Keresés

Részletes keresés

zoltan1972 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3947

fekete - munkataboros, gulagosok akiknek nem jutott katonai egyenruha es maradtak a gulagos fekete egyenruhaban, szuvorov ugy irta a nemetek is igy hivtak oket a jelentesekben amikor azonositotak az egysegeket

latom gyorsan visza kell rendelnem a kolcson adott konyvet

Előzmény: Némedi László __ (3943)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3946

pont arra gondoltam, hogy vagy egy kisebb forradalom, vagy puccs simán elsöpörte volna, vagy csak szimplán a testőre lelövi.

Amilyen nagy ország a Szu-Oroszo nem sokáig viseli el az anarchiát-demokráciát, szinte azonnal hierarchizálódik (akár törvényesen, akár törvénytelenül). Demokrácia úgy látom csak az idealista USÁ-nál működik normálisan... :))

Előzmény: zoltan1972 (3944)
igen7 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3945
én biztos, de nem ez volt a kérdés. :)
szerintem Oroszország világhatalommá emelése az ország adottságai miatt egyáltalán nem nehéz. sztálinék nem egy komolyabb gazdasági baklövést is elkövettek.
a németek esetén is igazából ott volt minden hitleréknek, sőt a zsidó értelmiség elűzésével még ártottak is maguknak.
Előzmény: zoltan1972 (3944)
zoltan1972 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3944
hat igen, mondjuk biztosan te tobbet elertel volna:-)
Előzmény: igen7 (3942)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3943

-milyen fekete hadseregek (úgy látszik nem jutottam el :))

-Hitlernek akkor nem volt két frontja

-Szuvorov egy elmélethez keresett bizonyítékokat, talált idézeteket. A marslakók jelenlétére közöttünk legalább ennyit tudnék összeszedni :))  (sok politikusunk elég gyanús :))

 

Előzmény: zoltan1972 (3941)
igen7 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3942
"ezek akarmi voltak csak nem hulye allatok, "

hát szvsz az említett két országból (főleg a szovjetunióból) egy megfelelő light diktatúrával sokkal többet ki lehetett volna hozni mint amennyit a két úriember elért.
Előzmény: zoltan1972 (3941)
zoltan1972 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3941

nekem ez a szuvorov azert hiheto a legjobban mert elejetol fogva azon tunodtem: minek tamadot adolf ha tudta ketfronton egyszerre nem megy? es az anyag meg SZUbol ugy is jott, meg jun22en is...

 

Laci, a "fekete" hadseregekhez mar eljutotal? azok benne vannak a tablazatban amit beraktal lejebb?

 

re. alat hitler

adolf 33tol 45ig volt NO vezere amit csinalt management szemponjabol nem semmi, joszif 23tol?53ig volt a SZUvezere, egy elmaradott oriasbol csinalt vilaghatalmat, 30evig uralkodott kb, nagyon tehetseges vezernek kellet lennie ez szerintem nem vitas

 

ezek akarmi voltak csak nem hulye allatok, hogy mennyi emberaldozatott kovetelt az uralkodasuk az mas kerdes, Nagy Sandornak a lelken menyi aldozat van?

Előzmény: Némedi László __ (3926)
Cs_ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3940

Ez a téma a legújabb szívem csücske. Csakhogy még szart se tudok róla.

 

De ahogy Showtimes írja, hogy a németeknek múszáj volt lépniük. Egyébként a másik oldalon nem volt nagy a lelkesedés. Legalábbis amerikai részről, de az angolok se nagyon jeleskedtek. 1 dandárt tettek partra néhány szigeten oszt jó napot. Ott is pusztúlt az összes angol utánpótlás meg minden más hiányában.

 

Egyébként Churchil volt ezeknek az akcióknak a lelkes híve pl.: 1940-ben a kabinetben nagy lekesen próbálta elfogadtattni Dodekanészoszi partraszállást, de a kabinet nem volt vevő, köztük valamelyik tag végig aludta az egészet és csak a szavazásra ébredt fel, legalább is így tartja a fáma.

Előzmény: Of (3923)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3939

na utolsó negatív megjegyzésem:

még egyen szoktunk poénkodni, hogy milyen lassan haladtak a szovjetek a németekkel szemben Berlinig. Lemértem még hajdanán, és az amerikai/angol előrenyomulásra ugyanannyi jött ki, mind ezt úgy hogy a fölényük nagyobb volt összességében, mint a szovjeteknek (olvasd Zetterlinget), és még nem is ősellenségek voltak (lásd a POW aránya nyugati fronton és a keletin, ami nem magyarázható (csak) azzal, hogy a szovjetek nem ejtettek foglyot).

