Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2006.12.21 0 0 271
Hívd fel, kérdezd meg, mit mond. Ünnepek jönnek, ne várj januárig.
Előzmény: Törölt nick (270)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.20 0 0 270

Szia!

 

A doki 2-3 hetet mondott. Ez már letelt, de nem érzek semmi javulást. 3 napja egyszer már sikerült mérhető adagot ennem, de másnap egésznap ment a hasam.

Igazából nem tudok mást csinálni mint türelmesen várni, hogy jobb legyen.

 

Ana

Előzmény: emma01 (269)
emma01 Creative Commons License 2006.12.16 0 0 269

ANA

nem irigyellek, marha szar lehet egy ilyen műtét után, de kitartás.

és a doki mit mondott mennyi idő után várható javulás?

Előzmény: Törölt nick (268)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.15 0 0 268

Sziasztok!

 

Megvolt a reflux-műtét... Nagyon szar. Hacsak tehetitek, ne vessétek alá magatokat. Azóta alig tudok nyelni, minden egyes korty, falat iszonyú fájdalmat okoz, amikor megérkezik a gyomromba. Nem tudom, ez mikor fog elmúlni, de nagyon nehezen viselem, már semmi étvágyam, 6 kilót lefogytam és a környezetem azzal basztat, h többet kéne ennem...

Az ágyat még mindig kívánom, pedig ez nem jellemző rám. Nem tudok egy napot fent lenni, és akkor aktívkodásról még nem is beszéltem... Ma voltam az OBI-ban, nem tartott soká, félóra volt az egész, de mostanra teljesen kipurcantam. A hab a tortán, hogy szét van verve a lakásunk, itt dolgoznak a munkások, egyedül a fürdőszoba maradt ép, oda lettem beszállásolva, dehát lefeküdni oda esélytelen.

Nagyon bízom benne, hogy az ünnepek alatt legalább csipegetni fogok tudni. A megjelenésem maga a katasztrófa; a seggen feszülő nadrágjaim konkrétan lógnak, egy csontváz lettem.

Sokszor sírok, h kellett-e ez nekem. Én, aki mindigis imádtam a csülköt meg a disznótorost, most hányingert kapok a látványuktól. Az, h ehetem-e, már fel sem merül, mert nem kívánom.

 

Ennyit mára a pozitív energiából...

Ana

mopsz001 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 267

Kedves Ana!

 

Hamarosan írok e-mailt, csak már múlthét óta elkezdtünk költözködni az új lakásunkba. Az albiban még van egy pár műszakicikk és 3 bútor darab. Persze még ott vagyunk.

Sokszor puszillak!

mopsz001 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 266

Kedves Ana!

 

Nem kérhetnék Tőled egy e-mail címet?

Szertenék kérdezni pár dolgot priviben a terhességről...... Nagyon szeretnénk már kisbabát!!! Egy vezetékes teli szám még jobb lenne. Előre is köszönöm.

 

Az én e-mail címem: mopsz001@freemail.hu   .  A teliszámot természetesen csak priviben ha egyáltalán megadod.

 

Priviben a nevemet tudni fogod. :))

 

Puszi!

 

Jó éjszakát!

mopsz001 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 265

Kedves Ana!

 

Jó lett volna! Bocsi kicsit félre érthetően írtam le. Már csak rendelésre lehet megvásárolni. ezt akartam írni. Mi most fürdőszoba szekrényt vettünk, előszoba szekrényt tükörrel, és cipős szekrényt. Tudod most vettünk új lakást áprilisban és nem sokára megkapjuk a kulcskat, aztán lehet költözni, de már kezdjük a vásárolgatást. Nagyon tetszik a garnitúra, ha már odajutunk akkor lehet, hogy olyat fogunk venni a nappaliba. Most még albiban lakunk és nem férne be ilyesmi.

Puszi!

Szép hetet!

 

Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.20 0 0 264

Ti is olyat vettetek?? Dejóóó :-)) Anno nekünk is rendelni kellett :-)

Előzmény: mopsz001 (263)
mopsz001 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 263

Kedves Ana!

 

Tegnap voltunk a KIKÁban és megcsodáltam a szép ülőgarnitúrádat, nagyon finom anyag és kényelmes is. Képzeld már csak rendelni kellett a raktárból elfogyott.

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (253)
mopsz001 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 262

Kellemes hétvégét mindenkinek!

mopsz001 Creative Commons License 2006.11.15 0 0 261

Drága Ana!

