Keresés

Részletes keresés

nacked blade Creative Commons License 2021.03.18 0 0 8708

Üdv

Kérdésem: a  Montblanc Meisterstück Legrand golyóstollba tudok  tenni  roller  betétet vagy  csak a  golyóst ?

Ki  szeretném próbálni  az  MB-ben, ha  létezik ez a lehetőség  !

Kösz  NB

jageungom Creative Commons License 2021.03.17 0 0 8707

Kedves Iván! A 8674-es hozzászólásomban szereplő toll esetleg érdekelhet téged? Ha igen, kérlek írj egy emailt (publikus). Az árban szerintem meg tudnánk egyezni. 

Előzmény: D.Ivan (8706)
D.Ivan Creative Commons License 2021.03.17 0 0 8706

Sziasztok!

Kb. 5 éve használom nagy megelégedettséggel a Platinum Desk Pen töltőtolljaimat, és van pár EF-es, F-es Preppy is.

10-25.000 Ft kategóriában keresgélek töltőtollakat, de úgy látom elég hiányos a magyar felhozatal.

Fontos, hogy ne legyem túl vastag és nehéz, és inkább az elegáns (műszaki) jelleget preferálom.

 

Amik tetszettek: Parker Jotter, Platinum PTL-5000a (kifutott modell), és most jött képbe a : LAMY studio lx all black 66, de ebből csak M hegyeset láttam idehaza, miközben F-es, és EF-es heggyel is készültek.

 

Valakinek van tapasztalata a Lamy studio töltőtollakkal?

Pirex-en kívül kik árulják még (normális áron) Magyarországon? Hol éri meg körbe nézni (online)?

Vagy külföldi rendeléssel kapcsolatban ötleteket, javalatokat is szívesen fogadok.

Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.13 0 1 8705

Kedves Barátaim!

Az alábbi videó megtekintését annak is ajánlom, aki nem ért angolul.

Szerintem az előadó kézírás iránti rajongása és a kézírás fennmaradása iránt érzett elhivatottsága úgy is átjön, ha egy szavát sem értjük. Sugárzik belőle a kézírás szeretete.

Arra próbálja ez a fiatalember rávenni a hallgatóságát, hogy ne hagyjuk eltűnni a kézírást.

Úgy gondolom, rajtunk is múlik, hogy utódaink hogyan viszonyulnak az általunk oly nagyra tartott íróeszközökhöz és ezzel a kézíráshoz.

Írjon mindenki minél többet töltőtollal, golyóstollal, ceruzával!

A topik létrehozója kheiron is ezt mondaná.

Az Ő nevükben is köszönöm.

Üdv: Laci

 

A videó itt érhető el:

https://www.youtube.com/watch?v=85bqT904VWA

(Why write? Penmanship for the 21st Century | Jake Weidmann | TEDxMileHigh)

Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.08 -1 0 8704

Tapasztalatom nincs, de a vásárlási feltételeket és körülményeket tanulmányozva véleményem az van.

Email címem publikus, szívesen kifejtem részletesen, de ide nem írom le.

Üdv: Laci

Előzmény: nagyeszter57 (8703)
nagyeszter57 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 8703

Valakinek van tapasztalata/véleménye a https://www.onlinepenshop.hu/ webshopról? Töltőtollat vennék ajándékba.

Jó áraik vannak, persze csak akkor ha megbízhatóak.

Előre is köszönöm.

Lúpiusz Creative Commons License 2021.03.02 0 1 8702

Kedves Laci!

 

Köszönöm szépen a segítséged. A ceruza logója valóban a Herlitz "h" betűjére hasonlít, valószínű hogy az lehet. Az én Epoca replikám betétje felirat nélküli, így azon a nyomon sem tudtam elindulni, a Hungaropen logóját pedig nem ismertem, felénk csak Pevdi meg ICO volt a boltban :) A német toll logója is ismerős valahonnan, de még nem akadtam rá. A toll gyűjteményem a bolha piacról szoktam gyarapítani, így a vadászat élményével teljesül ki  nálam a gyűjtés öröme, nem megyek utána daraboknak, a véletlenre bízom mit dob a Sors. Manapság már megnézem miket hozok el, mert tengernyi van ezekből is, de nagyon köszönöm a felajánlásod.

