a sårlottnak, de most nincs idöm kicsinyitgetni a kepeket, mert egy Szulinap+Midsommar-i partyra megyunk. Holnap szinten:(Na, de hetfön mindenkeppen felteszem:)Kivåncsian vårom a tortåd:)))
Előzmény: krisssz (102)
krisssz Creative Commons License 2006.06.24 0 0 102
Ez is mesés:) Mindjárt nekifogok én is a sütésnek, aztán mutatom.
Arra gondoltam, hogy rakhatnánk be ötletadónak tortaképeket a netről is. Persze azért olyat, aminek elkészítése megoldható. Nem a recept a lényeg, csak a díszítés.
Rögtön rakok is kettőt, ami szerintem nem túl nehéz és nagyon mutatós.

Előzmény: Vanessa_ (101)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 101
Egy rumos csokitorta, physalissal:)Regebbi termes
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 100
Holnap keszul ket torta. Ma a lapokat sutöttem meg a doboshoz, szigoruan egyenkent, elkeszult a kremje is. Kesz a sarlott-hoz a tekercs piskotåbol, es megsutöttem egy glutenmentes piskotakorongot. Holnap az epertortåt töltöm es diszitem, meg a d9obost. Dokumentålom, ahogy igertem:)
Előzmény: ribizli (98)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 99

Tejszines-joghurtos sårgadinnyetorta

 

 

Hozzåvalok:

Egy kerek piskota tortalap, kb 40-50dkg sårgadinnye, 7dl habtejszin, 2ek zselatin, kb 2dl vizben feloldva, izles szerint cukor, keves szegfuszeg, fahej, egy egesz lime, kb 3dl joghurt./natur/  disziteshez citromfu level

 

 

a krem elkeszitese:

A megtisztitott dinnyehusbol kivåjunk nehåny gömböt, amivel majd a torta tetejet diszitjuk. A többi dinnyet egy edenybe tesszuk, adunk hozzå izles szerint cukrot, nehany szegfuszeget, keves egesz fahejdarabot, es annyi vizzel öntjuk fel, ami eppen csak ellepi. Feltesszuk föni, es a forråstol szåmitva kb 8 percet fözzuk lassu tuzön. Ha megfött, kiszedjuk a fahejat es a szegfuszeget, es hagyjuk kihulni. Ha hiseg, mixerrel teljesen pepesre turmixoljuk. Közben 4dl tejszint kemeny habbå verunk, felidöben hozzåadunk kb 1dl feloldott de mår nem meleg zselatint, majd ha jo kemeny a hab, a joghurtban elkeverjuk a maradek feloldott zselatint, elkeverjuk vele a turmixolt dinnyet, majd lazån a tejszinhez keverjuk. En ilyenkor hagyom ugy 10 percet "huzni" a kremet a zselatinnal, majd a 3 reszre vagott tortalapokat megtoltom a kremmel. A torta tetejere is ez a krem kerul, vagy zöld szinu kis lime levevel megbolonditott gyumölcskocsonya. felverem a maradek tejszint is habbå, es azzal bevomom az oldalåt, tetejere diszitest nyomok habzsåk, es csillagcsö segitsegevel. A tortåt tetszes szerint diszitem dinnyevel, limevel, vagy ami eppen eszembe jut. Fontos, hogy ha nem azonnal tålaljuk, akkor a dinnyegömböcskeket mårtsuk folyekony zselatinba, igy nem töpped meg. Egyebkent ez minden gyumölcsdekoråcionål hasznos, mert sem megfonnyadni, sem bebarnulni nem engedi a gyumölcsöket. A fent leirt krem akårmilyen intenzivebb izu gyumölccsel is keszulhet. En szoktam eperrel, målnåval, söt öszibarackkal is.

Előzmény: ZsuR (97)
ribizli Creative Commons License 2006.06.23 0 0 98
Igen, légyszi dokumentáld a folyamatot is!!

A pudingport kitűnően lehet ám egyszerű kukorica- vagy burgonyakeményítővel helyettesíteni, meg a szükséges ízesítővel. Nézd meg az összetételét egyszer, én meglepődtem. :)
A vaníliáshoz vaníliarudat, a kakaóshoz kakaóport, a csokishoz meg jó minőségű apróra vagdalt csokit érdemes tenni. A puncsoshoz rumot - szerintem ha azzal forralod a tejet, elpárolog főzés közben az alkoholtartalma. A színezése lehet még kérdéses, ehhez a legegyszerűbb gyümölcs levét használni szerintem.
Vaníliakivonatot is egyszerűen lehet házilag készíteni, kristálycukorral együtt megőrlöd, és kész (én kávédarálóban csinálom). A másik az alkoholos kivonat, de azt hiszem, az igen drága mulatság lenne Felétek. (Egyébként ezek a trükkök a Konyha-trükkök topikban megtalálhatóak.)

