Keresés

Részletes keresés

minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 773

Hasonlo Rarotonga "belehez", csak az kicsi ekkora folyohoz. :o)

 

Szep, tenyleg nem gondoltam volna. Milyen tura volt ez?

Előzmény: Aksi (772)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 772
:)
Na akkor még egy Tahiti belsejéből:

Előzmény: minimal (771)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 771

Ezzel a keppel megleptel...

Előzmény: Aksi (770)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 770
Kb ezt lehet látni a sziget belsejében
x
Előzmény: Aksi (764)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 769
Az igaz, bar talan szigetje valogatja. Azert mertem ajanlani, mert ket hetre eleve nem tul koltseghatekony oda utazni... mondom en az idei 3 hetes utammal. :o)
Előzmény: Aksi (768)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 768
Hát én se értem, megvárom míg nagyobb lesz a közlekedés arra felé, aztán 20 év múlva majd kipipálom.
Vannak 3-4 napos pakidzsok odafelé Tahitiről, ha kiszámolod nem lesz drága mint a Marquises. (A M-on meg necces a mozgás is azt hallotam, úgyhogy biztosan keményen kell tejelni a helyváltoztatásért)

Előzmény: minimal (766)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 767

Szerintem elfer a buvarkodas itt is. :o)

 

Kevesebb korall van, de a hal/latotavolsag tekintetben nekem egyertelmuen Oceania fele huz a kezem.

 

De feltetelesen egyetertek Francia Polineziaval kapcsolatban. Illetve majdnem teljesen, ha a Tarsasag Szigetekrol beszelunk. En nagyon gondolkoztam, hogy visszamegyek iden az Australs es Marquises kombo miatt.

 

Bora Bora, Moorea, Huahine elkepeszto adottsagu helyek, csakhat az arak es a beepitettseg...

Előzmény: Aksi (763)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 766

Annyi csak nincs, oda-vissza 264 € tokkal vonoval a Tahiti-Marquises.

 

Amugy a Husvet szigeten nem ertem, mit esznek az emberek. Egy fa sincs rajta, viszont a Marquises domborzata Moorea a negyzeten.

 

Meg a nagy ko-fejek sem izgatnak, azokba radasul veletlenul belebotlottam a Louvre-ban par eve. :o)

Előzmény: Aksi (765)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 765
meg 3 napot a Húsvét szigetre is ilyen alapon, kb. annyiba kerül eljutni mint a Marquises-ra
Előzmény: minimal (762)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 764
Pedig Tahiti nem rossz, bérelni kék egy dzsippet és azzal megkínálni a szigeten át -mindkét oldalról ameddig lehet illl. vannak fantasztikus hegymászási lehetőségek, ha éppen 35 fokban van hozzá kedve az embernek belekezdeni (fent meg szétfagyni)
Előzmény: minimal (762)
Aksi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 763
Attól függ mire vagy rákattanva.. pl. korallokban a Vörös tenger jobb, mint ahol a most a Csendes óceánban merültem. De részletesebben vitassuk ezt meg inkább a Búvárkodás topikban
Tényleg szép francia polinézia, csak éppen vékony pénztárcával nehéz élvezni ill. frusztráló. Ár/érték viszonylatban szerintem igen gyenge a hely
Előzmény: Anita búvár (760)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 762

Erdemes a Lufthansa-t is megnezni, mert az Air NZ-vel mennek oda. De azt javaslom, hogy egy jartas repjegy-ugynoknel kerdezzetek ra. Ha tudjatok, Azsia fele menjetek, es elkerultiek az USA vizumot, meg az azzal jaro tiprodast.

 

Ket hetre odautazni karcos. Azzal egyutt, hogy engem se lehetett volna lebeszelni a Tarsasag Szigetekrol, a kovetkezot ajanlanam:

Tahiti: 0 nap, azonnal alljatok tovabb

Moorea: a domborzata miatt szep: 2 nap

Bora Bora: kulonleges adottsagu hely totalisan beepitve - hangulat elrontva: 2 nap

Rangiroa: amennyit merulni akartok

 

Ha mar oda elmentek, 5-7 napot szerintem a Marquises-re szanjatok, sokkal kulonlegesebb hely lehet. Sajnos oda nem jutottam el, de keress ra...