 

Na most valami pozitív valami kéne. Pl veszteség arányok, vagy más "humánus" téma :))

Előzmény: showtimes (3936)
otranto Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3938
Robert Jackson: Kriegsmarine. A német haditengerészet képes története a II. világháborúban 79-80. o.

Úgy látszik ahány szerző, annyi adat. ez az eredménye a nagy titkolózásnak...
Előzmény: Of (3937)
Of Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3937

Geoffrey Regan: Haditengerészeti baklövések, 270. oldal:

 

"Azt senki sem tehette jóvá, hogy egy szükségtelenül bekövetkező tragikus esemény során 946 amerikai életét vesztette."

 

A 960-at csak fejből írtam, de majdnem talált.

Előzmény: otranto (3934)
showtimes Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3936
saját hülyeségeikből, gyengeségeikből hősiességet csinálnak ( pl. Pearl Harbour) vagy kussolnak ( pl. Kasserine). ismeretterjesztő csatornák filmjeinek többsége előtt ki kellene írni: "valóságrekonstrukció - ahogy mi gondoljuk".
Előzmény: Of (3927)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3935

A napi jelentésekben nem volt ilyen szám. Vannak AAR jelentések, abban súrún találkoztam vele, azoknál az ellenfélre vonatkozó adatokat persze óvatosan kell kezelni, de a napi jelenteknél az ellenfél hadrendi számai jók, sőt néha az egyetlen forrás. A létszám mindig kérdéses, amikor az ellenfélről szól, bármelyik oldalon, bárhol (olvass pl "official history"-t az amerikai oldalon :))

 

 

Előzmény: showtimes (3933)
otranto Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3934
"A D-nap előtt tartott "Tigris" partraszállási gyakorlatot német rakétanaszádok meglepték, 960 amcsi halott. A hullákat titokban ásták el, a sebesülteket Walesba vitték gyógykezelni, az ügyet 40 évre titkosították. És ezek még csak a beismert esetek."

Ez 1944 április 28-án történt. Cherbourgból kifutó kilenc schnellboot-gyorsnaszád a Lyme-öbölben haladó amerikai partraszálló hajókat fedezett fel (6 db-ot), amelyek a dél-devoni Slapton Sandsbe tartottak, hogy gyakorolják a partraszállás. A meglepett németek (a hajókat csak egy brit korvett kísérte) 2 partraszállítót elsüllyesztettek, egyet pedig megrongáltak. A hivatalos jelentések szerint 441 katona és 197 tengerész esett el, de egyes források szerint 749 halottjuk vot az amiknak. A 960-at eddig sehol sem hallottam.
Előzmény: Of (3927)
showtimes Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3933
egyetlen apró megjegyzés: a szovjet hivatalos jelentések se mindig feleltek meg a valóságnak. pl: Bp 180 ezres német-magyar csoportosítást jelentettek le, mert féltek Sztálin kiheréli őket, ha a valós 75 ezer körülit jelentik le... ( lásd Gosztonyi és egyéb kutatók összesítései).
Előzmény: Némedi László __ (3922)
showtimes Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3932
Ródosz :) és társai, Dodekanészosz-szigetek.

Közvetlen jelentősége a németek számára nem volt - közvetett annál inkább, ha a vákumot az angolok töltik ki, elsüllyeszthetetlen anyahajóhoz jutnak Kréta és a szárazföld is könnyen támadható...

Haditechnika 16 éve jár nekem. Az önelsüllyesztésre azért kérdeztem rá, mert még én sem találtam rá sehol sem választ.
Előzmény: Of (3923)
Of Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3931
"rakétanaszád" = torpedónaszád (S-boot)
Előzmény: Of (3927)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3930

a dezertálásokról, az elkövetett háborús bűncselekményekről, a morálról, harcok lefolyásáról, stb. alig tudok "hivatalosan" valamit, amit tudni azt vagy könyvből (pl amerikai visszaemlékezésből), vagy official history-ból, amit olvasva, úgy érzem erős túlzásokkal terhelt. És megint: ez nem baj, mert végül is ezekre senki nem büszke, de ezt a szovjeteknek felrójuk az amerikaiaknak nem. Na ez nem objektív.

