Keresés

Részletes keresés

Tastam Creative Commons License 2008.03.04 0 0 53

Elkezdtem digitalizálni fotógyűjteményem német vonatkozású képeit. Amennyiben érdekel valakit, a DR-felvételek javából ide is teszek fel. Egy kis ízelítő:100 211: Mulda, 1986. július 13.;

101 581: Halle, 1988. május 30. és

102 144 ugyanott, ugyanaznap.

Golaz Creative Commons License 2008.03.04 0 0 52
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 51

Nehany kep DR-es idökböl.

 

Reko 52-el a fütöhazban, fektuskocsre miatt. 1986 Erfurt

106,458 Erfurtban, egykori beosztott gepem

 

a "Ludmillaval" BR132

 

egyetlen 228-asunk (DR BR118) utolso utja 1998 majus,Efurtbol-Sangerhausen-ba,indulas elött.

 

az egykori DR.BR 112,  Erfurt fth. tankolovagany,1994 itt mar DB szammal.

 

es a BR41-el,1988-ban, Weimar fütöhazban.

RhB Creative Commons License 2008.02.25 0 0 50
A hétvégén más ügyből kifolyólag nézegettem az Eisenbahn Illustrierte-ket, találtam olyan fotót, ahol cseh 372-es Drezdában éppen találkozik a DR-es testvérkéjével...
Előzmény: braun (37)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.23 0 0 49
Valami nem stimmel a cimeddel, visszajöttek a kepek amiket küldtem. Vagy tele van a pf-od.
Előzmény: M63,008 (47)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.23 0 0 48
Bocs, elneztem,ill. nemis figyeltem ra. Ismerem a 05-t is, termeszetesen, az akkori vilagrekord gözmozdony, sebesseget illetöen. Küldöm mindkettönek a jellegrajzat. A 01 -es is letezett aramvonalas kivitelben, söt, gyartottak igaz csak 2-3 db BR 06-t, szinten aramvonalas kivitelben. Sajnos ennek a mozdonynak a hosszkazanja tul hosszu volt, es a tüz es füstcsövek a hosszuk miatt menetközben atvettek a geptöl a vibralo mozgast, aminek következteben a csöfalon es füstszekrenyben, a csöveghegesztes "engedett" allandoan csöfolyas lett az eredmenye. Ezert a gepet nem is gyartottak tovabb.
Előzmény: M63,008 (47)
M63,008 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 47
Az áramvonalas jellegrajz nem BR03, hanem BR05! Az egyik legszebb német gőzmozdony volt később burkolat nélkül is. /A 03-asnak is volt áramvonalasított, szintén háromhengeres változata is./ Elkérhetném a jellegrajzot nagyobb méretben?
Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.23 0 0 46

Sziasztok!

Akiket esetleg erdekel.

A DR BR03 gyorsv.-i mozd jellegrajza, normal kivitel es aramvonalas burkolattal.

A BR 38-as (P8) vezetöallasanak rajza

es a DR 01-es gyorsv-i mozdony (aramvonalas burkolasu) teljesitmeny tablazata.

Golaz Creative Commons License 2008.02.22 0 0 45
Megtaláltam a régi linkeket.
S- Bahn Rostock
http://drehscheibe-online.ist-im-web.de/forum/read.php?17,1426915

S-Bahn-Farbvielfalt in Rostock 1990 (Vorsicht, Steuerwagenfotos!)
http://drehscheibe-online.ist-im-web.de/forum/read.php?17,1425898

Deutsche Reichsbahn vor 24 Jahren: Magdeburg Hbf
http://drehscheibe-online.ist-im-web.de/forum/read.php?17,1428344

Reichsbahndampf vor 20 Jahren(1983-1986): Hainichen und Berbersdorf
http://drehscheibe-online.ist-im-web.de/forum/read.php?17,1423077
Tastam Creative Commons License 2008.02.21 0 0 44

A saalfeldi gőzmozdonyokról sajnos lemaradtam, de azért nem teljesen... Ez a kép az első és egyetlen olyan felvételem, amelyen egy 01-es menetrend szerinti vonatot továbbít, '81-ben készült Lipcsében. Amint látható, az utazóközönséget sem hagyta hidegen a látvány. Sajnos a türingiai erdő majdnem kimaradt az életemből, mindössze egyszer jártam ott, de az más a 90-es évek végefelé volt. Pedig a türingiai erdő mélyén terült el lakóhelyem testvérvárosa is. Illetve ma is ott van, csak már nem testvér. Gőzmozdonynézőbe mi Bautzenbe mentünk egy alkalommal, de mindössze egyet sikerült lencsevégre kapni.