 

Szegénykém lassan túl leszel már rajta.  Mivel műtöttek már korábban ?

Melyik kórházban lesz? Jó az orvosod?

Izgulok nagyon Érted!!!

Bocsika, tudom, hogy már írtad többször is a műtétet. Ne haragudj, csak azt hittem , hogy végülis elmaradhat, ha az eredmény jó lesz. Semmilyen gyógyszerrel nem lehet már gyógyítani? Műtét után is állítólag diétázni kell majd. Legalábbis ezt mondta az ismerősöm.

Sok puszi!

Mielőbbi gyógyulást!! Mikor lesz a műtét meg van már az időpont?

Jó éjt!

Előzmény: Törölt nick (260)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.15 0 0 260

Szia!

 

Már többször leírtam korábban, h műteni akarnak, ezért volt a pH monitorozás is, és igen, laparoszkópos műtét lesz (REMÉLEM), nekem 5 kicsi lukat mondott a doki, de itt is többféle műtéti technika van.

Persze, volt már sok műtétem, laparoszkópos is meg másmilyen is, de azért nyilván izgulok ezerrel.

 

Ana

Előzmény: mopsz001 (259)
mopsz001 Creative Commons License 2006.11.11 0 0 259

Kedves Ana!

 

Ennyire komoly a refluxod ezek szerint, hogy műteni kell?

Az egyik ismerősömet is megműtötték refluxal, de neki csak úgy, hogy 3 pont látszik meg a hasán, nem vágták fel. Lehet, hogy nem is szokták? Mondjuk nem tudom.

Igen nagyon biztosra akarnak menni, hogy tényleg mit is csináljanak. Megbízol az orvosaidban? Félsz a műtéttől? Műtöttek már valamivel egyébként?

Bocsi a sok kérdés miatt.

Hamarosan túl leszel az egészen. Kitartás!

Sokszor puszillak!

Szép hétvégét Nektek!

Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.10 0 0 258

Már meg is van, ez most igazolta a refluxot a dokim szerint. 20-án megyek a belgyógyászhoz, mert csak ő mondhatja ki az ámen-t a műtétre.

Komolyan mondom, több szűrő van egy nyamvadt kis laparoszkópos műtét előtt, mint a nem-átalakító műtétek előtt... :-))

Előzmény: mopsz001 (257)
mopsz001 Creative Commons License 2006.11.09 0 0 257

Mikor kapod meg az eredményt?

Egészséggel használjátok a garnitúrát.

Puszi!

Előzmény: Törölt nick (256)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.08 0 0 256

A Kikában vettük, nem bőr, hanem textilbőr, nagyon kényelmes, imádjuk :-))

Nem tudom, milyen gyorsan gyógyul a felmaródás, ezt inkább orvostól kéne megkérdezned.

 

Hogy refluxos vagyok-e? Erre már én is igazán kíváncsi lennék :-)))

Előzmény: mopsz001 (255)
mopsz001 Creative Commons License 2006.11.05 0 0 255

Tényleg Ti honnan vettétek? Mi is nézegetjük az ülőgarnitúrákat. Most vettünk új lakást és ha megkapjuk a kulcsot akkor költözhetünk, bár még csak véglegesen akkor ha a lakhatásiengedély is a kezünkben lesz. De pakolászni már lehet.

Már nagyon várjuk! Kisbabát is szeretnék lassan, ha beszedtem a refluxra a gyógyszert utánna. Milyen gyorsan gyógyul meg teljesen szerinted a nyelőcső felmaródása?

Sok puszi!

 

Előzmény: Törölt nick (253)
mopsz001 Creative Commons License 2006.11.05 0 0 254

Kedves Ana!

 

Gyönyörű az ülőgarnitúrátok!!! Bőr?

Te most végülis refluxos vagy?

Szép vasárnap estét!

 

Előzmény: Törölt nick (253)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.04 0 0 253

Ilyet! :-))

 

 

Előzmény: mopsz001 (251)
mopsz001 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 252

Bocsi Dieselnek van nagyobb gyereke, eltévesztettem!

Köszönöm a válaszodat a gyógyszer szedésével kapcsolatosan!

Szép estét és kellemes hétvégét!

Előzmény: mopsz001 (251)
mopsz001 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 251

Drága Ana!

 

Nagyon aranyos lehet a kis rosszcsont! :)) Hogy hívják?

