Keresés

Részletes keresés

éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.27 0 0 3038
Én az utolsó tő koktélparit szedtem ki tegnap a földből.Pár fürt narancssárga volt,azt érlelem.Többi zöld volt,ment a közös savanyúba:-)Nekem már megcsípte a fagy múlthéten is,nem is volt már levele csak a pari.Viszont csak erre a pár napra mondja a fagyot,jövőhétre jóidőt.
Előzmény: janijani (3037)
janijani Creative Commons License 2010.10.27 0 0 3037

Tegnap beijesztett a meteorológia, éjjelre fagyot mondtak és délután is csak 5-6 fok volt. Leszedtem a sok féligérett paradicsomot, de kár volt mert éjjel nem fagyott és ma meg süt a nap ezerrel és a következő napokra is jó időt mondanak. Most már mindegy, érlelem tovább deszkán kirakva a napra.

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.10 0 0 3036
BöPö Creative Commons License 2010.10.06 0 0 3035
Akkor Nálad egész jól bírták, nálam lassan egy hónapja nem érik, a zöldek megbarnulnak aztán lepotyognak..ez egy ilyen év volt..
Előzmény: Törölt nick (3034)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.06 0 0 3034
Képzeljétek, a paradicsomaim pár permetezéssel eddig bírták, még vártam, hogy beérjenek a zöldek, és tegnap este jött egy eső, és mára az összeset végig lekapta a fitoftóra. Alig egy nap alatt.
janijani Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3033

Nicsak mit találtam: http://www.kerteszetesszoleszet.hu/node/351

 

"A szabadföldi támrendszeres paradicsomtermesztésre jellemző, hogy az éjszakai és a nappali hőmérsékletek között jelentős lehet az ingadozás. A paradicsombogyók esetében ez fokozódhat, a bogyók hőleadó-képessége ugyanis gyengébb, mint a leveleké. Ennek következménye a kocsány körül meg jelenő koncentrikus repedés. A bogyók sugárirányú repedését viszont a csapadék miatti hirtelen vízfelvétel okozza, és főleg a cseresznyeparadicsom-fajták érzékenyek rá."

Előzmény: éjjelvolt (3032)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3032
A repedés szerintem időtől van.Vagy nem?Sok víz....bár csak egyfajtánál.Trágyázás nálam nem hiszem.Ezt azért valahogy kikellene szűrni,okosabb lenne jövőre az ember.
Na csiga az volt/van,de szerencsére parit békénhagyták.(ettek helyette cukkinit:-((
A kukac nem tetszett,de nagyon nem.Belefúrta magát pirosba de már az éppen érőfélbe lévőbe is.Aztán ki,onnantól rohadt az egész.
Előzmény: janijani (3030)
janijani Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3031
,
Előzmény: éjjelvolt (3029)
janijani Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3030

Nem tudom, nekem még soha nem volt kukacos a paradicsom. Ami lelóg a földre előfordul, hogy megrágja a csiga. Most meg ezek a csíkoshátú büdösbencék mászkálnak rajta de nem tudom mit csinálnak, a termést szerencsére nem bántják. Nyáron a szedren voltak, aztán a szőlőn, most meg a paradicsomon üdülnek.

A kirepedezés nem tudom mitől lehet, nálam is kirepedt néhány leginkább a gömbölyű fajtán. Fajtafüggő lehet, vagy a trágyázás okozhatja? Ha beparásodik akkor jó, de ami romlik le kell dobni hogy ne fertőzzön.

Az idei év nálam kedvezett a paradicsomnak, a sok eső jót tett növekedés szempontjából csak az érlelő napsugár lehetett volna kicsit több. Bálint Gyuri bácsi is megmondta, a paradicsom azt szereti ha a lába vízben áll és a fejét süti a nap. 

