Keresés

Részletes keresés

Evicke2 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4385

én ezt nem így tudom. totál felesleges ennyi fehérje és még káros is.

 

Előzmény: sz332 (4383)
sz332 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4384
Előzmény: sz332 (4383)
sz332 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4383

Ott van a közepén egy bazi nagy táblázat :D

 

66 kilósan, 12%-os testzsírral számolva, 85 gramm fehérjét kellene bevinni csak ahhoz, hogy az izomtömeg fenntartásra kerüljön.

 

Ha fél év alatt akarok "izmosodni", ez így elég gáz leírva, de kb. 3.7 kg tiszta izomtömeget jelenthet maximum. Ezt azért érdemes egy kicsit átgondolni, hogy milyen bazi

nehéz a tömegnövelés, sokkal egyszerűbb zsírt veszíteni, és izmot tónusba hozni, mint izomtömeget felépíteni.

Ahhoz hogy ezt elérjem, napi 120 gramm fehérjét kellene bevinni. Ha ezt csak csirkemellből akarnám bevinni, az majdnem 600 gramm csirkemell.

 

Itt van egy egyszerű kalkulátor:


http://shop.builder.hu/prg_protein.htm4

Előzmény: Evicke2 (4382)
Evicke2 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4382

mert mi jött ki? (nem olvasom el ezt a rengeteg szöveget).

aki nem sportol, nem edz, annak jóval kevesebb kell egy bodybuildernél.

Előzmény: sz332 (4381)
sz332 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4381

Az is érdekes, hogy 1g/zsírmentes testsúlykg-ról írsz, mert a következő linken elég részletesen leírva a számításokat, nem egészen ez jött ki...

http://shop.builder.hu/feherjek-mit-mikor-hogyan-a245

 

Előzmény: Evicke2 (4379)
sz332 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4380

Érdekes, hogy paradicsommal igazából akkor van gondom, ha megeszem a héját vagy a magját. Ha mondjuk ketchup formában eszem (kb. 2 kiskanálnyit) akkor

nincs. Közben megnéztem a linket amit küldtél, így végülis érthető. 8,6 mg / kg, az a két kiskanálnyi mennyiségre nézve lényegében mérhetetlen mennyiség...

 

Előzmény: Evicke2 (4379)
Evicke2 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4379

De, bizony sok közük van egymáshoz:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/paradicsom.php

Igaz, hogy azért különböznek is egymástól, meg az egyéni érzékenység is közrejátszhat, ezek szerint akkor nálad is..

 

Más az állati és más a növényi fehérje, utóbbiak jóval kevésbé hasznosulnak, és leginkább a kiválasztószerveket terhelik. Persze állatiból se szabad túl sokat enni, aki sportol, edz, annak is csak 1 g/zsírmentes testsúlykg. Tehát nem nyerő az "annyi, amennyi jólesik' választás. Túl sok fehérje + túl kevés Ch (50 g alatt) a kortizolszint-emelkedés miatt izombontáshoz, fogyáshoz vezet.

Előzmény: sz332 (4378)
sz332 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4378

A kettőnek semmi köze egymáshoz. Elvileg a paradicsom és a krumpli is low fodmap. A paradicsommal az a gond, hogy én nagyon rosszul vagyok tőle,

ez valószínűleg a magas gyomorsavszintnek köszönhető. A krumplitól viszont az égadta világon semmi bajom nincs. Ami érdekes: amikor

teljesen rosszul voltam, akkor többször ettem, és sokkal többet, vitaminokkal, emésztőenzimmel, mindennel. A súlyom szinte semmit nem változott.

Nost jóval kevesebbet eszem, főleg hús, zsír, zöldség, rizs, krumpli-t, és most bár lassan, de megindult a növekedés.
Hüvelyesekkel nagyon ésszel kell lenni, én pl. semmilyen hüvelyest nem eszem, mert felpuffadok tőlük. Fehérjével semmi bajom nincs, annyit ehetek, amennyi csak jólesik,

csak ugye értelme nincs sok (energiát visz be az ember, de mivel csak nagyon lightosan edzhetek, ezért beépülni sem fog rendesen).

 

 

Előzmény: Evicke2 (4377)
Evicke2 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4377

de ha a paradicsom repült, akkor a krumpli hogy maradhatott? 

nem attól híztál, mert egyszerűen több CH-ot eszel?