A terhességet , hogy bírtad a refluxal? Vettél be valamijen gyógyszert rá?

Hány éves a nagyobbik?

Jaj, szegénykém! Reméljük most már lesz egy tökéletes eredményed !

Ezt a ph csövet is fekve helyezik le?

Remélem most ettél rendesen mindent. Mikor veszik ki?

Milyen ülőgarnitúrát vettetek?

Sok-sok puszi Neked és a gyerekeknek is!

Jó éjt!

Előzmény: Törölt nick (250)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.03 0 0 250

Szia!

 

4,5 éves rosszcsont :-))

 

Ma újra megcsöveztek, sokkal nehezebben ment le, de napközben sokkal jobban viseltem. Most megint fáj tőle a fülem és ez nagyon rossz, legszívesebben csak aludnék, dehát itt van ugye a kisfiam és 1,5 óra múlva érkezik az ülőgarnitúra is...

Előzmény: krezidiesel (248)
mopsz001 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 249


Főoldal Betegségek Betegségek részletesen Gyomor-bélbetegségek Gyulladásos bélbetegségek (Crohn, colitis ulcerosa, IBS, TBC)

Crohn-betegség

Chron-betegség
Miért fáj a gyomrunk? Az emésztőrendszer és betegségei 1998;   SubRosa Kiadó

A Crohn-betegség olyan krónikus megbetegedés, amely a szájtól a végbélig mindenütt előfordulhat, de leginkább a beleket érinti, ahol különböző hosszúságú bélszakasz vagy bélszakaszok betegszenek meg a bélfal megvastagodásával és merevségével.

Leggyakrabban (30%) a vékonybél utolsó része, az ileum betegszik meg, mintegy 50%-ban az ileummal a vastagbél kezdeti szakasza is részt vesz a folyamatban, és 20%-ban izoláltan a vastagbelet érinti. A betegség oka ismeretlen. Számtalan elképzelés merült fel az előidéző okkal kapcsolatban, de egyik sem bizonyosodott be. A folyamat elsősorban a bél nyálkahártyáját érinti.

Kifejezett ödéma van, a felszínen apró fekélyekkel, amelyek között hosszanti és keresztirányú mély berepedések húzódnak, s emiatt a nyálkahártya utcakövezetre emlékeztet. A bélüreg a vastag, ödémás, szürkésfehér nyálkahártya kötőszöveti reakciója miatt kifejezetten szűkebb. A gyulladás az egész bélfalat érinti, ráterjed annak külső részére is, amelynek felszínén, már a szabad hasüreg felé, kis szemcsék alakjában a jellegzetes granulómák (sarjdaganatok) alakulnak ki gyulladásos fehérjék felrakódásával. Ennek eredménye, hogy az egymás mellett levő bélkacsok, illetve a bél és a mellette levő szervek összetapadnak. Az ily módon kialakuló összenövésekben a folyamat továbbhalad, behatol a következő bélkacsba vagy szervbe és fisztulajáratok, tályogok alakulnak ki. A fisztulák betörhetnek a hólyagba, nőkön a hüvelybe, de akár a hasfalon át ki is törhetnek, nedvedző járatokat alkotva. Jellegzetes a bélfalban és a bélhez tartozó nyirokcsomókban is a granulumok jelenléte, amely szövettani vizsgálat esetén eldönti a diagnózist.

Az elmondott folyamat sajátságából következik, hogy a tünetek rendkívül változatosak. Függnek a folyamat aktivitásától és a lokalizációjától, de alapvetően befolyásolhatja a tünetek súlyosságát, változatosságát a kialakuló szövődmények jelenléte és az a tény, hogylefolyása változatos lehet - nyugodt, inaktív szakok és fellángolások követhetik egymást.

A betegek étvágytalanok, fáradtak, levertek, fogynak, lázasak, gyakran hátfájásról panaszkodnak. Jellemző és ritkán hiányzik a hasmenés, - még a legkoraibb szakaszban is az első és domináló tünet, - amely általában nem véres, csak akkor, ha a vastagbélben, annak is a bal felében és a végbélben alakul ki a folyamat.

Görcsös hasi fájdalmakkal is kezdődhet a betegség, többnyire a vakbéltájon, néha fekélyre emlékeztető jelleggel, de a típusos hasmenés ekkor is kíséri. Ha a bél ürege beszűkült, a fájdalom görcsös jellegű, és hol megszűnik, hol visszatér.