Előzmény: Anita búvár (758)
minimal Creative Commons License 2007.09.03 0 0 761
En Bora Bora-n merultem, ami kulonleges volt, de az a sziget messze nem a kedvenc polineziai elmenyem. Rangiroara mondjak, hogy elkepeszto. A vilag 2. legnagyobb lagunaja, es hemzseg mindenfele elolenytol. A capakrol nevezetes amugy.
Előzmény: Anita búvár (760)
Anita búvár Creative Commons License 2007.09.02 0 0 760
Búvárkodásra mit ajánlasz? Mert én azt hallottam, hogy Francia Polinézia a világ legszebb helye merülés szempontjából.
Aksi Creative Commons License 2007.09.02 0 0 759
A helyi járatú 2 jegyre Bora ill. Rangiroa úgy 2x55eFt-ot fognak elkérni (kb. ugyanennyi az 1 hónapos légipasszus ára is de azt nem lehet módosítani és esetdben ez sem olcsóbb, viszont vagy 15 szigetet le lehet vele repülni). A jó hír viszont hogy nem csak 10kg-ot engednek ha van nemz jegyed, hanem 20-at ill. +3 kg-ot a búvároknak, de ha rá kell fizetni plusz súlyt akkor sem lesz nagyon drága.
2 merüléses csomag az úgy 30eFt. Így Bora-n csak 1-et merültem, azt viszont a legjobb helyen, ami tényleg döbbenetes volt (Muri Muri). Sajnos Rangiroa az eszméletlen francia polinéz áraknak köszönhetően kimaradt, mégha nagyon frnakó dolgokat is olvastam róla.
Javaslom, ha búvárkodni mész, akkor csak Rangiroára menjél és mindenképpen vigyél teljes felszerelést. Mást viszont arra "nem igen lehet csinálni", de persze ez csak akkor jelentene gondot ha több hétre mennél, ha odamész elsőre azért 1-2 hétig lesz látnivaló a partokon.

Szerintem az egész ügy drága és gyanítom nem ér annyit, tehát ha főként búvárkodni mész, akkor ne ide menj. (Bár hangsúlyozom, hogy Rangiroán nem voltam, de meglepne ha másnak aki már járt arra más véleménye lenne)
Előzmény: Anita búvár (758)
Anita búvár Creative Commons License 2007.09.02 0 0 758

Sziasztok!

 

Jövő szeptemberében utazom 2 hétre Francia Polinéziába búvárkodni. A tervezett útvonalunk Tahiti-Moorea-Bora Bora-Rangiroa-Tahiti. Tudtok valami tippet adni, hogy mikor érdemes a repjegyet lefoglalni és hol? Eddig az Air France-t néztem, ott 330.000 Ft a legolcsóbb repjegy, plusz a repjegy Párizsba. Utazási irodán keresztül érdemes foglalni vagy egyénileg?

 

Búvárok, ha merülési tippeket is írnának, hogy hol mit érdemes megnézni, annak is örülnék.

minimal Creative Commons License 2007.08.29 0 0 757
Benne vannak a nem tursitas helyek is, jellemzoen kevesebb informacioval. Ettol meg igen hasznos utikonyv.
Előzmény: Aksi (754)
BOLOND Creative Commons License 2007.08.29 0 0 756
Ha az lennek, ellennek magamban is :))
Előzmény: minimal (753)
Aksi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 755
Rarotongán működik, itt sztem felejtős. Pláne ha ketten vagytok 2 marha nagy hátizsákkal
Előzmény: ultraviolettt (749)
Aksi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 754
Milyen szigeteken konkrétan? Tahiti és Bora Bora? Mert BB-n csak túrista célpontok vannak /izé.. ill. mi az ami túrista és mi az ami nem??) Tahitin meg el lehet kóborolni lévén vagy 120km körbe a sziget, csak éppen minek odamenni ha vannak sokkal jobb helyek, sokkal olcsóbban is? (Mi megpróbáltunk rajta dzsippel keresztül átvágni, de a közepén pont építik már a jobb utat és az alagút is le van zárva, szóval manapság most ezt nem lehet megtenni)

Ezen felül megjegyezném, hogy a Lonely Planet az pont nem egy jó kiindulópont a nem túrista célpontok kiválasztásában, hiszen ponthogy túristáknak írták...
Előzmény: zsuno (751)
minimal Creative Commons License 2007.08.29 0 0 753
Amennyiben hosszucombu szoke no vagy... :o)
Előzmény: zsuno (751)
BOLOND Creative Commons License 2007.08.29 0 0 752
Ezt kitol kerded?
Előzmény: zsuno (751)
zsuno Creative Commons License 2007.08.29 0 0 751

Volna kedvetek betarsulni par hetes turara a szigeteken - mondjuk decemberben?

