Keresés

Részletes keresés

naivkezdo Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70991

Ez meglepo nekem.

Előzmény: Hepci (70987)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70990

Kreinbacher? be kéne néha  az Aldiba is nézni ezek szerint...

Előzmény: loading (70989)
loading Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70989
Aldiban keresd. Évjárat nélküli, ~1900Ft
Előzmény: Hepci (70986)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70988

Én Kreinbacher birtokvöröset évek óta nem láttam. Amikor vettem azt is helyben a Somlói Borok Boltjából szereztem be.

Előzmény: Hepci (70986)
Hepci Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70987

Mészáros Pállal egy nagy problémát látok, a konkrét bort nem ismerve: emlékezetes vagy legalább igazán jó borához még nem volt szerencsém, tehát nálam bekerült a neve a süllyesztőbe.

Előzmény: joskabacsi (70983)
Hepci Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70986

Kreinbacher birtokvörösre gondolsz? Olyat nem láttam, pedig matattam egy Lidliben múlt vasárnap.

Előzmény: syntaxerror (70978)
Hepci Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70985

Látod, le vagyok maradva teljesen... az általam olvasott krimikban a hernyó a drágább...

Előzmény: syntaxerror (70977)
Hepci Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70984

Annyi az éves veszteség a Grand Tokajnál, mint a forgalom? Ez szép teljesítmény.

 

A dugós bor maszek ügylet volt, mint lentebb jeleztem. Mindenesetre igen korrektül kezelte a Riesling.hu-s arc (a borlakájmédiában rendszeresen kb. gáncs nélküli lovagnak nevezik őt - nem tudom, ez hány karton ingyenborba kerül...), tehát beállt még egy borkereskedő a gyarapodó sorba, akiktől soha többé semmit nem veszek. :)

Előzmény: BZoltan (70976)
joskabacsi Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70983

Loadinghoz hasonlóan nekem sem jön be a Mészáros - Malbec, nekem a fajta tipus a cahors-i stílus.

Ez túlérett, robosztusra hizlalt délpannon melák.

 

Pali bácsival amúgy is fenntartásaim vannak a Mészi-kadarka (csóka?) óta, az pedig, hogy szekszárdi palackban 1300-ért tolja a borait a hyperben az kifejezetten ellenszenves ...

  

Előzmény: syntaxerror (70968)
naivkezdo Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70982

Grúzia fehér záró:

Chateau Mukhrani Secret Collection 2015

Előzmény: naivkezdo (70874)
loading Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70981

Akkor nem egy az ízlésünk, mert szerintem nem nagy eresztés. Egyszer elég volt: iható, de felejthető. Másodjára nem venném.

Előzmény: syntaxerror (70978)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70980

Nem tájékozott, e téren :) szerencséjére :)

Előzmény: shiraz3 (70979)
shiraz3 Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70979

ha már ilyen tájékozott vagy, miért hernyó a kóla helyett, az jobb?

Előzmény: Hepci (70974)
syntaxerror Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70978

A mostanában kapható csavarzáras birtokvörösük szerintem király, ár/értékben mindenképp bajnok. Ha jól emlékszem Lidlben vettem párat

Előzmény: Hepci (70972)
syntaxerror Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70977

Ez mind stimmel, de a kokain drágább jelenleg, valamint a behernyózott emberkéknek nincs szükségük se pezsgőre se jachtra se kurvákra, simán heverésznek (régebben ugye erre volt az ópiumbarlang) :)

Előzmény: Hepci (70974)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70976

Rafa forintban úgy egy milliárdért verte dobra a ladikját :) Nem rossz, nem rossz.

 

Amúgy nem az öt milliárdot sajnálom, mert a költségvetésben ez tényleg aprópénz.

Ami engem zavar az az, hogy éves szinten 2-2.5 milliárd forint értékben adnak el bort. Vagyis ilyen volumenben blokkolják a versenyszférában dolgozó tokaji bortermelők piacát. Na ez az ami sok. Ezt a piacot ugyanis ki tudnák szolgálni azok a borászatok akik piaci viszonyok között termelnek. Viszonyításképpen ez cirka kétszerese a Somló teljes kapacitásának.

 

Ez a piackorrupció az amit egy kazal törvény tilt. Az EU-ban konkrétan tilos állami vállalatokat közpénzből kistafírungozni évről évre. De gondolom kreatívak az állami vagyonkezelőnél. Na meg nyilván vastagon panamázás, mutyizás a sztori.