Előrehaladott állapotban vakbélgyulladást utánzó tünetet észlelhetünk, ilyenkor szükségtelen műtétre is sor kerül, s ennek során derül ki a betegség. Ugyancsak jellemzők (az esetek mintegy 80%ában jelentkeznek) a végbéltájon kialakuló, viszonylag enyhe tünetekkel járó, különböző elhelyezkedésű, vöröses színű, duzzadt, gyulladt, többszörös fisztulanyílások, amelyek a betegség bármely fázisában kialakulhatnak.

A betegség éveken át tartó zajlása során különböző szövődmények is létrejöhetnek, melyek megkeserítik a beteg életét. Ezek a folyamat helyén és attól lényegesen távolabb is kialakulhatnak.

Helyi szövődmények a hasüregben a bélkacsok közötti, esetleg tömör szerv felé vagy a bőr felszínére kitörő fisztulák. Néha mély fekélyek, máskor gennyes fisztulajáratok alakulnak ki a végbél körül. Kialakulásuk esetén az általános állapot hirtelen és lényegesen romlik, tartós hasi fájdalom jelentkezik, nyomásérzékenységgel és tapintható hasi "daganat" kialakulásával. Ritkán a fisztula a szabad hasüreg felé tör ki, perforációt, hasi katasztrófát okozva.

Szövődmény a szűkületek kialakulása is, amelyek akadályt képeznek a béltartalom haladásában, de a panaszok sajátos módon nincsenek arányban a a szűkület súlyosságával.

Az egész szervezetet érintő komplikációk több szervre lokalizálódhatnak.

Felszívódási zavar attól függően, hogy a bél melyik és milyen kiterjedéségű részét érinti a folyamat, általános tápanyag-felszívódási zavar alakulhat ki táplálkozási zavarokkal, testsúlycsökkenéssel, sóvesztéssel, zsírszékkel és a zsírban oldódó vitaminok hiányával, illetve e hiányok következményeivel. A fehérje felszívódása olyan zavart szenvedhet, hogy következményeként albuminhiány alakul ki, ami nagymértékben jellemzi és súlyosbítja a folyamat kilátásait.

Májkárosodások: toxikus hatások és táplálkozási zavar következtében zsírmáj, májsejtelhalások, krónikus májgyulladás, májzsugor alakulhat ki. Gyakran képződik epekő.

Veseszövődmények.~ legjellemzőbb az oxalát vesekövek képződése, ami az esetleges műtét során eltávolított bélszakasz hosszával arányosan fokozódik.

Szemészeti szövődmények: igen gyakori és egyben nehezen kezelhető az írisz, a szem ereinek és érhártyájának a gyulladása.

A laboratóriumi eltéréseknek általában az állapot súlyosságának megítélésében van szerepe. A fokozott vérsejtsüllyedés, fehérvérsejtszaporulat a heveny fellángolás, fisztulaképződés, tályog kialakulásának jele. A vérben kimutatható különböző hiányállapotok a felszívódási zavarra és annak kiterjedtségére utalnak.

A betegség lefolyását nem lehet előre megjósolni. Aktív és inaktív szakok váltogatják egymást. A szövődmények miatt műtét válhat szükségessé, de a műtéti vonalban, ahol az eltávolítandó bélszakaszt átvágják, a folyamat kiújulhat, sőt egy másik bélszakaszban újra jelentkezhet. A legrosszabb a kilátás, ha a folyamat nemcsak a vékonybél legalsó szakaszát, hanem a vastagbél kezdeti részét is érinti.

A betegség felismerésében a kórelőzmény kevéssé segít, de a hasban tapintható daganat, egyidejű tápanyag-felszívódási zavarokkal már gyanút kell keltsen. Fisztulák jelenléte, különösen a végbélnyílás körül, majdnem biztossá teszi a diagnózist, amelyet elősegít a gondosan végzett végbéltükrözés, amennyiben a folyamat a végbélre is lokalizálódik, de ha a vastagbél jobb oldali fele beteg, akkor csak a teljes vastagbéltükrözéssel lehet felismerni a folyamatot. Feltétlenül említést kell tennünk arról, hogy diffúz, a végbélre is ráterjedő folyamat esetén a betegséget nehéz elkülöníteni a vastagbél ugyancsak ismeretlen eredetű diffúz gyulladásos megbetegedésétől, a colitis ulcerosától.

