Keresés

Részletes keresés

ubi67 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 338
T. Lakótársak!
Kérdezném a vasúti oldalon lakókat, hogy nem zavar senkit ez a bődületes vonatzaj,
a nap 24 órájában? Vagy csak nekem túl kifinomult a hallásom? Egyszerűen NEM LEHET se tv-z.ni, se aludni,sem pihenni. Persze csukott ablakoknál kicsit kisebb a zaj szintje, de ilyen melegben este és éjszaka nagyon jó a hűsítő levegő. Volt szó valami zajvédő falról ha jól emlékszem... Ha bár nem hinném, hogy az Önkormányzat a mi kedvünkért ilyenbe beruházna. Pedig kellene valami megoldást keresni.
gj77 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 337
Kedves A Sz (Zenét hallgató lakótárs) !!

Ez betyáros bevállalás és bocsánatkérés volt. Csak gratulálni tudok!

GJ




Előzmény: A_Sz (335)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.03 0 0 336

Részemről minden rendben van! :)

Kedves lakótárs! :)

A_Sz Creative Commons License 2008.07.03 0 0 335
Kedves Lakók!

 

Először is elnézéseteket/elnézésüket szeretném kérni, az okozott kellemetlenségekért, ami a hangos zenehallgatásomat illeti! Természetesen nem állt szándékomban senkit sem zavarni, bosszantani végképte nem.

 

Bevallom, pusztán arról győződtem meg beköltözésemkor, hogy jelenleg mellettem, alattam s felettem nincsenek bent lakó szomszédok, ennek okán reméltem, hogy - ezek szerint halláskárosultakat is megszégyenítő zenehallgatási szokásaimmal - nem zavarok senkit.

 

Az is tény, miszerint arról a bizonyos - jogos - igényről, hogy az erkélyajtót be is lehet csukni, hőség okozta kábulatomban sikerült megfeledkeznem, s a szemben lévők felé terjedő hanghullámok okozta problémakörre ennek köszönhetően nem gondoltam.

 

Mindezek természetesen nem mentségek, köszönöm a tegnapi jelzést, hisz valóban nem szeretnék senkit sem zavarni, s szerintem megfelelő kommunikációval minden megoldható. Igyekszem odafigyelni a jövőben mindezekre, s legrosszabb esetben felkeresek egy fül-orr gégészt. :)

 

További kellemes napot Mindenkinek!

 

Üdvözlettel,

 

a ""zenét" hallgató "kedves" lakó"társ"" :)

KisRita Creative Commons License 2008.07.03 0 0 334
egyetértek :)
Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.03 0 0 333

Bankvilág! F. C. U. K.

 

:)

KisRita Creative Commons License 2008.07.03 0 0 332

Hahó, Pipeti

 

beszéltem a K&H zuglói fiókjában a Mandarin kertes ügyintézővel, ő meg a fiókvezetővel. Ők azt mondták, hogy csak az új lakás vásárlására adnak a "Mandarin kerthez" hitelt, mi meg olyat vennénk, ami már átadásra került. Az eladónknak van K&H-s hitele, azt azonban nem engedik átvállalni. Azt mondták, többen akarták már így megoldani, de ők csak az albetétesítés után adnak hitelt, mivel elmondásuk alapján amúgy nyomonkövethetetlen.

 

Ha újat vennénk, kapnánk...

 

De köszi, hogy írtál!

 

 

Előzmény: pipeti (331)
pipeti Creative Commons License 2008.07.03 0 0 331
Szia! K&H ad hitelt erre, nem ertem a kerdest. En igy vettem fel a hitelt, ezt az ingatlant terheltek.
Szerintem probald meg felhivni Posta Juditot (460-5224)
Előzmény: KisRita (330)
KisRita Creative Commons License 2008.07.03 0 0 330

Köszi Tom!

 

A vásárlás tervben, mennénk szívesen, a bankok viszont úgy tűnik, áthúzzák a számításunkat, mivel albetétesítés előtt nem adnak hitelt, még a beruházást finanszírozó K&H sem, csak az első tulajdonosnak! Sajnos nincs hitelátvállalás sem.

 

Tud valaki olyanról, hogy úgy adtak itt el olyan lakást, hogy a vevő hitelt vett fel és nem másik ingatlant terhelt vele??? Ha igen, melyik bank volt az???

Ja és velünk tényleg jól járnátok... :)

 

Előre is köszönöm!

