Keresés

Részletes keresés

zsotyek Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107549
70 800 Ft-os nevezési díj??? Így tényleg elég rossz lesz az ár-érték arány...
Előzmény: gethe (107547)
Cam Mogó Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107548
Hát igen, nem egyszerű jó azonosítókat kitalálni, bár itt is van néhény érdekes példa, pl. félkupicáé vagy bárómakié...
Előzmény: vándorköszörűs. (107545)
gethe Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107547

Más téma.

 

Jól látom, hogy a Sárga 70 800 Ft-os nevezési díjába egyetlen egy jelzésváltás sem fért bele? Mi lesz így az ár-érték aránnyal?

J a a t Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107546

Az embernek alázatosnak kell lennie, pont azért, mert erős. Mármint ha túl akar élni, és felelősséggel akar lenni a környezete felé.

Ráadásul ez a mondat is erősen befolyásolta nyugati gondolkodásmódot. Azért mindig a nyugatiról beszélek, mert ahhoz több a közöm, és úgy rémlik, a keletiek valamivel jobban élnek a világban. De utóbbi csak egy benyomás.)))

 

keletiek- kicsit részletesebben melyik szegletére gondolsz: India, Tibet, Kína, Japán,Tajvan. Okinava

 

vagy mint keleti vallásfilozófiára gondolsz ? mert ott is van 1-2 érdekesség ?

pl. Zen vagy a kínai elődje Chan

 

környezetvédelem: ott van pl. a  napjainkban lezajló KÍNA gazdasági fejlődése

(jelenleg a következő folyamat zajlik Kínában- lecserélik a bringákat autókra.)

 

 környezettudatos ipari termelésuk,persze ez is nyugati globalizáció eredménye.

(de ha vmit, nem akarok megcsinálni a portámon belül, akkor nem engedem be.)

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pygmea (107541)
vándorköszörűs. Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107545

Nyem rubin kéhlek, odáig nem vitte föl az isten a dolgom, ez vörheny. :o)

 

Előzmény: gethe (107512)
vándorköszörűs. Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107544

:)

Egy közös levélcím Lacival,

csak mikor váratlan hirteleséggel kellett kreálni és nekem szegezte a kérdést, h mi legyen az azonosító, eszembe jutott, h ilyen esetekben ha valami szolid/értelmezhető/beazonosítható azonosítónévvel próbálkozom be, akkor 25-ször is visszapattint a rendszer, azzal, h már van ilyen.

 

Ezt az azonosítócímet elsőre elfogadta, s mi több meg is tudom jegyezni a kis dióbélagyammal.

Előzmény: pygmea (107486)
laci069 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107543

Budapest Kupázók figyelmébe!

 

A kupa füzetben nem szerepel a Sárga 18-as résztáv (csak a 20-as), de természetesen a 18-at is elfogadjuk kupa teljesítésként.

A TTT honlapján olvasható kiírás - helyesen - már a 18-as résztávot is tartalmazza.

 

A füzet pontatlanságáért a résztvevők elnézését kérem.

 

Pinkert László

TTT

vajonmerre Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107542
arra, hogy hány fok legyen jövőre a Börzsöny Éjszakain

ezért inkább -1
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (107540)
pygmea Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107541
"amúgy meg ha nem szimpi, másik bolygóra kell költözni :-))))"

Aminek az élővilágát még nem b..szta szét a Gyorsabban Magasabbra Erősebben szelleme.

Az ember egyrészről csak egy faj a többi közül, másrészről egy annyira erős és gyorsan tanuló faj, hogy képes magát nagyon gyorsan törölni, miközben a környezetét is súlyosan károsítja. Ezért speciális faj: már rég nem működhet csak az ösztönök szerint. Részben nem is működik már csak az ösztönök szerint. Hogy úgy mondjam: öntudatra ébredt. De az öntudat felelősséggel jár.*
Az embernek alázatosnak kell lennie, pont azért, mert erős. Mármint ha túl akar élni, és felelősséggel akar lenni a környezete felé.

(((*Az a bizonyos első parancs - tehát egy ősi tudás leképezése - a Genezisből, amire korábban utaltam: "... legyetek termékenyek, szaporodjatok, töltsétek be a földet és vonjátok uralmatok alá." Erről gyanítom, hogy erős félrefordítás, pontosabban félreértelmezés. Úgy rémlik, a héberben az uralkodás és a valami jó gazdájának, pásztorának lenni ugyanaz volt. Mi más csak az első jelentésnek felelünk meg, és még hivatkozási alapokat is képzünk. Ráadásul ez a mondat is erősen befolyásolta nyugati gondolkodásmódot. Azért mindig a nyugatiról beszélek, mert ahhoz több a közöm, és úgy rémlik, a keletiek valamivel jobban élnek a világban. De utóbbi csak egy benyomás.)))