én mondjuk sok növényi fehérjét se ennék (magvak, hüvelyesek), csak annyit, ami a zöldségekben van.

Előzmény: sz332 (4375)
sz332 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4376

http://www.med.monash.edu/cecs/gastro/fodmap/low-high.html

Ez a monash egyetem honlapja, lényegében ők rakták össze ezt az étrendet, van egy fizetős

alkalmazásuk is, aminek a bevételét kutatásokba forgatják vissza, az nagyon sokat tud segíteni.

Előzmény: sz332 (4375)
sz332 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4375

Zöldséget lehet, de csak módjával. Kb. 8-10 hétig kell, aztán szépen lassan visszahozni

amiket kivett az ember, próbálva, hogy mi az a mennyiség, amit bírsz.

Rizst, krumplit én pl. eszek, illetve laktózmentes termékeket is.

62 kilóról most már 66.5-re felmentem, tehát javul az állapotom, a rosszullétek mennyisége is drasztikusan lecsökkent.

Próbáltam visszahozni a laktózmentes termékeket, ebből egyedül az aldi-s joghurtok jöttek be, minden más felejtős.

Itt van egy lista, hogy kb. miket lehet enni, igazából elég sok zöldséget, nekem a paradicsom

pl. repült a listáról.

 

 

Előzmény: Evicke2 (4374)
Evicke2 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4374

hát akkor gyakorlatilag semmit nem ehetsz. szinte az összes zöldségnek is magas fodmapje... 

szerintem annyi mindent kihagysz így, hogy utána meg a tápanyaghiánytól leszel beteg....

meddig kell ezt csinálni?

Előzmény: sz332 (4372)
sz332 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4373

Még annyi, hogy gyere az irritábilis bél szindróma facebook csoportba, ott elég sok sorstárs van...

Előzmény: sz332 (4372)
sz332 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 4372

Ha IBS, akkor nem elég a paleo, low-fodmap étrendet kell tartanod, ez a betegek kb. 80%-nak

segít. Kb. hasonló eredményeim voltak, mint neked, én a low-fodmap-et tartom, és segít (plusz

én tojást sem ehetek...)

Előzmény: Agreta (4353)
aagica Creative Commons License 2014.10.29 0 0 4371

Véletlen találtam meg egy paleos lány blogját, aki Crohn beteg (de már évek óta tünetmentes). Hátha valakinek hasznos lesz. 

http://www.csillagporszem.blogspot.hu/search/label/Harcom%20a%20Crohn-nal

(Van benne egy csomó jó recept is. :))

Peicho Creative Commons License 2014.10.28 0 0 4370

Nem tudjátok, lehet valahol elfogadható áron szűretlen kókuszolajat kapni? Eddig 3400 Ft/kg volt a lekedvezőbb ajánlat, amit egy kicsit sokallok. 

 

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4369

Éppen ez jutott nekem is eszembe délután, hogy hiszen antioxidáns van épp elég a gyümölcsökben, zöldségekben, általában nem ezért isznak az emberek kávét. Én pl. soha nem ezért ittam, eszembe sem jutott. Hanem mert élénkít, ébren tart, felébreszt. Nem is a szertartás miatt (arra bőven elég lenne gyerekkávé, de az nem élénkít), se nem a közösség miatt, mert itthon iszom.

Na ja, ha valaki nem eszik gyümölcs-zöldséget, szegény, persze, hogy rászorul a kávé antioxidánsára.

Egy alma is finom, illatos csomagolásban van :)meg még vagy száz ilyesmi....

Persze, tudom, hogy nem rábeszélni akarsz engem a kávéra (nem is kell, mert nagyon rajta vagyok vagy 30 éve :), csak nem tartod célszerűnek mindenáron leszokni róla. Hát....még nem tudom, mi lesz.

Előzmény: H_G (4368)
H_G Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4368

Bizony, méghozzá sok. A teában is megmarad, pedig azt magasabb hőmérsékleten főzzük a kávénál és több percig is.

 

Olvastam egyszer egy skandináv felmérést, amiből kiderült, hogy sok embernek a kávé a legfőbb antioxidáns-forrása. Ezek persze nem paleolit stílusban táplálkozók voltak, hiszen a sok zöldségnek köszönhetően ez nálunk nem olyan nagy probléma. De azért kirúgni sem kell egy kupac antioxidánst, ha már szembejöttek velünk finom illatos csomagolásban :)

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4367)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4367

 

Igen, az említett csoportban is a kortizol a fő probléma, de hogy antioxidáns lenne? A főtt kávéban még marad valami?