 

Rita

 

Pumuckly Creative Commons License 2008.07.03 0 0 329

Sziasztok,

 

A háznak több millió forintos közüzemi tartozása van!!!

Akinek több hónapos közös költség tartozása van légyszíves fizesse be. Ne várja meg amíg kikapcsolják az egész házban a szolgáltatást.

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.03 0 0 328
Ja és ha még a KisRita ide visszalátogatna, akkor Neki üzenem, hogy bizony nagyon jó ez a ház és nagyon jó itt lakni. Ha nem hallgatsz hangosan zenét :), szeretettel várunk!
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.03 0 0 327

Na tegnap nem bírtuk tovább és átmentem a szomszédunkhoz aki olyan hangosan hallgatja a zenéjét (C40?)! Az odavezető úton végig, főleg a belső folyosón volt nagyon hangos. Hosszan becsengettem és kinyílt az ajtó. Mindez 22:45-kor! Elmondtam, hogy a ház lakóinak nevében beszélek és vagy csukja be az ajtót vagy halkítsa le. Nem értem, hogy miért nem jut ez az eszébe magától! Na mind1! Ezek után remélem, hogy egyel kevesebb zavaró zajforrásunk lesz. :)

gottliebsz Creative Commons License 2008.07.02 0 0 326
Sziasztok!

A zajos szomszédra szeretnék reagálni (C40), bár én a B-ben lakom, szerintem, nem kéne hagynotok, hogy másokra való tekintet nélkül zajongjon, főleg, hogy még a házirendben is benne van, hogy nem lehet másokat zavaró tevékenységet végezni. Ahol régen laktunk mi is kifogtunk ilyen szomszédot és tapasztalatból mondom, hogy ha nem szól az ember még rosszabb lesz!!! Ezt még az elején kell lerendezni. Ti is itt laktok, nem csak ő és természetes, hogy az ember az otthonában pihenni szeretne és nem a szomszédot hallgatni. Mondjuk fel nem foghatom, hogy valakiben miért nem merül fel, hogy ezzel zavar másokat!
Sok szerencsét a helyzet megoldásához!!
GSzilvi
ubi67 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 325
Nekem is megjött a hődíj egyenlege. Hát igen csak meglepődtem. Teljességgel nem értem. Minden hónapban befizettem becsülettel a közös költséget, még is 25 eft. tartozást számoltak ki a hődíj miatt. Akkor ez elején már az a 130Ft/m2/hó nagyon el lett kalkulálva???
Valaki tud erről valami?
KisRita Creative Commons License 2008.07.02 0 0 324

Kedves Jani,

 

nagyon köszönöm! További szép napot! Rita

Előzmény: gj77 (323)
gj77 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 323

Szia Kedves Rita!

 

Amit a perről írtál, az nekem teljesen új infó. Nem is tudok erről mit mondani. Az albetétesítés akkor lesz, ha befejezik az E és F épületet és megalakul az A,B,C,D,E,F épületekből a Mandarin Kert társasház. Az E és F épületek műszaki átadása jövő július 30. Szerintem jövő év végére lehet belőle valami. Az szvb tagok többet tudnak erről mondani, én csak ennyire tudtam következtetni.

Jani

Előzmény: KisRita (322)
KisRita Creative Commons License 2008.07.02 0 0 322

Kedves Jani,

 

nagyon köszönöm a gyors választ, örömmel tölt el, hogy ha tényleg olyan jó a ház, mint amilyennek tűnik.

Az építkezés csak befejeződik valamikor, hangos szomszédot meg bármikor kifoghat az ember.

 

Két kérdésem lenne:

 

1. Állítólag van a tulajdoni lapon valamilyen perfeljegyzés, azonban  a beruházó jogerősen megnyerte már a pert csak még a tul. lapról nem törölték. Ez valóban így van?

 

2. Mikorra várható az albetétesítés? Mikor kerülnek a tulajdonosok ténylegesen bejegyzésre?

 

Köszi, hogy szántál ránk időt!

 

Rita

 

 

gj77 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 321

Szia Kedves Rita!

Mi is a B épületben lakunk. Mi imádunk itt lakni, és nagyon jól érezzük magunkat. Persze sok negatív dolgot lehet olvasni a fórumon, de szerintem ez egy nagyon jó ház szuper lakásokkal. Ha strigulázod, hogy vegyél vagy ne, akkor tőlem 1 strigula a vásárlás mellé!!!

Jani

Előzmény: KisRita (320)
KisRita Creative Commons License 2008.07.02 0 0 320

Hahó!

