Keresés

Részletes keresés

mara2 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 149
Hát ezek meseszépek! Bárcsak nálunk is lehetne ilyen hozzávalókat kapni :( Majd ha egyszer lesz időd, tennél fel egy sorozat képet arról, hogy pontosan hogyan készülnek?
Előzmény: ZsuR (148)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.27 0 0 148
Ma volt a tanfolyas utolso napja - azt hiszem megyek a kovetkezore is, meg tobb viragot tanulunk.
A tortat mi vittuk, meg a kremet is nekunk kellett otthon megcsinalni - aztan jott az alkalmazas. . . erdekes modon a legegyszerubbnek tuno dologgal volt a legtobb bajom: a pottyokkel. Mindegyik csucsos lett - laposnak kellett volna lenniuk!

A rozsakat gyakoroltuk eleget, es azt hiszem nem sikerultek rosszul. Amit elboktem, hogy nem volt ido tervezgetesre, igy csak rapakoltam mindet a tetejere - kevesebb tobb lett volna.

Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 147
egyszeruen rajta tartom. Hiszen igy is, meg ugy is fogom a csövet, mert azzal irånyitom a diszitest:)Alåirom, egyszerubb ha benne van, de nålam ez jol bevålt:)
Előzmény: ZsuR (146)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.26 0 0 146
Lehet ezt akarmilyen zacskoval, aminek van sarka :))

Hogyan marad meg a cso nalad kivul?
Előzmény: Vanessa_ (145)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 145
dehogy haragszom:) Tudom, hogy "hivatalosan" belulröl kell, de akinek nincs gyåri nyomozsåkja, annak ez egyszerubb:) Ezert is irtam le az en bevålt semåm:)
Előzmény: ZsuR (144)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.26 0 0 144
Ne haragudj, hogy beleszolok. . .a csovet belulrol kell a zacskoba benni, kremet bele es ugy nyomni.

Lehet kapni kis gyorskapcolot, amivel kivulrol tudsz csovet cserelni - nagyon jo vele dolgozni.

Előzmény: Vanessa_ (136)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 143
Köszi:))) Szerintem kiprobålom:)
Előzmény: mara2 (140)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 142
A karamellhez a cukrot kb 2ek vizzel feltettem pirulni, majd mikor szepen megolvadt, simån a kulön lapban kisutött piskotalap tetejere simitottam egy fakanål segitsegevel. Majd egy kes fokåt meghuztam vajban, es azzal szepen a majdani szeleteles helyet megcsikoztam. A szele nem tökeletesen megy ki a lap szelere, de erre valo a szeldiszites:)
Előzmény: Gladiolusz (141)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.26 0 0 141
Ha folytathatom a kíváncsiskodást, azért ez sem semmi :)
Valamilyen karimában volt a torta, amikor a karamellt a tetejére öntötted? Van valami spéci trükkje az ilyen fedő készítésnek? Ha nem okoz gondot engem a recept is érdekelne. Rendkívül dekoratív!
Előzmény: Vanessa_ (115)
mara2 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 140

Kösz a tippet, valahol az Árkád környékén van Vasedény? Valószínűleg csak arra jutunk el.

Vanessa, a Sőregit néztem, de csak 30 db-os szettben árulnak csöveket, és van vagy 8 ezer Ft, annyit azért nem adnék érte :( Sajna olyan gyakran nem tudok tortát csinálni, mert a család engem is kivágna vele :)

 

A fekete-erdő torta receptjét én "alkottam", csak a saját ízlésemet követtem.

 

Így aztán készült egy 26cm-es kakaós piskóta. A krémhez összesen 1.3 l tejszínt habfixálóval, ízlés szerinti cukorral kemény habbá vertem. Ebből kb. 3-4 dl-hez tettem 10dkg olvasztott csokit. Fél üveg meggybefőttet felforraltam, kis keményítővel besűrítettem.

 

A tortalapot három részbe vágtam, körökben elhelyeztem rajta a tejszínt és a csokis tejszínt felváltva, a krémek találkozásánál pedig a meggyet. Ja, meg lehet locsolni a piskótalapokat egy kis cseresznyepálinkával, vagy meggylével, de én elfelejtettem. Kívülről tejszínnel díszítettem, jól lecsöpögtetett meggybefőttel és csokiforgáccsal. Nagy siker volt családi körben, de ez bitang nagy torta lett, a nagyim szülinapja miatt 10 főre csináltam.

