Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2007.07.07 0 0 548

Erre gondolsz?

http://pixinfo.com/img/a/makro/makro_telebraket2_260d.jpg

 

Inkább a manfrottót ajánlanám.

A cél: a bajonett lötyögésének megakadályozása.

Szerintem a kenkó ezt nem tudja. (hacsaknem az objektív állványcsatijához rögzíted)

Előzmény: betafoto (547)
betafoto Creative Commons License 2007.07.07 0 0 547
Keresek Kenko Tele Bracket, vagy ahhoz hasonló megoldást.
Tudja valaki, hogy hol lehet ilyesmit kapni itthon?
Valójában egy erős acél rudazat a szükséges állványcsavarokkal amivel a tömegközéppontban lehet felfogatni az álványra egy hosszabb/nehezebb gépösszálltást.

Előre is kösz!
ott123 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 546
mondott=mondod (késő van), Kenko 1,4-es Pro 300
Előzmény: ott123 (545)
ott123 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 545
Arra gondoltam, hogy megúszom az obicserét (tisztítás) - a 85 nagyon jó állandóra, mert szinte csak ezzel fotóznék, csak a gyújtótávolság nagy néha. De ha azt mondott, mosott lesz a képe, akkor passz (mondom, nem értek hozzá. A Kenko 1,4-es Pro-val láttam képeket a 85 mm-es 1.8-assal, azok nagyon jók voltak.
Előzmény: Százbolha (544)
Százbolha Creative Commons License 2007.06.21 0 0 544

Bocs... de egy 85mm-es kistelére minek 0,7x előtétlencse????

lesz beklőle mosottképű 60mm-es gyutávod?

 

Tényleg nem értem.

 

Mi a célod? Mit akarsz igy fotózni?

Előzmény: ott123 (543)
ott123 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 543

Sziasztok,

nagyon nem értek ezekhez a konverterekhez, előtétlencsékhez. A kérdésem az, hogy Nikon 85/1.8-as fix obira szeretnék (62 mm) 0,7 körüli előtétlencsét kipróbálni. Mindenfélét találok a keresőkbe, csak ehhez hasonlót nem. (Mondjuk 62 mm-ről 58-ra menetátalakító gyűrűt ad ki, ebből van a legtöbb - vagy nem is létezik ilyen, amire én gondolok?). Segítséget előre is köszönöm (bár nem sok esély, látom, nem igazán látogatja mostanában senki ezt a topicot)

papugaja Creative Commons License 2007.05.29 0 0 542
Semmi baj.
Mindenkivel előfordul ilyesmi.
Az egyik Mars-szonda is valahogy így veszett el.
Előzmény: betafoto (539)
seeman Creative Commons License 2007.05.28 0 0 541
 :-))) Na, ez jó volt!
Előzmény: betafoto (539)
Százbolha Creative Commons License 2007.05.28 0 0 540
Ilyen nagy nagyításoknál a kihuzattal állítjuk be a képkivágást és a tárgytávolsággal (a gép mozgatásával!) az élességet.
Előzmény: betafoto (538)
betafoto Creative Commons License 2007.05.28 0 0 539
Bocsánat mindenkitől, aki vette a fáradtságot és megoldást próbált adni a kérdésemre.
A kockás füzet jó volt, csak azt felejtettem el, hogy azok fél centis kockák! Én pedig 1 cm-nek vettem, innen a kb 2x-es tévedésem!
Szóval minden ok a közgyűrűmmel és az 50-es obival.
Bocs mégegyszer!
Előzmény: betafoto (538)
betafoto Creative Commons License 2007.05.28 0 0 538
Iiiigen. Észrevettem, hogy különbséget okoz. De az egyre kisebb távolságoknál egyre kisebb különbséget okoz. Mivel egyre kisebb a fókuszálható tartomány is.
Kellene kb. 1:1-et kapnom 48mm közgyűrűvel, nem?
Előzmény: Törölt nick (537)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.28 0 0 537

Közelpontra állitottad a fókuszgyűrűjét az obinak? Akkor a legnagyobb a nagyitása, közgyűrűvel is.

Előzmény: betafoto (536)
betafoto Creative Commons License 2007.05.28 0 0 536
Sziasztok!

Most vettem egy EF 50/1,8-at és várakozásommal ellentéteben kisebb nagyitást tapasztaltam. Pl. egy 36mm-es közgyűrűvel csupán kb. 0.44x-t és 48mm közgyűrűvel is csupán kb. 0.60x-t. Ezt gondoltam hogy fokusztáv=kihuzat esetében már 1:1-nél járok majd. Tévedtem? (Kockás papirral mértem a dolgot.)
husevotelefonfulke Creative Commons License 2007.05.06 0 0 535
Makrózáshoz szeretnék előtétlencsét venni. 77mm-es Cokin lencsét néztem ki, mely már talán elég nagy ahhoz hogy a kép szélei is normálisak legyenek, de még nem vészesen drága. Gondolom a dioptriák növekesésével egyre romlik a képminőség. Mennyire drasztikus ez a tendencia? Hány dioptriással lehet még értékelhető képet készíteni?
garfieldka Creative Commons License 2007.05.02 0 0 534
Mail ment.
Előzmény: betafoto (532)
Badmotorfinger Creative Commons License 2007.05.02 0 0 533
Jók a Kenko PRO konverterei, de igazság szerint a 70-200mm F4L-hez nem ajánlott a 2x-ező, mert elég nagy vele a minőségromlás, az AF bizonytalanságairól nem is beszélve. Ehhez a zoomhoz max. 1,4-1,5x-őt érdemes használni.

