Keresés

Részletes keresés

brasil82 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 2348
Üdv!

Ha ennyire felületesen ismered csak a jelenlegi brazil éljátékosok helyzetét, akkor nagyon kár belekontárkodni: attól, hogy Adriano tavaly gólkirály és legjobb játékos volt a Konföd.kupán, még igaz rá, hogy jelenleg nemcsak az Inter kezdőjébe nem fér be, de még a keretből is kirakták, és hazaküldték Brazíliába, hogy ott kúrálgassa a lelkisebeit.
Ez nem így működik, hogy pár évvel ezelőtt ki mit csinált, most kell produkálni.
Lehet, hogy nem tudod, és nehezen hihető, de az a Túlio, aki nem oly régen Újpesten bohóckodott fél évig, az a BRAZIL VÁLOGATOTT HÁZI GÓLKIRÁLYA volt 1995-ben 15 meccs/10 gól produktummal, és Copa América ezüstérmes. Két évvel később gyakorlatilag azt sem tudták, hogy merre tengődik.
És lehet, hogy én gondolom rosszul, de egy magát brazil szurkolónak valló embernek fejből kéne köpnie, hogy Pelé és Zico hány évesek: előbbi 1940.Október 23-án született, tehát 66 éves, Zico pedig 1953.március 3-án, vagyis 53 esztendős. De lehet, hogy nagyon tudsz valamit, mert ha a kettőt átlagoljuk, azt pont majdnem 60.
Steffi21 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 2347
Pelé meg Zico van vagy 60 éves, azért ne viccelődj!
Előzmény: brasil82 (2345)
Steffi21 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 2346
30 évesen az ember még nem öreg. Azért mert sérült volt, és műtötték, és nem kap játék lehetőséget, az nem az ő hibája. Ha engednék játszani, akkor lenne teljesítmény is. Adriano meg fiatal, de hogy hogyan játszik, azt nem tudom, mert az olasz foci nem nagyon érdekel. De azért a Konföd kupán még is csak gól király lett, és az nem évekkel ezelőtt volt.
Előzmény: brasil82 (2345)
brasil82 Creative Commons License 2006.11.04 0 0 2345
Üdv!

Már ne haragudj, de mi a túróért kellene őket behívni? Ronaldo sehol, Adriano még ott sem! Csak a nevük alapján ne legyenek ott. Ronaldót meg egyébként is el kell felejteni. De ÖRÖKRE!!! Vége, leáldozott, kiöregedett. Vagy ilyen alapon hívjuk be Pelét és Zicot is, mert mekkora játékosok voltak régen.
Csak azt nem tudom, hogy Vágner Love miért nincs behívva. Azt mondták sérült, de szerdán ugye játszott az Arsenal ellen, a múlt hét végén pedig az ő két góljával nyert a bajnokságban a CSZKA.
Steffi21 Creative Commons License 2006.11.04 0 0 2344
Elég nagy arca van Dungának, hogy se Ronaldot se Adrianot nem hívja be..
Előzmény: KXL (2343)
KXL Creative Commons License 2006.10.30 0 0 2343
"eléggé meg vagyunk szorulva most csatárokból"

Belletti két "kihagyhatatlan" gólpasszt adott az utolsó meccsén (egyiket azért Guddy kihagyta...), az általad említett Naldo is gólveszélyes az utóbbi időben, Lucio meg kettőt lőtt legutóbb (igaz a saját kapujába).

Nincs itt csatárhiány :-)
Előzmény: brasil82 (2342)
brasil82 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 2342
Üdv!

Dunga kijelölte 22 fős keretét a november 15-i Svájc elleni meccsre!

