Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3050

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3049

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3048

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3047

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3046

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3045

Előzmény: Törölt nick (3044)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3044

loui_ Creative Commons License 2017.02.22 0 0 3043

Sziasztok,

tudtok valakit aki Nikon D70s-t at tud alakitani IR fotozashoz? Par eve talaltam valakit, de a vegen nem tudtunk talizni, a telszamat meg elhagytam...

Elvileg ezt at lehet alakitani, de ha tevednek akkor szoljatok! ;)

Elore is koszi!

.timber>>code Creative Commons License 2017.02.14 0 0 3042

https://youtu.be/FyH-b_LDlSY 

Ha valakit erdekel UV fotozas :)

.timber>>code Creative Commons License 2017.02.03 0 0 3041

spotter cuccokhoz ejszakai vadaszatra?

Előzmény: Törölt nick (3040)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.31 0 0 3040

A kínaiak elkezdtek biorobotokat fejleszteni? Máskülönben mi értelme, hogy gyártanak 940nm-es zseblámpát?

Ócó, 2000 Ft

 

.timber>>code Creative Commons License 2017.01.30 0 0 3039

Viszont en az U340 v. UG11 filtert probalnam ki a helyedben. Kovetkezo stackem az lesz U340x2mm + S8612x1.5mm
Neked lehet egy UG11x3mm filtert erne meg, mert ott mar nagyon kicsi az IR szennyezes (de meg ez is jelentos ha nincs megfelelo obid :P)

Előzmény: WatchFun (3038)
WatchFun Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3038

Mondom én, találkozzunk februárban... :)

Én is úgy gondoltam egyébként, hogy - mivel low-cost project, azzal főzök ami van. A legegyszerűbb olyan fényviszonyokat teremteni (zárt térben, nyilván) ahol a lencsék illetve az egész optikai rendszer hiányosságai - ilyen-olyan spektrumú fények beeresztődése - az alkalmazott fényforrásokkal, illetve azok hiányosságaival csökkenthetőek, ráadásul nekem nem is nagyon van szükségem szabadtéren UV fotózásra, tehát a fényekkel könnyebben tudok variálni.

Előzmény: .timber>>code (3037)
.timber>>code Creative Commons License 2017.01.29 0 0 3037

amugy csinaltam egy tesztet...
ket modositatlan geppel teszteltem es nagyjabol mukodik a dolog... egy UV-s led lampat raktam ugy, hogy felig egy UV fogo szemuveg mogott (UVban total fekete) es ugy lefotoztam Hoya-360-al. Egy nagyon pici lila atjon de valoban lehet UV fotokat csinalni de messze nem annyira hatekony mint egy atalakitott gep. 
Ugyanaz a fenyforras ugyanazzal az optikaval (eleg jo UV atereszto kepessegu): 
Modositatlan gep: 1/5 ido

UVIR gep: 1/125 ido

ergo majdnem 5 FE-kel kevesebb UV megy at a hotfilteren

Raadasul ez az UV lampa csak a nagyon kozeli UV-t sugaroz, valoszinuleg melyebb tartomanynal mar ennel rosszabb lenne a teljesitmeny, plusz nagyobb spektrumu fenyforras eseten tobb lathato feny szurodne be... 
Hogy alkalmas-e a modositatlan gep UV fotozasra? Hat valamilyen szinten igen, de pl ha vakuzol akkor az egy sima UG5-el az IR feny nagyon erosen fog szennyezni szerintem, foleg ha nem olyan optikat hasznalsz aminek az UV ateresztese jo. De valamennyire mindenkepp hasznalhato lesz. 

Előzmény: WatchFun (3030)
.timber>>code Creative Commons License 2017.01.20 0 0 3036

Para az egy mokas dolog... infra atlat rajta UV meg felerositi... :D 

Előzmény: Törölt nick (3035)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.20 0 0 3035

Légköri pára

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.18 0 0 3034

Köszönöm. Full spektrum. Egészen ezüstös lett a fenyő.

