Keresés

Részletes keresés

tuutuu Creative Commons License 2007.02.27 0 0 7878

félOFF

A meglátogatni való helyek közül utoljára nekem Moszkvában a Kongresszusi Palotát ajánlották azzal, hogy a mellékhelyiség frenetikus..:}}

És tényleg az volt, bár a Kijevi Balett produkciója se volt kispálya..:}}

On

Előzmény: -dió- (7877)
-dió- Creative Commons License 2007.02.27 0 0 7877

http://chiliesvanilia.blogspot.com/

 

itt olvastam egy friss beszámolót a dióról

Előzmény: brummadra (7869)
brummadra Creative Commons License 2007.02.27 0 0 7876
köszi, lehet, hogy teszek egy próbát, majd megírom
Előzmény: barrix (7875)
barrix Creative Commons License 2007.02.27 0 0 7875
Kollégám volt, neki tetszett, kivéve a dizájn egyes elemeit. Árak igen húzósak, rajtuk kívül csak külföldiek voltak. Beszámolója szerint diószuflé fenomenális.
Előzmény: brummadra (7869)
Caipi Creative Commons License 2007.02.26 0 0 7874
Na megvolt az A38-as "Torkos hétfő" is, finom volt minden, de semmi extra. Ez a felszolgáló viszont egészen feltűnően és különlegesen udvarias volt... és tetszett a berendezés.
Jordi Culé Creative Commons License 2007.02.26 0 0 7873
Hat igen. A tintahalat meg a tokehalat en is ettem ott. Az uj Barakaban volt mar valaki? Kivancsi lennek, melyik a jobb.
Előzmény: Edmond Dantes (7871)
DN3 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 7872
Hát, nem is tudom... szerintem előzékenyek voltak, csak valahogy unottan, fáradtan tették a kötelességüket. Hiányzott belőlük a nyájasság, vagy mi.
A steak viszont tényleg finom volt, és így, hála a torkos csütörtöknek, az ár is egészen baráti. :-)
Előzmény: Caipi (7870)
Edmond Dantes Creative Commons License 2007.02.24 0 0 7871

A Segalban vacsoráztunk péntek este, a tintahal mandulás pestoval, csicseriborsóleves, kacsamell sütőtökkrémmel, tőkehal, datolyafagylalt.

Ízek, tálalás, hangulat 5/5.

Caipi Creative Commons License 2007.02.23 0 0 7870

Nagyon finomat ettünk tegnap a Hemigway-ben (bélszín-steak-et vargányás-fokhagymás rigatoni-val), de a félig átsütött steak a barátom esetében teljesen átsütve érkezett, nálam úgy-ahogy elment medium-nak. (Ez azért igazságos, mert nemrég valahol pont fordítva volt.:-D) De az ízesítése irtó jó volt. A pincérek viszont... hát izé... nem voltak sem túl barátságosak, sem túl előzékenyek. Vagy a tömeget nem bírták, vagy azt, hogy beszabadult a plebs.:-)

 

brummadra Creative Commons License 2007.02.22 0 0 7869
Diót próbálta valamelyikőtök? Csak elmentem előtte és bár ugyanahhoz a trendi vonalhoz tartozik, mint pl. mellette a Mokka, de szokatlan/érdekes az étlapja (nem a ménsztrítes mostanában mindenütt egyensor).
Jacques de Molay Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7868
Az Oázisért a végén már nem nagyon volt kár, legalábbis a konyhájáért. Sörözni jóvót.
Előzmény: Csokis (7865)
Csokis Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7867
Ezek mind lehetségesek, megsépkelve azzal, hogy fosol, mint a Murányi kutyája. :-)
Előzmény: brummadra (7866)
brummadra Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7866
Esküszöm, nem tudom mire gondolsz. A babot, káposztát ismerem, de hogy mit csinál a csípős...? Dunsztom sincs. Az epe fájdul meg? Vagy lángog csapnak ki a fenekeden? :))
Előzmény: Törölt nick (7859)
Csokis Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7865
Miért, milyen lett a Barackos? Én ott vesztettem el a fonalat, amikor egyszer -talán fél év(?) kihagyás után- bementem rendelni, mire közölték, hogy majd kijön a pincér az asztalhoz, és felveszi a rendelést. Nagyon bután nézhettem, mert elmondták, hogy nem csak festés volt, hanem új rendszert is bevezettek. Utána egyszer-kétszer még voltunk, aztán leálltunk vele. Úgy éreztük, hogy mikor a helyi újgazdagok már nem keverednek az erdőbe "hazatérő" csövesekkel, már nem is az igazi a hangulat. Azóta még tovább "emelkedett" volna?
Mellesleg pár éve már az Oázis is bezárt, szóval azt hiszem, lassan a Budapest anno... topikba kéne ezeket írnom, nem ide. :-) (Vagy :-( ?)
Előzmény: szkati (7857)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7864
hmmm... mivel itt ülök budaörsön, ez most felkeltette az érdeklődésemet. offolhatunk egy kicsit az agglomerációban?:-)  mesélj, hol vannak ezek!
Előzmény: szkati (7857)
milendee Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7863
zárójelesek: mindhárom jó, 2 kifogástalan ottétkezés miatt számomra legjobb a középső. az elsőbe egy személyes ellentét miatt nem megyek (sajna), a harmadikba szívesen, de félek, hogy meghívna a tulaj:) mondjuk ezt egy szép napon úgyis igénybe veszem.
Előzmény: brummadra (7855)
shiraz Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7862
én 76-86ig latam 3 házra a Búfelejtőtől. Hétköznap igazi kocsma volt (büdös-füstös), de hétvégén valóban a családok is kiültek a kertbe ebédre és pl remek somlóit csináltak!
Előzmény: szkati (7857)
cheeesemaniac Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7861
Valóban. Tegnap este jutott eszembe, hogy a vacsora bélrendszerre gyakorolt következményeiről nem ejtettem szót.
Semmilyen rossz utóhatása nem volt a vacsorának.
Előzmény: Törölt nick (7859)
Szakadás Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7860
Hát, kocsmás-kajásnak azért ott van még a Légiós a villamos végállomásánál. Mondjuk konszolidált hétvégi családi ebédhez nem tökéletes :)
Előzmény: szkati (7857)
Jacques de Molay Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7858
Jabocs, nem tudhattam :-) Az angol indiaik meg igencsak rendben vannak, 4 fontért lehet menüzni pl. a Kings X környékén, szinte olcsóbb, mint a meki, és elég jó.
Előzmény: brummadra (7855)
szkati Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7857

