Keresés

Részletes keresés

taormina1 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 127
Ha már nincs fekete fóliaban, kell takarni? Szalmával vagy faforgáccsal? Akkor is ha már letermett? Epertermesztök, jelentkezzetek!
zsa. Creative Commons License 2007.04.27 0 0 126

Sziasztok!

 

Én tavaly áprilisban ültettem az eprem fekete fóliába.Miután a drága szomszédkutya széttépte a fóliát,már csak simán volt,de ha 2-szer kellett gazolni akkor sokat mondok.Én minden indát rajta hagytam,ugyan olvastam valahol hogy max csak 1-et hagyjunk meg,de mind szépen megnőtt.Ha letermett,én akkor fogom átültetni trágyázott helyre,meg vettem neki a Compo nevezetű bogyós trágyát,azt is fogok az új hely homokjába keverni.Tavaly tudatlanként termés után nem ültettem szét,így most egy kicsit túlzsúfoltak a tövek,de már nőnek az epreim és ez a lényeg.Nekem sem tudna annyit teremni hogy beérjem vele,dehát nem lehet az egész udvar tele eperrel.Az hogy milyen fajta én nem is tudom,úgy kaptam őket a szomszédtól.

kozak26 Creative Commons License 2007.04.27 0 0 125
Nalunk csak sajat ogyasztasra van eper.
Elvileg 3 evente kellene atultetni. Mivel indarol szaporodnak, praktikus kivalasztani a botermo toveket, es annak az indait meghagyni. Bar olvastam, hogy az indakat leszedve, homokba dugva, es rendszeresen locsolva gyokeret eresztenek - en ezt a modszert meg nem probaltam.
Ha eleg tavol ultedet a toveket szaporitas celjabol, akkor az onnan fejlodott indakat korbe-korbe vezetve hamar fel lehet a tovet szaporitani.
Ha megvannak mar a tovek, akkor azokat erdemes fekete foliaba ultetni, igy veded oket a kiszaradastol - persze locsolni igy is kell oket - es csomo idot nyersz vele, mert nem kell majd gazolnod a tovek kozott.
Tragyazni en evente egyszer szoktam, mikor tavasszal novesnek indul az eper.
Locsolni gyakran kellne, de mivel nem kerteshazban lakunk, ezert ez nem kivitelezheto.
Ugy tudom, mikor mar viragzik az eper, mar nem szabad locsolni.
Nalam kletter st@r es elsanta van, mindketto finom, de sajnos keptelenek teljesiteni az alltalam elvart mennyiseget (ami nalam 1-2 hetes eperbojtot jelent :) )
Előzmény: taormina1 (124)
taormina1 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 124

Tényleg senki se termeszt epret?

Hány évig hagyjátok egy helyen? (Már abban az esetben, ha esetleg mégis valaki...)

Trágyázás? Mikor, mivel? Lombtrágya?

A kis indanövényeket rajta kell hagyni, vagy eltávolítani?

Milyen a jó fajta?

_fatu_ Creative Commons License 2007.02.06 0 0 123
hi,
vettem epermagot, erkélyen fogom tartani, ha valakinek van ehhez bármi tanácsa, szívesen olvasom - trágyázás, tápozás... bármi.
a zacsin az volt, hogy ahhoz, hogy már az első évben teremjen, előnevelés kell. egyébként már most elültettem pár magot, hogy korán kikeljen. a lakásban van, az erkélyablak előtt.
mit jelent ez az előnevelés? hogyan kell "előnevelni"?
Flanell Creative Commons License 2006.12.05 0 0 122

A mai termés.

Még pár enyhébb nap, és megyek a piacra epret árulni.

Csak a meztelen csigákat kellene legyilkolni, mert a termés 67 %-át amortizálták.

taormina1 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 121
hát azért van ásva, nagyjából 3 évenként fölszedem, ill. "léptetem" az ágyást, gyökerekkel nem szoktam találkozni.
Előzmény: Flanell (120)
Flanell Creative Commons License 2006.11.19 0 0 120

A fa nem elsősorban az árnyék miatt lehet terméscsökkentő, hanem mert ha nincs ásva, a fa gyökere feljön pár centire, és minden nedvességet meg tápanyagot elszed az epertől.

A trágyázást inkább úgy szokták, hogy telepítés előtt beásnak egy csomót, azzal 3 évet kihúz.

Előzmény: taormina1 (119)
taormina1 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 119
Az épület kivételével mindegyiket el tudom képzelni, bár szerintem a fa nemigen zavarja őket. Persze nem tudom rendesen trágyázni, mert minthogy évelők, nem lehet rendesen fölásni. De azért kaptak egy kevés marhatrágyát most, tavasszal meg granulátumos műtrágyát. A fajt nem tudom. Többféle forrásból származnak, de többnyire saját szaporítvány
Előzmény: Flanell (118)
Flanell Creative Commons License 2006.11.18 0 0 118

Ha a gyenge termés általános, akkor ilyen tippjeim vannak:

Rossz vagy valamire túlérzékeny fajta.

Trágyahiány.

Fa alatt van.

Épület mellett van.

Előzmény: taormina1 (117)
taormina1 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 117

nagyjából igyexem én is így tenni, a szalma kivételével, mert az nincs, meg nem is szeretem a mulcsozást se, mert mit csinál vele az ember aztán, használat után.

Csak nem jön mindig össze. Pl soxor sajnálom a 3 éves töveket kidobni, vagy az egész félre figyelmemben mégis nagyon elburjánzik.

De az erdmény nagyon gyászos, kevés és nagyon apró a termés.

