Keresés

Részletes keresés

mlas Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1201
Sztem sikerül 100 jelentkezőt találni (sok sikert hozzá :), de mivel ez a 100 ember a magyar népesség mindössze 0,001 %-a, nagy fellendülésről én nem beszélnék...
Én legalábbis környezetemben semmiféle fellendülést nem látok.
Előzmény: tcs969 (1200)
tcs969 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1200
Sziasztok!

Utóbbi időben azt tapasztalom (többen is így látják), hogy ismét fellendülőben van a naturizmus, naturista szemlélet Magyarországon is. Legalábbis egyre több fiatal vesz részt a különböző naturista programokon,ahol nagyon jó viszony alakul ki a különböző korosztályok között.
Ezért jött az ötlet, hogy szervezzünk egy naturista szilveszteri bulit, egy wellness fürdőben ahol pl. egyre többen szaunáznak meztelenül,tehát nem szokatlan a meztelen test látványa, hiába nem naturista strand.
Ezt a lehetőséget a ballószögi Aranykor Wellness Fürdő vezetője biztosítaná számunkra, ha van rá kellő igény. Magyarországon először egy kiemelt jelentőségű időszakban csak naturistáknak. -úgy gondolom,ezzel élnünk kellene!
Rajta, tehát most mutassuk meg,hogy élünk a felkínált lehetőséggel!

Ha kb. 100 naturista igényt tartana egy szilveszteri "fürdő-bulira", akkor az Aranykor Wellness fürdő az országban először a szilveszter éjszakát a naturistáknak ajánlja fel az alábbi lehetőségekkel:

- 20:00-06:00-ig a fürdő belépő

- KÉNYEZTETŐ SZAUNA-PROGRAM

- svédasztalos vacsora(sültek,köretek,gyümölcsök)

- éjfélkor pezsgő

- zene, tánc lehetőség

Az ár: 8000 Ft, melynek felét előre kellene utalni, de erről majd később bővebben, egyenlőre igényfelmérés történik.

Jelentkezés, hírlevél kiküldése a naturista szilveszterrel kapcsolatban:
www.naturistaszilveszter.sokoldal.hu

Üdv. Mindenkit!
Csabi, vagy ha valaki így jobban ismer: a Csabi-csokis szauna-manó
mlas Creative Commons License 2009.11.16 0 0 1199
Visszaolvastam, kösz, bár már nem aktuális, már voltunk. A Szieszta, mint szállás, elfogadható volt, szaunarészlege felejtős.
Ezért a szaunázós napunkat az osztrákoknál töltöttük inkább. Sopron maradt túrázásra, borozásra :))
Előzmény: animaq (1198)
animaq Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1198
ha érdekel még Sopron egyszer valaki ügyesen összefoglalta a lehetőségeket az alábbi hozzászólásban (ebben a topicban):

kukac77 válasz | megnéz | könyvjelző 2006.04.19 18:12:37 (342)

tehát 342

Ha jól tudom Balf már nincs legalábbis abban a formában
Előzmény: mlas (1183)
konszuela Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1197
Sziasztok!

A dec.4.-i program NEM NUDISTA,de a wellness részlegen szokásos szabályok maradnak az esti partyra is.Tehát a szaunákat,csak lepedőben, fürdőruha nélkül lehet használni.
Link tényleg nincs,de a fürdőben már ki van több helyen is plakátolva a program.
Egyébként köszönöm,hogy most már tisztán látom a programokat.
A linket megnéztem.
BAZS Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1196

Sziasztok,

az esztergomi Aquaszigeten dec. 5-én szombaton lesz naturista rendezvény, este 20,30-től várhatóan éjjel egyig. Melynek keretein belül az eddigi debreceni több éves mikulás parti mintájára a gyerekeknek is lesz ajándékozás. 

Ezek a programok "Naturista Tél: Csobbanás Esztergomban" cím alatt futnak.

 

Minden más mikulás esemény itt az Aquaszigeten valószínűsíthetően nem naturista program. Vagyis csak dec. 5-én Esztergomban van a nudi program, 4-én pénteken én nem tudom mi is lesz, annak hírét, linkjét én sem lelem, nem is tudom hogy került itt szóba... 