Arra viszont jól emlékszem, hogy még valamikor a '70-es évek eleje táján, amikor szüleimmel utaztam Rostockba, a nemzetközi gyorsvonatot gőzmozdony vitte, nem is akármilyen sebességgel. Én még akkoriban nem foglalkoztam ezzel, de apám - aki a maga módján nagy vasútbarát - fölhívta rá a figyelmemet és valahogy megragadt bennem.

Az 50 3646-ost 1983-ban sikerült lekapni, útban Cranzahlba, Annaberg-Bucholz állomáson. A kép vonatablakból készült, ezért van az a dzsumbuj az előtérben. Pedig talán érdemes lett volna leszállni a vonatról.

Előzmény: Törölt nick (36)
Golaz Creative Commons License 2008.02.20 0 0 43

Br 219 külföldön, Küstrinben.

 

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/tournee.php?p=37329

 

Itt még van néhány kép 219 - esekről külföldön, de egy részük biztos különvonatot vitt.

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/komentarze.php?s=ss&autor=0&data_p=&data_w=2008-02-19&ka=0&sa=1059&numer=&srjp=&cv=&opisw=
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.20 0 0 42

Köszönöm a pontositast, a 118-as es 119-es adatait illetöen. Ami a roman mozdonygyartast illeti,mint irtam, nem a mozdonnyal volt baj,hanem az anyaggal. Ez a problema a MAV-nal is jelentkezett az M43-nal. Egybekent az elsö 3db 119-est, felig a szabadban,egy akkor epülö gyarcsarnokban szereltek össze. A karosszeria lemezei feszites nelkül lettek összehegesztve, amitöl horpads szerü foltok voltak a gep oldalan. Ezt meg en is lattam Saalfeldben. A felig kesz csarnokrol pedig a DR mv-k mesltek, akik a gepeket hoztak.

 

Előzmény: rm40 (41)
rm40 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 41
> Hogy ebbölmennyi volt az NDK-s terv es mennyi a roman,ma nehez megallapitani. Az eredeti terv, meg a Hennigsdorfi mozdonygyarbol szarmazott,de idöközben nem gyarthattak több gepet, egy KGST rendelet ertelmeben. (ÖRÜLET) Holott ez a gyar akkoriban, hatalmas potencialt es müszaki gyakorlatot szerzett a mozdonygyartasban. A romanok viszont akik kitünö paradicsomtenyesztöknek bizonyultak, hirtelen mozdonyt gyartottak.

Kicsit pontosítanék. A dízelmozdonyok fejlesztője a babelsbergi VEB Lokomotivbau Karl Marx volt. Ezt profilírozták át 1976-ban autódaruk gyártójává. Ekkorra már a V180 család gyártása befejeződött, ugye ennek utódja a 119-es. Az akkor fejlesztés alatt lévő V100(ost) sorozatgyártása pedig átkerült a hennigsdorfi LEW Hans Beimler-hez. Ez utóbbi üzemben készültek amúgy a HÉV MX(A) motorvonatai és még ma létezik, előbb az AEG, később az Adtranz, jelenleg pedig a Bombardier fontos üzeme. (Igaz ennek nem kis részben politikai okai vannak, számos nyugatnémet gyárat zártak be közben míg e kelet-német gyárat megtartani igyekeztek.)

