Keresés

Részletes keresés

ph5.5 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8378

Arra nem emlékeztem hogy kinek meséltem eddig :-)  

 

Szerintem az alapprobléma az, hogy ha lenne is egy Kalocsay- Csurgo szintű szerelő pécsett, az nem tudna megélni, mert nem lenne annyi munkája. Olyan ez, mint a használtpiac... minden Bp-re összpontosul.

Előzmény: Mano254 (8377)
Mano254 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8377

Említetted már a történetet, és a két tapasztalat nem is zárja ki egymást. Az összevetést csak a felsőmalom utcai színvonal belövése érdekében tettem, hogy megelőzzek a kérdező részéről egy újabb csalódást. :-)

Előzmény: ph5.5 (8375)
kisbergics Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8376

Az én egyik ismerősöm is nagyon megjárta az Alkotmány utcában. D300 zárcsere, egy-másfél hónap ígérgetés és előlegkérés után végül nem készült el... Ezek után előleg nyögvenyelősen visszaadásra került, majd Csurgó Laci (a korábban a Horváth Laci által megadott ár töredékéért) megcsinálta - és azóta is jól működik a szerkezet.

Előzmény: ph5.5 (8375)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8375

AZ Alkotmány utcai boltot már a fia viszi... az apa állítólag tudott dolgozni. A fia úgy javított céges objektívet (értéke kb 8e Ft volt), hogy kicserélte egy másikra- amit leszámlázott a használtpiaci ár 2x-re. A gyári számot pedig levakarta. (azt viszont nem tudta hogy az exifben benne van a sorozatszám - a vázé és az obi-é is)  Szóval nálam a nem ajánlott kategória :-(  

Előzmény: Mano254 (8374)
Mano254 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8374

A Felsőmalom utcában praktizáló úrról sem nagyon lehet sok jót mondani.

Az Alkotmány utcában már volt olyan problémám, amire kaptam megoldást, itt erre nem volt precedens...

 

 

Előzmény: ph5.5 (8371)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8373

Ha ez a 24-70-es Nikon akkor Csurgó Laci lesz a te embered. Délelőtt viszed, délutánra kész. Típushiba...

Előzmény: SzaboZ-ptx (8372)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8372

Egy próbát megér. Vmelyik nap elmegyek arrafelé.

Nem tudom az alsó végállásba tekerni a zoomgyűrűt. 4-5mm-el felette megáll. Működésben nincs vele semmi gond, csak így rövidebb egy kicsit.

Előzmény: ph5.5 (8371)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8371

Az Alkotmány utcai műszerészt én nem ajánlom. Pl azért mert sokkal drágábban dolgozik mint a Bp-i műszerészek és ami rosszabb nem túl gyakran van kedve elvállalni. Ez nem csak személyes tapasztalat, hanem ismerőseim visszajelzése is. 

A Király utcai Úr (Király utcához tartozik a házszámozás- de a Felsőmalom utcában van a bolt) egy idősebb szakember. Nála még nem javíttattam, de ismerősnek bent van most egy gépe. Szóval Ő legalább dolgozik. Egy próbát megér.

 

Milyen obi és mi a panasz rá?

Előzmény: SzaboZ-ptx (8368)
czy Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8370

.. a Király u és a 6-os között.

Előzmény: czy (8369)
czy Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8369

A Király Felsőmalom utca kereszteződéshez közel, a Felsőmalom utcában, a keleti oldalon, van egy olyan fotoműszerész, akivel én megpróbálnám.

Előzmény: SzaboZ-ptx (8368)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8368

Pécsett tudtok ajánlani jó szakembert, akinek a kezébe lehet adni javításra egy obit?

Az alkotmányban tudom, hogy van valaki, de még nem volt vele dolgom. Róla jót-rosszat tudtok mondani? Van vki más is a városban?

 

ikajli Creative Commons License 2012.11.04 0 0 8367

Szia!

 

A tomshardware nevű oldalon pl. kifejezetten alkalmazásokra is össze lehet hasonlítani processzorokat.  Ha kiválasztasz egy alkalmazást a listából, és ott néhány processzort, és alul rákattintasz az összehasonlításra, akkor láthatod az adott processzorok teljesítményét mindenféle alkalmazásra (PS van a listában). Úgy tűnik, hogy vannak processzorok, amik pl. gyorsabban kódolnak videót, mások meg pl. játékokban jobbak.

 

Ha viszont nem akarsz nagyon elmerülni a tesztekben, akkor a saját véleményem az, hogy az i5 jó kompromisszum ár - teljesítmény viszonylatban. Én i5 2500K-t használok, nagyon meg vagyok elégedve vele.

Előzmény: DimensionSeven (8359)
futoz Creative Commons License 2012.11.04 0 0 8366

Én ezt használtam és bejött, türelem kell hozzá, de talán ez a program az ami a legkevesebb hozzáértést igényli. Én használtam régen olyan visszaállítót amivel sokat dolgoztam mire az adatok visszajöttek. 

Előzmény: Danyboy88 (8365)
Danyboy88 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 8365

Köszi.

 

Az igazság az, nem nekem kell. Egy barátom törölte le a számára fontos adatokat (családi videók).

Próbálkozott több progival is sikertelenűl.(azért ezt ajánlom neki)

 

 

Előzmény: futoz (8364)
futoz Creative Commons License 2012.11.04 0 0 8364

Elvileg te is megtudod csinálni 

it találsz egy ingyenes progit 

Előzmény: Danyboy88 (8363)
Danyboy88 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 8363

Sziasztok!

 

Nem tudjátok Baranyában (elsősorban Pécs) foglalkozik valaki adatvisszaállítással?

