Keresés

Részletes keresés

berzeviczy Creative Commons License 2006.11.23 0 0 224
Én nagyon sokat felvettem videóra!
AdamG Creative Commons License 2006.07.03 0 0 222
21:00

Rivaldafényben: Linda Gray

Portréfilm a Dallas egyik fő-szereplőjéről, aki Samanthaként az egész világot meghódította.

AdamG Creative Commons License 2006.07.03 0 0 221
Előzmény: AdamG (220)
AdamG Creative Commons License 2006.07.03 0 0 220

Linda Gray-röl lesz egy egyoras müsor a Story TV-n csütörtök este! Ismetles masnap 17.00-kor!

21:00 Rivaldafényben
Linda Gray

AdamG Creative Commons License 2006.07.03 0 0 219

Lattam Londonban a Season 4-t (negyedik evad) es azon 2 nyelv van: Angol es Magyar. Felirat is magyar. nagyon erdekes hogy pont magyart raktak ra.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000EQHHHY/026-2016777-6240445?v=glance&n=283926

Sir Zoltan Creative Commons License 2006.06.20 0 0 218

Szia!

Profi vagy, megpróbálom megrendelni.

Előzmény: mergez (217)
mergez Creative Commons License 2006.06.17 0 0 217

Erdekes, ezt most fedeztem fel:

 

http://www.mediadis.com/video/detail.asp?id=144727

 

Vagy csak nekem uj?

szaki2_d Creative Commons License 2006.05.31 0 0 216
Hát ez a most készülő dallas mozifilm akkora bukta lesz, hogy ihaj. :P Nem tudom, hogy miért erőltetik. A szereposztás meg nevetséges :)
Előzmény: dr. dwimorberg (208)
szaki2_d Creative Commons License 2006.05.31 0 0 215

És ez még csak 3 a 31-ből. Forrás:

 

http://www.ultimatedallas.com/news/index.html

Előzmény: Flying_Dutchman (214)
Flying_Dutchman Creative Commons License 2006.05.07 0 0 214

Bocs, az elobb lemaradtak a kepek. :)

 

Dallas 1

 

Dallas 2

 

 

Dallas 4

 

 

Flying_Dutchman Creative Commons License 2006.05.07 0 0 213
Ime nehany egeszen friss, 2006 aprilisi kep...
suto Creative Commons License 2006.04.04 0 0 212
"sue ellen-ből miért csináltak samantha-t?"

Állítólag a "szú" magyar jelentése miatt. Szerintem baromság.
Előzmény: Artension (204)
Sir Zoltan Creative Commons License 2006.04.02 0 0 211

Sziasztok!

Sikerült szert tennem egy magyar Dallas emlékalbumra 1997-ből. Jó volt újra olvasni a Dallasról.

dr. dwimorberg Creative Commons License 2005.09.29 0 0 208

Hello!

 

Nem is tudom, nekem nagy kedvencem volt a Dallas. Na de a film? Pláne az eredeti szereplők nélkül? Megfogom nézni, de félek, hogy olyan sorsra jut, mint most a Hazárd megye lordjai v. a Charlie angyalai 2 (az első egész jó volt), hiába igen illusztris ez a szereplőgárda. Nem tudom, nem hiszem, hogy működne e Travolta vagy Gibson esetleg Costner mint Jockey. Vagy McConaughey mint Bobby. Momentán Lohan és Zeta-Jones (utóbbi a kedvenc színésznőm) tűnik nagyon jó választásnak és Jane Fonda. De szerintem ma már egy ilyen Dallas-típusú filmnek sajnos már nincs közönsége. Pedig örülnék ha működne a dolog, de szkeptikus vagyok. A Jockey visszatér még inkább egy új kezdetnek készült, azonban nem lett sikeres így a Ewingok háborúja már a vég volt, az igazi. Nem kellene minden jó sorozatból filmet csinálni, mert a sorozat imázsát rombolja. Lsd. a Knight Rider filmeket például. akkor kellett volna a Dallas-ból mozifilmet csinálni, amikor még sikeres volt. Az X-akták-nál ezt jól megoldották. Elkészült a film, majd annak a történetét folytatták a sorozatban. 