Előzmény: ribizli (130)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 139
Ezt sajna nem tudom, de gondolom, az is jo:)
Előzmény: Gladiolusz (138)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.26 0 0 138
Köszönöm!
Gyakorlásnak a nyomócsőhöz, (ha valaki velem együtt szintén:) ) azt "tanultam" valamikor, hogy lágy krumplipürével is érdemes próbálkozni.
Előzmény: Vanessa_ (137)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 137
Majdnem elfelejtettem! Csak akkor vågd le a zacsi sarkåt, amikor a töltelekkel mår megtöltötted. Mindenkeppen annyit vågj le, hogy a sarok szepen belecsusszon a csöbe.
Előzmény: Vanessa_ (136)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 136
a zacsi sarkåt levågod, es råhuzod a csillagcsövet. nem kell erösiteni, szimplån tartod rajta. Nagyon egyszeruen a kezedben lesz a mozdulat hamar. Javaslom, hogy tejszinhabbal kezd. Az laza hab, es jol begyakorolhato vele a csillagcsö-technkia.
Előzmény: Gladiolusz (135)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.26 0 0 135
Hogyan tudod ráerősíteni a csillagcsövet kívülről a nylon zacskóra? Meg tudnád mutatni hogyan néznek ki ezek a profi csövek?
Előzmény: Vanessa_ (132)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 134
Szia.)) Hozott Isten, meg a Net körunkben:) Jol nez ki a torta.))) Asszem ideje lesz, hogy en is kiprobåljak egy feketeerdöt. De most az utobbi heten-hetekben annyit tortåztam, hogy a ferjem megfenyegetett: Ha egy honapon belul tortåra utalo jeleket fedez fel a konyhåban, kidobja a sutöt:D
Előzmény: Gladiolusz (133)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.26 0 0 133
Sziasztok!

Nagyon nagy élvezettel olvastam végig az eddigieket, remek dolgokat készítettetek és nem keveset tanultam is tőletek! Én is nagyon szívesen sütök, szeretnék szépeket is csinálni, bár igazán messze van attól, amiket itt láttam már :) Sajnos fotók nem készültek eddig a "műveimről" csak ez az egy van. Véletlenül éppen egy Fekete erdő torta.
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 132

Szia.))

 

 

En a mai napig sima nejlonzacsiba teszem a nyomnivalot:D Erdemesebb, ha a söregitöl rendelsz nehåny profi csillagcsövet, mert azokkal mår csodaszepen lehet dolgozni. Egyebkent en kivulre teszem a profi csuveket, es nem belulre a zacskoba, igy ha formåt akarok våltani, egyszeruen kicserelem, nem kell ujratörni a habot, vagy kremet:)  Ha megkerlek leirod ennek a tortånak a receptjet? Nagyon inycsiklando:)))

Előzmény: mara2 (128)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 131

En igy sutöm:

 

Piskotaalap, egy 26cm-es tortaformåhoz:

 

6 tojåst kulönvålasztok, es a feherjet felverem nagyon kemeny habnak. Amikor a hab mår a megforditott tålbol sem csusszan ki, akkor folytonos tovåbbveres közben hozzåadom kanalankent az 5 kanål kristålycukrot, majd meg mindig tovåbb verve, nagyjåbol egyenkent a tojåssårgåkat is beleöntöm. Megszorom fel csomagnyi sutöporral, es az egeszet meg åtverem, de csak nehåny måsodpercig. Egy lapos fakanål segitsegevel lazån belekeverem az elözöleg kimert 6-ek lisztet is, de azt is csak kb kanalankent adom hozzå, a habos massza tetejere szorva. Addigra a sutöt 200-c-fokra melegitem, a tortaformåt alul kivajazom, teszek a vaj tetejere sutöpapirt, es a nyers tesztåtr beleöntöm. Sosem kenem ki a karima szelet, mert attol amikor kisult es kiveszed, visszacsuszik. Ezt egy cukråsz ismerösömtöl tanultam:) Kb 10 percet sutöm 200fokon, majd a sutöt 180fokra leveszem. Igy sutöm a szokott "tuprobaig". Ha a teteje nagyon gyorsan barnul, egy hutöpapirral letakarom. Ha a sutöbe a råcs alå teszel valamiben egy kis vizet, az is segit, mert a gözben szebben jön fel a piskota. Ha kisult, en ugy 10 percet pihentetem, majd a karima mellett egy eles kessel körbevågom. Ezzel levålaszrom a karimårol a tesztåt. Valamilyen råcsra kiteszem, es hagyom kihulni. A papirt hidegen, es melegen is letudod az aljårol szedni. Nekem mindig a torta sutesileg alja lesz a teteje, mert az szep egyenletes. Ha a piskota teteje a sutöben felpuposodok, azt simån csak egy reces, kenyervågo kessel ha teljesen kihult a teszta egyenesre vågod. En többnyire kicsit több kremet csinålok, es ezt a tortakalapot megkapjåk a gyerekek.))) Nem ördöngös, hidd el.:)