Másik, hogy vajon tényleg felülmúlják-e a pozitív hatások a negatívakat?  Persze, ez már egyéni tolerancia, hit, sok-sok mérlegelés kérdése. Ki mennyit alszik, stb.

Hát, nem is tudom. :)

Előzmény: H_G (4366)
H_G Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4366

Én eddig úgy tudtam, hogy van rossz oldala is, mert emeli a kortizol-szintet, de mert kiváló antioxidáns-forrás, ezt a pozitív hatások messze fölülmúlják.

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4365)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4365

 

Köszi, hogy gondoltál rám,  nagyon figyelmes vagy :). Már akartam is írni neked, hogy egy csomó ideig keresgéltem, Brikkát is, aztán meg mást is, végül vettem a jófogáson egy használt Saeco Magic-at. Egész jól bevált, olcsó volt, finom kávét főz (persze, jobb minőségű kávéból még jobb lenne, de még van itthon, most épp Karaván). Addig nem akarok másik kávét venni, amíg van, még Omnia is.

Na de képzeld, most meg ott tartok, hogy egy olyan oldalra keveredtem (más paleósokkal együtt :), ahol az az infó, hogy a kávé káros, és épp szeretnék leszokni róla. Még csak tyúklépésben haladok, ellentétben azokkal a hősökkel, akik egy hét alatt eldobták.

Bár lehet, hogy soha nem tudom letenni. Mondjuk, sajnálom is a szuper főzőmet, hogy akkor minek vettem :DD? Igaz, el is adhatom, vagy jó, ha van a családban.

 

Mit szólsz? :)

Előzmény: H_G (4364)
H_G Creative Commons License 2014.10.21 0 0 4364
Előzmény: tyúkanyó48 (4349)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 4363

 

Az könnyen lehet. Én még sose vettem. Csak próbáltam kitalálni, mi nem jut eszébe :)

Előzmény: Evicke2 (4360)
Evicke2 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 4362

minél többféle baktériumtörzs van benne, annál hatékonyabb állítólag. és annál drágább...

Előzmény: Pirandus (4361)
Pirandus Creative Commons License 2014.10.20 0 0 4361

Arra gondoltam... Ne próbáljam?

Előzmény: Evicke2 (4360)
Evicke2 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 4360

... ami mellesleg semmit se ér...

Előzmény: tyúkanyó48 (4359)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 4359

Hát elég sok van ilyen, nem a Normaflore-ra gondolsz? (bocs, ha rosszul írtam le).

Előzmény: Pirandus (4358)
Pirandus Creative Commons License 2014.10.18 0 0 4358

Üdv. Elfelejtettem a nevét a nagyon ismert, recept nélkül kapható, bélflórának hasznos baktériumokat tartalmazó szernek. Kösz, ha.

Alfa Hold Creative Commons License 2014.10.16 0 0 4357

Nem jénai, műanyag az szerintem. ahogy így kopogtatom.

Mindenesetre én is szeretem. (Barna fémdobozos Lavazza terroir-ral nagyon jót főz)

Előzmény: H_G (4347)
Evicke2 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4356

A paleó nem csodaszer, ha pl. SIBO-d van, azaz baktériumtúlszaporodás a vékonybélben, az magától, a paleós kajálástól nem fog elmúlni.

http://www.tenyek-tevhitek.hu/a-belrendszeri-problemak-hatekony-termeszetes-kezelese-a-borsmentaolja-kapszula.htm

A lényeg, hogy rájöjjenek, mi okozza, ahhoz meg a megfelelő vizsgálatok kellenek. SIBO esetén a bélfertőtlenítő használni fog (többi gyógyszeredet nem írtad, de enyhén szólva kételkedem bennük...)

Ezzel együtt (vagy éppen a diszbiózis miatt) lehet, tényleg gyulladtak a belek, arra természetes gyulladáscsökkentő lenne jó, pl. kurkuma, halolaj. + a májat tehermentesíteni kevés fehérjefogyasztással (a magokban is sok a fehérje).

Előzmény: Agreta (4353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!