Keresés

Részletes keresés

NANO.D Creative Commons License 2011.02.11 0 0 49

Végre elkezdtem a Route 66-ot is, egy fehéren és egy feketén, egyszerre. De máris bosszús vagyok, mert megint jön a szokásos probléma, a feketét nem tudom elfedni a fehér alappal. Még a metál fehérrel sem.

Még jó hogy kevés fog látszani belőle, mert a piros meg a kék elég sokat kitakar majd.

A fehérrel nem lesz gond, ha minden jól megy, akkor a hátteret is megcsinálom mögé.

NANO.D Creative Commons License 2011.02.10 0 0 48

Ez egy gyorsfestő módszer eredetileg (főleg szabadkezes), véletlenszerűen kerülnek fel a csillagok. Előre nem tudom, hogy hol lesznek. Csak szemmérték... Mindegyik más egy kicsit.

A fekete megy fel előszőr, és utána igazítom hozzá a sárgát, amennyi kitölti a maradék helyet.

Megoldottam. Türelmesen kivártam a szikkadást, és vagy 3-4 vékony réteg. (a legtöbb szín kettőből már fed)

name-ber Creative Commons License 2011.02.10 0 0 47

Ha előbb sárgára fújod,és a pirosból kihagyod a csillag helyét ?

Előzmény: NANO.D (46)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.09 0 0 46

Pedig főleg szabadkezes, mert ennek ez a lényege. De a sárga nagyon szívatott, az istennek nem akart fedni a piroson.

name-ber Creative Commons License 2011.02.09 0 0 45

Nagyon spéci.Nem győzöm csodálni mennyire pontos.

Előzmény: NANO.D (44)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.08 0 0 44

Végre itt az első pókeres póló!

Jobb lett mint gondoltam...

 

name-ber Creative Commons License 2011.02.05 0 0 43

Nagyon jók amiket mutattál,ha készen lesznek,itt is szeretném látni:)

Előzmény: NANO.D (42)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.03 0 0 42

Végre ismét előrébb vagyok egy lépéssel. Nemsoká kész lesz néhány pókeres, nagyon tuti lesz!

name-ber Creative Commons License 2011.02.03 0 0 41

Az air rengeteg dologra használható.Láttam gyümölcs csendéletet is fújva.Olaj festményt.

A pisztoly az olajat is kifújja,csak száradás gyorsító speciális oldószer kell hozzá.

Ha több féle dolgot csinálsz,több lábon állsz,az kifizetődőbb.Nagyon pontosan precizen dolgozol.Nem győzők csodálkozni az aprólékos munkáidon.

Az ikonokat meg tudnád csinálni.Nem nagy anyagi befektetés.Nem akarlak rábeszélni,de

esetleg galériákat is érdekelhet.

 

Előzmény: NANO.D (40)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.03 0 0 40

Kössz a linket, megnéztem, megtaláltalak, elmentettem. Hasznos lesz, ha lesz mit eladnom.

Ikon: Távol áll tőlem. Bár átvillant az agyamon, hogy pólóra esetleg, de nem. A ködölt részek két mosással kijönnek belőle.

Pár napja gondoltam hasonlóra egyébként... díszes iniciálé-k jutottak eszembe. Hasonló a jellege, csak más a Téma.

 

Én már annak is örülnék ha több időm jutna a pólókra, és gyorsabban haladnék velük.

Túl nagyok a szünetek a részmunkák között. Elvész köztük a kreatív ötlet. :-((

name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 39

Ha van kedved átjönni néha a www.motorozz.hu     -ra,akkor várunk.Lukasz,már odatalált.

Egy pólófestő is jól jönne.Regisztrálj.

Előzmény: name-ber (38)
name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 38

Eléggé fénylik.Nem lett túl jó a fotó.Ha érdekel szivesen leírom mi kell hozzá.

Előzmény: name-ber (37)
name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 37

Előzmény: name-ber (36)
name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 36

Nincs kedved megpróbálni ikonokat? Én karácsony előtt nagyon sokat adtam el.

Ha gondolod megtanítalak.A lényege a kontur séma.Nem nagyon kell kidolgozni,hiszen ez egy középkori technika.Mindjárt lefotózok egyet.Ez még nincs készen,és festve van,de fújni is lehet.