Most vettem meg a Lonley Planet konyvet, bele fogok melyedni es tervezek ezerrel.... engem nem a turista celpontok erdekelnek, csak a felreertesek elkerulese vegett mondom.

Szoval????

BOLOND Creative Commons License 2007.08.19 0 0 750
A polinezek nem ertekelik ha valaki stoppol vagy alkudozik. Egyik sem meltosagteljes.
Előzmény: ultraviolettt (749)
ultraviolettt Creative Commons License 2007.08.19 0 0 749
tsag szk : franciaul tudoknak ajanlom a stoppolast . ut csak egy van a szigeten korbe, eltevedni lehetetlen, a helyiek is kedvesek  de inkabb kitelepult franciak allnak meg.
Előzmény: Aksi (746)
vm.aniko Creative Commons License 2007.08.15 0 0 748

sziasztok! ha esetleg valaki szivesen ajánlana másoknak szép nyaralóhelyeket,nagyon örülnénk pár képnek köszi:)

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9166959&la=70275924

Aksi Creative Commons License 2007.08.14 0 0 747
nem :)
Előzmény: Aksi (735)
Aksi Creative Commons License 2007.08.14 0 0 746
Szia,
Nézz át az Óceániai topicba, most írtam - most jöttem meg.

Ha a pénz számít akkor Fr. Polinéziát messze kerüld el, de Új Kaledóniát is!
Tahitin csak a McDonalds olcsó, ez csak 2x annyi mint nálunk. A kikötőben a kínaiak közt kaphatsz kínai kaját kissé mócsingosat lakókocsiból az 2600Ft és 800Ft egy másfél lityis víz mellé. Autóbérlés 25000Ft/nap (tömegközlekedésre le truck az használható Tahitin 300Ftért, Mooreaán már alig jár, de az is 800Ft másutt meg nincs is. Bora Boraán bérelhetsz helyette biciklit, az 4000Ft 8 órára)
Szóval ha pálmafa és sokkal szebb tengerpart kell kezelhető áron, az nem a Társaság szigeteken van, inkább Fiji és szomszédai környékén kéne kutakodni
(bár Bora Bora szépsége tagadhatatlan - max. 3 napra ajánlott, ha ügyes vagy a 3 napot ki tudod hozni 130eFt/fő-ből Tahitiről repjeggyel - 2fő esetén+ aktivitik ill. helyi mozgolódás díja)
Előzmény: zsuno (744)
minimal Creative Commons License 2007.08.09 0 0 745

Erdemes visszaolvasnod, 2004 tajekara, akkor voltam arrafele. Amugy nem nagy kihivas, PhD nem kell hozza. :o)

 

Hacsak nem nagy unnep idejen mesz, a helyi repjegyek nem lesznek dragak, es konnyeden foglalhatsz. Francia Polineziaban a tarsasag szigetekre (Tahiti, Bora Bora, Huahine, etc.) egy, max masfel hetbel a teljes utazasi ido fuggvenyeben ne szanjal. Teli van kover gazdag turistaval es szemettel. Bar fizikai adottsagai egyedulalloak, ez nagyon sokat ront az osszkepen. Ellenben a Marquises es az Australs nagyon erdekes lehet, de sajnos nekem mar se idoben, sem koltsegvetesben anno nem fert bele. Cook's baratsagosabb es jobb a Tarsasag szigeteknel, Fiji, vagy Vanuatu pedig most van etlapon egy rovid oszi tura erejeig.

 

Javaslom rendeld meg a Lonely Planet South Pacific osszefoglalo konyvet, ragyogoan lehet belole utat szervezni, koltseget tervezni.

Előzmény: zsuno (744)
zsuno Creative Commons License 2007.08.09 0 0 744

Nagy vagy koszi!!!!

Mivel az arak Tahitin tenyleg huzosak 4het tartozkodasra, igy inkabb korutazas mellett  dontottem /Cook szigetek, Fiji, Tahiti & co/ ha valaki mar utazott a tersegben es tudna adni hasznos infokat, annak nagyon halas lennek!

Leginkabb az erdekelne, hogyan lehet ezt a turat individualisan osszeallitani?

 

Minden jo szo jol jon!

 

koszi!

 

Előzmény: ultraviolettt (743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!