Tegyük hozzá, azért Romániának - ha licenceken is alapulva - azért már korábban is volt nem elhanyagolhat mozdonygyártása.
Előzmény: Törölt nick (25)
Golaz Creative Commons License 2008.02.20 0 0 40
Ha jól tudom csak 219 - es járt át a PKP hálózatra.
Előzmény: braun (37)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.20 0 0 39

A 119-es igen ritkan jart nemzetközi vonatokkal, legfeljebb a 90-es evek elejen vagy közepeig, es csak akkor ha a 132-es (Ludmilla) valamilyen oknal fogva nem allt rendelkezesre. Eredetileg könnyü gyorsvonatoknal ill. szemelyvonatoknakkeszültek. De teherbirasa csak az uj motorokkal volt lehetseges. A Thüringiai hegyekben meg 2001-ig szemely ill. gyorsfordaban jartak, Suhl, Meiningen, Eisenach, es Erfurt vonalon.

A ketaramu villanygepek Drezda es Praga között jartak, mind a DR-nek,mind a CSD-nek volt sajatja. Ezt a mozdonyt "csufoltak" a DR-nel "Knödelpresse"-nek. -gombocpres-. Nem tudom miert, valoszinü,mert a csehek nemzeti eledele  a zsemlegomboc, azt eszik mindenhez,mint nalunk a krumplit.

Előzmény: braun (37)
RhB Creative Commons License 2008.02.20 0 0 38
Szerintem a kétáramnemű villanygépek felmentek Drezdáig, de majd nézegetek ezügyben. Na meg a 119-es ügyében is...
Előzmény: braun (37)
braun Creative Commons License 2008.02.20 0 0 37

Személy szerint örülök,hogy beindult ez az oldal.Remélhetőleg nem tiszavirág életű lesz.

 

 Én is hasonlóképp látom. Nagy rajongója vagyok az egykorvolt keleti tömb vasútjainak, így a DR-nek is. Sajnálom is kellőképpen, hogy már a nyomait sem láthatom (elsősorban járműves szempontból).

 

Hamár U-Boot. Láttam egy-két olyan fotót, ahol nemzetközi vonatok élén mutatkozik egy 119-es. Ez mennyire volt rendszeres? A típus történetének tanulmányozásából kitűnik, hogy nem éppen erre a feladatra termett a masina.

 

Másik kérdés: Cseh gépek jártak-e fel Drezdáig?

Előzmény: M62-902 (33)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.20 0 0 36
Saalfeld volt a 01-/Rekos/-esek fellegvara. Innen jartak 1981 ig Lipcsebe naponta ket gyorsvonatal. Aki annakidejen a Favorit exp-el Lipcsebe utazott,az lathatta,mert a favorit erkezes utankb egy oravalert be ez a vonat es a 01-es csodalhato volt addig,mig a vonatot ki nemhuztak, es a mozdony is kezelni ment. A Saalfeldi forda aztan mindig kisseb tavolsagokra szoritkozott, utoljara 1981 öszen jartak a 01-esek Göschwitz-Weimar Fordaban.
Előzmény: M62-902 (33)
Golaz Creative Commons License 2008.02.20 0 0 35
Golaz Creative Commons License 2008.02.20 0 0 34
Előzmény: Törölt nick (32)
M62-902 Creative Commons License 2008.02.19 0 1 33
Személy szerint örülök,hogy beindult ez az oldal.Remélhetőleg nem tiszavirág életű lesz.Sajnos én személyesen nem jutottam oda,hogy testközelből is megnézhettem volna ezt a vasutat,bár többször is tettem erre kísérletet. Talán ebből kifolyólag, sikerült aránylag sok írásos és képanyagot/újság,film/ összegyüjtenem erről a vasútról.
Kedvcsinálónak egy DR-es hangulatú kép 1981-ből.
Készítője:Dieter Lindenblatt,Helyszín Saalfeld
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.19 0 0 32

A DR-es idökben, (90-es evek elejeig) Berlin es Potsdam között ingavonatok jartak, espedig ketfele kompozicioban. Az egyiknel a BR211-es villanygep a vonat közepen, elötte es utanna 2-2 emeletes kocsik, melynek ket-ket vegen vezerlökocsi volt. A masik, 4 emeletes kocsi, szinten 211-es vill.geppel, ahol szinten vezerlökocsi volt. A vonat szine, amit emlitettel, alabb, stimmel, de volt emeletes kocsikkal is zöld szinben. Ezekböl letezett 5 kocsis egyseg (ezek föleg tavolsagi forgalomban közlekedtek, es volt a haromreszes ill. ketreszes egyseg, ezek vezerlökocsival. a ketreszes vezerlökocsis egysegek közlekedtek "S-Bahn Verker" kent, a BR 112-es dizelmozdonnyal,gözfütessel, nagyobb varosok körül, mint pl. Erfurtban is.