Ha viszont nem gond a nagyobb minőségromlás és esetleg az AF hiánya, akkor jó vétel.
Előzmény: Theshutter (531)
betafoto Creative Commons License 2007.05.01 0 0 532
350D-hez mennyibe kerül? 58-as kellene, egyenlőre a kit 18-55-hez.
Előzmény: garfieldka (530)
Theshutter Creative Commons License 2007.05.01 0 0 531

Tiszteletem a Tagoknak ! :-)

 

Lenne egy igen tiszteletteljes kerdesem.

Van egy Canon EOS 10D-m es egy 70-200 4L objektivem.

Szeretnek venni egy ketszerezot hozza.

Eloszor is mi lenne a javaslatuk, masodszor pedig, hogy jo lenne e az en altalam kinezett Kenko 300 Pro, aminek itt http://www.microglobe.co.uk/catalog/product_info.php?pName=kenko-pro-300-af-2x-teleconverter-for-canon-eos&cName=teleconverter-kenko-teleplus-teleconverter talalhato a linkje.

 

Elore is koszonet a valaszokert.

 

Theshutter

garfieldka Creative Commons License 2007.05.01 0 0 530
Persze a legjobb egy bajonettes és 58-as menetes kütyü lenne...

Azt is kaphatsz tőlem. Sok gépre létezik bajonettes, a frontoldalán pedig szűrőmenetes fordítógyűrű. Nem mind 58-as menetű, de ezen szűrőmenet adapterekkel lehet segíteni. Milyen gépre keresel?
Előzmény: betafoto (529)
betafoto Creative Commons License 2007.04.30 0 0 529
Nem M42-es objektívhez kell. Csak azért mondtam ezt a kombonációt, mert van már egy M42/EOS fordító kütyüm, és gondoltam a legegyszerűbb módja megfordítani egy akármilyen obi-t ha ebbe egy tök egyszerű menetes cuccot keresek.
Persze a legjobb egy bajonettes és 58-as menetes kütyü lenne, de hát persze sok mindent ki lehet még találni...
Előzmény: garfieldka (528)
garfieldka Creative Commons License 2007.04.30 0 0 528
És mi van, ha veszel egy ilyen M42-es gyári fordítógyűrűt? Ha kell, van két darabom eladó.
Előzmény: betafoto (527)
betafoto Creative Commons License 2007.04.30 0 0 527
Fotóbarkácsolóktól kérdezem!

Van valaki, aki kézügyességgel és szerszámokkal is rendelkezik, ráadásul meg is csinálna nekem egy M42-as adapterbe csavarható újabb adatptert, amire mondjuk 58-as "szűrőmenet" van esztergálva?

Nagyjából ez egy vállal hirtelen szűkülő, két menetet tartalmazó igen rövid henger az én elképzelésem szerint.

Persze objektív fordításra kellene, és van már egy M42-as adapterem.
Nem ingyen kellene, némi fájdalomdíjat megérne...
agyurma Creative Commons License 2007.04.27 0 0 526
Sziasztok!
Optika terén szegényesek az ismereteim. Egy kis tapasztalaton alapuló tanácsra lenne szükségem:
Otthoni, egyáltalán nem profi videókamerára (27 mm filter) szeretnék 0,7-es nagylátószögű előtétlencsét és UV filtert. Milyen márkát javasoltok? Kenko, Raynox vagy más? Postai utánvéttel rendelném meg valahonnan, így cég is érdekelne esetleges tapasztalattal. Ja, és használt is érdekel. :)
Előre is köszi a segítséget!
Százbolha Creative Commons License 2007.04.26 0 0 525
Mert nem mind átváltható.
Előzmény: emyl (523)
squiddy Creative Commons License 2007.04.26 0 0 524
Azt meg tudja valaki mondani, hogy ha van egy 1:4 leképezésű objektívom, akkor ha elé rakok egy 10, 22, 36mm-es közgyűrű sort, akkor hogyan változik a leképzési arány? Mi lesz a maximális nagyítása?
emyl Creative Commons License 2007.04.21 0 0 523
"Amelyik benyomja..

Szerintem."

 

aham... ez tök jó lenne :-)

az elmúlt 3 évben pöcökbenyomósat még nem láttam...

mér nem jó az, hogy átteszed manuálba az m42es obidat aztán oda tekered a blendét ahova akarod?

Előzmény: Százbolha (522)
Százbolha Creative Commons License 2007.04.21 0 0 522

Amelyik benyomja..

Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (521)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.21 0 0 521
No, hát igen, a kérdés az, hogy melyik? ;-)
Előzmény: Százbolha (520)
Százbolha Creative Commons License 2007.04.21 0 0 520

Van amelyik benyomja a blendebeugrasztó pecket, van amelyik nem.

 

Ez fontos tulajdonság!

Előzmény: Törölt nick (519)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.21 0 0 519
Jó napot!

Pentax K100d hez keresek M42-es konvertert.
Nem tudom, vannak-e különféle képességű változatok, vagy lényegében mindegy, milyet veszek azon túl, hogy használt vagy új?

Üdv,

Pincehelyi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!