Keresés

Részletes keresés

ez-Ben Creative Commons License 2016.05.27 0 0 4142

 

 :) Kedves Fecske + Katinka !

 

 Bogáncskoszorús, legfeljebb, mivel régen az ismerkedési forma egyik kedvelt szokása volt bogáncsot tenni a lyányok hajába.

 Még véletlenül sem szeretnék idegen tollakkal ékeskedni ( most nem fecske tollra gondoltam :) ha mástól idézek, mindig kiteszem az idézőjelet !

 De, hogy megmaradjon a lájkod tekintsd úgy, hogy most nem tettem bogáncskoszorút a hajadra.

 ( Elég körülményes ám kiszedni- mármint a bogáncsot !:)

 

Előzmény: fecske+ (4110)
ez-Ben Creative Commons License 2016.05.27 0 0 4141

 

 :) Kedves Tilták3 !

 

                            Légy Tilták 1 !

 

                                              ...és a nevünkben is vigyél 1 szál virágot Barbarának !

 

             ...és ne szólítsd Barbinak.                  ( Brigádüzenet !:)

 

      ui : egy csupor mézzel is meglephetnéd a "kis Zebrákat !" :)

 

Előzmény: tilták3 (4134)
booerang Creative Commons License 2016.05.26 0 0 4140

Gratula!

Mi lett volna eső nélkül?:-))

 

Előzmény: khirke (4136)
booerang Creative Commons License 2016.05.26 0 0 4139

Barack ideiglenesen a csajokhoz került,Guszti maradt a kisbakokkal egy kerítésben.De mivel a kiscsajokat is el kell különítenem az anyjuktól,hogy a nappali tej is a miénk legyen,hamarosan villanypásztort építünk ki,úgy talán sikerül mindenkit oda rakni,ahova kell.

Most,hogy nincsenek együtt,Barack mindig nézeget át a kerítésen,mintha vissza akarna menni:-)

Előzmény: fecske+ (4125)
lyuko Creative Commons License 2016.05.26 0 0 4138

Szép teljesítmény! Gratulálok.

Előzmény: khirke (4136)
khirke Creative Commons License 2016.05.26 0 0 4137
khirke Creative Commons License 2016.05.26 0 0 4136

Rövid összegzés. :)

46 anya közül, akik minimum 2. vagy ennél többedik laktációsok: 32 db 3 liter felett van.

A 33 db első laktációs azért ezt némileg lehúzza, ők csak 2,2-es átlagot adnak. 

tilták3 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 4135

Még régen ígértem a fórumon képet a méhészetről is de elég sokáig elmaradt most felteszem akkor a tartozásom.   :)

 

 

tilták3 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 4134

Köszönöm szépen a meghívást! Nem hiszem hogy odaérek hozzátok is mert mindig rohanok felhívtam az illetőt beszéltem is vele jó sokáig a napokban megyek és megnézem a kecskét mert tetszik ha lesz fejlemény mindenképp írok és küldök képet. Köszönöm!

 

 

 

 

 

Előzmény: zebra-bara (4133)
zebra-bara Creative Commons License 2016.05.25 0 0 4133

Ok. ha már úgyis erre jársz, hozzánk is benézhetsz. ;)

Előzmény: tilták3 (4132)
tilták3 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 4132
Köszönöm! Az a v alakú szarvas bak tetszik a háttérben olyan éves másfélévesnek nézem mindenképp felhívom aztán majd írok!
Előzmény: zebra-bara (4131)
zebra-bara Creative Commons License 2016.05.25 0 0 4131

Persze, Fáncsit kell keresni, 30/3929099. Mondd, hogy Barbara adta meg a számot. Térerő csak elvétve van nála, de ha megcsörgeted, esetleg küldesz egy sms-t, akkor amint odatalál a térerő, vissza fog hívni.

Elvileg csak azt a sötétbarna hosszú lábút akarják megtartani, szóval lehet hogy eladó az a homokszínű is amit mondasz, annak a történetét is elmesélte, hogy ki az anyja, meg mittudomén. :)

 

Pusztaszentpéter tudod hol van? Csödéből lehet átmenni egy földúton, most szerintem személyautóval is járható. 

Ha beszéltetek, és úgy adódik hogy elmész megnézni, akkor szólj, és pontosan leírom neked hogy találsz oda, nem bonyolult. Csodálatos hely!