 

Üdvözlettel: Lúpiusz

Előzmény: Minarik Laci (8701)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.03.02 0 0 8701

Üdv Lúpiusz!

 - Az ezüst színű töltőceruza szerintem Herlitz márkájú, a jelzés a klipszen nagyon hasonlít a logójára. A neten viszont nem találtam ilyen fajtájú ceruzát. Hátha Te eredményesebb leszel...

 - A "H" betűs golyóstollat a mellékelt képek alapján én Hungaropen gyártmánynak tippelem (a betétek miatt). Ezek a tollak az enyémek voltak, de nekiadtam őket egy magyar tollakat gyűjtőnek. Én a töltőtollakat gyűjtöm, abba ástam bele jobban magam.

 - A harmadik fickó nem ismerős. (A németek rengeteg-féle tömegtollat gyártottak régen.)

Remélem a golyóstoll guruk pontosabb információt adnak majd.

 

Ha esetleg töltőtoll vagy golyóstoll gyűjtő vagy küldj egy emailt, van egy pár tollam, hátha érdekel.

 

Előzmény: Lúpiusz (8700)
Lúpiusz Creative Commons License 2021.03.01 0 0 8700

Üdv Kedves Fórumozók!

 

A segítségeteket szeretném kérni 3 írószerszám beazonosításához.  Előre is köszönöm!

 

Ez egy Ballograf Epoca szerűség, mellette az eredeti. Annyit tudok, hogy a Pevdi Epocán  P betű van,de ezt nem ismerem.

Ez egy 0.5-ös  töltőceruza, fém testtel.

 

Ez pedig egy golyóstoll, ami német gyártmány. A klipsz felső részében jelezve Germany.

 

 

Köszönöm a segítséget!

 

Üdv, Lúpiusz

Minarik Laci Creative Commons License 2021.02.27 0 0 8699

Hát erről beszéltem az imént. Okulásképpen: Így jár, aki kínai Zebra G hegyet rak utólag Jinhao X750-be!

 

Barbárságom története képekben.

Csak erős idegzetűeknek ajánlom a képeket teljes nagyságban megnézni!

(Ez tényleg nem jött volna ki másképpen.)

 

Előzmény: Minarik Laci (8698)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.02.27 0 0 8698

Köszönöm a gyors segítséget!

Ezeket a fogásokat ismerem, sokféle töltőtollat szedtem már szét eredményesen, de nem mindig roncsolásmentesen. (A JINHAO X750-be külön vett Zebra G hegy rozsdásodott bele a tollba annyira, hogy csak fogóval tudtam kihúzni. A neten egy hsz.-ben írta egy jóakaróm, hogy "SOHA! SOHA! SOHA ne használj fogót a hegy kiszedéshez! Nem fogadtam neki szót... De másként nem jött volna szét az biztos.)

 

A gondom most az, hogy a hegy jobb oldali éle el van hajolva (a jobb oldali képen a B betűnél talán látszik egy kicsit), azt szeretném kiegyenesíteni, mert ZAVAR. Attól tartok, hogy az előző tulaja is szét akarta szedni és a csavarástól hajlott ki a lemez. Ezért nem akarom nagyon erőltetni a dolgot.

Most éppen áztatom, hátha a tinta száradt bele és az akadályozza a szétszedést.

Jövök az eredménnyel, akármi lesz is a vége.

 

Előzmény: Paco155 (8697)
Paco155 Creative Commons License 2021.02.27 0 0 8697

Két módon szokott. Az egyik egy jobbos menet a másik hogy egyszerűen bele van elölről préselve.  Én egyszerűen megpróbálnám kicsit húzni és egyben úgy tekerni ahogy egy csavart tekerek ki egy anyából. De inkább elsődlegesen megkeresném a neten, hogy van-e hozzá szervizutasítás.

Előzmény: Minarik Laci (8696)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.02.27 0 0 8696

Üdv Mindenkinek!

Kérek segítséget. Tudja-e valaki, hogy milyen módon van rögzítve az adagoló és a hegy ebbe a STYB töltőtollba?

Szeretném kiszedni őket, de a szokásos erejű mozgatásra nem mozdulnak.