 

 

A december 5-i programról ezen a linken olvashattok. Aznap este az élményfürdő, a wellnes világ is mind-mind csak fürdőruha nélkül vehető igénybe, zártkörűen, a NaVKE szervezésében. Ha összejön  a létszám, és ez rajtatok is múlik. :-)
Előzmény: patik (1188)
Snipper Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1195

Azért mielött előre fizettek meg odautaztok, kérdezzetek rá, hogy áram van a fürdőben, vagy vigyetek fejlámpát...

 

Figyelmeztető áramszünet az Aquaszigeten

 

Bejó Gábor

2009.11.10. 16:49

1280 olvasás

Figyelmeztető céllal két órára kikapcsolták az áramot az esztergomi élményfürdőben. A tartozás 20 és 30 millió forint közé tehető.

20 és 30 millió forint közötti áramszámla tartozást halmozott fel az E-on felé a 2008-as év élményfürdője, az esztergomi Aquasziget. Ezért ma a szolgáltató figyelmeztető jelleggel két órára korlátozta a fürdő áramellátását.
Már más esetben is megpróbáltak erre sort keríteni, ám az áramszolgáltató munkatársait nem engedték be az élményfürdőbe.

Az Orbán-kormány idején a Széchenyi-tervből megtámogatva épült fürdő - amelynek a megnyitóján az akkori kormányfő is részt vett - kifizetetlen számlái idén októberben mintegy 70 millió forintot tettek ki. Ezt az adósághalmazt tavaly nyár óta görgeti maga előtt a fürdő - tavaly júliusban még 88 milliót tettek ki a kifizetetlen számlák.

Az adósságból kb 30 milliót tesz ki az áram díja, de tavaly már Égáz-Dégáz Zrt. is 9,3 milliót követelt a fürdőtől.
Úgy tudni, hogy a jelenlegi 70 milliós tartozás is gáz- és villanyszámlákból áll.

A fürdő pénzügyi helyzete már az induláskor sem volt túl rózsásnak mondható. Az eredetileg 2 milliárdosra tervezett beruházás valahol 4 milliárd forint környékén állt meg. Külön érdekesség, hogy a városvezetés azt a Lengyel Józsefet bízta meg a beruházás bonyolításával, aki ellen korábban vádat emeltek -egy szegedi fürdőcég kapcsán - csalás és más bűncselekmények miatt.

Bár a fürdővendégek rendszeresen panaszkodnak az amúgy gázzal melegített víz hőfokára, a törött csúszdalépcsőkre (amely problémák szőnyeg alá söpréséről belső utasítás is rendelkezett) az Aquasziget elnyerte az Év Élményfürdője 2008 díjat a Business Traveller Hungary magazin szerkesztőségének idei döntése alapján.

Az Aquasziget korábban is küzdött pénzügyi gondokkal: mérlegeredménye 2006-ban mínusz 221 millió forint, 2007-ben mínusz 52 millió volt, és csak 2008-ban sikerült pozitívra fordítani - mindössze 742 ezer forinttal.

Az Esztergomi Fürdő SPA Szolgáltató Zrt. konszolidálására azonban már nincs pénze a súlyos likviditási gondokkal küzdő Esztergomnak. Már augusztusban váltó kibocsátását tervezte a város, mivel saját cégei felé is eladósodott.
Az élményfürdő éves bevételeinek egy negyede (~180 millió forint) az önkormányzattól származna, "ingyenes" úszásoktatás címszó alatt. A város valószínűleg erőn felül próbálja előadni a gazdag nagybácsi szerepét, hiszen már 2008-ban is 50 millióval maradt adósa az élményfürdőnek.

A be nem érkezett bevétel nem csak a közmű számlák kifizetésének elmaradásában érhető tetten, hanem a fürdő köztartozásai is halmozódnak. Az
Esztergomi Fürdő SPA Szolgáltató Zrt. jelenleg (2009. nov. 10.) is a végrehajtás alatt álló adósok feketelistáján szerepel az APEH honlapján.