Előzmény: Flanell (116)
Flanell Creative Commons License 2006.11.17 0 0 116

Én nem sokat foglalkozom vele, 5-6 évig is hagyom, csak tavasszal kapával kiritkítom a sűrű részeket meg az öreg töveket, aztán meg még a maradékot kézzel meg kapirccsal "elrendezem". Végül csak a termőképes, megfelelő erősségű tövek maradnak.

 

Házikertben csak annyi sarjat kellene elvileg hagyni, amennyit el akar telepíteni az ember, max. 3-4-et, és az ezekből induló másodokat is kell tépni.

 

"Hivatalosan" úgy csinálják itt a szakcsoportosak pár hektáron, hogy ha jól emléxem, 3 évig terem egy tábla, minden új hajtást kiszaggatnak tőből, aztán a 3. termés után kiszántják.

Érés előtt szalmát tesznek a fürtök alá, hogy az eső ne verje rá a sarat. Az első 2 termés után az összes levelet a gazzal együtt lekaszálják.

Előzmény: taormina1 (115)
taormina1 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 115

Sziasztok, hogy termesztitek az epret? Fólia, bakhát, csak úgy a földön?

Hány évig hagytok élni 1 tövet? Mennyire szabad neki elburjánzani? Vagy minden évben teljesen ki kell tisztítani?

Flanell Creative Commons License 2006.11.16 0 0 114

Kint voltam epret szüretelni. Íme, a termés!

Mondjuk, azért ilyen elmosódott, mert összvissz 2,5 centis ha volt...  :)

De rendes eperízű!

Flanell Creative Commons License 2006.06.08 0 0 113
Nem ezt akartam. Hanem ::EZT::
Előzmény: Flanell (112)
Flanell Creative Commons License 2006.06.08 0 0 112
::EZT:: találtam. Érdekes.
kozak26 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 111
Kerdezd meg Antisystem-et a novenyvedelem topicban.
Előzmény: Pistike (108)
Flanell Creative Commons License 2006.06.04 0 0 110

Volt nekem vagy 10-15 éve egy "ananászízű"-nek nevezett, piacról beszerzett eprem. Sajnos, nem az itthoni kertben, és amikor még sok volt belőle, nem foglalkoztam vele, utána meg mindig elfelejtettem megjelölni, és a másik elölte.

 

Legfőbb jellemzője a rendkívül aromás, nagyon édes íze és alacsony savtartalma volt. Össze sem lehetett hasonlítani a nagyszemű bőtermőekkel.

Hasonlóan nézett ki, mint a 95-ös hsz-ban. Közepes méret, hosszúkás alak, vékony szár, magasan ülő kalap. A kalap alatti részen nem voltak magok, amúgy is kevés magja volt. Egész sötét bordóra ért.

 

Sajnos, nem tudom a nevét, és így nem tudok beszerezni. Piacokon is hiába keresem.

Flanell Creative Commons License 2006.06.04 0 0 109
Nem hinném, hogy létezik ilyen. De a leveleket ráérsz akkor elintézni, ha letermett, ez a termést nem befolyásolja.
Előzmény: Pistike (108)
Pistike Creative Commons License 2006.06.01 0 0 108
Beindult az eper ezerrel :)))

Csak sajnos, némelyiknek foltos a levele...
Mivel lehetne permetezni, aminek nincs kivárási ideje?
kaktuszusb Creative Commons License 2006.04.23 0 0 107
hát azért nem furcsa szeptemberbe epret enni mert haveromnak is van epre és volt rajta egy csomó eper
kozak26 Creative Commons License 2006.04.22 0 0 106
Az idei ev elso viraga:
kozak26 Creative Commons License 2005.09.11 0 0 105
Sokat szidott epertoveim ujra nekilodultak:



Furcsa dolog szeptember kozepen epret enni...
kozak26 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 104
Szegyenszemre szedd magad akciokon gyujtottem az epremet :(

Ki kellene talalnom mi a baj:

1. regi silany eperto
2. rossz termofold
- nem megfeleloen elokeszitett
- tul sokaig volt eper az adott teruleten

3. A s*z -tol vett kettler starom/ darabja vagy 500 ft/ sem hozott kielegito termest sem tavaly az ultetes eveben, sem iden.... Pedig meg adtam ala epertapot is, es azon a teruleten nem termesztettek epret elotte

Egyebkent az egesz eves epertermesem a 170 torol nem volt tobb 3 kg-nal...
Siralmas

Megj.: Ha atternek cukkinitermesztesre, ott a m2-kenti kihozatal elerhetne a 15-20 kg-ot is :)))) -ez persze csak vicc, az eper jobban kecsegtet.

De tenyleg, mi lehet a baj?

Vettem obis epret is, nagyjabol az adta az epertermes java reszet, megprobalom iden azt szetultetni.
Pistike Creative Commons License 2005.08.14 0 0 103
hát az kevés, nagyon kevés...
Előzmény: kozak26 (102)
kozak26 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 102
Mennyi epertoved van? Nekem 170 torol 3 naponta fel kilo jon csak le....
Pistike Creative Commons License 2005.06.09 0 0 101
nem tudom sajnos :(

én csak amolyan botcsinálta gazda vagyok, aki ültetet jó sok epret, és most fáj a dereka, amíg leszedi a minden másnapi 3-4 kiló epret :)
Előzmény: boszi26 (99)
Áfony Creative Commons License 2005.05.31 0 0 100
Remélem az idei epertermésemet nem veri el a jégeső mint múlt évben.
boszi26 Creative Commons License 2005.05.31 0 0 99

hogyan lehet termőhengert előállítani/hol lehetne venni?

kúszóeperhez

Előzmény: Pistike (98)
Pistike Creative Commons License 2005.05.28 0 0 98
Érik az eper :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!