„Az, hogy valaki megöl egy embert olyan, mintha minden embert megölne, és az, hogy valaki életben tartja, olyan mintha minden embert életben tartana” (Korán 5: 32)
A Hamász támadása előtti éjszakán aggasztó információkat kapott az izraeli hadsereg legfelső vezetése
Az információtöredékekről telefonkonferenciát rendeztek a hadsereg és a belső biztonsági szolgálat vezetői. A tárgyalások azzal a döntéssel zárultak, hogy nem emelik a riasztási szintet.
A Shin Betnél a jeleket "gyenge jeleknek" tekintették, amelyekből nem lehett megállapítani a várható eseményeket. Ennek ellenére aggodalomra adott okot egy elszigetelt emberrablási kísérletről szóló információ, és egy kis hadműveleti osztagot küldtek dél-Izraelbe. Más lépés nem történt, és úgy döntöttek, várnak reggelig. Ekkor már késő volt. A délre induló Shin Bet osztag nap közben a gázai határ közelében lévő kibucnál harcba keveredett, ahol egyik tagja megsebesült.
A Miniszterelnöki Hivatal csütörtökön azt közölte, hogy "Netanyahu csak reggel 6:29-kor került értesítésre, amikor a harcok kitörtek, és nem korábban".
Szombaton, közvetlenül a támadás megkezdése előtt a miniszterelnök katonai titkára hívást kapott a Shin Bettől, a "gyanús szervezkedés" aggasztó jelei miatt.
A hívást követően, miközben azon tanakodtak, hogy felhívják-e a vezérkari főnök irodáját, megtelt a képernyő. Figyelmeztetésekkel és rakéta riasztásokkal. Ekkor az információt eljuttatták Netanjahuhoz, aki az IDF főhadiszállására indult.
"Az alapprobléma hogy egy népet büntetnek egy terroristacsoport cselekedeteiért és utána csodálkozik mindenki hogy az egész népcsoportból terrorista lesz."
az alapprobléma hogy a terorristák az ártatlanokat használják pajzsnak, és ártatlanokat gyilkolnak izraelben, pl csecsemőket gyilkolnak, fejeznek le.
Omri Lendler megmenekült a támadástól, de egy közeli barátját megölték a Hamász terroristái, temetése után beszélt élményeiről.
Omri Lendler, egy magyar származású izraeli férfi beszélt az RTL Híradónak arról, hogyan élte túl a mészárlást a szombati zenei fesztiválon Izraelben. „Hallottam, emberek kiabálnak, és láttam, hogy gyilkolnak embereket” – mondta Omri.
A brit kormány légi és haditengerészeti egységeket vezényel a Földközi-tenger keleti térségébe Izrael támogatására és a régió stabilitásának erősítésére – jelentette be a londoni miniszterelnöki hivatal.
A Downing Street tájékoztatása szerint a brit királyi légierő (RAF) Boeing P-8 Poseidon típusú – a Boeing 737-800 polgári repülőgéptípusból katonai célokra továbbfejlesztett – felderítő gépei már péntektől megkezdik a járőrözést a térségben. Elsődleges feladataik közé tartozik a regionális biztonságot fenyegető tevékenységek – például a terrorcsoportoknak szánt fegyverszállítások – felderítése.
A palesztina nem egyenlő a hamasszal ugyanúgy ahogy a zsidók sem egyenlőek a cionizmussal.
Az alapprobléma hogy egy népet büntetnek egy terroristacsoport cselekedeteiért és utána csodálkozik mindenki hogy az egész népcsoportból terrorista lesz.
Az alapvető baj veled, hogy ezt arab-izraeli ellentétnek véled, noha láthatod, hogy az arabok maguk sem egységesek a kérdésben. És nem is "palesztin"-izraeli ügy ez, annál is sokkal árnyaltabb.
Hiszen ugyanúgy elutasítja a Hamaszt a nagyobbik palesztin párt is, a Fatah, sőt, ők maguk hirdetnek szankciókat a Hamasz ellen.
Úgy tűnik, a Hamaszt csak bizonyos terrorszervezetek támogatják (a Hamasz maga is az, az egész világon így kezelik), míg az arab országok - Irán kivételével - nem állnak a Hamasz mellett.