Hogy mi lesz a történet vége, azt nem tudjuk. Balogh Zoltán igazgató ma igéretet tett arra, hogy a villanyszámla tartozását decemberig rendezi az élményfürdő.

A kérdés már csak az: miből? Nagy valószínűséggel faktorálni fogják a számláikat, ám ez sem megnyugtató megoldás, hiszen az így is maximum csak időt nyerhet a cég.

Előzmény: konszuela (1194)
konszuela Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1194
Sziasztok!
Linket egyenlőre még én sem találtam.A honlapon még nincs fennt,de a szaunashowk alkalmával illetve a recepción beszélgetve hallottam az infot. Gondolom lassan a weblapon is fennt lesz.
ggate Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1193
Na erről nem találtam infót.
Tudsz linket adni?
Előzmény: konszuela (1189)
ggate Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1192
Nem kimondottan neked, de nem baj hogy válaszoltál rá :)
A 4.-ei buliról nem láttam infót.
Előzmény: patik (1188)
bpcsilla Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1191

Sziasztok

 

Van valakinek tapasztalata a http://www.balancewellness.hu/ szaunájáról? Esetleg valami nagyon jó helyet tud e valaki Budapesten? Előre is köszönöm az infókat.

konszuela Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1190
Ja!!
És ez csak a wellness világot érinti,a medencéket nem.
konszuela Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1189
Igen, az más .Itt a belépő 1600Ft,előjegyzés esetén 1300 / ez csak annyi,hogy felírják a nevedet/, ha ott vagy aznap,de maradnál éjszaka is akkor 1000Ft.Külön vannak a már említett mikulásos felöntések.Szerintem kb.ennyi, amit Te írtál ggate az más dolog.
patik Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1188
ggate!
Ha nekem szól a kérdés,akkor én úgy tudom,hogy 5.-én naturista buli,4.-én pedig a már említett mikulás party.
ggate Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1187
Nem inkább ötödikén?
Info itt.
Előzmény: konszuela (1186)
konszuela Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1186
OOOÓÓÓ!
Mindent megtudtam!

Tehát,Aquasziget Esztergom wellness részlegén december 4.-én 21 órától 01-ig szigorúan textil mentes éjszakai szaunázás a mikulás jegyében.Szaloncukros/csokis/,puncsos,mézeskalácsos/mézes/ felöntésekkel.
konszuela Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1185
Halihó!

Tudtok vmit az esztergomi szaunázós mikulás partyról?
nagykt Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1184
Kehida a többi helyhez képest tényleg jó. De: kicsi, szűk. Amikor mi májusban ott voltunk több órán keresztül, semmi szellőztetést nem csináltak. El tudod képzelni, milyen levegő volt? (párás és büdös). Igaza van mlasnak: marad Burgenland.
Előzmény: parbani2 (1180)
mlas Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1183
Végül is a kettő közül (Lővér-Fagus) a Sziesztát választottuk :)) Ott vannak ezek a hegyoldalban egymás mellett 500m-en belül, igaz, ez egy *-al kevesebb, de pont fele annyiba is került a 3 éj :))
A wellness szekció nem érdemel szót, de úgy vettem le, a másik két drágábban sem az igazi.
Maradt Burgenland :))
Előzmény: animaq (1182)
animaq Creative Commons License 2009.11.07 0 0 1182
van külön textil és mentes

de a recepciósok szarnak rá ésidőnként neked kell rendet tenni a notórius ruhás bemászkálók között.

