Keresés

Részletes keresés

MALWIN Creative Commons License 2004.07.12 0 0 300

A naszádok szombat reggel negyed hét tájban:

 

MALWIN Creative Commons License 2004.07.12 0 0 299
Jóó képek!!:-)))
Előzmény: Miksai (298)
Miksai Creative Commons License 2004.07.11 0 0 298
Ezúton szeretnék beszámolni a Bajai halászléfesztiválon tett látogatásunkról. A fesztivált kalandos utazás után két naszáddal (MHE, Kuhrner)közelítette meg a csapat egy része. Az utat színesítette egy kis bólyaelhelyezés Óbudán, jól sikerült ebéd Pakson, a technika piszkálódása több esetben.( Guberavera találó megjegyzése szerint 1 fő hiányzott a naszádról, a Rutin.) Mivel én autóval mentem le, az ide vágó részletes beszámolót meghagyom Tayfunéknak - ha végre hazaérnek. Igazán sajnáljuk, hogy Zoli66 és Gumidani autós lejutása egy szerencsétlen durrdefektnek köszönhetően "zátonyra" futott, de szerencsére nem történt bajuk. A halászléfesztiválra Malwin hívott meg minket, és ő vállalta a főzéssel járó kalandokat is.(Nem bántuk meg !) Ezúttal is köszönet neki a sok munkáért ! A képtáramban található képek remélem átadják a rendezvény hangulatát. A szombat de. fürdéssel, puhenéssel, kisebb sétahajózással és a hajók üzemképességének visszanyerésével telt. Szombaton este elfoglaltuk a kijelölt főzőhelyet és megkezdtük Malwin buzdítását a halászlé elkészítése ügyében. Közben jóféle ser és boritalokat is elfogyasztottunk. Az éhenhalás előtt 2 perccel elkészült a mű, ami azt hiszem megmentett minket az éhhaláltól. Közben elszívtunk néhány hektoliter füstöt is. Aki még mindig éhezett, pótvacsorát is igényelhetett a Malwin által kreált káposztás birkapörköltből.(Még most is összefutott a nyál a számban) Éjfélkor tüzijáték zárta a programot, majd visszatértünk a táborba. 1/2 3 körül elszéledt a társaság, hogy aztán 1/2 5-kor a naszádok elinduljanak kb. 20 órás útjukra, ami még jelenleg is tart. Képeket itt találhattok a túráról http://kep.tar.hu/buszos/index.phtml?aid=27647513
MALWIN Creative Commons License 2004.07.11 0 0 297

Az hagyján, de Bajára este 11 után néhány perccel érkeztek.

Volt bajuk elég, szvsz majd elmondják, ha hazaértek és kipihenték magukat.

Előzmény: smith (295)
MALWIN Creative Commons License 2004.07.11 0 0 296

Üdv körünkben!

A 041-est-mert ugye róla van szó?-alaposan megnéztük.

Van vélemény is, de szvsz olvass vissza, nem szívesen ismételnék....

Amúgy ma már nem nagyon nézzük meg, mert ma elhajózott a Tiszatóra.

Előzmény: hajóépítő (293)
smith Creative Commons License 2004.07.09 0 0 295
Én meg Földvárnál vártam őket délben, de fél kettőig nem értek ide...
Előzmény: Pedrofon (294)
Pedrofon Creative Commons License 2004.07.09 0 0 294

Átsétáltam ma délelőtt az Árpád hídon és a kiságban a 013, a nagyban épp a Margitszigetet kerülve a 023 ment, tele ismerősökkel.

Majd rakok fel képeket is.

hajóépítő Creative Commons License 2004.07.09 0 0 293

Üdvözlök mindenkit!

 

Mi már újítottunk fel aknásznaszádot, nézd meg honlapunkat!

www.tiszayacht.hu

 

 

guberavera Creative Commons License 2004.07.08 0 0 292

Kezdem megérteni, miért is a vontatóhajózás a csúcs. Komolyabb sleppel manőverezni tényleg izgalmas volt. Készült néhány fotó is ...Na legjobbakat, hétvégén vízen leszünk, evezősök reszkessetek!