Előzmény: Dr. Máris (206)
Dr. Máris Creative Commons License 2005.09.29 0 0 207
Dr. Máris Creative Commons License 2005.09.29 0 0 206
Jön a Dallas-film

 

 

2005. szeptember 29., csütörtök 0:46

Világsiker volt a sorozat, és valószínűleg sokakat érdekel majd a mozifilm is. A legújabb hírek szerint nagy esély van rá, hogy a filmvásznon John Travoltát lássuk viszont a ravasz Jockey szerepében, és az is lehet, hogy Lindsay Lohan játssza majd Lucy-t. 


Az Ananova a Variety-re hivatkozva hírül adta, hogy a Dallas moziváltozatára rengeteg színész pályázik; John Travolta, Mel Gibson és Kevin Costner például Jockey-ért versenyeznek. Bár korábban felröppent a hír, hogy Jockey-t Brad Pitt játszaná, a Variety most úgy tudja: Travolta a legesélyesebb az áskálódó Ewing-fiú szerepére, akit a ma hetvennégy éves Larry Hagman alakított az eredeti tévésorozatban.

Ettől függetlenül napvilágot láttak olyan híresztelések is, miszerint "Mel Gibson sem szállt ki egyértelműen a versenyből", Kevin Costner "az újraírt forgatókönyvet akarja látni", és hogy Tommy Lee Jones is a képben van még. Jockey öccsét, a jóhiszemű Bobby-t valószínűleg Matthew McConaughey vagy Owen Wilson játssza majd, de itt sincs még eldöntve semmi.


A Variety információi szerint Samanthára Catherine Zeta-Jones tűnik biztos befutónak, bár Demi Moore és Jennifer Lopez is bejelentették, hogy érdekli őket a szerep. Bobby feleségét, Pamelát Drew Barrymore vagy Reese Witherspoon játszhatja el a mozivásznon; egyelőre ők a legesélyesebbek erre a szerepre. Lucy-ra, az akaratos Ewing-unokára Lindsay Lohan, Jessica Simpson és Mandy Moore neve jött eddig szóba.


A nemrég nyolcvankét évesen elhunyt Barbara Bel Geddes helyett a mozifilmben állítólag Jane Fonda játssza majd Miss Ellie-t, Jockey és Bobby Ewing mamáját.
Az 1978-ban induló eredeti tévésorozat kezdetben nem kapott jó kritikákat, mégis pillanatok alatt a nézettségi listák élére ugrott. Később a kritikusok is megszerették a Dallas-t: Bel Geddes-t például 1980-ban Emmy-díjat tüntették ki alakításáért - a mai napig ő az egyetlen amerikai szappanopera-színésznő, akit ez az elismerés ért. Southfork Ranch lakóinak viszontagságait egészen 1991-ig kísérhették figyelemmel a tévénézők.

krysztasz Creative Commons License 2005.08.30 0 0 205
Én azt olvastam egy cikkben, hogy a magyar szú szó miatt ne legyen már Sue Ellen. Mert ugye a szúról mindenkinek az odvas fa jut az eszébe.
Előzmény: Artension (204)
Artension Creative Commons License 2005.08.28 0 0 204
azt megértem, hogy magyarul hülyén hangzott volna a "dzséjár" név és ezért lett jr-ból jockey, de sue ellen-ből miért csináltak samantha-t? egyáltalán, ez a név a fordító találmánya vagy van valami valóságalapja?
Előzmény: Dr. Máris (202)
S.Zoli4x4 Creative Commons License 2005.08.27 0 0 203

Sziasztok!

Örülök, hogy feléledt a fórum, sajnos BBG halálának okán.

Tudtommal egyedüli magyar vagyok az amcsi Dallas fórumon, ott is jópofa fiúk-lányok vannak, aki tud angolul ajánlom:

http://www.soapchat.burtonhosting.com/forumdisplay.php?f=101

Ha valakinek megvan az összes rész, szívesen megvenném.