 

Abban is igazad van, hogy a legjobb a zsákmányolt anyag :)) 

Előzmény: Of (3927)
Of Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3929

"Igaz,az oroszok is nagyon közeledtek már,de a németek kihúzhatták volna még plusz 2-3 hónapig és talán békét is lehetett volna kötni az amcsikkal"

 

Csak a feltétel nélküli kapitulációt fogadták volna el, ez deklarálva volt. Nem voltak olyan hülyék az amcsik, hogy a vh. lezárása után rögtön belekezdjenek egy újjabba.

 

"mikor halt meg Dr.Josef Mengele?"

 

A '80-as években, Brazíliában.

Előzmény: -svenhassel- (3925)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3928

a 2 hónap plusz túlzás, én egy-két hetet adnék a dolognak. A keleti front nagyon gyorsan elégeti ezeket az erőket (egyébként is a maradék pont idekerült, tehát úgy is a szovjet oldalnak kellett igazán "elfogyasztani" őket.

 

Hitlerrel kapcsolatban, persze igazad van, csak nem szabad ilyen egyszerűen elintézni. Ezek nem hülye-beteg emberek voltak! Ezért kell vigyáznunk. Ha ilyen egyszerűen intézzük el a dolgot, akkor semmit nem tanultunk. Azt kell megtanulnunk, hogy a hatalmat mindig kontrollálnunk kell, mert ott fenn nem látszódik egy-egy utasítás valódi hatása (pl Hitler sem nézegetett valszeg titokban megsemmisítő táborbeli képeket, sőt ugye mint tudjuk még a vágott virágot sem szerette, mert hogy az már nem él...).

 

Előzmény: -svenhassel- (3925)
Of Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3927

Nem az a baj hogy az oroszokkal bizalmatlanok, hanem az hogy az amcsit benyelik. Én a vesztesktől lefoglalt iratokban bízom legjobban, mert azt utólag a németek nem tudták manipulálni (persze ez sem 100%).

Valamelyik tudományos TV csatornán bemutatták egy eredeti filmfelvétel részleteit, ami eredetileg propagandafilmnek készített az amcsi hadsereg egy tankzászlóaljról. A németek a zászlóaljat a Róma körüli harcokban a kamerák előtt semmisítették meg (hatvanvalahány tankot kilőttek), erre az amcsik titkosították a filmat 50 évre.

A D-nap előtt tartott "Tigris" partraszállási gyakorlatot német rakétanaszádok meglepték, 960 amcsi halott. A hullákat titokban ásták el, a sebesülteket Walesba vitték gyógykezelni, az ügyet 40 évre titkosították. És ezek még csak a beismert esetek.

Előzmény: Némedi László __ (3922)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3926

igazán nincs bajom szuvorovval, addig amíg nincs más adat. Ebben a szovjetek, illetve oroszok a hibásak. Azért is hülyeség a titkolózás, mert most a többség rosszabbat gondol róluk, mint ami valószínűleg történt. Ha most az derülne ki az archívumból, hogy a szovjet támadás időpontja júl 6. az sem lenne dráma, mert már mindenki így gondolja (én meg az gondolom, ha nem akarták megtámadni Németo-t, akkor hülyék voltak :))

Tehát semmit nem veszítenének... ...de ez van. Szerencsére azért nem lehetetlen a hozzáférés... :))

Előzmény: zoltan1972 (3924)
-svenhassel- Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3925
Sziasztok.Új vagyok még.Csak egy észrevétel,mert láttam mi volt a nyitóüzenet.Nem hiszem,hogy érdemes lenne adolf hitlert említeni.Amit ő művelt az barbárság.Nem vagyok zsidó,de mondjátok már meg nekem,egy ilyen állatot hogy lehet mondjuk tisztelni?Ilyen emberek,akik csodálják hitlert őrültek.Ne haragudjatok nincs kedvem senkit sem megbántani még véletlenül se,és nézzétek el nekem,de ez az ember egy állat volt.Milliók ,,köszönhetik" neki a halálukat egy értelmetlen ,,ügyért"...lenne egy kérdésem is:ha mondjuk nem került volna sor a végső készletek elhasználására az Ardennek-i offenzívában,német részről,úgy meddig tarthatott volna a háború Európában?Igaz,az oroszok is nagyon közeledtek már,de a németek kihúzhatták volna még plusz 2-3 hónapig és talán békét is lehetett volna kötni az amcsikkal vagy netalántán a nyugati frontot feladni és mindent a keleti frontra átcsoportosítani,hogy a jenkik foglaljál el NO-t és kedvezőbbek legyenk a feltételek a Wermatch kapitulációja után.Lenne egy találós kérdésem is:mikor halt meg Dr.Josef Mengele?
zoltan1972 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3924