Előzmény: éjjelvolt (3029)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3029
De ami a legjobban bánt és a korábbiakban tettem róla szezon elején képeket a lugasparadicsom.Az ment tönkre a leghamarabb:-(
Még zöld állapotban repedt szét,szinte mind.Kukacos lett,de nagyon és csak ezen a fajtán.Zöld kukac,x miféle lehet.Káposztalepke hernyója talán?Azt láttam itt az udvarban a későbbiekben.Amúgy a legnagyobb termése ami egészséges volt az 398g.De magot sajna nem tudtam nyerni belőle.
Előzmény: éjjelvolt (3028)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3028
Állják a sarat:-)

Nekem már nincsenek,bár amúgy sem volt sok.Kettő azaz kettő darab tő van oly módon,hogy cserépben vannak félig földbesüllyesztve.De szinte teljesen fellevelezve.Ők bírják,semmi nyoma betegségnek.Ezek mondjuk júliusi kacsok,de van rajtuk még 3 kötés ami szépen érik.Egy koktélparadicsom van még földben,annak sincs baja.De mivel ő is kacs és még később lett ledugva,így csak haloványsárga.Abból is csak az alsó kötés,de tele van parival.Nem szedem ki őket,kíváncsi leszek mi lesz a végeredmény.Most van először paradicsomom,de jövőre szeretnék többet.És ami a legfontosabb:megelőzés.

Írtuk itt a Ridomilt,eleinte jó is volt.De a nagy esőzések annyira sűrűn érkeztek,hogy egyszerűen idő hiányában nem sikerült permeteznem.Vagy éppen esett,vagy a szél fújt erősebben,aztán elölről.Pont mikor kellett volna:(
Na de majd jövőre:-)gondolom rajtam kívűl mondjuk ezt jópáran:-))
Előzmény: janijani (3027)
janijani Creative Commons License 2010.09.29 0 0 3027

Nekem még mindíg megvannak a paradicsomok, ettünk is főztünk is be róla. Az alsó korai termések voltak ilyen nagyok mert májusban sok eső volt. Itt-ott beleharapott egy kicsit a fitotóra de igyekeztem megvédeni, most így néznek ki:

paprika formájú

 

gömbölyű pari

Előzmény: sztubifer (3026)
sztubifer Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3026
Szia!
Szép paradicsom. :)
Alakjából itélve, azt hiszem a miénk is ilyen lehetett. Úgy egy-másfél hónappal ezelőtt szedtünk róla ekkora paradicsomokat. Ez a fajta birta a legtovább, de az utóbbi hét csapadékos időjárása teljesen lebarnította.
Egyébként tavasszal kaptam két tövet a szomszédtól. Azt mondta ez olyan paradicsom, ha októberben a fagyok előtt zölden leszedjük, papírba csomagolva, fagymentes helyen tartva, Karácsonyra beérik. Sajnos ezt már az idén nem tudom meg. Kíváncsi lettem volna! Szedtem magot, talán majd jövőre.
Előzmény: janijani (3021)
Wuetryi Creative Commons License 2010.09.28 0 0 3025
Köszönöm: Wuetryi
janijani Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3024
Előzmény: Wuetryi (3022)
janijani Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3023

Június egy kicsit késő,mi február utolsó hetében szoktuk elvetni a kertből hozott vakondtúrásföldbe (de lehet venni palántaföldet is) és bent az ablak mögött neveljük.

Ápr végén - május elején van a palántázás ideje amikor már nem jön rá fagy. Én egy részét korábban ki szoktam palántázni kb ápr 10 körül,így ha jó idő jön rá hamarabb terem, a többit rendes idejében ápr végén. A megmaradt palántákat meg leásom egybokorba, sűrű lesz és aprókat terem de sokat. 

Előzmény: Wuetryi (3022)
Wuetryi Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3022
Gyönyörű paradicsom!
Szerencsére idén csak 2 db magot ültettem el a 100-ból, úgyhogy majd jövőre lesz termés, ha egy kicsit hamarabb vetem el őket. Amúgy ezt mikor célszerű csinálni? Tavasszal április felé? Idén júniusban ültettem el őket, ezért nem csoda, hogy ilyen későn virágoznak. :-( Előre is köszönöm a válaszokat: Wuetryi
janijani Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3021

paradicsom

61 dekás paradicsom

Zitka Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3020

A növény génjeiben ott van a törekvés :-), hogy minél több magot érleljen. Tehát amíg csak bírja, virágozni fog (legalábbis a nem determináltak). Valszeg már nem fognak beérni.