régen voltam a tisztasággal gondok voltak... nem ajánlom..
Előzmény: mlas (1151)
parbani2 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 1181
bocsesz!
mlas ,hoz csati az előző hozzá szólásom
Előzmény: parbani2 (1180)
nagykt Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1179
Mi sem dohányzunk. Nekem is furcsa volt, hogy zárt helyiségben engedik, bár amikor mi voltunk, jó idő volt, így a külső részen cigarettáztak. Abban is egyetértünk, hogy kicsit "lüke", aki méregtelenít, aztán mérgezi magát rögtön utána. Ez akkor tűnik fel leginkább, amikor a szaunakertben dohányoznak. Bár, ahogy észrevettem, sokan azért voltak, mert a szomszédos szállodákban lakóknak ingyen van a teljes fürdőhasználat, és ha már ki van fizetve....
Előzmény: mlas (1178)
mlas Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1178
Nem dohányzunk - számomra kicsit disszonáns, hogy valaki szaunában-gőzben "méregtelenít", közben szünetben meg nyeli a kátrányt :)))
Ha tudtam volna, hogy ingyenes a KV, akkor leiszom a belépőt :))
Előzmény: nagykt (1177)
nagykt Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1177
Csak igazolni tudom a "helyzetjelentést". Tényleg ilyen. Ráadásul a 3 szaunamester-hölgy közül 2 magyar, a harmadik is majdnem tökéletesen beszél magyarul. A belépésnél lehet az "órára" pénzt rakni, amivel bent tudsz fizetni. Ha marad rajta, kilépésnél visszaadják. Enélkül kp. 12 és 17 óra között a Silent Dome-ból nyiló étkező részben ingyenes az automatából a kávé ( 4-5 féle), tea, forró csoki, ott lehet csak dohányozni.
Előzmény: mlas (1175)
Mckown Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1176

Üdv mindenkinek!

 

Ma mennénk a szigetszentmiklosi szauna szeanszra 30 körüli pár. Van 4- hely a kocsiba ha van kedve valakinek csatlakozni Bp zugló és környéke Szietszentmiklós útvonalon óda és vissza kb. 19 órai indulással akit esetleg érdekel hivjon 06-30-3523035.

 

üdv

mlas Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1175
Rövid jelentés Lutzmannsburg, Sonnentherme.

Csak a szaunarészről, mert a gyerekeknek való és a élmény-csúszda rész nem érdekelt, igazán idő sem volt rá, de az azért látszott, hogy full profi, és hatalmas.

Öltöző: hely van, minden tiszta, tágas, legtöbb helyen magyarul is kiírva minden.
Szaunapark: teljesen szeparált, nem átjáró, ajtón a felirat, hogy innen csak ruhátlan. Bent minden, ami kell, bár 100 fokos szauna csak kint van, a benti kettő 60 fokos aromás. 2 gőz, a nagyobbikban a szeánszok (csoki). Minibár, nyugágyak elég.
A felöntések-szeánszok előre leírva táblán, percre pontosan kezdik, mind 1 ejrós zsetonra, amit ott helyben lehet venni.
Kint nagy "jakuzzi", olyan erős masszázs-sugárral, amilyet még nem láttam :) két tágas finn, saját merülővel (ami hidegebb is lehetne, de csak kötözködni próbálok)
A néhány fős személyzet szellőztet, takarít egyfolytában, ha valaki nem tesz a lába alá türcsit, szólnak (ennél durvábbat nem is láttam :)
Mindenütt mindenki ruha nélkül, a hölgyek általában becsavarva mászkálnak, a meztelenség nem tűnt öncélúnak (két honfitársnőnk a gőzbe is becsavarva jött be, 5 perc múlva meglepve tapasztalták, hogy elázott a türcsi :)) no comment)

A 15h utáni jegy 16 ejró, este 10-ig bőven elég is.
Kár, hogy ilyen színvonalú hely nálunk nincs :(( - csak árban :((
tcs969 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1174
Sziasztok!

2009.10.30 -án pénteken este 8 órától Szigetszentmiklóson, az Oázis Wellness-ben ismét szauna-szeánszot hirdettek a felújított és gőzkabinnal, tepidáriummal kibővített relax részlegen.
Ami a honlapjukból is kiderül, a szaunázást úgy akarják, mint Ráckevén: fürdőruha nélkül, lepedőben.
Azonban van egy ilyen pont is:
"külön naturista és fürdőruhás szeánszok a teljes téli szezonban!"
Beszéltem a vezetővel, s azt mondta,hogy ez attól függ mire van nagyobb igény.
Tehát, aki tud, menjünk minél többen, s mutassuk meg,hogy van fizetőképes naturista kereslet.
Ha ez húzó erő, én is ott leszek, nekem ez az a bizonyos 3.-ik péntekem ami szabad, tehát mehetnék Ráckevére, de ott az a péntek fruhás, ezért is látom nagyobb esélyét,hogy többen Szszmikire megyünk.
Ez Bp.-hez még közelebb van, mint Ráckeve és nem 2500, hanem bevezető áron 1900 Ft.
Előzetes jelentkezés itt sem kell!
Ja, és ha valaki messzebbről jön, itt van panzió részleg is, de ahhoz célszerű előre szobát foglalni.
Bővebb info a fürdőről: www.oaziswellness.hu

