Keresés

Részletes keresés

BDC_Robi Creative Commons License 2013.07.17 0 0 883

Nekem van ezeken kívül még egy Verhovina 4-es egyben, egy Riga 4 és egy Kárpáti darabokban. Bátyámnak meg Riga 22, Delta és két Verhovina 6-os :)
Adásvételi és biztosítás, más nem kell.

Előzmény: csepcsanyi (882)
csepcsanyi Creative Commons License 2013.07.17 0 0 882

Na, szépen begyűjtöttél te is ezekből! Nagy előny, hogy a papírozással sincs gond! Tényleg, ezeknél mit kér a rendőr? Egy adásvételi, érvényes biztosítás és kész?

Előzmény: BDC_Robi (881)
BDC_Robi Creative Commons License 2013.07.16 0 0 881

A csapágyakkal lehet gond, még nem találkoztam kiverődött csapágyfészekkel se Rigánál, se Verhovinánál. Még a hátsó lánckereket nézd meg, szokása széthullani.

Pár kép az enyémekről:


 

 

Előzmény: csepcsanyi (880)
csepcsanyi Creative Commons License 2013.07.16 0 0 880

Köszi! Megvan a levegőszűrő is, régi Briggs méret, gazdaboltban kapható. Még a hátsó kerék lötyög cefetül, a csapágyak, vagy a fészek lehet tropa, azt még megnézem, és indítás.

Előzmény: BDC_Robi (879)
BDC_Robi Creative Commons License 2013.07.16 0 0 879

Kb. 4 teljes fordulattal kitekered, akkor el kell induljon. Utána már fülre be tudod lőni hogy kevesebbet vagy többet kapjon.

Előzmény: csepcsanyi (878)
csepcsanyi Creative Commons License 2013.07.16 0 0 878

Egy SOS kérdés: a karburátoron van egy csavar, az úszóházzal szemben a túloldalon, (levegőcsavar?), azt hogy kell beállítani?

csepcsanyi Creative Commons License 2013.07.14 0 0 877

Szia Robi, hát veled itt is össze lehet futni? Zoli T5H-nál nem okozott ilyen nagy sikert a masina! :-)  Amúgy köszi a felajánlást, szerencsére a levegőszűrője előkerült, csak el van koszolódva, mintának jó.

 

Előzmény: BDC_Robi (875)
csepcsanyi Creative Commons License 2013.07.14 0 0 876

Köszi! Még biztos lesz majd kérdésem, a karbi pucolás már kész, a benzincsap van soron, aztán jön a tank, talán a jövő héten indítási próba is lesz.

Előzmény: claas71 (874)
BDC_Robi Creative Commons License 2013.07.14 0 0 875

Szia Csepi! 
Nagyon szép a masina, kis krómpucolás és hibátlan. Kb. 1979-80as évjáratnak tippelem, de a motorszám utolsó két számjegye megmondja.
Levegőszűrőt lehet még hozzá találni, valami kerti gépé pont megegyezik. Ha a tiéden nincs meg szívesen megmérem mekkorát kell keresned.

Előzmény: csepcsanyi (868)
claas71 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 874

Szia létezik fordulat motor alkatrész veb áruház

Előzmény: csepcsanyi (873)
csepcsanyi Creative Commons License 2013.07.13 0 0 873

Köszi az ötletet. Még egy kérdésem lenne, ezt a papír levegőszűrőt érdemes keresni üzletben? Azaz létező méret?

Előzmény: claas71 (872)
claas71 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 872

Szia vedd le a tankot tegyél bele néhány csapágygolyót és vizet és rázd egy ideig utánna mehet a szürő.

 

Előzmény: csepcsanyi (871)
csepcsanyi Creative Commons License 2013.07.10 0 0 871

Még elfelejtettem írni, az órájában 439 km van, ami valósnak is tűnik, a bácsi néhány évig használta, 3 km-re járt vele dolgozni, de sokszor tolta haza, és hamar beleunt a küzdelembe. :-) Általában porlasztódugulás volt, szerintem egy benzinszűrővel orvosolható lesz ez a probléma.