szia Laci,

egy kis szkepsza soha nem art, de szerintem minden profi konyvironak a megelhetosege a konyvei eladasatol fugnek, nem?

szuvorov a jegtoroben (avagy ki kezdte a masodik vh) ha jol emlekszem nem hasznalt semmilyen titkos vagy archivokbol szarmazo infot

minden idezet es sajat teoria

en nem nezegettem visza a idezeteknek, de az egyik haveromnak megvan zsukov visza emlekezese es abban ult minden idezet pontosan

 

udv

z.

Előzmény: Némedi László __ (3915)
Of Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3923
1943-ban az égei-tengeri szigetek ellen is volt egy kombinált tengeri-légi desszant hadjárat. Ennek volt valami stratégiai fontossága, vagy csak a britek szivatása céljából csinálták?
Előzmény: Cs_ (3921)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3922

most kaptam ígéretet egy archív anyagra, amit a politikai tisztek írtak (belső, titkos volt). Állítólag meglepően hiányzik belőle a pártmaszlag és nagyon pontos világos képet ad a helyzetről. Én ezekben jobban bízok, mint bármi másban...

Persze a világ bonyolult, nem tudhatjuk, hogy mit gondolt Sztálin, de ez a többi vezetőre is igaz. A szovjeteknél már hozzájutunk harci-hadműveleti jelentésekhez, viszont engem zavar, hogy pl az USA jelentések nem forognak közkézen (láttatok már pl USA hadosztály jelentést?). Viszont amit a filmek, history channelek csinálnak az már összemérhető a szovjet dezinformációval. A különbség az, hogy a szovjetekkel kapcsolatban bizalmatlan vagy/vagyunk viszont a többség az amcsi filmeket helyből benyeli (most még vannak történészek, akik néha szembe mennek a többséggel egy-egy siker film esetén, de ebből egyre kevesebb lesz)...

 

 

Előzmény: Of (3919)
Cs_ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3921
Az 1. ejtőernyősvadász hadosztályt "dobták" le Szicíliában. Jórészük nem is ugrott, hanem egyszerűen csak kirakták a reptereken. A kisebbik részük meg úgy ugrott, ahogy írtad. Egyébként 1943 szept-ben bevetették a 2. ejét is Róma mellé dobták le őket részeként az olasz kapitulációra adott ellenlépésként.
Előzmény: Of (3912)
Of Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3919

"Persze egyszerűbb lenne az élet, ha az archívumok nyiltak lennének, de azért nem lehetetlen bejutni :)"

 

Én nem bízom nagyon az archívumokban. Putyin cár egyre jobban visszatér a hősi múlthoz (lásd a május 9-i parádét), nem érdeke, hogy kiteregesse a szennyest.

Előzmény: Némedi László __ (3915)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3917
nem tudom észrevehető-e, hogy próbálom a témát a keleti fronton tartani, mert nem sok kedvem lenne, most újra más hadszíntereket olvasni :)))
Előzmény: Némedi László __ (3915)
otranto Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3916
A Haditechnika 1992/1-es számában jelent emg egy cikk ezzel kapcsolatban: Német tengeralattjárók szállítás a Dunán 1942-43-ban. Ott is csak az szerepel, hogy a hat tengó közül ( U9, U18, U19, U20, U23, U24) az U9 légitámadás miatt süllyedt el 44. aug. 20-án Konstancában, az U18 és U24 annyira sérült volt, hogy a németek a visszavonuláskor Konstanca közelében elsüllyesztették, a másik 3 naszádot pedig a török partok közelében süllyesztette el szintén saját személyzete. A legénység török internálásban végezte, így jobban jártak mint a hadifogsággal. (Valszeg ezért mentek a török vizekre, de hogy konkrétan mi volt az elsüllyesztés oka, arról nem ír a cikk.)
Előzmény: showtimes (3854)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!