Egyébként azért beszélünk el egymás mellett, mert te jó néhány dolgot eleve értéknek tartasz, amelyeket én minimum megkérdőjelezek. Pl. a számbeli növekedést mint fejlődést.
És így nem is sok értelme van az eszemecserének. :(
Előzmény: J a a t (107536)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107540
+1
(Amúgy mire kell szavazni? Lusta vagyok visszaolvasni) :)
asciimo Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107539
nekem is ez jutott eszembe
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (107533)
ZE Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107538
+1 a Dinnye leendő beszámolóira :)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (107523)
vasssalmos Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107537
+1
J a a t Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107536

A Citius Altius Fortius (Gyorsabban Magasabbra Erősebben) nem az ókori, hanem az újkori jelszó. Jól le is írja egyébként a gondolkodásmódunkat, értékrendünket.

 

 ez nem az újkori nyugati kultúra sajátja, ez az egész emberi faj jellemzője, de még ez sem igaz így magában, mert a FÖLD nevű bolygó élővilágának a "jelmondata" is lehetne, amit úgy fogalmaztak meg természetes kiválasztódás.

 

nézzetek szét a környezetetekben, ha nem futok gyorsan megesznek, ha nem növök magasabbra nem kapok elég napfényt, ha nem vagyok erőssebb nem örökíthetem a génállományomat (:-))

 

persze az emberi tudat próbál a ősi ösztönei ellen cselekedni, erre is van példa...

 

amúgy meg ha nem szimpi, másik bolygóra kell költözni :-))))

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Joeyline (107521)
J a a t Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107535

 

 legyen neked igazad

 

amúgy meg ha 1 férfi olimpiai bajnokot hozok fel példának akkor abból az következik hogy 1 nőgyűlölő férfi vagyok :)

Előzmény: Joeyline (107519)
moiwa Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107534

Halmi-dűlő - beharangozó

 

Az MVTE immáron negyedik alkalommal rendezi meg a Halmi-dűlő teljesítménytúrát 12 km-es távon a XVIII. kerületi Péterhalmi-erdőben.

 

Rajt: 9:00-11:00  Pestszentimrei Sportkastély.

Megközelítés: 184-es busszal a Vezér utcai megállóig.

 

Aki még nem volt a túrán, érdemes megnéznie közelebbről, tájügyileg garantált a pozitív élmény.

 

A túra része a Budapest kupának valamint a Pest megye teljesítménytúrázója mozgalomnak.

 

A Húsvéti Hármas teljesítménytúra-mozgalom díjazásai elkészültek, az érintettek átvehetik vasárnap, túránk rajt/céljában.

 

Várunk szeretettel mindenkit május 2-án vasárnap a Halmi-dűlő túrán!

 

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107533
Egy második alkalommal rendezett olimpiai szám esetén nagyzolóbb ez a hír, mint hogy egy magyar turista a világon elsőként teljesített egy magyar túramozgalmat, vagy hármat egyben? Pedig szerintem nem 80 nap alatt lehet felkészülni egy olimpiai indulásra, hát még az aranyra.
Előzmény: Joeyline (107530)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2010.04.29 0 0 107532
Ok, köszönet érte!
Előzmény: padler (107531)
padler Creative Commons License 2010.04.28 0 0 107531
Talán a maradékot is felméri valaki, mivel belinkeltem oda a leírásodat. Ami ilyen hosszan vezet és nem tűnik felhagyottnak, az nem kamu, csak sok értelmét nem látom.
Előzmény: DJ_RushBoy (107527)
Joeyline Creative Commons License 2010.04.28 0 0 107530
Csak egyszerűen rossz a példa.
Ez egy 2004. augusztusából származó hír, ami önmagában természetesen igaz, de egy akkor mindössze második alkalommal megrendezett versenyszám estén nagyzoló.

Egészen más lenne a vetülete pl ennek:
Csák Ibolya a magyar sport első női olimpiai bajnoka.