Ja, ne készülj sietősre, mert Fáncsi szeret beszélgetni :D

Előzmény: tilták3 (4130)
tilták3 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 4130

Az első képen a fekete és fehér nagy bakok mögött is látok egy kecskét szerintem az is bak ill ez a kecske az utolsó kép bal szélén is szerepel az a kecske ha bak és eladó akkor engem az is érdekelne még jobban mint a nagy fehér mindenképp kellene egy telefonszám mert a hétvégén megyek fel a méhekhez vasmegyébe és akkor ha mondasz egy címet is szerintem nem lennék onnét már messze Köszi! :)

Előzmény: zebra-bara (4126)
tilták3 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 4129

Köszönöm! Vártam már a képet :) a fehér nekem jobban tetszik mint a fekete helyileg hol lennének ezek a kecskék? Esetleg telefonszámot tudnel nekem küldeni? Előre is köszönöm!

Előzmény: zebra-bara (4126)
tekiarturU6 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 4128

Elő hasú anyámnak, sajnos begyulladt a tőgye és nem tudtam elmasszírozni, ezért kevés a teje, de már szépen esznek a kicsik.Úgy gondoltam, nem is próbálom fejni,amíg szopnak szopnak. Van értelme újra majd bepároztatni? Megköszönném, ha járt már valaki így és megírná a tapasztalatát.

lyuko Creative Commons License 2016.05.24 0 0 4127

Így a fotón ez a bak nagyon olyan kinézetű mint amilyet én elképzelek de idén még nem tervezek fülszámos bakot tartani elég nekem  a lógófülű.

Megvárom amíg nálad a kis gida megteszi a dolgát, nekem jó egy olyan uraságtól levetett bak is. :)

Jövőre már megéri befektetni egy fülszámos bakba, még ha a néhány kolbász szökevény semmire való anyát kiselejtezem akkor is.

 

Előzmény: khirke (4122)
zebra-bara Creative Commons License 2016.05.24 0 0 4126

Na ami késik az nem múlik, hétfőn eljutottunk Fáncsihoz.

Túl közel nem engedtek a jószágok, mert velem volt a kutya is, és úgy gondolták, jobb a békesség. A fekete szarvatlan akiről beszéltem, az a hatalmas fehér meg az, akit vittünk anno Luciferért cserébe, pici gidaként, őneki van olyan szuperjó anyja (a tesója volt Ágika, akit meg elajándékoztam), szóval kísértésbe estem, hogy ősszel elhozzuk egy randi erejéig a mieinkhez - bár ő is megy a levesbe, szóval eladó, vagy le lesz vágva, mert ugye ott mögötte a kicsik mind az ő lányai.

Bal oldalon az a barna meg egy kis núbiai keverék, őt kapták valakitől, ő lesz a jövő bakja, hát el vagyok keseredve, hogy belekutyulják ebbe a szép állományba...

 

Előzmény: tilták3 (4074)
fecske+ Creative Commons License 2016.05.24 0 0 4125

Megoldottad a feladványt? Sajnos 100% biztonság nincs. A napokban egyik anyának sikerült úgy a szarva közé venni a másik fejét, hogy rohantam menteni. Volt, hogy a kolomp szíjával fojtotta meg kis híján a másikat - azóta sincs kolompos kecskénk... csak juh. Meg kutya. :) 

Mielőtt a suták javára billenteném teljesen a mérleget, megemlítem az általuk harapott sebeket. Fülön (füljelző eltávolításával kombinálva!) és testen is. Ja, persze nem csak a suták haraphatnak, így még mindig ők vezetnek a kevésbé veszélyes listán. 

Előzmény: booerang (4114)
fecske+ Creative Commons License 2016.05.24 0 0 4124

Más a napi tej összesen is? Mert végül is ugye az a lényeg. 

Előzmény: borzavári (4115)
khirke Creative Commons License 2016.05.24 0 0 4123

Ja igen, természetesen esik az eső. De csak azért ám, mert holnap befejés van... :/

Pedig már alulról közelítjük a napi 400 liter tejet, erre pont befejésre szúrják majd ki a szememet 50-60 literrel kevesebbel. Na sebaj, ne foglalkozzunk a papírformával. :)

Majd a jövőheti kánikula dob rajta. :))

khirke Creative Commons License 2016.05.24 0 0 4122

Aha, értöm :)

Majd ha eladó sorba kerülnek a nappalszembe tincsesnek tűnő anyáid, ide mindenképp tedd fel őket, hátha akad rájuk érdeklődő! :)

 

Fehér-szürke kombó éves növendékbak van a baknevelőben:

 

Majd ha nem esik az eső és lesz kedvem fényképezni, lefotózom egyik gidámat. Fehér-világosszürke, ölég rámás. Mondjuk vele minimum egy hárem erejéig nekem is vannak terveim, mert anyja és nővérei is elég jók tejre és tőgyformára is.