KAPUSOK: Hélton (FC Porto), Júlio César (Inter Milan)

JOBBHÁTVÉDEK: Daniel Alves (Sevilla), Maicon (Inter Milan)

KÖZÉPHÁTVÉDEK: Alex (PSV), Juan (Bayer Leverkusen), Lúcio (Bayern München), Luisao (SL Benfica)

BALHÁTVÉDEK: Adriano Correia (Sevilla), Carlinhos (Santos - újonc, 1987-es születésű)

VÉDEKEZŐ KÖZÉPPÁLYÁSOK: Dudu Céarense (CSZKA Moskva), Edmílson (FC Barcelona),
Fernando (Girondins Bordeaux - "félig" újonc, volt már kerettag, tagja volt a 2001-es Copa Américán (le)szereplő gárda keretének, de nem játszott még a válogatottban, alapember volt a 2001-es Junior VB-n negyeddöntős csapatnak,1981-es születésű),
Gilberto Silva (Arsenal)

TÁMADÓ KÖZÉPPÁLYÁSOK: Daniel Carvalho (CSZKA Moskva), Diego (Werder Bremen), Elano (Sahtar Doneck), Kaká (AC Milan), Ronaldinho (FC Barcelona)

CSATÁROK: Rafael Sóbis (Real Betis), Ricardo Oliveira (AC Milan), Robinho (Real Madrid)


Igazából csak Ricardo Oliveira behívását nem értem, bár az igaz, hogy eléggé meg vagyunk szorulva most csatárokból: Fred és Vágner Love megsérültek, Adriano maga alatt van. De mondjuk ki lehetett volna próbálni Fernando Baianot a Celtaból, vagy egy sihedert a hazai ligából.
És egy picit Naldo behívására is számítottam a Werderből, Diegohoz hasonlóan neki is nagyon megy jelenleg. De sebaj, jó kis keret ez.

VIVA BRASIL!!!
Agassi Fan Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2341
Köszi, én még nem láttam.
Előzmény: Törölt nick (2340)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2340
brasil82 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 2339
Kösz Szponzor a Dungáról szóló elismerésedet, én nagyon örülök az eddigi munkájának, remélem a folytatás is hasonlóan sikeres lesz.
Apropó folytatás: a következő meccset november 11-én játszuk majd egy később kijelölendő csapattal és helyszínen (gyanítom, hogy egy akkor szabadnapos európai gárda ellen), majd november 15-én Bernben Svájc következik!
szponzor Creative Commons License 2006.10.11 0 0 2338

Egy ilyen sikeres ecuadori VB-szereplés után komoly újságírók és szakértők, a futball történéseit követő szurkolók nem fognak fanyalogni. Egy Ecuador ellen semleges pályán elért győzelmet egyetlen válogatottnak sem kell megmagyarázni. Legalábbis szerintem.

Bár augusztus elején igazából nem hittem benne, de Dunga jó úton jár.

Előzmény: brasil82 (2337)
brasil82 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 2337
Persze, hogy jó eredmény, a mai Ecuador gárdája már nem az, amelyik 5-10 éve Venezuela mellett - ha nem magaslaton játszottak - Dél-Amerika pofozógépe volt (93-ban hazai pályán 4-0 ellenük, 97-ben ugyancsak otthon 4-2, majd 98-ban semleges pályán 5-1),ám ismerve a brazil focit körülvevő elvárásokat, már látom előre a fanyalgást, hogy a 10 emberrel játszó Ecuadort csak vért izzadva, 0-1-ről fordítva tudtuk legyőzni.
Callie Creative Commons License 2006.10.10 0 0 2336

Valenciát állították kis 0:1-nél.

De legyőzni Equadort jó eredmény.

Előzmény: brasil82 (2335)
brasil82 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 2335

Megvan az újabb győzelem, igaz eléggé nyögvenyelősre sikeredett:

 

Brazília - Ecuador 2-1 (1-1)

Gsz.: Borja 23., 0-1, Fred 44., 1-1, Kaká 73., 2-1

 

Ha jól értelmeztem a portugál nyelvű tudósítást, 1-0-ás eredménynél egy ecuadori játékost kiállítottak. Ez nem biztos, eléggé nulla a portugál nyelvtudásom. Ha ez igaz, akkor még inkább kínosabb a soványka eredmény.