Jó munkát meg mulatást Nektek!
ribizli
Előzmény: Vanessa_ (92)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.23 0 0 97
Mestere vagy!!! Csodalatosak - kesz koltemeny mindegyik!
Előzmény: Vanessa_ (94)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 96
Probåld csak meg punccsal is.)) Fantasztikus lesz. Az öcsem egy honapja jårt itt, es kertem, pudingport hozzon. Repcsivel jött:) Nem is neztek meg a hatåron:DDD
Előzmény: kyra42 (95)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.23 0 0 95
Vanessa, ZsuR: Csináltam tejszínes csokipudingot. Tényleg isteni! :)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 94
Tejszines-joghurtos sårgadinnyetorta
ZsuR Creative Commons License 2006.06.22 0 0 93
Azt hiszem a forditas szerencsetlenul sikerult - az a glazur. . .az nem glazur.

A Meringue Powder-bol keszul a Royal Icing - es amikor abbol keszulnak a viragok, sormintak :)) akkor lehet tovabb eltartani. Kellemes habcsok ize van - a gyerekeim felfedeztek :))

Előzmény: krisssz (89)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.22 0 0 92

Holnap egy dobostortåt kell csinålnom, egy eper sarlottot, es egy epertortåt. Midsommar lesz, itt nagy unnep, es az epertorta elmaradhatatlan. Holnap sutöm, töltöm, es szombaton diszitem.Majd lesznek kepek. Tegyek fel a munkafolyamatrol is?

Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.22 0 0 91

Szep estet:)

 

Szoval a csokiszalag. Nagyon egyszeru. Keszitsd el betöltve, es kivul is kremmel bevonva a tortåt, aminek a tetejet is elkeszited, csak a szelet nem dekorålod. Melegitsd fel a csokolådet vizgöz felett a szokott modon, de ne bevonocsokit hasznålj, mert az nagyon kicsi hön olvad, es a kesz tortåd mår a kezmelegtöl is azonnal kornyadozni fog. Merd meg lehetöleg pontosan a kesz tortåd magassågåt. /en itt hibåztam, mert csak szemre mereteztem, igy tulert a torta peremen/ Vågj ki sutöpapirbol egy ugyanolyan szeles, de kicsit hosszabb csikot, mint a tortåd körmerete. A torta magassåga adja meg a papir szukseges szelesseget. Ha nagyon kulönlegeset akarsz alkotni, akkor fehercsokit olvassz elöször, tedd kis papirtölcserbe, aminek a vege csak icipicit van kivågva, majd a sutöpapircsikodra rajzolj formåkat. Akår ha szulinap, az unnepelt neve is lehet. hagyd ezt a csokit egeszen kihulni, majd az egesz papircsikra simitsd rå a fekete csokit. Ha feherrel cifråzod, akkor sokat nem szabad simogatni rajta a feketet, mert elolvasztja a feheret, es elmosodik a minta! Hagyd kicsit megszilårdulni a papiron a csokit, majd amikor mår nem folyik, de meg arånylag hajlos,-formålhato, fogd körbe vele a tortåt. Egy ollo segitsegevel vågd le a felesleget, es hagyd tekljesen megszilårdulni a csokit. En beszoktam a hutöbe tenni, es kb fel oråt rå sem nezek. ha megszilårdult, akkor ovatosan huzd le rola a sutöpapirt. Es kesz is.) Egyebkent csudaszep csokileveleket is lehet csinålni, ha az olvasztott csokival pl rozsalevelet vekonyan bekensz, majd hagyod kihulni, es lehuzod a levelet. Itt sem ajånlom a bevonocsokit, mert nekem egyszer egy szulnapi tortån a gyertya höjetöl is szetolvadt! A jo minösegu sima /pl Tibi/ etcsoki, szuperul birja.)

Előzmény: krisssz (86)
ribizli Creative Commons License 2006.06.22 0 0 90
Megpróbáltam feláldozni magam a köz érdekében, megkerestem a Reform Cukrász Kft-t de kiderült, hogy a Kiskorona utcában nincs bolt. A honlapról kiderül, hogy viszonteladóknál lehet kapni a sütiket. Majd próbálkozom!
ribizli

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!