 

Most készülünk a B. épületben udvari lakás venni. A vonatot nem hallani, az építkezést pedig csak nyitott ablaknál.

Szerintetek elvessük az ötletet és ne merjünk belevágni???

Milyen hibái vannak még a háznak???

Kérlek-kérlek segítsetek dönteni!!!

 

Nagyon köszi a gyors választ!!!

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.02 0 0 319

Javaslom az általam is megvásárolt 35 dB-es narancssárga füldugókat. Mind az építkezés zaja, mind pedig az egész éjszaka "zenét" hallgató "kedves" lakó"társ"unk(C40?)zaja ellen. Jobb, mint az idegbaj. Így reggel akkor kezdhetik az építkezést amikor csak akarják! 70 Ft a gyógyszertárban. Hehe. Házibuli ellen is jó!

 

Egyébként én sem értem, hogy miért nem jut eszébe annak az "embernek", mikor zenét hallgat mint az állat, hogy becsukja a q***a teraszajtaját, mert másokat zavarhat!!! Legközelebb ha ilyen lesz, bizony nem fogom türtőztetni magam, mint eddig és át fogok menni! Meg kell tenni, mert akkor azt hiszi, hogy nem zavar senkit és még hozzászokik! Legyünk már tekintettel egymásra!

 

A hődíj elszámolással semmi gondunk sincs. Nem fűtöttünk ész nélkül, de egy percig sem fáztunk.

pipeti Creative Commons License 2008.07.01 0 0 318
Multkor (mint minden reggel) az epitkezesre ebredtem fel. Naivan megneztem az oram,es 4.53 volt!!!!! Hajnaltol este 11-ig??? Mi mikor pihenhetunk?
Előzmény: balu_71 (317)
balu_71 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 317
Addig dolgoznak ameddig a rendőröket rájuk nem hívja valaki, mert csúszásban van az építkezés.
Előzmény: hori76 (315)
hori76 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 315
Annak a  sztahanovistának meg, aki tegnap éjszaka az építkezésen 11-ig a betont csiszolta, a haló porait vesse ki a föld! Hát már aludni sem lehet éjjel? Mert hogy nappal, még hétvégén sem lehet pihenni a zaj miatt, azt megszoktam már! De, hogy már reggel 6-kor, fél 7-kor elkezdik és most már fél éjszaka dolgoznak... Mi ez??? Valami túlélő ház?
Revon Creative Commons License 2008.06.30 0 0 314
Én nem kaptam semmit... :-(
Előzmény: Törölt nick (310)
pipeti Creative Commons License 2008.06.28 0 0 313
Es vajon ki az aki annyira total suket, hogy ejjel fel tizenegykor barmit is hallgat siman elnyomja a vasut meg a Bartok zajat??? Mar nem egyszer elofordult... en meg csak-csak elviselem (egyre nehezebben), de aki mondjuk mellette lakik???
pipeti Creative Commons License 2008.06.28 0 0 312
Igen, nekem stimmel, rendben van a "szamla".
Előzmény: Törölt nick (310)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.27 0 0 311
Javítanom kell magamat! Nem 4-5 szörös, csak 350 Ft/m2/hó éves (!!!) szinten az a 130 Ft/m2/hó! Úgyhogy "csak" 2,7-szeres, de így is rendesen alá lett becsülve! Vagy indokolatlanul fizetünk valamit!
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.27 0 0 310
Tisztelt Lakótársak!
Megkaptátok a házkezelőség hődíj elszámolását? Van olyan, akinek a tényleges fajlagos hődíj nem 4-5 szöröse a 130 Ft/m2/hó megelőlegezett előírásnak? Itt valami nagyon nem stimmel! Érdeklődve várom a véleményeteket!
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.23 0 0 309

Hali!

 

Nekem azt mondta pénteken a srác aki itt volt, hogy a héten meglesz. Én kíváncsian várom... :-)

 

Üdv:

BB

Előzmény: ubi67 (308)
ubi67 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 308
Kérdésem a következő: Mikor tudjuk meg, hogy mennyi a saját hányadra eső hődíj egyenleg, illetve mennyibe kerül pontosan 1GJ energia.
Az addíg oké, hogy átalányt fizet mindenki, de ez az összeg télen és nyáron is egyforma lesz (150/m3/hó)???
Úgy tudom, hogy egy éven belül kétszer kerül sor hő-díj elszámolásra május elején és október elején.
Ha valaki tud erről többek kérem segítsen!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!