Előzmény: Hepci (70974)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70975

A 2009-es Szent Ilona Olaszrizlingjük szerintem minden idők top10 olaszrizlingje volt (beleértv a sajátjainkat is)... ráadásul ez is bennragadt nekik és azt hiszem az Aldiban lehetett 1000 forintért megvenni.  Ez minden idők besztbája volt.
A 2012-es birtokvörös boruk is piszok jó volt. Ez egy minden bele házasítás volt, kékfrankosból, zweigeltből. Ezt kisker áron 2400Ft-ért vettem. Ameddig volt addig kartonszám küldtem ezt külföldi barátaimnak. Ez is orbitális best buy volt.

Aztán volt talán a 2009-es meg 2011-es Shiraz boruk amik szerintem tényleg top10 legjobb magyar vörösek voltak.

Pezsgőben szerintem egyértelműen a magyar élvonal, kivéve a rozé pezsgőjük ami az árához képest is gyenge középkategória.

Az alap fehéreik nekem túl technók. Rosszat nem mondanék azokról sem, mert én elfogult vagyok egy másik stílus iránt. De tiszta és korrektül megcsinált alapborok szerintem.


Dugós bort pedig vagy a termelőnek vagy a kereskedőnek mindenképpen cserélnie kell. Én ha dugós bort fogok akkor visszatolom a dugót és írok egy email-t a termelőnek/kereskedőnek. Bár ilyenre nagyon rég volt példa. De mint termelő évente 1-2 fogyasztónak szoktam kezelni a dugós problémáját.

Előzmény: Hepci (70972)
Hepci Creative Commons License 2019.10.18 0 2 70974

Ne izgasd magad, 5 milliárd nem sok pénz. Pont ennyit hozott össze az audis győri telekügyleten R. Zoltán, S. János és B. Zsolt.

Pár év alatt simán el lehet jachtozni, csak egy kicsit igényesebb borokat kell ott tolni, venni egy olyan jachtot, mint ami Rafa Nadalnak van éppen eladó, a szimpla repedtsarkúakat lecserélni valódi luxuskurvákra, és nem kokót, hanem hernyót nyomatni.

Előzmény: BZoltan (70973)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70973

Na, ennyi.... és akkor még van kérdés, hogy miért tartom problémásnak, hogy amúgy ígéretes tokaji borászok a nevüket adják az ilyenhez?

2016-2017 években 5 milliárd forint veszteséget hoztak össze a Grand Tokajnál. Úgy, hogy idén júniusban egy Grand Fuckyou-t mutattak a velük leszerződött szőlőtermelőknek.

A nagy ígérgetés ellenére nem sikerült nekik bort eladni a tengeren túlra, de azért biztos ami biztos az EU-ban és a hazai piacon konkurenciát jelentenek a maszek borászatoknak.

 

Na ez így ahogy van űbergáz. Szóval én csókoltatom a Balassa Istvánt meg Áts Károlyt is, de marhára nem frankó, hogy ők a nevüket adják ehhez a trágyadombhoz.

Előzmény: Hepci (70971)
Hepci Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70972

A régi, diszkontokban kitolt szériákat leszámítva nem sok jót ittam még Kreinbachertől.

Az alap széria szerintem bőven elmarad a kissé olcsóbb Tornai prémiumoktól.

Vettem még valami se íze, se bűze házasítást egyszer, talán a Sparban, az se volt nagy vétel 1800 pénz körül.

Meg volt ez a syrah, valamikor 2010 környékéről, amihez foghatóan dugós borral még sose találkoztunk.

Az eladója, az igen derék Tar úr azt írta a barátom írásos érdeklődésére, hogy az az évjárat a Kreinbachernél bizony gyakran dugós volt, tilláromhajjj.

Előzmény: BZoltan (70969)
Hepci Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70971

A németeknél egy ilyen kolostorborászati alapítvány valószínűleg nem állami kifizetőhely, ahol az aktuális rendszer különféle, máshol éppen kifulladt karrierű felszopói váltják egymást hangsúlyos posztokon.

Előzmény: BZoltan (70970)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70970

Valóban. Erről a monostorról valamikor már olvastam. Annyiban más az ő rendszerük, hogy bár közvetve állami (tartományi) tulajdonban vannak, de az elsődleges funkciójuk műemlékvédelem és hagyományőrzés. Ezzel együtt őket is irgalmatlanul megsuhintanák ha esetleg a trehányul gazdálkodó alapítvány veszteségét a tartomány pótolná ki.