Előzmény: lyuko (4120)
Abauji Creative Commons License 2016.05.23 0 0 4121

Üdv mindenkinek,ha netán érdekel valakit,feltettem pár képet a Facebook -on a Magyar Parlagi kecskét tenyésztők csoportjába pár db képet.További szép estét.

lyuko Creative Commons License 2016.05.23 0 0 4120

A célt nem tévesztettem szem elől! :)

 

Itt a fajtaalapító bak! A videón egy hetes volt, még nincs két hónapos de majdnem akkora mint / magasságra nem súlyt tekintve / a kecske ami szoptatja. Egy haver aki megnézte megállapította, hogy "de kis feje van ennek a kecskének" Mondtam hogy a fejével semmi baj, a teste nagy. :)))

 

 

Az eredeti terv az volt, ha megteszi a dolgát a kis bak a jelenlegi anyákat elpasszolom és csak az lógófülű F1-es gödölyéket tartom meg. Jövőre szerzek új bakot /nagyot, fehéret, lógófülűt, az se hátrány ha az anyja jó tejelő... / Utána az F1-es lógófülű anyákat passzintom el, és csak a z R1-es gödölyék maradnak, stb   stb

 

A terveimben annyi változott, hogy a mostani anyákat amiknek a fele / 5 db /távolról hunyorogva ha a nap is szembesüt tincsesnek lehet nézni, legalábbis hosszú a szőrük, nem selejtezem le jövő ősszel hanem valami jó családból származó tincses bakkal elindítok velük egy tincses vonalat is. Szóval majd csak két év múlva selejtezem őket ha meglesznek a tincses F1-esek is....

Sajnos mindenképpen le kell őket selejtezni mert nálam jelenleg egy kecske menhely van... Szó szerint, csupa atrófiás, girhes kecsó... Mifelénk a kecskét úgy tartják mint a disznót. Eléjük borítanak valami szemes terményt, krumplihéjat, meg száraz kenyeret... Mivel nem kapnak szálas takarmányt fiatalon se meg később se  ---szerintem--- nem alakul ki rendesen a bendőjük és ha jól is vannak lakva kukoricával vagy ilyesmivel, akkor is nagyon gebék. Szálasra nem lehet átszoktatni őket, mert nem képesek normális mennyiséget megenni belőle. A kis lógófülű bak már megeszik annyi szálast mint az a kecske ami szoptatja. Van három saját nevelésű gödölyém azok ha jóllaknak széltük hosszuk egyforma.

 

Na, sok a szöveg... a jelenlegi anyákkal elindítok egy nubiai vonalat meg egy tincses vonalat. Ha, amit nem hiszek csalatkoznék a nubi vonalban --vagy a tincsesben-- még ott a másik.

Előzmény: khirke (4119)
khirke Creative Commons License 2016.05.23 0 0 4119

Te nem a magyar óriáskecske kitenyésztésén ügyködsz ? :))

Vagy a magyar hosszúszőrű óriáskecske a cél? :))

Előzmény: lyuko (4117)
1ics Creative Commons License 2016.05.22 0 0 4118

Esetleg még az segíthet ha az esti fejést 16.30-kor csinálod.

Előzmény: borzavári (4115)
lyuko Creative Commons License 2016.05.22 0 0 4117

Nagyon szépek!

 

Én ilyen tincses bakot szeretnék... Fehér, de méginkább tetszik ha van egy ki szürke benne. :)

Előzmény: khirke (4108)
1ics Creative Commons License 2016.05.21 0 0 4116

Igen valószínű ,hogy a csipa

Előzmény: borzavári (4115)
borzavári Creative Commons License 2016.05.21 0 0 4115

Sziasztok!

 

Van valakinek olyan tapasztalat hogy a kecske nem szeretik annyira  a korai hajnali fejést?

6kor kezdek melóhelyen, így 4:30kor fejek nagyjából reggel. Hétvégén később fejek és úgy tapasztalom hogy

akkor reggel jóval több jön le. Gondolom addig is termel tejet, meg még nekik is csipás a szemük.

booerang Creative Commons License 2016.05.19 0 0 4114

Most már szinte biztos,hogy a Guszti törte el a Barack lábát!

Ma este mentem behajtani őket,megint a két szarva közé volt ugyanaz a lába szorulva,szerencsére időben érkeztem,és sikerült kiszabadítanom!

Pedig már régóta egy legelőn vannak,eddig nem piszkálták egymást,nem tudom,mi történhetett.

Viszont így nem akarom őket egy helyre kiengedni,nem hiszem,hogy ilyen szerencsésen megúszná a következő alkalommal!

Feladták a leckét!

tilták3 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 4113

Üdv mindenkinek! Ha esetleg közületek vagy ismerősök közül valakit érdekel Somogyban eladó egy 6éves bak kecske és egy 7év körüli parlagi anyakecske baráti áron az anya napi 1,5-2l tejet ad. A bak jól fedez és nagyon szelíd érd:06303536275-ös telefonszámon.

 

  

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!