 

Vannak jó ökölszabályok a fehéregyensúlyra?

 

Előzmény: .timber>>code (3033)
.timber>>code Creative Commons License 2017.01.18 0 0 3033

Nem rossz :) Mondjuk a gep mar 13 eves... szoval sokat nem lehet tole varni... de mindenkepp jo ismerkedni az infraval.

Előzmény: Törölt nick (3032)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.18 0 0 3032

Sony 828 mágnessel ki-be kapcsolható infraszűrő. Napfény, Full spektrum, Infra 720 nm

 

 

 

.timber>>code Creative Commons License 2017.01.18 0 0 3031

Hoya 360 + BG40.

Előzmény: WatchFun (3030)
WatchFun Creative Commons License 2017.01.15 0 0 3030

Hm :) Összefuthatnánk valahol, tényleg érdekel. Milyen szűrőd is van pontosan?

Előzmény: .timber>>code (3029)
.timber>>code Creative Commons License 2017.01.15 0 0 3029

en februarban leszek Budapesten es lesz nalam UV filter 72mm-es meretben... :D

Előzmény: WatchFun (3028)
WatchFun Creative Commons License 2017.01.15 0 0 3028

A Baader-U helyett én a Hoya 340-est nézegettem, de ésszerű áron azt sem sikerült találni. Még kölcsönbe sem, vagy kipróbálásra és amíg nem tudom biztosan, hogy a gépem használható UV-ben, addig nem adnék ki 20-30e Ft-ot egy szűrőért (amit továbbpasszolni lehetetlen, ha nem tudom használni).

Azért döntöttem anno az UG-5 mellett, mert alapvetően mesterséges fényben fotóznék és így a fényforrás kiválasztásával tudnám a tartományt szabályozni. Ha UV fénnyel világítok, IR-mentes környezetben akkor tul.képp mindegy, felül mit enged át a szűrő, és fordítva is igaz, ha halogénizzót használok, elvileg az izzó üvegburája UV-szűrő. 

Előzmény: .timber>>code (3027)
.timber>>code Creative Commons License 2017.01.15 0 0 3027

UV kocsin is kihoz dolgokat pl:

 

Amugy portreban tud erdekes eredmenyt hozni a kulonbozo spektrum... lanyomrol csinaltam anno ezt a sorozatot... UV - VIS - IR


Szuroknel nezz meg utana a Baader-U-nak... az lehet olcsobban kijon es az kimondottan UV fotozasra van. a 950-es szuro az ki fogja csinalni az UV-t.

Amugy nekem van egy Nissin vakum aminek kiszedtem az elejerol a muanyagot es lecsereltem sima uvegre, nagyon jo UV vaku lett belole :D
Itt lathatod bal oldalt a vaku a focus screen nelkul es jobb oldalt eredeti gyari allapotban UV teljesitmenyre.


Most kb igy nez ki az UV makrozos szetem:
 

Előzmény: WatchFun (3026)
WatchFun Creative Commons License 2017.01.15 0 0 3026

Bocs, hogy félrevittelek, Canon rendszerem van. A Nikon UV-ra épített lencséjét csak azért említettem, mert Canonnál nem tudok ilyen specifikus darabról.

Igazából ha 10%-a az UV-nek eljut az érzékelőig, az nekem már elég, amit én UV-val fotózok az már nem mozog :) Tehát, lehet állvány, további szűrők is akár. A tervem az volt, hogy az UG-5 szűrő elé még betekerek egy 950-es IR szűrőt és ami marad, marad. De a projekt pillanatnyilag áll, most egy makró-repró asztalt építek, ez el is viszi a fotózásra fordítható havi keretet úgy márciusig :) Igazából nagy visszahúzó erő, hogy beállítottam az infrára átalakított gépet, összesen szűrőkkel-átalakítással belekerült úgy 100k Forintba és eddig egyetlenegyszer használtam - mondjuk akkor mással nem lehetett volna kifotózni amit azzal kifotóztam - de akkor is, pillanatnyilag van 3 db képem, 33.000/db :)