A nők 1900 óta vettek részt az olimpiákon (igaz, akkor még csak néhány versenyszámban indulhattak), és 36 évvel később, a berlini olimpián szerezte meg Csák Ibolya a magyar sport első női olimpiai aranyérmét.
Előzmény: szabo zé (107528)
Tinca Creative Commons License 2010.04.28 0 0 107529
Talán nem érdemes szavanként szétcincálni dinnye vitaindító gondolatait, bár azt is lehet. Összeségében értem a mondanivalóját, és helyénvalónak tartom. Magam is írtam néhány beszámolót, és bizony van, amit már részben szégyellek is egy ideje. Nem véletlenül. Mégsem törlöm ki, az jellemtelenség lenne.
Volt szerencsém több nagyszerű túrázóval (emberrel) megismerkednem, akiknek sokat köszönhetek. Kicsit odafigyelve rájuk, olyan tapasztalatokkal, ismeretekkel lettem gazdagabb, ami -szerintem pozitív irányban-, jellemformáló volt. A teljesítménytúrázásban történt első szárnypróbálgatásaim óta sokkal tudatosabban készülök és élek is, ez a mindennapokra is igaz.
A piás hasonlat elég jól megvilágította, miért lenne fontos, hogy ne csak a brahiságot hangsúlyozzuk. Alakíthatunk ezen a mikroközösségen, és a tapasztaltabbaknak ebben bizon nagyobb felelőssége van. Jó, hogy megszületett ez a beszámoló, néhány kiegészítéssel ugyanis nagyon tanulságos lehet, csak érdemes hozzáírni: ne így csináld!
A K100 topik most jó példa, mekkora segítséget lehet másoknak nyújtani.
szabo zé Creative Commons License 2010.04.28 0 0 107528

 

 Vörös Zsuzsa a magyar öttusa első női olimpiai bajnoka.Tehát ,nem sántít semmi.

Előzmény: Joeyline (107519)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2010.04.28 0 0 107527
Tyű, de jó hely ez. Ismerős a rész, ha a tetőn jobbra fordulok és nem lefele a susnyásba akkor tuti láttam volna ezeket a részeket. De most szigorúan a jelzést akartam követni.
Érdekes hogy egy darabon a turistautak.hu-n is rajta van ez a kamu jelzés :-)
Előzmény: padler (107524)
tzh Creative Commons License 2010.04.28 0 0 107526
Igazából csak annyit akartam kifejezni, hogy a Természet nem egy lélektelen sivár valami önmagában, és szerintem nem az embertől lesz lelke. Az ember - minden elért civilizációs vívmány ellenére - éppolyan porszemnél is kisebb izé a Természetben, mint mondjuk még előember korában.
Ennek semmi köze ahhoz, amit most kifejtettél, teljesen másról beszélünk, és így változatlanul nem értek egyet a korábbi állításoddal, vagy akár hasonlattal.
Előzmény: sistergő (107503)
Joeyline Creative Commons License 2010.04.28 0 0 107525
OFF
Tudok a dologról, olvastam én is a német(?) fickó elméletét, aki egy légifelvételen talált egy "piszkot" , amit Irvine holttestének gondol a hómezőn. Ez közel van ahhoz a helyhez is, ahol Malloryt megtalálták. És igen, valóban a film miatt izgat a dolog mindenkit. Szegény Hillary ugye pár éve meghalt, de saját bevallása szerint őt nem keserítette volna el, ha kiderül, hogy nem ő volt a Mount Everest első megmászója. Nem értek hozzá igazán, de számomra érdekes, hogy Mallory-ék 1924-es mászása után 2 és fél évtizeddel későbbiek a következő ismert próbálkozások...
A kérdésre visszatérve: Nem tudom, hogy elindult e az Irvine--kereső expedíció.
ON
Előzmény: Törölt nick (107520)
padler Creative Commons License 2010.04.28 0 0 107524
Olimpiai park Ha jól értettem a leírásodat, pont kihagytad.
Előzmény: DJ_RushBoy (107507)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2010.04.28 0 0 107523
Hát ezt a topikot most nem tudom követni, talán majd a hétvégén. De Dinnye szerintem is írjon túrabeszámolókat, ezt mondom már évek óta. Sőt: Optika is!
petifater Creative Commons License 2010.04.28 0 0 107522
Sziasztok!

Kocsival megyünk a szombati Odvas-Kő-ris túrára Győrből. Astrám hátsó ülése még szabad. Két v három fő részére hely kiadó. A 7:00 rajtot tervezzük, és nyugodt 8-9 órás teljesítéssel számolunk.
Ha érdekel dobj egy mailt!

p.
Joeyline Creative Commons License 2010.04.28 0 0 107521
Így van, valóban újkori: az olimpia hármas jelszava Coubertin báró egy barátjától származik.
Előzmény: pygmea (107421)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.28 0 0 107520
OFF
Annyira, hogy idén akartak indítani egy expedíciót kifejezetten Irvine megtalálására. Egy kutatónak van egy elmélete, hogy hol van? Nem tudom, hogy elindult-e az expedíció?
Azért izgat mindenkit a kérdés, mert kettőjüknél egy fényképezőgép volt, mégpedig Irvine-nál. A Kodak állítja, hogy az ottani hidegben konzerválódott a film, elő tudnák még ma is hívni. Akkor kiderülne, hogy van-e csúcsfotó vagy nincs?
ON
Előzmény: Joeyline (107518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!