Az elkülönítésben a következők segíthetnek:

  • Crohn-betegségben ép lehet a végbél, míg colitis ulcerosában mindig beteg.
  • Crohn-betegségben a nyálkahártya elváltozása foltos, colitis ulcerosában folyamatos.
  • Crohn-betegségben ritka a vérzés a végbélből, míg colitis ulcerosában jellemző.
  • Colitis ulcerosában hiányzik a jellegzetes granulómás reakció. Mindezek mellett domináló eljárás lehet a Crohn-betegség diagnosztikájában a röntgenvizsgálat, ha hiányzik az endoszkópia és nincs fisztulanyílás a végbél körül, azaz nem jellemző a betegségkép. Az utcakövezetre emlékeztető nyálkahártya röntgenképe, a bélüreg madzagvastagságúnak látszó szűkülete a kötőszövetes bélfalelváltozás tipikus jellemzője.

A Crohn-betegség kezelése elsődlegesen konzervatív! Heveny állapotban mindenképpen kórházi kezelés szükséges, átmenetileg a táplálkozás felfüggesztésével és vénán keresztüli táplálással. Kezdetben szteroidot és széles spektrumú antibiotikumot adunk. Az állapot javulásával csökkenthetjük a a gyógyszerdózist és fokozatosan visszatérünk a normális tápláláshoz.

Középsúlyos állapotban kisebb szteroid dózist adunk, és megpróbálhatjuk Salazopyrin, Dipentum vagy Pentasa adását. Mindenképpen hosszan tartó kezelésre van szükség, akár évekig is.

Sebészi megoldás mellett döntünk, ha a konzervatív kezelés eredménytelen, az általános állapot romlik, kiterjedt belső fisztulák, bélelzáródáshoz vezető szűkületek, szervi szövődmények, tályogok vannak vagy perforáció alakul ki. A műtét során a beteg szakasz eltávolítása adja a legjobb eredményt, de ha nincs sürgősségi állapot, célszerű várni a műtéttel, ameddig csak lehet!

 

Előzmény: krezidiesel (248)
krezidiesel Creative Commons License 2006.11.02 0 0 248

:-))

Mi az a chron betegség?

Látom sok babás topicba is irsz. Mekkora már a csemetéd?

Nekem a legkisebb 4 éves és egy boszorkány (tiszta anyja, nagyanyja...:-D).

Pár hete vettem is neki egy seprűt, csak mondtam neki egyelőre csak alacsonyan röpködjön vele, hisz még biciglizni sem tud rendesen. Megigérte...:-))

Előzmény: Törölt nick (247)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.02 0 0 247

:-DDDD

 

Ja nem, így stílusosabb:    :-OOOOOOOOO

Előzmény: krezidiesel (246)
krezidiesel Creative Commons License 2006.11.02 0 0 246
Ez kicsit félreérthető...:-))
Előzmény: Törölt nick (244)
krezidiesel Creative Commons License 2006.11.02 0 0 245
Amúgy én is szedem több mint két hónapja Lenkei vitaminjait és pontosan semmit se észleltem...
Előzmény: mopsz001 (242)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.02 0 0 244

Szia!

 

Én este venném be.

 

Ana

Előzmény: mopsz001 (239)
krezidiesel Creative Commons License 2006.11.02 0 0 243

Köszi, de ismerem Lenkei doki honlapját.

Bűzlik a marketingtől az egész. Egy olyan topicot keresnék itt a zindexen ami érdekfüggetlen, objektiv...

Előzmény: mopsz001 (242)
mopsz001 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 242

Szia!

 

Nézzél be a www.drlenkei.hu  -ba és ott is leírnak mindent a vitaminjairól. A Blaha Lujza térrnél van az egészség centruma és tanácsadás is van , vagy e-mailben is lehet tanácsot kérni tőlük. A honlapon mindent megtalálsz.

Van pár ismerősöm akik eszik az Ő termékeit, és nagyon pozitív tapasztalatokat mondanak róla. Az egyik ismerősöm allergiás és amióta ezeket a bogyókat eszi nincsen semmi baja, szinte elmúlt az allergiája, a férjének meg az ízületeivel voltak gondok, fájtak a térdei..., de neki is kutya baja azóta.

Nézzetek be érdemes, én is most akarok majd szedni tőle a refluxra.

Sok sikert!

Előzmény: krezidiesel (240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!