Erőltetni meg nem akarom, nehogy eltörjön valami.

Előre is köszönöm.

Cserébe elmondom, hogy a STYB egy mozaikszó, a spanyol STILOGRAFOS Y BOLIGRAFOS (töltőtollak és golyóstollak) szavakból képezte az írószereket gyártó spanyol cég.

...slr... Creative Commons License 2021.02.26 0 2 8695

Jókat posztoltok, folytassátok! A topic alapítója, kheiron társunk (RIP) halála előtt fellelkesedett egy találkozó ötletén. Sajnos az első találkozót már nem érhette meg. A későbbieken meg én nem vehettem részt, így eléggé kiestem a társaságból.

 

A ceruzák sorát egy 1939-es Kaweco-val folytatnám, édesapámé volt. Felül egy két helyes rövid Kaweco bőrtok, alatta egy rövid Special golyóstoll az újjáéledt Kawecotól, alul pedig a 82 éves töltőceruza, ami hibátlanul működik.

staiger Creative Commons License 2021.02.23 0 0 8694

szerintem csak külföld lesz. ebay-en is van.

Előzmény: vino-et-veritas (8693)
vino-et-veritas Creative Commons License 2021.02.21 0 0 8693

Rövid kérdés.

 

Hozzáférhető-e itthon a következő betét: Schmidt 8126?

(Vagy ennek megfelelő.)

 

A feleségem nyomta a kezembe, mert néhány éve vett egy golyóstollat ilyen betéttel és most cserélni kellene...

 

Én eddig nem találtam, csak külföldi áruházakban.

 

Köszönettel Vino

 

Minarik Laci Creative Commons License 2021.02.18 0 0 8692

Szia staiger.

Küldtem e-mailt.

Előzmény: staiger (8691)
staiger Creative Commons License 2021.02.18 0 0 8691

jó ötlet csak még ilyen betétem sose volt így nincs mit megtölteni és ha ilyen karcos marad és nem kopik be akkor nem is lesz többet. az ilyen stílusú parker tollba pedig semmi más nem passzol bele kivéve egy monteverde példány . ők gyártanak hozzá kb 5000 ft lenne meghozatni külföldről 1 betétet hogy kipróbáljam őket is.

Előzmény: Minarik Laci (8690)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.02.18 0 0 8690

Szia staiger.

A kérdéses Parker betétek eredetét nem tudom megállapítani, de miért nem töltöd után a már bevált betéteket?

Hasonlóan a töltőtoll patronokhoz házilag ezek is utántölthetők. Nem tudom hány alkalommal lehet utántölteni egy betétet, de én már próbáltam és működik. A legnagyobb videómegosztón több videó is van, amiben megmutatják, hogy kell csinálni. Olcsóbb, mint ha újat vennél és környezetkímélő megoldás.

"Refill Parker Roller Ball Cartridge using syringe vacuum method V2" - erre keress rá, én ezt tartom a legegyszerűbb megoldásnak.

Előzmény: staiger (8689)
staiger Creative Commons License 2021.02.17 0 0 8689

sziasztok szerintetek lehetséges hogy az angliából vásárolt parker roller irón (rollerball) betétek hamisak lennének ? Írás közben azt érzem hogy karcosan fognak mint valami gagyi minőség. Ez azért van mert pilot gélbetétekhöz szoktam és a gélbetétek a tinta viszkozitása miatt simább futást ad de a roller tinta meg karcos hatást eredményez mert ezeknek tintája vzesebb töltőtoll szerű ? Vagy hamisak és nem szabadna ilyet éreznem parker betéteknél. médium 0.7 vastagságu betétek. kb 1500 ft volt darabja

Minarik Laci Creative Commons License 2021.02.14 0 0 8688

Szia Béci.

 

 - Szuper dolog ilyen írószereket (is) örökölni...

 

 - Ma elég sok időt töltöttem utánajárással és több olyan ceruzát találtam, aminek a nyomógombjában valóban benne volt a D.R.P. (Deutsche Reiche Patent) és a sorozatszám.

Most már csak az érdekelne, hogy vajon ki és mikor gyárthatta az én ceruzámat? Pont úgy néz ki mint az eredeti, a méretek is azonosak, a logó is pont olyan, pont ott van, csak a tipusszám és a sorozatszám hiányzik.