Előzmény: NANO.D (35)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.02 0 0 35

Na, én nem tartok még ott. Nincs miből "sokat költeni". Én még most fejlesztek, fokozatosan.

Szabadidőm szinte alig, szinte mindent élesben fújok. Kell a píz... :-)

name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 34

Nem a pénz a lényeg.Nem ebből élek.Ha nincs megrendelés,ugyanúgy fújkálok magamnak.

Ennek pedig valaki hasznát veszi és örül.Rengeteg cuccom van amit gyakorlás képpen csináltam.Kartonra,papírra,farostra,vászonra.Olajjal,akrillal,airbrush festékkel,tus tintával.Mióta megvan a kompresszorom,szinte nem telt el nap,hogy ne használnám.

Függő lettem:)Iszonyú sok pénzt költöttem eddig ragasztókra,festékekre,oldószerekre,lakkokra alapozókra,szikékre,pisztolyokra,tűkre,papírokra,stbstb.

A betűid alapján tényleg nano technika :)

Előzmény: NANO.D (32)
name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 33

Kék szinű rugalmas ragasztó szalaggal kontúrozom.Ez kb fél cm széles. 1700 egy tekercs:)Arra kanyarodik amerre akarom.Aztán leragasztom széles papír szalaggal.Csak annyit hagyok szabadon amennyit fújok.Nem lehet előre kivágni.A papír, a fólia,minden ráncos rajta.Amint ráncos,beködöl alá,vagy nem egyenes a széles.Ezért szeretem a kék ragasztót,mert olyan mint a gumi.

Előzmény: NANO.D (31)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.02 0 0 32

:-)  KB. 6mm magas, mm-es vonalvastagság. :-)

 

Elég összetett a címer. Sok szín, és sok apró részlet...

A kicsi méret ellenére, rengeteg időráfordítást igényel. Meg győzik fizetni? (Vegyen rá inkább matricát, ha talál.. >:-)  )

NANO.D Creative Commons License 2011.02.02 0 0 31

Lehet azt ügyesen vágni! A 30. után már rutinos az ember...

Én egyszerű tapéta vágót használok, az pont jó, mert hegyes. Csak rá kell jönni a kanyarodás módjaira.

Bármit kivágok 1-2mm fölött. Egy kartonpapír alátét bőven elég már.

(A fólia sablonnal a pólófestéshez igazodtam, ahhoz jó. A sisakhoz mindenféleképp papír kell.

Esetenként nyomtatva is, vagy csak kézzel rajzolva, és vágva.)

name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 30

Hogy tudtad a neved kivágni?Mekkorák azok a betűk? (méhecskés póló )

Előzmény: NANO.D (27)
name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 29

Előzmény: name-ber (28)
name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 28

Ezeket már végigpróbáltam:) A Lefűzős műanyag lapot elég nehéz szépen vágni.Főleg a kanyarban.Van pengém,van szikém több féle.Egyszer elkezdtem kivágni egy párduc mintát,azóta sem fejeztem be.

Nekem is le vannak fűzve a koponyák,lángnyelvek,de rájöttem,sosem kell azonos méret:)

A domború,homorú felületekre meg borzasztó nehéz előre sablont készíteni.Nem fekszik rá.

Most hoztak két bukót.Az egyikre még nem tudom mi kell, a másikra angyalkás címer.

A domború felület miatt nem lesz egyszerű,már látom.

Előzmény: NANO.D (27)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.02 0 0 27

Alig vagyok még túl a 10.en(pólón), még kezdőnek számítok énis. De a rutin már nagyjából kialakult, rájöttem az apró buktatókra, amivel el lehet esetenként b*szni, vagy legalábbis rontja a végeredményt. A kontúrozás macerás és hosszadalmas, ne akarjál rajzfilmes elemeket csinálni :-)) Pár hete elkészült a 3.-4. méhecskés is, de egyelőre elég is volt belőle, egy időre.

Sablonnál a pozitívot, és a negatívot is meg kell hagyni, bármikor kellhetnek. Iratlefűző tasakba szoktam tenni őket, ha kész van.