 

Előzmény: TAYFUN (291)
TAYFUN Creative Commons License 2004.07.08 0 0 291

 

 

  Az aknász remek vontató is. Kár, hogy nincs rajta nipper... Tegnap este mindenesetre jót "játszottunk". Aranyangyal előre is kösz a mellényfoltozást, ha nagyok leszünk, megháláljuk.

Tay

Aranyangyal Creative Commons License 2004.07.07 0 0 290
Halihó Fiúk! Ha még aktuális a mentőmellények varrása, szóljatok! Üdv:Aranyangyal
Bócman Creative Commons License 2004.07.07 0 0 289

Ugyna már...

 

Kecskelábu asztal mellett, a felépítmény előtt, vagy a karékállás mögött a ponyva alatt üldögélve, ceglédi kannában hideg szódával bekevert rizlingszilváni fröccs, közvetlenül egy jó nagy vajling halászlé után, valahol a napfényes Dodrudzsában...

Előzmény: MALWIN (286)
ex_lx Creative Commons License 2004.07.05 0 0 288
Üdv!

Jómagam ugyan nem spájzoltam be naszádból, viszont '91 és '92 nyara között volt nem nagy szerencsém a 037-est párszor át- meg újrafesteni, 32 fokban aludni a 70 fokos dekkje alatt és hasonló, bakának kijáró dolgok. Meglepően jól bírták a strapát, amikor Bölcskére települtünk ki: a két hajópárból kettő vissza is jött Pestre egy hét múlva... igaz, lefelé még minden hajó két saját motorral, visszafelé meg páronként kettővel, összekötve. :)
Na de nem is ezért szólnék bele. Lentebb érdeklődött valaki az anyag felől.
Arra határozottan emlékszem az elméleti órákról, hogy alumínium-magnézium ötvözetet tulajdonítottak neki, ami állítólag kevésbé izgatja fel a folyami aknák indukcióra váró tekercseit. Aztán hogy az oktató HT állományt jól oktatták-e ki...
TTAMAS Creative Commons License 2004.07.05 0 0 287

25"-as, 5 fekhelyes, konyhás, patent kis jószág,

 

25 col, az kb. 63 centi. Nem nagyon kicsi a az hajó 5 embernek. :))

 

B25, motor nélkül, fél tulajdonrésszel... Nem földvári véletlenül?

Előzmény: portoré (285)
MALWIN Creative Commons License 2004.07.04 0 0 286

Attila,

a halhoz bor illik.Viszont meleg van, akkor a sör a legjobb.

Saját tapasztalat egyébként, hogy a főzés ideje alatt a közeli boltokk hosszított nyitvatartással dolgoznak, és már egy héttel előre behűtik a sört.Szóval söröcskét nem igazán érdemes hajókáztatni,borocskát viszont annál inkább, főleg, ha kényes az ízlés.

ami engem illet, én ugyan borral élek, de most gyógyszer miatt az sem megy.

Előzmény: kuhrner (284)
portoré Creative Commons License 2004.07.03 0 0 285

Helló Naszádosok!

Egy ideje, hogy felfedeztelek benneteket, szívesen térek ide vissza!

Minden elismerésem a tiétek, hogy egy ilyen nagyszerű dologra, időt, fáradtságot és pénzt sem kíméltek.A nagyszerű alatt értem azt, amit derék magyarjaink elkótyavetyélnek és még múzeumi darabként sem őrzik meg múltunk eme becses technikai darabjait. Lám-lám megint a lelkesedés ment meg az enyészettől történlmi darabokat.

Kedves Vercsi(vercsáj)! Osztozom fájdalmadban, hogy családi okok miatt kell szeretett darabodtól megválni!

Ha pénzem lenne, ami pillanatnyilag nincs, szó nélkül venném meg az AN-t. Most csak egy fél vitorlást tudok érte felajánlani a Balcsin. (25"-as, 5 fekhelyes, konyhás, patent kis jószág, 115cm merüléssel)

Szóval izgat azért a naszád, csak még azt kellene kitalálnom, hogy kerítem rá a hozzávalót!

Neked nincs valami ötleted?

PotoRé

kuhrner Creative Commons License 2004.07.03 0 0 284

Köszi Malwin!

 

Mi szintén elkezdtük a készülődést az útra. Azt kellene tudnom, hogy borosak vagy sörösek vagyunk-e inkább???

Előzmény: MALWIN (283)
MALWIN Creative Commons License 2004.07.03 0 0 283

A Baja.hu-n ott van a program, és a térképek.