 

Formatált HDD-ről kéne visszahozni adatokat.

 

Előre is kösz.

 

 

DimensionSeven Creative Commons License 2012.11.03 0 0 8359

Fú, köszi a tippeket! Jegyzetelek erősen. Lehet hogy szavadon foglak fogni. :)

Előzmény: Törölt nick (8355)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 8358

Ha rászletesebben írtam volna D7nek akkor a 90% még feljebb ment volna :-)

 

Gigabyte alaplapot raktam a gépbe- nekem is ezt ajánlották. 

Vinyo: Kürt Kft statisztikája alapján abból romlik el több amiből töbet adtak el. (barátom beszélt velük- szóval első kezes info)

Nekem van Hitachi, Samsung, WD külső tárolóm is. Most az asztaliban van 1 ssd, 1 Samu és 1 WD. 

Az 1 Terrás szerintem feleslegesen sok lehet a gépbe, mert ha másolatot készít (akár automatikusan is) egy külső lemezre, akkor inkább abba öljön picit több pénzt.

Táp: ami nem ment tökre 4-5 év alatt, és olyan konfigben ami kb 2x annyit zabál mint egy új pl i3 (55W a proci), abban én személy szerint jobban bízom mint egy friss cuccban. (nem szakterületem, csak paraszti logika)

VGA: ezt  ameghibásodási dolgot nem ismerem. Az előző VGA-m az asztali gépben egy olcsó (az új ára régen annyira azért nem volt az) X1950Pro volt. FullHD monitort is meghajtotta, nem volt vele bajom... mármint nem romlott el. Igaz ami itt elromlik az kuka :-)

 

A laptop amin meg most pötyögök nVidia vga-s (2Gb-os kártya), igaz M szériás (mégiscsak laptop), de élményindexre 6.5-t kap. AMi azért nem rossz. 

Előzmény: Törölt nick (8355)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 8357

Az OK, de mi az USA hyper kompjúteréről beszéltünk :-)  (persze ha azt a te i5 procid hajtja akkor nem szóltam :-D  )

Előzmény: Törölt nick (8354)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8353

 

Másik oldal adatai:

 

PassMark - CPU Mark
High End CPUs - Updated 2nd of November 2012

 

 

Intel Core i7 950 @ 3.07GHz                        5,873               $405.00   (72.000 volt)

 

Intel Core i5-3570S @ 3.10GHz                    7,378                63.000 Ft (bluechip)     (új  generációs i5)

 

Intel Core i3-3225 @ 3.30GHz                       4,530               $136.99 (mostani i3)

 

Intel Core i3-3220 @ 3.30GHz                        4,276              $119.99  (ez kerül 30ezerbe- azt hiszem szeptemberi proci)

Előzmény: kisbergics (8351)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8352

Mo összes eküvői anyagát egyszerre feldolgozná, retusálná, nyomtatná kb 2 perc alatt :-)

 

A maradék időben meg segítene Paksnak helyreállni :-D

Előzmény: kisbergics (8348)
kisbergics Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8351

Az enyém: Intel Core i7 950 3.07GHz  -  691  -  3245  -  2377  (;

Előzmény: ph5.5 (8347)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8350

Én is jobbulást kívánok!

 

(javasolnám Harkányt, ha nem most csalódtam volna bennük :-(  )

Előzmény: u.hu (8345)
u.hu Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8349

Köfi.

Előzmény: kisbergics (8348)
kisbergics Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8348

Ezt én is néztem, hogy vajon hány (ezer) Lightroomnak kéne párhuzamosan futnia, hogy kikészítse... :D

 

U.hu, neked jobbulást! ):

Előzmény: seeman (8344)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8347

Találtam egy oldalt... ( http://novabench.com/cpuchart.php?a=1  )

 

CPU Name                             Avg. Score         Avg. MHz            Sample Size

 

Intel Core i3-3220 3.30GHz      430                      3302                   18

 

Előző generációs i5:

 

Intel Core i5-2300 2.80GHz        422                    2829                   323

 

Előző generációs i7

 

Intel Core i7-2620M 2.70GHz      399                    2700                   429

 

Egy 2 magos

 

Intel Core2 Duo E8500 3.16GHz    262                    3166                    1   (2008-as proci 70ezres áron)

 

És itt egy első generációs i7:

 

Intel Core i7 U 620 1.07GHz         180                     1067                   2  ( laptop proci 2010-ből, 250 GBP áron- 90ezer Ft)

 

De akinek kevés az i3, az valóban vehet ilyet is :-)  (2011 év végi kiadás)

 

Intel Core i7-3960X 3.30GHz          1069                  3536                  222  ( a proci 280ezer Ft :-(  )

Előzmény: ph5.5 (8341)
u.hu Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8346

:)))

Előzmény: seeman (8344)
u.hu Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8345

Nem nagyon járok mostanában a terepen, mert kikészült a bal lábam, így keveset tudok a kinti történésekből. Múlt hónapban is csak ötször-hatszor voltam kint. Talán a hónap közepe felé már jobb lesz.

 

:(((

Előzmény: kisbergics (8343)
seeman Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8344

Ne legyetek már kispályások! Vegyétek meg ezt! :)

Előzmény: kisbergics (8340)
kisbergics Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8343

Rég láttalak! Barcogás van arrafelé? Vagy már vége? És sár? Egyik hajnalban szívesen meglátogatnálak, ha van időd rám. Emlékszel erre a videóra, egyszer már mutattam? (:

Errefelé meló van ezerrel, de már látom a fényt az alagút végén... (:

Előzmény: u.hu (8342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!