Előzmény: Hatvani Szabolcs (70966)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70969

Én kedvelem a Kreinbacher birtokot. Egyrészt a borvidéki lojalitás kötelez, másrészt összességében én pozitívnak tartom az ő jelenlétüket a Somlón.

 

De az ahogy a régi pincékkel bánnak a hegyen az nagyon szomorú.

Előzmény: Hepci (70965)
syntaxerror Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70968

Érdekes, nekem ez a bor kifejezetten tetszett, nem olvastam se MA-n se máshol csak azért vettem mert feleségem szereti a Malbecet. Nagy testű és kicsit valóban "pannon nagyvörös" de hát már a neve is arra utal szóval ez nem lepett meg :) De emellett én fűszereket találtam lóistálló helyett szóval lehet benne valami variáció. Simán elfogyott egy este, a fele a vacsorához a másik fele meg utána.

Előzmény: loading (70955)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70967

Nem, pedig a lányom minden évben készít kb 200 liter irsait de csak addig van a kezemben amíg ként meg savat mérek :)

Bizonyára nagyon finomak a fehér borok de nem az én világom.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70952)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70966

„Nem is tudok az EU-ban állami borászatról.”

 

Nem tudom, hogy mennyire számít annak, mert egy alapítványon keresztül birtokolja, és nem direktben a német állam, hanem Hessen tartomány, de példának itt van a Hessischen Staatsweingüter Kloster Eberbach.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Eberbach_Abbey

https://www.vdp.de/en/die-winzer/rheingau/vdpweingut-hessische-staatsweingueter

https://kloster-eberbach.de/en/eberbach-monastery/

 

A boraik elég jók, a finanszírozási modellt nem ismerem. A nevük alapján vállaltan állami borászat.

Előzmény: BZoltan (70935)
Hepci Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70965

Azt, hogy Octopus ajánlására érdemes vagy nem érdemes bort venni, csak akkor tudod meg, ha vásárolsz valamit, amit ajánl. :)

De a lényeg az, hogy Csányi syrah-ja nem 5 pontos örökzöld best buy, hanem egy igénytelen vacsorához nagyjából ledönthető, az árával koherens beltartalmú (vékonyka) izé, ami természetesen sokkal szerényebb élvezeti értékű, mint a hasonló árú, általam említett francia izé.

 

Szobrász pince: Kreinbacher úrnak valószínűleg nem az ilyen típusú épületek jönnek be, hanem az Alfa Holdbázis típusúak, így pech, hogy pont az övé lett. Mintha nem kedvelnéd már annyira Kreinbachert, mint korábban...

Előzmény: BZoltan (70964)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70964

Mondjuk aki Octopus ajánlására vásárol az meg is érdemli :D 

A Kreinbacher Syrahért 12 rugó az mosolyognivalóan sok. A 9 is, de az már közelebb van a realitáshoz. Ezzel együtt a Kreinbacher Syrah az sokáig nálam a top10 legjobb magyar vörösboros listámon volt.

 

Most is csak azért listáztam ki, mert a tulaj felelősségvállalását, hogy finoman fogalmazzak problémásnak érzem: https://www.peticiok.com/a_somlo_hegyi_szobrasz_pince_megmentese

 

Hektárszám telepítettek a Somló legjobb déli fekvésű területeire Syrah szőlőt. Akkoriban az volt a mondás, hogy a gazda nagyon szereti a fajtát és a kedvéért túrják el a száz éves furmintokat. Aztán kiderült, hogy a főni az max Romanée-Conti lével öblöget.

Előzmény: Hepci (70961)
Hepci Creative Commons License 2019.10.18 0 1 70963

Vagy nem jobb, csak árat emeltek. :)

Ez légies stílus nem mindenkinek jön be - én is el szoktam töprengeni, hogy ennyire csekély (bár finom) beltartalomért minek fizessek ennyit.

Aldiban állandóan kapható egy Francois Noblecour fantázianevű francia techno cucc (syrah-cab. sauv.), most talán 1200 Ft. Az ebben a stílusban remek vétel, ha valakinek nincs feltétlen igénye arra, hogy magyar kézműves megvalósításban vegyen hasonlót, ötször ennyiért...

Előzmény: blend11 (70962)
blend11 Creative Commons License 2019.10.18 0 0 70962
Volt egy palackkal nekem a 2016-osból, egy finewinesos kisöprésen jutottam hozzá kb féláron (2500 körül),nem volt hibás, de annál egy fillérrel nem ért többet. A 17es biztos jobb akkor, ha már árat is emeltek...
Előzmény: Hepci (70959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!