Előzmény: claas71 (869)
csepcsanyi Creative Commons License 2013.07.10 0 0 870

Köszi a választ, tegnap megtaláltuk a levegőszűrőjét, sajnos a műanyag takaródobozok nem kerültek elő.

Előzmény: claas71 (869)
claas71 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 869

Szia nem egyezik a rigáé szögletes a verhovona levegő szürő az oldalburkolat alatt van kerek papír szürő

Előzmény: csepcsanyi (868)
csepcsanyi Creative Commons License 2013.07.04 0 0 868

Üdv a Csapatnak!

Befutott egy Verhovina 6 ajándékba, munkatársam édesapjáé volt, és nekem adták, mint veteránosnak, gondolták jó helyen lesz. És igazuk is van! :-) Hiányzik a levegőszűrő kompletten, és az oldalsó műanyag dobozok. Kérdésem az lenne, hogy a Riga levegőszűrő megegyezik-e vele, azt is keresgélhetek hozzá?

Pár kép a masináról:

kipe01 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 867

10 éves a Riga Klub - Szülinapi meghívó !



A 10 éves Magyar Riga Motoros Klub hatalmas bulit csap a Milenáris bringapályán a Velodrom Millenáris rendezvény keretein belül 2013. július 6-án, szombaton.

(cím : 1146 Budapest, Szabó József utca 3.)

A klub stand :
Rigák minden változatban, kint lesz a testvérmodell Verhovina és még számos érdekesség is : hazánkban nem forgalmazott "bringa-riga" egy metszetelt Riga 16-os és még számtalan példány a statikus kiállításon valamint az oválpályán is.

A gyermekkor újrajátszása, azaz a Rigázás mellett akarva-akaratlanul veteránozni kezdünk, veterános szemmel méregetjük a kínálatot, és kikacsingatunk más típusok felé is, -ezekből a járgányokból is tartunk egy kis bemutatót (Jaguar luxusautó, Yamaha versenymotor, stb, stb)!


Programjaink :

- Statikus és dinamikus kiállítások (Rigáink és veteránjaink a katlanban)

- Tombola és ajándékok, fődíj egy makulátlan 30 éves Riga moped

- Riga vs Bringa verseny, -az MTK két versenykerékpárosának bevonásával

- Rigázás a klubtagoknak a az oválpályán

- Hírességek futama

- Rigázás a Velodromban !



az árak (Velodrom Millenáris) :
napi ruhában 2900 ft, korabeli ruhában 1500 ft és még 1500 ft annak aki a pályán körözést is vállalja motorral (nagy élmény ! )
...ez kb. 3000 ft költség, egy Mekis kajálás ára, de garantáltan felejthetetlen élmény !"



Ne feledd, ha kilátogatsz hozzánk, ajándékot kapsz :-)
gyere ki te is, várunk szeretettel !

 


Bővebb infók :
http://www.oldtimerexpo.hu/vel...

www.riga.hu

claas71 Creative Commons License 2013.06.28 0 0 866

Üdvözlök mindenkit most találtam erre a fórumra leírnám a verhovinás tapasztalataimat.1989-ben vásároltam kemény 1500 ft ért 150 km rel most a jelenlegi futott km 93350 nem elírás tényleg ennyit ment ezen idő alatt kétszer volt furva eredeti gumik eredeti gyujtás kuplung lánc egyszer cserélva (kombájn láncot kapott) mivel az én szakmám autó szerelő nem okozott gondot javítani bár nem is nagyon kellett .amit át alakítottam rajta furás alkalmával komár dugót kapott csapszeg furat perselyezve lett ill a dudattyú szoknyát kell átalakítani .Azonkívül kapott egy aksit.Amit nem lehet vele az a száguldás könnyedén kiakasztja az órát de ezt nem viseli hosszú távon viszont az a 35-40-es tempóval ki megy a világból.Az enyém most szét van szedve hisz már rá fér bár motorikusan még most is müködik a váz már tropa.Meg hát szertném ujra a régi fényében látni és használni.ezért ha valaki tud jó állapotu vázat kérem jelezze vevő vagyok rá.Köszönöm.természetesen ha valakit szakmai dolog érdekel szívesen megosztom.

kistutas Creative Commons License 2013.06.17 0 0 865

Sziasztok!