Üdv. Mindenkit !
Csabi
tcs969 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1173
Sziasztok!

Először is:

NAGYON KÖSZÖNÖM mindazon Kedves Naturista társamnak a részvételét,akik eljöttek Ballószögre, a naturista estre.

A fürdő vezetője se nagyon hitt a szemének (azt hitte álmodik), hogy kb. meghatszorozódott az eddigi naturista esteken megjelentek létszáma. A pontos létszám 57 + én.
Ennek örömére máris megkaptuk a következő lehetőséget a naturista estre: 2009.11.14 21.00 - 01.00 -ig.

A fürdő vezetőjének naturisták iránti szimpatizálásáról már előző leveleimben írtam (ezeket nem szeretném ismételni) , de az még engem is meglepett, hogy a Szilvesztert először a naturistáknak ajánlja fel, s ha nem lesz rá megfelelő létszámú kereslet, akkor hírdeti meg textilesnek. Tehát, ha kb. 100 fő naturista igényt tartana a szilveszter estére, akkor 21.00 -től kb. 05. - 06-ig a naturistáké a fürdő. Ott a helyszínen pár naturistával tervezgettek, és abban egyeztek meg,hogy a következő naturista esten (nov.14) kellene jeleznünk,hogy élünk-e a felkínált lehetőséggel. A tervezet szerint 9500 Ft-os belépő tartalmazná a svéd asztalos étel fogyasztást is, salátákkal, sültekkel, pezsgővel ( és természetesen szauna-programmal és Csabi-csokival). Viszonyításként: tavaly Ráckevén fürdőruhás üzemmód, 21.00 - 04.00-ig egy pár virslivel,egy pohár pezsgővel 5500 Ft.
Én senkit sem akarok rábeszélni, mert ez már egy kicsit nagyobb összeg, de ha egy szervezett szilveszteri buli 10-15-20 ezer forintos belépőjét nézem, és ráadásul ez naturista, hát mindenki döntsön saját maga...

Üdv. Mindenkit!
Csabi
GENOM_66 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 1172
Itt talán annyival jobb(?) a helyzet, hogy az elvi tiltással nem foglalkozik senki, max. rácsodálkozik, de legalább a "merészebbeknek" megvan a lehetőségük, hogy rendesen szaunázhassanak, főleg ha bevállalják a csodálkozó/kocsányon lógó tekinteteket. Persze jobb lenne, ha többen lennénk az ilyen fehér hollók, talán más is kedvet kapna. Másfél éve, mikor ott jártunk, akkor is ugyan ez volt a helyzet, azaz ruhátlan időszak akkor is volt, csak éppen a kutya se törődött vele. Akkor még mi se! Később jártunk egy hévízi szaunában, ahol ezt már be is tartották. Itt mi is rájöttük, hogy hogyan is az igazi a szaunázás!! Mennyivel másabb így szaunázni! Nem azért, mert magunkat szeretnénk mutogatni (amúgy konzervatív, visszahúzódóak lennénk...).
Előzmény: mlas (1171)
mlas Creative Commons License 2009.10.24 0 0 1171
Nem hinném, hogy javul majd a helyzet :(( Az üzemeltetőnek nem érdeke keménykedni. Az átlag fizető eccerű népek meg nem fognak levetkőzni, inkább nem mennek be. Az én tapasztalatom alapján az ilyen "vegyes" helyek nagyon hamar "ruhásak" lesznek, pont azért, mert a "fecskék" inkább nem konfrontálódnak :(
Előzmény: GENOM_66 (1170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!