Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.29 0 1 113277

Nos őszintén szólva nem emlékszem, most kezdtem a 7. szezonomat. A kezdeti csapatból már csak Dibusz, Civic, Haratin és Zubkov vannak itt, de kezdő csak a bosnyák és Zubkov. Elég hamar túladtam a brazilokon. Most, hogy így gondolkodom, azt hiszem Skvarka maradt ki, kölcsönbe "leraktam" valahová, talán a Mariborba és ott elég jól is hasított. De amikor visszajött, megint nem tudta bejátszani magát a keretbe.

Előzmény: 009 (113276)
009 Creative Commons License 2020.11.29 0 0 113276

Szia Küzdeni Mindig,

 

Egy kérdés első szezonban kit hagytál ki a keretből?

10 külföldi lehet és 11 van a Fradinál.

 

009


u.i: nemsokára igyekszem egy rövid beszámolót adni.

u.i2: érdekes, hogy az FM menyire az értékeken alapul és működnek olyan játékosok, akikkel valójában befürdött a klub. Pl. Signevich már 6 gólos szeptember végére. Lodico a legjobb AMC az általam preferált 4-2-3-1ben, IRL meg talán kapott két félidőt két meccsen. Vagy Sigér csak a 4. számú DMC azaz Somalia és Kharatin mellett mèg Vécseit is előrébb rangsorolja.

 

Előzmény: Törölt nick (113254)
Ozbom Creative Commons License 2020.11.15 0 0 113275

Igen az is jó lett volna. 

Előzmény: Törölt nick (113273)
Ozbom Creative Commons License 2020.11.15 0 0 113274

Tegnap lejátszottam az EB-t. Sikerült továbbjutni a csoportból, majd a 16 között kiestünk a skótok ellen. A legjobb meccsünk a németek ellen volt, igaz felborult a pálya, de sikerült 1 pontot elcsípni tőlük. Az olaszok nyerték az EB-t. A katari vb-re sajnos nem sikerült kijutni. Portugália nyerte a csoportunkat, mi csak a 3. helyre voltunk jók. Sajnos idegenben a bolgárok és portugálok 2-1-re vertek, a csehek 5 perc rövidzárlat miatt leléptek sima 3-0-ra. Hiába ütöttük utána otthon a cseheket és bolgárokat, a portugálokkal csak egy x jött össze. Luxemburgot mindenki oda-vissza verte. Szerintem vb-re kijutni szinte esélytelen, mivel csak a csoport elsők jutnak ki. Meg 2-3 csoport második, de ahhoz közel 20 pontot kell szerezni, hogy a legjobb csoport másodikok egyik helyét megszerezze az ember. Nem tudom, hogy folytassam-e tovább. Szerintem ennél több nincs az egész karrierben. Talán még egy EB-re ki lehet jutni, ott egy jobb sorsolással tovább lehet jutni a csoportból. Viszont a 8 közé jutni már esélytelen. Néha meg lehet fogni egy nagyobb válogatottat és ki lehet hozni döntetlenre a meccset, ha a gép is akarja.

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.15 0 0 113273

Grat! De a tabellát nézve egy horvát-szlovák iksz is jó lett volna.

Előzmény: Ozbom (113272)
Ozbom Creative Commons License 2020.11.14 0 0 113272

FM2020

 

Indítottam egy karriert a magyar válogatottal, miután kijutottak az Eb-re. Gondoltam hátha nekem is sikerül velük kijutni. Végül is sikerült a kijutás, nem kis izgalmak után. Az utolsó fordulóban le kellett győzni Azerbajdzsánt és a szlovákoknak ki kellett kapniuk a horvátoktól. Jól indult a meccsünk, mert gyorsan vezetést szereztünk, de megfordították az azeriek. Ráadásul a szlovákok is vezettek 1-0-ra idegenben a horvátok ellen. Végül sikerült megfordítani a meccset és nyertünk 4-2-re idegenben. A horvátok tettek nekünk egy kis szívességet és ők is nyertek az utolsó negyedórában lőtt 2 góllal 2-1-re. Így irány az Eb és a Puskás Aréna.