A főzőhely a J szektor 92-és 94.

Előzmény: MALWIN (282)
MALWIN Creative Commons License 2004.07.03 0 0 282
Jelentem, hogy a szombaton elfogyasztandó hal immár darabokban megkezdte mélyhűtött álmát a fagyasztóban.
Pedrofon Creative Commons License 2004.07.02 0 0 281

Akkor titeket láttalak az Árpád hídról...

Ha tudom, hogy hajókáztok, fotóztam volna, de így pont lemaradtam...

Na majd legközelebb.

Előzmény: Miksai (278)
kuhrner Creative Commons License 2004.07.01 0 0 280

Az "ellenséges flotta" képviselői köszönik a potyautazási lehetőséget, ami persze nem volt egészen haszontalan, mivel tudtuk a jövő heti út néhány részletét egyeztetni. Egyben megbizonyodostunk a 014-es üzembiztonságáról és megfelelően nagy hullámkeltő képességéről.

 

Előzmény: Miksai (278)
kuhrner Creative Commons License 2004.07.01 0 0 279

Akkor jó!

Legalább különbséget tudunk majd tenni a földvári és bajai halászlé között...

Földváron eléggé megpaprikázzák ugyan, de nekem szokott ízleni.

 

Előzmény: guberavera (277)
Miksai Creative Commons License 2004.07.01 0 0 278

Ma jó hangulatú nemzetközi városnézés zajlott a 014-es segítségével.  Muggli szakszerű angol nyelvű idegenvezetést tartott, köszönet érte. Ha a fedélzetre is ki tudtuk volna hangosítani némi Kék Duna keringő aláfestéssel, ki sem lógtunk volna a sok városnéző hajó sorából. Így nagyszámú érdeklődő tekintetet vonzottunk. Megfigyelőként jelen volt az  "ellenséges " flotta néhány képviselője is. A gyakorlat végén megpróbáltuk az ellenséget elsüllyeszteni, de az keményen állta a rohamot.

Köszönet a társaságnak a túra megszervezéséért. 

guberavera Creative Commons License 2004.07.01 0 0 277
Nem lesz mellévett alakzat! Dunaföldváron a 014 is megáll ebédelni.
kuhrner Creative Commons License 2004.07.01 0 0 276

Ez engem is izgatna, mivel én nem gondolnám 160km-en keresztül mellévett alakzatban közlekedni, olyanok lennénk, mint egy katamarán, aminek 2 kormánya és 4 motorja van.

amúgy nekem Földváron meg kell állnom 1-2 órára, hogy egy jó ismerősömet elvigyem egy körre.

De csak összehozzuk valahogy...

Előzmény: Bócman (275)
Bócman Creative Commons License 2004.07.01 0 0 275

Mit vesz a muggli hova?!?!

 

:-))

 

 

Előzmény: MALWIN (274)
MALWIN Creative Commons License 2004.06.30 0 0 274

Szeva Attila,

sajna csak két naszád, de az fullon, amint hallom...

Kíváncsi vagyok, muggli hogyan hozza össze ezt a mellévettet...  :-))

 

Előzmény: kuhrner (273)
kuhrner Creative Commons License 2004.06.30 0 0 273

Szia!

 

Köszi a meghívást!

Szerintem nyugodtan gondold úgy, hogy két MHE-s naszád megy.

Remélem, a bajai hétvégén lesz alkalmunk átbeszélni ezt a kérdést is.

 

Üdv, Attila

Előzmény: jakyg (269)
MALWIN Creative Commons License 2004.06.29 0 0 272

Naszáddal Bajára jövők figyelem!

amennyiben sikeresen megérkeztek, és nem nagyon ünneplitek meg, vagyis képesek lesztek viszonylag korán felkelni, akkor lehetőség van felmenni a MS Tatabánya fedélzetére, ott össze-vissza mászkálni, kérdéseket feltenni.

A konkrét időpont egyeztetés után bújik elő.Remélem, hétvégéig meglesz.

MALWIN Creative Commons License 2004.06.29 0 0 271

Szeva Yakig,

hát persze. Azért nem minden a látszat: mire jöttök, lehet, lesz disznó is,meg olajos víz.

CSak nem ott. :-)))

Előzmény: jakyg (270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!