Az általam linkelt kép ami 95% VIS és 5% UV, nekem akár már használható is, például nekem azt kell megmutatni, hogy az egyik deszka utólag lett festve/javítva, tehát amire én használom, ott ez a kép már bizonyító erővel bír. Ezért is írtam, hogy nem dolgozom ki az infraképeket sem, amit meg kell mutatni az látszik úgy is, ahogy kiesik a gépből. Ha teljesen korrekt akarok lenni, akkor ugyanabból a pozícióból megfotózom egy UV-IR cut szűrővel és infrával is, de azt is csak azért, hogy látszódjon, milyen(nek látjuk) a valóságban és milyen más, a szem számára láthatatlan tartományban.

 

Te használsz UG-5 szűrőt? Mert azért kipróbálnám, hogy mit lát vele a gépem. Mint írtam, a Canon közlése szerint, 300nm alatt eleve nem nagyon érzékel a CMOS-uk, tehát túl speciális fotók kilőve.

 

Ami valóban kellene nekem, az ez és hozzá egy f.gép, amivel rögzíteni tudom a látottakat. Csak hát, azok a fránya anyagiak. Gondolkoztam azon is, hogy egy autóba való H7 xenonégőt beleteszek egy kimustrált diavetítőbe és a dia helyére teszem be a szűrőket, aztán utánaolvastam és az autóba való xenonokon kivétel nélkül erősen szűrik az UV-t, nyilván, hogy az autólámpa burája ne károsodjon, úgyhogy projekt kilőve, hacsak nem találok egy szponzort.

Előzmény: .timber>>code (3025)
.timber>>code Creative Commons License 2017.01.14 0 0 3025

Az a foto kb 5% UV es 95% VIS. Igazabol az UG5-el keszult kepek is jobban IR mint UV. Azt onmagaban arra szoktak hasznalni, hogy olyan IR fotokat csinaljanak amin az egbolt kek (pl mellekelt kep... azon nincs semmilyen chanel swap - Hoya U360 filterrel keszult). A gond az, hogy a sima uveg nem eleg UV fotozashoz mert a sima uveg is bele szokott vagni az UVba, nekem Spectrosil 2000 Silica gellap van a gepben ami szinte a legjobb UVra.

 

UG5 melle meg kelleni fog egy IR-Block filter is (pl Schott BG-40) pont emiatt, viszont igy mar a ket filter eleg sokat levesz az UV-bol. Ha erre rajon meg a hotfilter helyen levo uveg + az optika akkor kb ott vagy, hogy az UV 15-25%-a jutott el a szenzorig. Ezert is eleg nehez az UV fotozas. Raadasul nem mindegy milyen hullamhosszban gondolkozol... 360 az egy kozeli UV es viszonylag konnyen elerheto kvarc optikak nelkul is (pl az altalad is emlitett UV-Nikkor 105). 