Előzmény: Nerdy (127)
ribizli Creative Commons License 2006.06.26 0 0 130
Ne Kátay-ban, ha javasolhatom, iszonyú drága. Inkább a jó öreg Vasedény egyik boltjában, vagy a Skála Metro konyha-részlegén (bár ez drágább a Vasedénynél), vagy a Mammut I-ben az alagsori konyhás boltban.
De ahhoz képest nagyon klassz és bíztató látvány ez a torta, gratulálok! :)
ribizli
Előzmény: mara2 (128)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 129
Kalap megemelve! Komolyan. valami nagyon szep. Es nem csak szep, de ötletes is!
Előzmény: krisssz (126)
mara2 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 128

Krissz, gyönyörű ez a répatorta! Én amúgy is nagyon csípem a répatortát :))

 

A hétvégén ezt a Fekete-erdő tortát sütöttem. Ha lenne normálisabb habzsákom meg csöveim, még szebb is lehetne. Na de nemsokára megyek Bp-re, hátha ott találok valami normálisat. Kátayban lehet kapni?

 

 

 

 

Előzmény: krisssz (126)
Nerdy Creative Commons License 2006.06.26 0 0 127

köszi szépen

 

azaz igazság, hogy mindenfélét szoktam sütni, de tortát még - kivéve a startpskotát, ssosem sikerült

általában nem megy fel, szalonnás lesz - szóval eddig nem nagyon sikerült

 

Előzmény: Vanessa_ (125)
krisssz Creative Commons License 2006.06.25 0 0 126
Ez mind igaz, de Neked gyönyörű lett ugyanez a torta, szóval csak valamit rosszul csináltam. Igaz, több epret tettem a krémbe. Egyéként, ha nem csillagcsővel csinálom az oldalát, csak simán bekenem és utána nyomok a tetejére habot, akkor szebb lett volna. Persze ez csak az én maximalizmusom, egyébként fantasztikusan fini volt. Egy csomó tortámat lefényképeztem már és most látom, hogy nem találom a képeket!! Egyet találtam, igaz húsvéti, azért megmutatom. A sárgarépa is saját gyártmány.

Előzmény: Vanessa_ (123)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.25 0 0 125
Köszönet a többiek neveben is, es ha van kerdesed, csak szolj:) Khm... irj:) Ha tudunk segitunk:)
Előzmény: Nerdy (121)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.25 0 0 124
En kuldenem.... De szabin van a fenypostås:))) Tudod, neki is szemeszter van:)
Előzmény: ZsuR (120)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.25 0 0 123
a csokiszalag sokat segit, de szerintem az ilyen tejszines-gyumölcsös tortåhoz izben nem igazån illik.Åm... Ha javasolhatom, probåld ki egy csoki-puncs kremes torta eseteben, ahol csak belul van az eddig is åtbeszelt modon, tejszinesen megfözött puncspuding krem, a tortalapok, es a kulseje pedig tejszinhabos-kakos "csokolåde"krem. Arra tegyel pl csokiszalagot. Isteni lesz:) Vagy egy szokåsos fött-vajas csokikrem, kis rummal, es arra a csokiszalag. Az en kepemen azzal volt:)Erdemes kiprobålöni. Ha a torta elfogyott, akkor szerintem jobb elismerest nem is kaphattål volna. Gratulålok:)))
Előzmény: krisssz (122)
krisssz Creative Commons License 2006.06.25 0 0 122
Kösz:)) Hát ha maradt volna belőle!:)
Vanessa. Mutatós lett valóban, de azért vannak hibái:) Pozitívumként megemlítem, hogy az íze fantasztikus volt:) Itthon lehet kapni egy zselatin fix nevű cuccot, az 450-500 dl. tejszínhez van. Ebből raktam bele másfél csomaggal. A pudingba külön nem raktam zselatint. Lehet, hogy az is okozhat gondot, hogy a sok gyümölcsnek a tetején azért van súlya. Erre kellett volna még egy csokiszalagot rakni, az biztos megtartja:)
Előzmény: ribizli (118)
Nerdy Creative Commons License 2006.06.25 0 0 121

sziasztok!

 

én, mióta megnyilt a topik ámulva nézem a képeket és olvasom a recepteket

ez valami fantasztuikus, hogy ti milyen ügyesek vagytok

csodásan  tudtok dísziteni!

gratulálok mindannyiotoknak

 

pár receptet már elvittem, és majd kipróbálom őket

ZsuR Creative Commons License 2006.06.25 0 0 120
Gyonyoreket csinaltok! Ha csak fele ennyire finom - hat besargulok rogton. . .

Vanessa - a nemkivant sutemenyeket fenypostaval atkuldheted hozzam!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!