Nekem a garázslejáróban kelt ki - egészen váratlanul - egy tő koktélparadicsom. Annak semmi baja, távol van a fitoftórás többitől. Majd' másfél méteres széltében-hosszában, és telistele van virággal, új hajtásokkal.

 

Az első fagyokig...

 

 

Előzmény: Wuetryi (3017)
Zitka Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3019

Hát idén tényleg nem volt kegyes az időjárás. :-(

 

Három napig nem voltam hátul, gondoltam, tegnap leszedek pár szemet. Hát elkeserítő volt a látvány: pár napja még vadul zöldellt az összes bokor, csak alul voltak leszáradt ágak. Tegnap a bokor búbjáig fel volt száradva szinte az összes. :-((((((((( Ez az esős idő felturbózta a fitoftórát is. :-(((

 

 

Előzmény: Iszka (3016)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3018
Igazad lesz sajnos, mert megint 2 napja esik.....:(((((
Előzmény: Iszka (3016)
Wuetryi Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3017
Hello,
az én paradicsomjaim most hozzák a virágjaikat. Nem késő ez egy kicsit? és aztán a paradicsomok egyáltalán be fognak érni?
Üdv: Wuetryi
Iszka Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3016
Amikor már nincs zöld hajtás, levél sem, több hete nem nőnek a szárak, 5 hete legalább naponta 1x esik, minden bogyó potyog... akkor itt a vége.

Az időjárást nem tudom befolyásolni.
Előzmény: Törölt nick (3015)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3015
Ilyen akkurátusan leméregetted? És már temeted a paradicsom termést?
Ha szép idő van karácsonyig is akadhat rajta.
Előzmény: Iszka (3013)
janijani Creative Commons License 2010.09.15 0 0 3014

Nekem meg rosszul indult az év aztán a végére jóra fordult.

Nagy volt a hó a kertben, nem kerestem vakondtúrásföldet hanem virágföldbe vetettük a paradicsomot. Vékonyak, nyüzgék lettek, vettünk is a piacon 5 szép palántát hogy legalább enni legyen a nyáron. Aztán a nyüzge palántáink is erőre kaptak és késve de teremtek rendesen.

Előzmény: Iszka (3013)
Iszka Creative Commons License 2010.09.15 0 0 3013
Idén kb. 10 kg paradicsom érett be fogyaszthatónak, kb. 30 kg kuka, 3 kg zöld paradicsomnak.

Minden tövet tegnap felhúztam.
Pedig szépnek indult az év, csak ennyi esőt, hideget...

Jövőre új projekt indul.
Promontor89 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 3012
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy lehet-e még Prisca F1-es paradicsom magot kapni? Ha igen, hol? Vagy esetleg valakinek nincs még tartalékban?
Nagyon megköszönném, ha segítenétek!
janijani Creative Commons License 2010.09.13 0 0 3011
mail ment
Előzmény: zerma (3010)
zerma Creative Commons License 2010.09.13 0 0 3010

 

 Köszi

 

  zerma @citromail.hu

Előzmény: janijani (3009)
janijani Creative Commons License 2010.09.12 0 0 3009

Szia!

Írj egy mailt és küldök magot szivesen. Nem kérek érte semmit, de ha van valami növényed amit érdemesnek találsz és küldesz belőle magot örömmel fogadom.

 

Azért nehogy azt gondold, hogy csak csupa félkilós parik nőttek nálam, van néhány ilyen is de a többség 10-20 dekásak. Az idén sok volt az eső, adtam neki szervestrágyát, műtrágyát, levéltrágyát is és lugasra kötöztem fel mint a szőlőt.Kétszer adtam neki kalciumot is mert hiánytünetek jelentkeztek és rendszeresen permeteztem a fitotóra ellen.

Most is egészséges és terem, csak a nap süthetne hogy érlelje.

Előzmény: zerma (3007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!