NANO.D Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26

Átlátszó fólia a legfőbb alapanyagom, amennyiben újrahasznosítható sablon kell (több példányhoz/pólóhoz). De akad néha egyszerhasználatos, eldobós is, papír ragszalaggal.

Fóliát a papír írószer boltokban kapsz, "spirál borító lap"ként. Ez egy egyszerű A4-es, átlátszó, vastag fólia lap (25Ft). Pont úgy mint egy papírlap. Lehet kapni A4-ben is öntapadós papírt is, közvetlenül nyomtatható, vágható, de 60Ft, és szintén eldobós.

Ha A3 fólia kell, kettőt összeragasztasz celluxal. A nyomatot meg fel lehet nagyíttatni fénymásolóval A3-ra (amennyiben erre van szükség).

name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 25

Hasonlót csináltam a motorra.Suzuki logo.

Előzmény: name-ber (24)
name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 24

Nagyon szép,igényes munkákat csinálsz.Pontos,tiszta.Hogyan tudod a vékony kontúrokat megcsinálni?Mit használsz a stencilhez?Mivel vágod?

Nem nagyon kaphatóak nálunk motoros pólók,egy-egy márka logójával.Vagy nagyon gagyik.

A motorosokat bizti érdekelné.Motoros oldalakon nem vagy fent?

Előzmény: NANO.D (23)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.01 0 0 23

Latya fórumán jókat dumáltunk és nagyon közvetlen volt a csapat egymással. Aztán hirtelen kikapcs... :-((

Eltűnt minden...! Nekem az volt az eredeti!

A srácok egy része átment jobb híján a másik fórumra (vagy már eleve tag volt ott is), de én csak egy hónap múlva reg-eltem, addig csak olvastam. Nem volt miről beszélnem ,mivel szinte mindenki csak a klasszikus "jármű festéssel" foglalkozik. Én még ott is különc vagyok... :-))

Én a munkáimat inkább ide pakolom, mert ezt jobban függetlennek érzem.

NANO.D Creative Commons License 2011.02.01 0 0 22

Alapvetően két festék jöhet számításba, a Createx ami itthon nemigazán kapható, meg a Jacquard ami a Bolthelyes Művészkatalógusnál kapható/rendelhető.

A Createxből rengeteg köztes szín van, de a Jacquardnál csak alapszinek meg zöld, lila, barna van. A Createx még kint is négyszer annyiba kerül mint itthon a Jacquard, de istenítik akik használják.

Magam keverem a szineket és magam vágom a sablonokat is, kézzel. Szegény ember vízzel főz... :-)

Rövidesen lesznek újabb pólóim is, pókeresek. Majd azokat is felrakom ha kész lesznek. (Több színben is!)

name-ber Creative Commons License 2011.02.01 0 0 21

93 levél ,üzenet,szemét volt.Alig találtalak meg.:) Megváltoztattam a mail címem itt arra amit használok is.Jöhetnek a levelek:)

 

Előzmény: name-ber (20)
name-ber Creative Commons License 2011.02.01 0 0 20

Én örülök,hogy itt vagy !Régebben sokat fórumoztam,aztán hosszú időre hanyagoltam.

Mostanában meg itt nagy volt a csoffadás.Még szerencse,hogy bekukkantottam,és megtaláltalak.Az airbrushfórum itthonról nem enged belépni.Valami blokkolja az oldalt.A munkahelyi gépről néha beleolvasok az ottani dolgokba.

Nehéz egy viszonylag " zárt körbe " berongálni.Már nem igazán van türelmem hozzá.

A freemail-el gondjaim voltak,nem nagyon használom.Csak a regisztrációhoz kellett,de megnézem él-e még.Elolvasom mit írtál.

A póló festés nem könnyű.Én bevasalós textil festékkel festettem ecsettel Yamaha Virago felíratot,meg Harley-s logo-t.A póló felülete kissé szőrös.Nagyon nehéz volt szépen megcsinálni.Meg a fiamnak halálfejes korszakában ezt azt.Airbrush technikával ez a probléma kiküszöbölhető ( szöszmöt),viszont halál pontos stencilek kellenek.Kézzel vágod őket?

Milyen festéket használsz?Nagyon tetszenek a munkáid.Ha van még mutathatnál belőle.

Előzmény: NANO.D (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!