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.03 0 0 113271

Gyorsjelentés. FM20, Fradi.

Elég régi motoros vagyok már, de szerintem messze ez a legkönnyebb CM/FM, amivel valaha játszottam. Nemzetközi szinten persze van hova fejlődni (bár eddig négy kísérletből 2 BL és 2 EL csoportkör összejött, de onnan a továbbjutás még várat magára), viszont hazai szinten olyan szinten dominálunk, hogy az (számomra legalábbis) példa nélküli. Nyilván a keretünk most már nagyon kiemelkedik, na de hányszor volt ilyen a múltban is, mégsem sikerült olyat elérnem, hogy az idei 16 bajnokin 39 gólt rúgtunk és csak 2-t (!) kaptunk. Emellett a kupában 4 meccsen 23-0 a gólkülönbség (OK, ebből kettő non-league volt, egy nb2-es és csak a PAFC idegenben volt komolyabb meccs, de az is 3-0 lett). Szóval brutális, hogy itthon 20 tétmeccsen kaptunk 2 gólt összesen. Az előző három évben meg mindig sima duplázás volt, a bajokságot tavaly 17 ponttal nyertük. Az MK-ban a játék indulása óta (3,5 éve) veretlenek vagyunk, döntetlen is alig volt.

 

Emiatt kicsit aggaszt is, hogy bele fogok unni, mert az előrelépés megkérdőjelezhetetlen nem nagyon látszik. Hiába van 22 millió EUR igazolni, akinek az árát ki tudnám pengetni és valós erősítés, annak a bérét képtelenség kicsengetni. Így két lehetőség marad: a saját UP fejlesztése (ez mondjuk jó úton halad, a Youth Facilities már Excellent és ismét fejlesztés alatt), valamint a környező országok utánpótlásának lerablása. Persze itt azért vannak sikerélmények, de igazán nincs esélyem megtartani az ifjakat. A 18 évesen igazolt brazil AMC-met Kubatovnak köszönhetően elvitte egy kínai csapat :-) A kezdőben ott van már egy 20 éves litván kapus (17 évesen igazoltam), érte már az Arsenal érdeklődik. Ott van a szintén 20 éves, saját nevelésű Erdős Zsolt (első youth intake produktuma), érte a fél francia első osztály áll sorba. A 20 éves, szintén 17 évesen igazolt orosz/grúz szélső Maxim Szergejevért pedig az orosz Premjer Liga kopogtat, sőt, dörömböl. És a 18 éves, harmadik éve nálunk játszó cseh csatár Helebrandnak sem adok sok időt nálunk :-( Gondolom, nekünk is erősödnünk kellene nki kupákban és még 1-2 másik magyar csapatnak is, hogy a bajnokság reputációja annyit nőjön, hogy legyen esély egyről a kettőre lépni. Nem nagyon látom még ezt a folyamatot.

cwetka15 Creative Commons License 2020.11.02 0 0 113270

Sziasztok. Nekem van egy olyan problémám, hogy a z fm 2010 egy bizonyos ponton kifagy, mikor meccset indítanék. mi lehet a baj?

bexinho Creative Commons License 2020.10.12 0 0 113269

Annyira nem szoktam elmerülni benne, pedig mindig tervezem, hogy megpróbálok az értékelt adatokból következtetéseket levonni. Értelemszerűen odafigyelek, hogy olyan játékosokat igazoljak, akik elhivatottak, megszállottak, és nem egyénieskedők, csapategység rombolók. Kivéve, ha wonderkid az illető, mint pl. esetemben a román válogatott Mitu. Vagy a csapatomban befutott seria B-s olasz jobbhátvéd, Davide Vitturini, aki egy jó szezon után kijelentette, hogy menni akar. Sajnos befolyásos játékossá vált az öltözőben, így többen be is lázadtak. Így el kellett engednem. A következő delikvens, aki követni fogja, valószínűleg a szerb balhátvéd lesz, Goran Icitovic, aki sokkal fiatalabb és tehetségesebb, mint az olasz, de nagyon nehéz személyiség. Nem adja meg a tiszteletet, állandóan mindent szóvá tesz. Ezért átmenetileg igazoltam Rüdigert (ingyen, kis fizetésért eljött hozzám), illetve egy osztrák fiatal tehetséget, Alexander Otto személyében. Kicsit drága volt, talán nem is érte meg. De majd az idő eldönti.