 

 - Teljesüljön kívánságod és járjon erre valaki, aki profi a témában és megmondja a tutit.

 

 - Köszi a segítséget.

Előzmény: 1béci (8687)
1béci Creative Commons License 2021.02.14 0 0 8687

Szia Laci.

 

Az hogy 33 ba készült azt onnét veszem ,hogy akkor lett megvásárolva .Ennyi  tudok a családi legendáriumból.

A kupakba ha eredeti akkor kell lennie 3 betűnek D.R.P és a széria számnak.

Ennyit sikerült nekem is kideríteni róla.

 

Hátha lesz itt valaki aki többet tud róla mint én vagy te és segít nekünk jobban beazonosítani a cerkát.

Előzmény: Minarik Laci (8684)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.02.14 0 0 8686

Ha valaki még nem látott volna GRAFO-t:

  

Ez pedig egy KOH-I-NOOR VT 827 "FÜR ALLE MINENSTARKEN":

     

Előzmény: ...slr... (8676)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.02.14 0 0 8685

A mellékelt képen látható ceruzák közül alakra a No. 282 és a No. 392 hasonlít az enyémre, de vannak nyilvánvaló eltérések:

A 282-nek vastagabb (1,5 mm) a grafitja, a klipsz felett van egy keskeny recézett rész és nagyobb a nyomógombon a "hópihe".

A 392-n más a klipsz formája (bár ez nem egyértelműen meghatározó) de ezen a "hópihe" csak egy vonallal van ábrázolva.

Szóval nekem a No. 72-vel tűnik fel leginkább a hasonlóság.

Előzmény: 1béci (8681)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.02.14 0 0 8684

Szia Béci!

Köszönöm szépen a képeket. Ha megnézed az én képeimet, az enyém is szinte teljesen ilyen. Szerintem nagyon precíz a kidolgozása,még az aranyozás is úgy van lekopva a kúpos részről, ahogy a neten talált hasonló ceruzákon láttam.

De sehol nincs rajta szám! Se a kupakon, se a klipsz mellett. Ha nem eredeti, akkor egy nagyon jó másolat. Biztos nem a kínaiak csinálták...

Honnan tudod, hogy a tiéd 1933-ban készült? A "collectiblestars.com" szerint 1930 és 1945 között készítettek 92 go-t. De mi adja meg a gyártás pontos évét?

Előzmény: 1béci (8683)
1béci Creative Commons License 2021.02.14 0 0 8683

Szia Laci.

 

Itt vannak a képek a nem mai darab kb-88 éves cerkáról.

 

 

 

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 8682

Amióta PC van jóformán elfelejtettem kézzel írni:DDDDD

1béci Creative Commons License 2021.02.13 0 0 8681

Szia Laci.

 

Készítek képet és felteszem holnap a cerkáról.

A típus száma ha eredeti a cerka ,akkor bele van gravírozva a MONTBLAC PIX felirattal ellentétes oldalon a vége felé az akasztónál-kapocsnál.

Nekem a 92 GO  van benne és 1933 as kiadás.

A gyári széria számnak meg a nyomó kupakba kell benne lennie kívülről jól látható módon.

 

Itt egy másik kép ezek későbbi kiadások :

 

 

Remélem segít valamennyire az azonosításba.

Előzmény: Minarik Laci (8680)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.02.12 0 0 8680

Szia 1béci!

 - Nekem is van egy Montblanc Pix töltőceruzám, a 8661-es hsz.-en láthatsz róla képeket.

A típusleírásod alapján (amiért külön köszönet) már látom, hogy nem No 82-es, mert az egy vastagabb változat. Inkább a No 72 lehet, mert annál ír piros változatot is.

Töltenél fel képeket a tiédről?

- Mailt megkaptam, köszi.

Előzmény: 1béci (8679)
1béci Creative Commons License 2021.02.12 0 0 8679

Üdv.

 

Nekem ez a kedvenc saját töltő ceruzám.

 

Igaz nem használom ma már mert vigyázok rá ,de evvel írni az 1 állom.

 

A képen felülről lefele haladva a sorba a 4 típus . 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!