Par optika amit probalj meg beszerezni:
Meritar! Teljes neven: E. Ludwig Meritar 50mm f2.9. Ez egy regi nemet optika, sajnos igen gyenge build quality az M42-es verzio, viszont az egyik legjobb valasztas UV-ra. Szerencsere az UV minoseget megtartja az Exacta verzio de az egy massziv obi es Sony-ra konnyu is felrakni. Meritar masik nagy elonye, hogy fillerekert megkapod. Elso beszerzesed ez legyen :D A gond, hogy ezzel nem lesz vegtelened (mert Nikonra csak lencses adaptered lehet, viszont azt a lencset szedd ki ha UVzol).
Nikon E-Series 50mm f1.8 - Ez egy nativ Nikon obi szoval lesz vegtelened, de az UV ateresztese gyenge, csak a nagyon kozeli UV-t ereszti at... de hasznalhato.
EL-Nikkor 80mm - ez egy nagyitogep obi, szoval ezt egyreszt valahogy majd a Nikonra kell raknod egy helicoid adapterrel, masreszt igen idiota filtermenete van 34,5mm, sok szerencset step up ring vasarlashoz :D Viszont ez egy durvan jo optika UV-ra mert nagyon jo az UV atereszto kepessege.
Tokina 28mm f2.8 - ez az egyik legjobb UV kepessegekkel biro nagylato. Es van Nikon mountban is. De ne szamits csodakra, a Meritar mogott ez elbujhat UV teljesitmeny teren.
Van egy 50mm-es f3.5 nagyitogep lencse ami szinten kimondottan jo UV-ra de te azt csak makrozni fogod tudni hasznalni. Ez megtalalhato (fillerekert neha) tobb neven is: Phago, Jessops, JML, Dixon, D.O. Industries... De altalaban a 50mm f3.5-os nagyitogep lencse az ennek egy valtozata...
Nagyitogep lencsek kozul van sok ami UV-ra jo, de Nikonnal csak makrozni fogsz tudni veluk...

Na majd ird meg mire jutottal ;)

Előzmény: WatchFun (3023)
Arcturus Mengsk Creative Commons License 2017.01.14 0 0 3024

Eladó egy Hoya R72 55mm infraszűrő hibátlan állapotban 10.000 Ft + postáért.

 

Emailem publikus.

WatchFun Creative Commons License 2017.01.13 0 0 3023

A gépből el lett távolítva a hotmirror, helyette egy sima üveg lett beépítve ami mindent átereszt. Alapvetően infrára lett építve, ott dolgozik is szépen (590-750nm közötti variálható szűrővel, illetve 850nm fix szűrővel használom).

Igazából ha volna kölcsönbe egy UG-5 szűrő vagy valami hasonló, el tudnám dönteni, hogy egyáltalán az objektív átenged-e valamennyi UV-t vagy sem (internetes források szerint egyébként a jobban átengedők közé tartozik. Tudok a Nikon UV-ra tervezett obijáról, az ára miatt természetesen kiesik, ez egy low-cost projekt). UV-t említve itt az UVA és UVB tartományra gondolok, az UVC-t pont a veszélyek miatt nem tervezem használni.

Ami szerinted "rohadtul nem UV" az valójában tényleg UV+VIS, csak nem tudom melyikből mennyi. A cső amit használtam az UV tartományon kívül valahol 460nm körül ad egy tüskét, meg kínai cső lévén nyilván szivárog belőle minden egyéb hullámhossz is. Ami feltűnt, hogy a virág háterében a különböző színű faanyagok a látható fényben szabad szemmel tökegyforma színűek, gondolom az eltérő felületkezelés UV tartományban megmutatkozott.

Megjegyzem, hogy az UV tartomány kevésbé szükséges nekem mint az IR, csak ha már ki lett pakolva a gép, találnék feladatot az UV-tartományban is. Az UV fotózásnak egyébként önmagában gátat szab a Canon CMOS érzékelési tartománya, ahogy néztem 300nm alatt gyakorlatilag értékelhetetlen az érzékenysége.

A profilt köszönöm, ha segítesz de alapvetően az IR képeket sem dolgozom ki - ami miatt én ilyen képeket készítek, az kidolgozás nélkül is látszik illetve kell hogy látsszon infrában. 

Előzmény: .timber>>code (3021)
1_Token Creative Commons License 2017.01.13 0 0 3022

Érdeklődöm, van-e valakinek egy eladó, használt r72-es, M49 méretű szűrője?
iszedo kukac gmail dot com

.timber>>code Creative Commons License 2017.01.11 0 0 3021

Amugy kepeket mivel dolgozod ki? UV-ra ajanlom a PhotoNinja nevu progit, de minimum egy kamera profil letrehozasat LR-ban... Ha utobbihoz kell segitseg akkor szolj, segitek szivesen.

 

Előzmény: WatchFun (3017)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!