 

Az összeállítás: Gomes - Maicon, Lúcio, Juan, Adriano Correia - Dudu Céarense, Gilberto Silva, Elano, Kaká - Fred, Robinho

 

Cserék:

Dudu Céarense - Ronaldinho 46.perc

Maicon - Daniel Alves 68.perc

Fred - Rafael Sóbis 77.perc

Elano - Mineiro 90.perc

brasil82 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 2334
Köszönöm a megelőlegezett bizalmat, igyekszem majd meghálálni!
Egyébként tényleg ez az egyik nagy álmom, hogy ezt a teljes statisztikát 1914-től napjainkig elkészítsem!
jazoli Creative Commons License 2006.10.10 0 0 2333
Drukkolunk Neked! Én a te statisztikádban fogok hinni, az lesz a hivatalos version:)
Előzmény: brasil82 (2331)
szponzor Creative Commons License 2006.10.10 0 0 2332
Te biztos hibátlannak fogod tartani, de hogy nem mindenki, az tuti. :-)
Előzmény: brasil82 (2331)
brasil82 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 2331
Üdv Szponzor!

Az a baj a Brazíliában készült statisztikákkal, hogy a legtöbbször tojnak még a FIFA szabályaira is. Pelé esetében például beszámítanak egy 1969-es meccset, amikor a brazilok ellenfele az első ízben összeállított világválogatott volt. De sajnos nem csak ez az egyetlen buktató: van jó pár olyan meccs, amelyet a brazil szövetség és FIFA is hivatalosnak minősít, de az ellenfél szövetsége nem. (most kapásból két ilyen meccs jut eszembe: a románok elleni 1991-es és 1995-ös) De pl. a brazilok - nem igazán értem, hogy milyen megfontolásból - nem tekintik hivatalosnak az 1996-os és a 2003-as Gold Cupon szereplő csapat eredményeit, mert ezeken az aktuális olimpiai válogatott játszott! És? Mindenki tudja, hogy ez CONCACAF térség kontinensbajnoksága, vagyis ennél hivatalosabb esemény nem igazán kell!
Hidd el, párszor nekiszaladtam már egy tökéletesen teljes statisztika összeállításának, hát valóban nem egyszerű! De nem adom fel, 2014-re, amikor 100 éves lesz a szövetség, meg fogom csinálni, HIBÁTLANUL!
PSG4ever Creative Commons License 2006.10.10 0 0 2330
Brazilia-Ecuador meccset ma élőben lehet nézni p2p-n: Brazilia-Ecuador
szponzor Creative Commons License 2006.10.10 0 0 2329

A különbség az a kettő között, hogy nem hivatalos meccsen a pályáralépés és a gólok sem számítanak, tehát a négy gólszerző is elesett attól, hogy válogatott góljainak számát gyarapítsa. Éppen az ilyenek miatt annyira nehéz megmondani, hogy Pelének vagy éppen Romariónak mennyi válogatott színekben lőtt gólja is van összesen. Most majd Kakával vagy Rafael Sobis-szal kapcsolatban is lehet ilyenekről vitázni.

Nem lennék statisztikus Brazíliában...

Előzmény: CaRl_OS (2328)
CaRl_OS Creative Commons License 2006.10.09 0 0 2328
Szerintem a love igy is bejott,amugy meg tokmind1 ki az ellenfel ilyen gyenge jatekeronel.Ezt nem is tartom hasznosnak.
Előzmény: brasil82 (2327)
brasil82 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 2327
Üdv!

Most olvasom több brazil oldalon is, hogy a szombati meccset nem a kuvaiti válogatott, hanem az al-Kuwait nevű csapat ellen játszottuk, vagyis nem hivatalos mérkőzésről van szó! Így viszont már én sem értem, hogy miért kellett ez a meccs! Na, mindegy...
brasil82 Creative Commons License 2006.10.08 0 0 2326

Üdv!