 

Először vagyok itt és segítséget szeretnék kérni.
Évekkel ezelőtt nekikezdtem egy Verhovina 4-es felújításához, aztán abbamaradt.
A motor kosárban van, aztán érdekelne valami robbantott rajz az egész motorról.
Illetve sehol sem találok hozzá kuplungkosarat és első lánckereket.
Tudnátok segíteni ebben?

Köszönöm.

M2140 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 864

Köszi a tippet! Találok valahol valami leírást a szimering cseréhez?

Előzmény: puckandúr (862)
AVB Creative Commons License 2013.05.28 0 0 863

A június 2-ai Alföldi Veterán Börze technikai okok miatt ELMARAD!
Kérünk, hogy értesítsétek minél több érintettet!

Bővebben az alábbi linken olvashattok róla:
http://alfoldiveteran.hu/AVB_hirlev_2013_05.html

puckandúr Creative Commons License 2013.05.01 0 0 862

Szinte biztos, hogy a sokévi állásban kikeményedett. 

Előzmény: lukacspal (856)
kipe01 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 861

Riga-szpotting NYEREMÉNYJÁTÉK !!!

Ma, azaz április 23-án indult a Google Street View szolgáltatása Budapesten.
A 10 éves Riga Klub játékra hív:

A CÉL

Minél több Rigát, Verhovinát találni az utcanézeti képeken. Lehet ez mozgásban lévő vagy elhagyott, szép vagy csúnya, a tiéd vagy másé, a lényeg, hogy felismerhetően látsszon, hogy az egy klubhű motor.

SZABÁLYOK:

A legtöbb ilyen motort felfedező játékos nyer, holtverseny esetén az utolsó motort leggyorsabban beküldő (ha pl. kettőt talál). Pályázni a Google Maps Street View link ebbe a riga.hu fórumba másolásával lehet, a beküldött linkeket a játék végén összesítjük. A JÁTÉK MÁJUS ELSEJÉN ÉJFÉLIG TART.

NYEREMÉNY:

A nyeremény 1 db jubileumi klubos póló, valamint 1, a Velodromra készített Riga Klubos ajándéktárgy, melyet személyesen vagy postai úton juttatunk el a nyerteshez.

Sok sikert, jó böngészést, kellemes szórakozást!

Csak biztatásul: kettő biztos van...

 


viliapu Creative Commons License 2013.04.21 0 0 860
kipe01 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 859

A Riga klub következő eseménye :

 

viliapu Creative Commons License 2013.04.12 0 0 858

Érdekel valakit riga külső gumi???

AVB Creative Commons License 2013.04.04 0 0 857

2013. április 7-én ISMÉT! Alföldi Veterán Börze Szolnokon!

Maradunk az új helyszínen:
Szolnok - Logisztika
i Központ, Téglagyári út 36. (a Téglagyári út legvége)
Az ország egyik-, a Keleti régió legnagyobb veterán börzéje!
Adás - vétel - csere! :-)
Több infó a helyszínnel, és a börzével kapcsolatban: alfoldiveteran.hu

 

lukacspal Creative Commons License 2013.03.25 0 0 856

gyújtásoldal főtengelyszmmering

 

Előzmény: M2140 (852)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.16 0 0 855

Raktam fel képet a merevvázasról a blove forumra.

Előzmény: Törölt nick (854)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.16 0 0 854

Jó a fényezőkabin,valami ilyesmin gondolkozom én is!!

Előzmény: viliapu (853)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!