 

Amúgy az angol kapusom (Angus Gunn), aki nem egy kiemelkedő játékos, de magabiztosan hozta a meccseinket, az egyik legnagyobb tekintélyű játékos a csapatban. Előző szezon végén bejelentette, hogy menne a Manchester United-be, mert érdeklődtek. Nem mertem megkockáztatni, hogy nem engedem el, és magamra haragítom a csapatot, így beleegyeztem. Gyorsan kellett keresnem kapust. Szerencsére találtam két tehetséget. Noha a lengyel kapust 35M-ért igazoltam a 2. osztályú Hamburgból, de nagyon megérte. Ráadásul egy szerb fiatal kapust is sikerült idecsábítanom a szerb ligából, Jovan Krstovic, nagyon olcsó volt, és szintén olyan tehetséges mint a lengyel. Szegény Gunn pedig két szék közé esett, mert nálam kiszorult a kezdőből, a United pedig nem tett ajánlatot érte. Viszont muszáj játszatnom, hátha elviszik, meg az angolok száma sem mellékes a keretben.


A BL-es szezon amúgy kemény lesz, mert az ősz brutálisan sűrű menetrendet hozott. Októberben tartok, nem állunk rosszul, de nagyon kiélezett 1-0, 1-1-es meccseink vannak.

Előzmény: wizardry8 (113267)
bexinho Creative Commons License 2020.10.12 0 1 113268

Változó. 2015-ig sok időm volt játszani, utána már jelentősen csökkent a szabadidőm a fősuli után. Pl. az elmúlt 2-3 évben sikerült összehozni ezt a pár éves karriert a Nottingham Forestnél, ami hozzám képest nagyon karcsú. :) Mindenesetre mindig van egy egy időszakom, amikor elkap a játék, és ha időm is engedi, akkor napokra beszív a játék. Ráadásul most a 2020-as rész is csábít, de nem akarok újra abbahagyni egy ígéretes karriert, mint annak idején a Fradival. Úgyhogy még sok szezont tervezek lehúzni.  

Előzmény: SullaFelix75 (113265)
wizardry8 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 113267

Tudtok meccset kiértékelni? 

Engem az zavar hogy ha kikapok akkor fogalmam sincs hogy miért :)

Lehet ezt valahogy kielemezni?

wizardry8 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 113266

Nekem egyszer egy alacsonyabb angol osztályból azért sikerült a feljutás mert kölcsönöztem pár jó játékost egy testvércsapatból.

Kár hogy következő évre nem maradtak és azt mondták hogy tök rossz volt az egész mert nem tanultak semmit :)

Előzmény: Ocean (113212)
SullaFelix75 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 113265

Mennyi idő míg lemegy egy karrier?Mert neked ilyen mega karrierjeid vannak ahogy nézem .)

Előzmény: bexinho (113264)
bexinho Creative Commons License 2020.10.09 0 1 113264
Előzmény: bexinho (113263)
bexinho Creative Commons License 2020.10.09 0 0 113263

Sziasztok!

 

Írtam egy rövid beszámolót FM18as Nottingham Forest karrieremről. Kupát még nem nyertem, de premier liga ezüst érem már bezsebelve.

asolyom Creative Commons License 2020.10.06 0 0 113262

Az 1-es stamina mit jelent? Két lépés után összeesik a fickó? :-)

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.06 0 0 113261

Az volt, de azért szégyent nem vallottunk (0-3, 2-1). Ráadásul kint az első meccsen kihagytunk egy tizit a 92. percben. Ők bezzeg berúgták a sajátjukat a Groupamában.

 

Bajnokságban meg az első 5 meccsen gólt sem kaptunk. Viszont most fogadjuk majd a szintén 13 pontos Vidit, az lesz az igazi erőfelmérő.