 

 Tegnap este barátságos (pénzszerző) meccsen 2-0-ás félidő után 4-0-ra nyertünk Kuvait ellen.

 Gólszerzők: Rafael Sóbis, Robinho, Daniel Carvalho és Kaká

 

A kezdőcsapat így nézett ki: Hélton - Maicon, Luisao, Alex, Marcelo - Dudu Céarense, Mineiro, Elano, Ronaldinho - Robinho, Rafael Sóbis

 

Csereként pályára lépett: Daniel Alves, Adriano Correia, Lucas, Gilberto Silva, Daniel Carvalho, Kaká, Fred és Vágner Love

 

Kedden Stockholmban Ecuador ellen játszunk.

 

Ui.: valaki írta, hogy mi értelme van ilyen arab csapatok ellen játszani, és vajon Dunga is ilyen lekvár csapatok ellen fog-e játszani? Nos, egyrészt tudjuk, hogy a pénz az értelme, másrészről ezt a meccset már korábban, még Parreira ideje alatt lekötötték, harmadrészt pedig szerintem Dunga fog kérni nívós gárdákat is ellenfélnek, azonban évente  egy ilyen pénzes meccs lehet, hogy ezután is lesz majd.

Steffi21 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 2325
Az utolsó mondatoddal nem értek egyet! :-)
Előzmény: brasil82 (2323)
szponzor Creative Commons License 2006.09.28 0 0 2324
Tényleg jó kis keret ez. Csak ismételni tudom, amit már többször írtam: tetszik, hogy Dunga bátran nyúl a kelet-európai sztárklubokban játszó, fiatal brazil csillagokhoz is!
Előzmény: brasil82 (2317)
brasil82 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2323
Üdv!

Ronaldóról egy pár gondolat: a VB előtt én voltam az egyik, aki a leghangosabban állítottam, hogy Ronaldo nélkül nincs brazil válogatott. Azonban eltelt a VB, új éra, új időszámítás kezdődött. A Dunga által eddig kihírdetett 3 keretből világosan kitűnik, hogy a cél hosszú távú, nem elsősorban a jövő évi Copa América, hanem a 2010-es VB van célkeresztben. A jelenlegi keretben Edmílson és Gilberto Silva a két legidősebb, egyaránt 1976-ban születtek, vagyis 2010-ben 34 évesek lesznek. Talán jók lehetnek még akkor is. (Dunga 1998-ban, 35 évesen az egyik legjobbja volt az akkori selecaonak) Ronaldo esete - bár ő is 1976-ban született - teljesen más: abban sem biztos senki, hogy a mostani sérüléséből milyen állapotban tér vissza. Lehet, hogy fut egy jó idényt, és jövő tavaszra nagyszerű formába lendül, nem tudni. De abban szinte biztos vagyok, hogy 2010-re sehol sem lesz már Ronnie.
Remélem, hogy Dunga most nem csak a sérülése miatt mellőzi. Véleményem szerint - bár természetesen nem ez számít - RONALDÓT EL KELL FELEJTENI ÖRÖKRE, VÉGE, LEJÁRT AZ IDEJE!!!
Steffi21 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2322
Sajnos Cicinho is kidőlt pár hónapra.-(((
Előzmény: CaRl_OS (2320)
GDávid Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2321
Maicon helyett bőven ott lenne a helye a keretben. nagy kár, hogy most már a braziloknál sem biztos csapattag, pedig ott az utóbbi időben mindig jól játszott.
Előzmény: CaRl_OS (2320)
CaRl_OS Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2320
Ronaldo serult,Adriano meg boven forman kivul van.Cicinhot viszont nem ertem,h miert nem hivta be,jol jatszott az elozo valogatott meccsen is,bar igaz h a Madridnal melloztek,de most Salgado serulese miatt kezdo.Mondjuk Daniel Alves se rossz valasztas :)
Előzmény: Steffi21 (2319)
Steffi21 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2319
Ronaldo/Adriano pihentetve?
Előzmény: brasil82 (2317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!