Előzmény: krysztasz (198)
Dr. Máris Creative Commons License 2005.08.26 0 0 202
Samantha.
Előzmény: Törölt nick (201)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.26 0 0 201
Ki az a Sue Ellen?
Előzmény: AdamG (199)
AdamG Creative Commons License 2005.08.25 0 0 200

Emlekszek a Dove Hunt c. epizodra, 35. resz volt, emlekszem epp egy nyaralason voltunk amikor pentek este ment 1991-ben. Kar hogy nalunk a sorozat csak 1990. december 31-en kerult bemutatasra amikor az USA-ban mar, de annak orulok, hogy minden epizodot megvettek, nem vagtak meg, mint Nemetorszagban, ahol a Dove Hunt pl. soha nem kerult bemutatsra, mert 7 epizodot az ARD soha nem vett meg es a tobbit is megvagta percekkel. Ott eleg problemas is a DVD-k kiadasa. Emlekszem a nemet RTL Plus is adta a Dallast a dream evadtol kezdve a '90-es evek elejen. Az angol UK Gold volt meg egy csatorna ahol gyakran ment a sorozat, de sajna az kodolt volt nagyreszt. Aztan a nemet ARD ismetelgette a sorozatot reggelente, majd mostanaban a Kabel 1 adja (epp nyari szunet van). Aki szeretne a Dallast franciaul nezni, a France 3 is adja reggelente, de egesz mas focimzenevel, egy ferfi enekel, vicces megnezni egyszer.

 

Par kerdes: megvan valakinek Larry Hagman, Linda Gray Friderikusz shows szereplesei a 90-es evek kozeperol es tudna masolatot kesziteni? Cserebe lenne boven mibol valogatni. Azt hiszem Audrey Landers is volt itt (meg a Hiradoban is mutattak), es Larry Hagman is 2x a sorozat ota, az RTL KLubbon volt vele interju, azok az anyagok is erdekelnenek. Valaki talalkozott vele a Forumrol amikor Budapesten volt? Emailt ide irjatok: agacs@utk.edu

 

Adam

 

Előzmény: krysztasz (198)
AdamG Creative Commons License 2005.08.25 0 0 199

Sziasztok,

 

orommel olvasom a hozzaszolasaitokat a Dallas Forumban, regebben elegge haldoklott a forum, de mostanaban sokan hozzaszolnak es sok uj informaciot is megtudtam (sajnos ezek elsosorban a halalesteket jelentik). En is nagy rajongoja voltam a sorozatnak, de erdekes modon magyarul nem sokat neztem, nagyon nem tetszett az otlet hogy a szereplok neveit megvaltoztattak, a hozzaszolasaimban en szeretnem a "JR" es "Sue Ellen" karakterneveket hasznalni, remelem ez nem baj. A sorozatot eloszor magyarul, majd joval hosszabban nemetul, es vegul az utobbi evekben eredetiben, angolul nezem. Az USA-ban a Soapnet csatornan ismet figyelemmel kiserem a sorozatot, valamint az elso 2 evad is megvan DVD-n, az 1-es regiokodos DVD (USA, Kanada) szerintem jobb, mert a Soapnet Reunion Special is rajta van 2003-bol. Nagyon sok reszt felvettem DVD-re a Soapnetrol, valamint tavaly a "Reunion to Southfork Special"-t is a CBS-rol. Kedvenc sorozataim meg a Dynasty (Dinasztia, TV3-on ment, de nem adtak le egszben, Joan Collins magyar hangja szornyu rossz valasztas volt szerintem), Knots Landing (Dallas testversorozata, Unter der Sonne Kaliforniens a nemet cime, ebben sok par Dallas karakter is szerepelt az elso evekben), de szerettem a Falcon Crest, Twin Peaks, Melrose Place, I Dream of Jeannie, Bewitched, stb. sorozatokat is.

krysztasz Creative Commons License 2005.08.23 0 0 198

Emlékeztek arra a részre, amikor Jockey, Jock, Bobby és Ray vadászni mentek az erdőbe? És ott természetesen összetűzésbe kerültek a helyiekkel. De nem is ezért emlékeztem rá, hanem azért, mert ritkán voltak ilyen jelenetek. Amikor nem Southforkban, a cégnél, vagy a klubban voltak. Mindigis szerettem az olyan jeleneteket, ami nem a megszokott helyen volt. Ilyen volt még, amikor Jockey külföldön találkozott a végefelé nagy szerelmével, James anyjával, vagy Mickeyéknél, amikor Ray meglátogatta őket, vagy Farlowéknál a ranchen.