Előzmény: SullaFelix75 (113260)
SullaFelix75 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 113260

Láttom bejött a 20 :),ajax azért erős lesz még :)

Előzmény: Törölt nick (113259)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.05 0 0 113259

Hátööö... szóval na! Frankón fel voltam háborodva azért a 91. percben kapott gólért :-D

 

 

Durván bekezdtünk, nem is értem ezt. Craiova a két meccsen 1 lövéssel próbálkozott összesen pl.

asolyom Creative Commons License 2020.10.05 0 0 113258

Ok, így már látom. Köszi! 😀

Előzmény: Törölt nick (113256)
Ocean Creative Commons License 2020.10.04 0 0 113257

Én is ezt értem alatta.

Előzmény: Törölt nick (113256)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.03 0 0 113256

Nem ez az?

 

Előzmény: asolyom (113255)
asolyom Creative Commons License 2020.10.03 0 0 113255

Tudja valaki, hogy hogyan lehet szűrni a személyzetet aszerint, hogy ki akar eljönni hozzánk?

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.28 0 0 113254

Véget ért az őszi szezon, "rövid" összegzés. FM20, Ferencváros, első idény.

 

Bajnokok Ligája

 

Óriási meglepetésre csoportkörbe kerültünk a Dudelange (6-2), Celtic (3-2 h.u.), PAOK (8-2), Young Boys (5-3) sorozatot követően. Chelsea, Valencia, Shakhtar hármas mellett pofozógép szerepre számítottam, ami csak részben volt igaz, mivel az utolsó forduló előtt még a továbbjutásra is volt matematikai esélyünk. Mestallaban és a Stamford Bridge-en kaptunk egy ötöst, viszont otthon legyőztük a kékeket és az ukránokat, így végül 6 ponttal és 5-16-os gólkülönbséggel lettünk negyedikek. Összességében nem szégyenkezhetek, IRL is aláírnám már most ezt a szereplést. Óriási pozitívum, hogy kaszáltunk egy csomó pénzt, aminek hatására kértem Kubatovtól extra zsetont igazolásra - és adott, mégpedig gyakorlatilag a teljes BL-bevételt, 18,5 millió eurót elkölthetem! Most már csak az a kérdés, hogy ki lesz hajlandó ide igazolni... Tervem, hogy igyekszem olyanokat hozni, akiket IRL is igazolt a Fradi (Kovacevic, Uzuni elsősorban), de figyelni kell a légiós korlátra, mert az FM20 nem követte le a magyar fodbal történéseit és csak 10 légiós lehet a keretben, EU-n kívüliből pedig 5 a meccskeretben. Szóval jó lenne magyarokat is haza csábítani.

 

Bajnokság

 

Őszintén szólva, bár hülyén hangzik, alig vártam, hogy vége legyen a BL-kalandnak, mert itt a 09-hez képest sokkal nehezebb menedzselni a többfrontos harcot és így a rotációt. Főleg a két középső védőm volt szinte végig kimerült és így a sérülés határán, mivel nekik nem volt igazi alternatívájuk. Otigba egész szezonban sérült volt (épp a téli szünetre épült fel), Frimpong meg addig hisztizett, hogy el akar menni és miért utasítom vissza az ajánlatokat, amíg végül eladtam (ráadásul áron alul). Aztán eladtam Szignyevicset is, erre az egész csapat fellázadt, hogy nem elég mély a keret (amúgy igazuk van). Majd télen remélhetőleg ez változik.

 

Szóval a bajnokságot 16 meccs után 11gy 4d 1v 37 ponttal 32 lőtt 9 kapott góllal vezetjük a 29 pontos (IRL ugye kiesett) Loki és a 28 pontos MOL Fehérvár előtt. Idegenben parádésak vagyunk (7gy 1d), otthon viszont látványosan nem tudunk mit kezdeni a beparkolt busszal (8 meccsből 4-szer nem lőttünk gólt!, 4gy 3d 1v). Tavasszal nem kell rotálni és bízom benne, hogy meg tudom erősíteni a keretet. Akkor nem lehet gond. A Paks és a Kaposvár kiesése elég biztosnak tűnik, nagyon leszakadtak.