A Berl.-Potsdami vonalon neha es egyre gyakrabban volt lathato ezek az ingavonatok a BR 243-al, (akkor meg uj gepekkel) de csak a 90-es evek elejetöl. Utanna nem jartam mar Berlini fordaban, nem tudom milyen jarmüvek közlekedtek es jelenleg jarnak, de valoszinü hogy a regi emeletes kocsikbol atalakitott, modernizalt egysegek, vezerlökocsival es a BR 243-as gepek, 1994 ota a DB szammal, BR 143-kent.

Golaz Creative Commons License 2008.02.18 0 0 31
Milyen kocsikkal és mozdonyokkal járt a Berlin - Potsdam közötti vonat? Ha jól tudom ezt hívták Szputnyiknak és bordó-vajszínű emeletes kocsikból állt. De négyrészes emeletes egységek voltak, vagy külön kocsik? Milyen mozdony húzta?
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 30
Én ezt valamelyik (már meg nem mondom melyik) modell ismeretetőjében olvastam. Csak tudják...
Előzmény: Golaz (28)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 29

Az U-Boot becenev ervenyes mindket megallapitasra, harmadikkent pedig a gepter annyira szük volt hogy meg ruha nelkül is beleakadt volna az ember valamibe.

 

Előzmény: Golaz (28)
Golaz Creative Commons License 2008.02.18 0 0 28
Egly Tibornak is ez a véleménye amennyire tudom. De nem biztos, hogy igaza is van.
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 27

Hihi!

Akkor igaz az a sztori, hogy nem a kerek ablakok miatt volt "U-Boot" a beceneve, hanem azért, mert, ha elindult, akkor soha nem lehett tudni, hogy hol tűnik fel ismét.

:-)))

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 26
Na akkor nosztalgiazzunk!
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.17 0 0 25

Ha megengeditek, nehany szot a BR 119-hez. A mozdonyok,mint ismert, Romaniaban keszültek. A tervezes se egyertelmüen nemet,ill NDK-s,mert az akkori KGST nyomasara keszült, többes tervezesben. A DR leadta a tervezetet egy hasonlo mozdony mint a BR 118 volt, es a szükseglet tervezete utan, ugymond "Licenec" fele gyartasi elöirasok alapjan keszült Romaniaban Hogy ebbölmennyi volt az NDK-s terv es mennyi a roman,ma nehez megallapitani. Az eredeti terv, meg a Hennigsdorfi mozdonygyarbol szarmazott,de idöközben nem gyarthattak több gepet, egy KGST rendelet ertelmeben. (ÖRÜLET) Holott ez a gyar akkoriban, hatalmas potencialt es müszaki gyakorlatot szerzett a mozdonygyartasban. A romanok viszont akik kitünö paradicsomtenyesztöknek bizonyultak, hirtelen mozdonyt gyartottak. En lattam a gepeket,ujonnan Komaromban, Rakosrendezön, es vegül Saalfeld Fth-ban, ötös csoportban, menni ill. erkezni. A kinezettel nemis volt baj, es a motor is jolett volna, ha nem roman "acelbol" keszült volna. A gepek, többet alltak a mühelyben, mint vonali szolgalatban. Annyira rosszak voltak, hogy Saalfeld-Probstzella vonalon,megint elövettek a BR 95-ös gözmozdonyokat, es meg evekig azokkal bonyolitottak le a vonatforgalmat. Elöször, 1980 -as evek közepen valtak a mozdonyok hasznalhatova igazan, mikor a DR sajat gyartmanyu motorokat epitett bele.

Itt teszem közze a DR megszünesekor spontan kiadott emleklapot,amit minden DR dolgozo, talan meg ma is becsben örzi, ha szerette a vasutjat.

Tastam Creative Commons License 2008.02.17 0 0 24
Fodításokból jött össze a 119-es elemzése. A gépészethez nem konyítok, amit nem értek azt inkább le sem írom.
Előzmény: Golaz (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!