Ha a temető közelségére gondolsz, akkor tényleg nem jó. Egyébként ilyenjellegű, puccos hely nem való oda. A lokáció viszont a Sas-hegy és Farkasrét,( azért nem olyan rossz környék), csak hát a mindennnapokban nem ezt igényli.

Ezen a környéken lakunk immáron 31 éve. Amikor ideköltöztünk, akkor ez egy kockásabroszos, igazi, budai kertvendéglő volt és állítom, hogy most is sokkal jobban menne, ha az maradt volna. Volt minden nap 3-4-5.féle kajájuk, amit viszont nagyon jól főztek, volt csapolt sör és a vadgesztenyefák árnyékában hétvégenként egy darab üres asztalt nem lehetett találni a nap egyetlen időpontjában sem.

Bár idén mi is itt szilvesztereztünk, közel nem volt meg az a hangulata, mint amilyen eredetiben volt a Búfelejtő.

A Jardinette-Búfelejtő párja volt pár buszmegállóval feljebb a Gödör, ami szintén megszünt, ill. helyette drága cukrászda lett, ami nem is megy.

A kockásabroszos-kertvendéglő tekintetében maradt a környéken a Barackos, bár lassan már az sem az igazi. Így aztán nem marad más hátra, mint hogy az ember átautózzon Budaőrsre, ha éppen kocsmás-kajás-kertvendéglős hangulata lenne, mert hiszen ott van csőstül ilyen,( Fenyő, Meizinger) csak hát autóba kell ülni.

Előzmény: Törölt nick (7813)
rollller Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7856
indigo pedig jo, menj be batran, nem firlefrancos, vagyis a kaja nagyon korrekt, es csip aminek csipnie kell
Előzmény: brummadra (7855)
brummadra Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7855
Aranyos vagy de már előtte sokat indiaiztam a londoni sohoban meg párizsban. Különösen az előzővel nem voltak gondjaim :)) Amikor a salaam megnyílt, nagyon jót ettem, ráadásul még nem volt bejáratva és a közönsége is bizalomgerjesztő volt. Egyébként most sem az izomagyúak képviselték magukat. Sokkal inkább, akik óckodnak az egzotikus konyhától és a körülményeitől (pl. nepáli v. punjab, ami pedig kiváló). "Szép" helyre akarnak menni és kipróbálni valami újat. És szerintem az elején jól indultak (a firlefrancos üveggyöngyös, kagylódekoros, landzsos stílus ellenére).  Egyébként nagyjából azóta nem merek bemenni újonnan nyílt firlefancba (Káma Szutra, Kashmir, Indigo...)
Előzmény: Jacques de Molay (7853)
milendee Creative Commons License 2007.02.20 0 0 7854
jaj rá emlékszem. volt egy fiatal fiú, Manu, ő kiment Angliába. mi tulajdonképpen a kedvéért és a kiváló masala teáért jártunk oda, eni nem ettem, csak 1x, emlékem nincs.  a Salaam Bombay-ben még nem voltam, a Himaláyában sem, még mindig a P.Tandoor és a - főleg - Kashmir vezet. (a Kama Sutra csak addig volt jó, amíg el nem szökött a szakácsuk - a Kashmirba:)
Előzmény: Jacques de Molay (7853)
Jacques de Molay Creative Commons License 2007.02.19 0 0 7853

A Salaam Bombay tipikus lebutított indiai fehéreknek, vagy nem is tudom, hogy mondjam. Az pörköltön szocializálódott izompólós is elviheti oda a műkörmös barátnőjét, mert nem túl extrém, mégis valamennyire indiai, stb. Nem lehet, hogy nem a konyha romlott, hanem a te "tanultad meg" az igazibb ízeket?