 

Magyar Kupa

 

Semmi említésre méltó, három alacsonyabb osztályú ellenfél jött szembe, akik ellen a kettős terhelés miatt a B-Ifi vegyes játszott. A nyolc közé jutásért a Kaposvárt fogadjuk.

 

Lassan kezdem megszokni a játékmenetet, de azért még bőven vannak hiányosságok. Pontrúgásokhoz pl. még hozzá sem nyúltam, most már itt lenne az ideje, mert nem vagyunk belőle túl hatékonyak. A 09 meccsmotorja szerintem sokkal jobb, sokkal élethűbb volt. Több ezer meccs után is tudott újat mutatni. Itt ezt nem annyira érzem, a helyezkedés időnként katasztrófa (a BL-sztárok esetében is). Boli 31 meccsen 22 gólt lőtt és nem a himi-humi meccseken (10 a bajnokságban, 11 a BL-ben, selejtezőkkel persze). Varga Roli is 10-nél jár, Tokmac is a körül. Csatárposzton nincs alternatívám, szerencsére Bolinak nagyon jó a kondija, 96% alá nem esik meccskezdésre szerda-szombat esetén sem. Isael decemberig nem mutatott semmit, akkor mondjuk volt 2 jó meccse, amin tényleg sziporkázott (tiszta IRL :-D). A sajttájokkal torkig vagyok, minden héten kétszer meccs előtt és után, és akkor még a játékoskijáróban is az orrom elé dugják a mikrofont meg időnként kérdeznek hét közben is ezt-azt. Uncsi. Edzést teljesen esetlegesen állítom be, hogy a terhelés még világoszöld legyen és viszonylag változatos legyen a scope, de semmi "tudományosság" nincs benne. Ha nem futna a szekér minden fronton, szerintem már abbahagytam volna, de hát ezért kezdtem a Fradival, hogy legalább a hazai bajnokságban jól menjen. A BL selejtezős menetelés előtt máig értetlenül állok, a taktikához semmit nem konyítottam, beállítottam valami alapot kb., ehhez képest a YB-t is játszi könnyedséggel, magabiztosan csaptuk ki, nem beszélve a PAOK-ról. Egyedül a Celtic okozott komoly fejfájást. Meglátjuk, mit hoz az átigazolási időszak és a tavasz.

Dave. Creative Commons License 2020.09.27 0 0 113253

Azt hiszem ez nem a Gillingham napja volt.

 

Ocean Creative Commons License 2020.09.27 0 0 113252

A windows funkció ott is kell működjön: printscreen, alt+tab és valami képkezelő programban kimented.

 

Előzmény: SullaFelix75 (113251)
SullaFelix75 Creative Commons License 2020.09.26 0 0 113251

Epic gamesen hogy tud az ember képet csinálni?

asolyom Creative Commons License 2020.09.26 0 1 113250

Ezt a két fickót azért megmutatom. Arról még gőzöm nincs, hogy a kenyai gyereket hogy fogom megtartani.

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.25 0 0 113249

A svájciakat végül könnyedén elintéztük (4-1), viszont eléggé horror csoportba kerültünk a BL-ben: Chelsea, Valencia, Shakhtar. (Miközben lehetett volna akár Zenit, Lille, Bruges vagy PSG, RB Salzburg, Genk is. A többi mondjuk szintén halálcsoport lenne nekünk.) Eddig a Mestallaban vendégként játszott 5-0-n vagyunk túl :-)

Előzmény: Törölt nick (113245)
asolyom Creative Commons License 2020.09.24 0 0 113248

Ma reggel volt időm egy meccsre és sikerült az előzés. A Maidstone hazai pályán bukott 0-1-re, mi egy idegenbeli meccset húzzunk be kínkeservesen 1-0-ra, természetesen a kenyai válogatott Jonah Ayunga góljával. :)

Előzmény: asolyom (113244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!