 

De nagy szám voltak azok a jelenetek, amikor egy-egy sztori miatt visszaemlékeztek. Pl. amikor kiderült, hogy ki lőtt még korábban Jockeyra, Pamela kiskorára, stb. Tetszett, hogy ők játszottak a visszaemlékezésben, mert így hitelesebb volt, hasonlított Pamela anyja Pamelára, stb.

gábris280 Creative Commons License 2005.08.20 0 0 197

Igen, sajnos tavaly Samantha szinkronhangja, Szerencsi Éva 52 éves korában halt meg. Őt követte most jocky-é. Kránicz Lajos 62 évesen hunyt el szívinfarktusban.  

Előzmény: tommystar (194)
krysztasz Creative Commons License 2005.08.19 0 0 196
Én is így vagyok ezzel. Nekem is jobban megmaradtak a régebbi epizódok, mint pl. az utolsó rész, vagy az utolsó történések a szereplőkkel. Pedig a figyelmem nem lankadt.
Előzmény: Törölt nick (195)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.19 0 0 195
Én néztem a sorozat végét is, az a megdöbbentő, hogy az akkori dolgok nem maradtak meg olyan élesen bennem. Rémlik, hogy Aprilt elrabolták Párizsban, le is lőtték, vagy ilyesmi, de ez a Cally-dolog abszolút kiesett. Pedig időben az áll közelebb. Persze, az is lehet, hogy a legutóbbi ismétlések fölfrissítették a régebbi epizódokra vonatkozó emlékeimet.
Előzmény: tommystar (194)
tommystar Creative Commons License 2005.08.19 0 0 194
De jó, hogy így felpörgött a topic, bár az szomorú, hogy halálesetnek kellett ehhez történnie.

A szinkronhangokról meg sem emlékeztünk, Samanthát Jockey is követte... :-(((

Érdekes amit így írsz a sorozat végéről (hogy nemigen emlészel rá), nekem az ugrik be erről, hogy nagyon sok ismerőm nem nézte már a végefelé (én mindig, én voltam a nagy Dallas-felelős), és folyton mondták, hogy az utolsónál szóljak.
A vége már nálam is eléggé kiesett, pedig még az ARD-n is néztem, amikor az m1 kezdte ismételni szinte vele egyídejűleg a német Kabel 1 is műsorra tűzte, elvileg náluk még akár mehet is. Télleg röhej, hogy a magyar tv-k nem akarják végig adni...

Egyébként az amazon szerint az első 2 szezon a UK-ban is kijött már DVD-n (a 3. szept 26-án) tehát akár kettes régióban is megvásárolható.

Még egy elhunyt szereplő az eszembe jutott, habár nem volt olyan jelentős, Christopher Stone (Dave Stratton-t játszotta 81-ben, amikor a Gazdagok és szépekes nő Susan Flannery nálunk Leslie Stewart próbálta szivatni Jockey-t.) 95-ben halt meg szívrohamban, nálunk leginkább "Az új Lassie" c. sorozat apukájaként maradhatott meg...

Előzmény: Törölt nick (191)
Artension Creative Commons License 2005.08.18 0 0 193

azert ez a sok aids-es halal is dobbenetes :-(

 

egyikotok irta, hogy megvan az osszes epizod: otosevel hany videokazettat tesz ki mindez? gondolom, nem lp-s felvetelek

ha egyszer vki tenyleg nekiall es digizi ezeket, lehet, hogy magam is vevo lennek ra, bar azt meg nem erthetem, mit balf@szkodik az mtv az ismetlesekkel. par eve, ha jol emlekszem, meg az rtl is adta a regi reszeket, de elakadt a dolog.

na, majd a viasat, ott szoktak felbukkanni a jo kis regi sorozatok (magnum, forro szel, linda stb)

Előzmény: Leslie01 (186)
Dr. Máris Creative Commons License 2005.08.18 0 0 192
Nekem is ez volt a főkedvenc! Soha nem mentem el otthonról péntek esténként!:-)
Előzmény: Leslie01 (190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!