 

A Himalaya az összességében is igen pozitív egyébként, és nem is értem, hogy a vele közös konyhán lévő Maharaja vagy mi miért olyan rossz ... A Himalayában kértem csatnikat, hoztak vagy négyfélét, a másikban a nagyon dagadt, sumák és a sok évnyi (évtizednyi) magyar vendéglátózás jegyeit magán viselő pincér csak a vállát vonogatta, hogy az nincs, de van ilyen szósz, ami jár hozzá. Mentacsatni, bazmeg, az.

Előzmény: brummadra (7852)
brummadra Creative Commons License 2007.02.19 0 0 7852

én pedig a legjobb samosát ettem a Himalaya-ban.

(Kezdeti rövid lelkesülésem után a Salaam Bombay egyenesen katasztrofális lett. "Mártás" elnevezéssel szerintem sima chiken chilli szószt adnak -azt édes, zselés verziót, brrrr- , a windaloo csípős paprikán túl alig találkozott mással, a samosájuk pedig majdnem belekötött torkomba, a serpenyős zöldségük néhány kocka paprika, csiperke és gumitalp paneer. Teljesen le lettek csupaszítva az ízek. Régen jobbra emlékeztem.)

Előzmény: Jacques de Molay (7849)
Jacques de Molay Creative Commons License 2007.02.19 0 0 7851
Hát hogy eredetileg volt a vega konyha, és azt rászabták a húsokra. Az indiai konyha igen gyorsan változott, az ókorban nagyban hasonlított az ókori görögre, sajtok, gyümölcsök, kenyerek és egyéb majdnem natúr dolgok alkották, húst nem nagyon ettek. Az egész intenzív fűszeresdi és a hús jelenléte pár száz éves, és egyidőben jött "nyugatról", a perzsáktól, stb, nem is beszélve a csilipaprikáról, amelyik alig 200 éve van jelen az indiai kajákban. Szóval a kép árnyaltabb.

Az biztos, hogy amit mi itt Budapesten eszünk, ehetünk, az az észak- és nyugat-indiai konyha.
Előzmény: milendee (7850)
milendee Creative Commons License 2007.02.19 0 0 7850
mi az urban legend HG hozzászólásában?
Előzmény: Jacques de Molay (7846)
Jacques de Molay Creative Commons License 2007.02.19 0 0 7849
Arányaiban nincs annyi ilyen szószos dolog, mint a vendéglőkben. Ha megnézel egy átlag étlapot, akkor nagyrésze valamilyen hús valamilyen szószban, és ez úgy néz ki, hogy kábé 1 rész hús, és 4 rész szósz. Van pár alapszósz, azokat variálják. Az indiai konyhatudományban úgy is hívják, hogy "restaurant curries" (a curry itt most mást jelent, mint az angoloknak szánt fűszerkeverék, ez a szószos kaják gyűjtőneve) nekem van egy könyvem, amelyik ezt járja körül: The Curry Secret - Indian Restaurant Cookery at Home. Bőven használnak ételszínezéket és a már említett alapszószokat.

Budapesten a nem szószos kajákból a Punjab Tandoori a legjobb, a szószosokból pedig a Himalaya nevű nepálinak titulált vendéglő (vigyázat! mellette az indai borzalmas!) az igazi, mert nem ezt az előregyártott szószt használják.
Előzmény: milendee (7847)
cheeesemaniac Creative Commons License 2007.02.19 0 0 7848

Ha a csípősségről van szó, nekem alig csípett bármelyik étel amit ettünk. De nagyon fűszeres volt, és izzadtam rendesen. Úgy éreztem mintha a bőröm minden egyes kis pórusa hatalmasra tágult volna és "levegőért könyörög". Ezt más népek konyhájánál (pl. mexikói, kínai, hogy a csípős hírűeknél maradjunk) nem éreztem. Meglepő volt de nem kellemetlen. Tényleg minden ízlett. Hozzáteszem azért, hogy én nagyon bírom a csípőset. Tehát el tudom képzelni, ha valamire azt mondtam, hogy nem csíp, az másnak azért kicsit igen.
maniac

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!