Keresés

Részletes keresés

dzzsoni Creative Commons License 2011.05.09 0 0 972
Érdekes, hogy senki se említi, hát én megteszem. Ha minőségi feldolgozásról beszélünk, akkor a Nikon gyári szoftvere, cnx verhetetlen. Ha csak konvertálás, vagy apróbb módosítás viewnx. Innen csak egy kattintás a nagytesó. ...és nem lesznek meglepetések, pl sárgás a kép.
Előzmény: nxh (953)
MadCow007 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 971

Szia nxh.

Dobtam neked egy mailt, nem tudom melyiket nézed előbb.

Telebombáztam kérésekkel, remélem nem gond :D

De ha tudnál benne segíteni nagyon megköszönném.

Üdv.

Charlie

 

Előzmény: nxh (953)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.05.07 0 0 970

Display mode/Highlights. (Rendkívül hasznos visszajelzés.)

Előzmény: TarrG (967)
kocsi Creative Commons License 2011.05.07 0 0 969

Ki lehet kapcsolni, de azért villog mert kiégetted a képeket. Jobb megoldás, ha nem exponálod túl a képeket.

Előzmény: TarrG (967)
fotóssrác Creative Commons License 2011.05.07 0 0 968

Sziasztok!

 

Szeretném eladni Nikon D5000 vázamat. 2011. 10.31. ig  érvényes gari.Magyar vásárlás, első tulaj. Szép állapotban.

Tel: 06705769305. mail: malengabor@gmail.com  Ár: 90ezer forint.

TarrG Creative Commons License 2011.05.07 0 0 967

Mitől van az, hogy a képeket az lcd kijelzőn visszanézve villognak a fehér részek? Hogy lehet kikapcsolni? Engem nagyon zavar.

Eddig nem csinálta, vagy nem vettem észre. Lehet valamit elállítottam?

Aszpirin Creative Commons License 2011.05.04 0 0 966

persze a bracketingnek is van hátránya, pl. ha mozog(nak) valami(k) a képen...

Előzmény: Aszpirin (965)
Aszpirin Creative Commons License 2011.05.04 0 0 965

"Exposure, olyan mintha fotozás előtt még állítanál a záridon, csőkkented vagy emeled."

 

Csak megközelítőleg olyan.

A helyes expozíciót nem igaznán lehet helyettesíteni, a legjobb képminőség csak azzal érhető el.

Előzmény: MadCow007 (963)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.05.02 0 0 964

Nem tudja, Braketing-nek hívják egyébként. Rengeteg lehetőséged van mindezt magadtól is megtudni, előszőr is a kézikönyvből, ha nem lopott a gép, akkor van hozzá, vagy letölthetsz hozzá egyet. Rákereshetsz a gép leírására neten és pillanatok alatt találsz rá választ, nekem fél percbe sem tellt.

A HDR fotózás bizonyára érdekes dolog, de talán nem ezzel kellene kezdeni....

Előzmény: ofkorsz (958)
MadCow007 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 963

Adobe lightrom.

Exposure, olyan mintha fotozás előtt még állítanál a záridon, csőkkented vagy emeled.

Es mivel a raw "tömöritettlen" kép így nagyon jól szerkeszthető.

Előzmény: ofkorsz (962)
ofkorsz Creative Commons License 2011.05.02 0 0 962

Szia, köszi, ezt ismerem, de a másik jobban tetszik, jokk képek lesznek.

Nem értem azt a mondatodat, hogy a programban a záridőt tudom módosítgatni... Ezáltal változik a kép fényereje?

Photomatrix Pro-t használok. Ez jó?

Előzmény: MadCow007 (961)
MadCow007 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 961

Szia.

Van egy 1xrubb megoldás is.

Raw ban fotózzál.

Így képfeldolgozó progiban a záridőt elég jol tudod csökkenteni, vagy emelni és mindegyik beállításodat kiexportálod jpg-be.

így egy fotóból akár 5db-ot is tudsz csinálni és még a képek minőségével sem lesz gondod.

 

 

Előzmény: ofkorsz (959)
MadCow007 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 960

Köszi a választ, no majd egyre beruházok 1xcsak.

Előzmény: ceruza_elemér (957)
ofkorsz Creative Commons License 2011.05.01 0 0 959

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni HDR-el kapcsoaltosan. Egy Nikon D3100 boldog tulajdonosa vagyok :)

Olvasgattam eleget a HDR-ről, és a kép elkészítése a programmal az rendben is van! Az eleje nem tiszta számomra. Hogyan kell fényképezni stb.

Egyenként külön külön elkészíteni a képeket és minden képnél állítani a fényerőn az sajnos bemozdíthatja a gépet. (tudom h egyes programok helyrerakjak a kepekt, de a minőség érdekében mégis jobb ha nem bozog be a két kép készítése között a gép).

 

Tud a D3100 olyant, hogy beállítom az automatikus exposorozatot, és mindenik képnél a fényerőt előre, és nekem 1 gombnyomásra elkészít 3 vagy több képet?

 

Vagy milyen más megoldás van 3100-al HDR készítésére?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

Albert

ofkorsz Creative Commons License 2011.05.01 0 0 958

Szia!

 

A nikon D3100 is tudja ezt a funkciót? Tehát BKT és egy gombnyomás 3 kép küönböző fényerővel?

Köszi előre is a segytséget!

Előzmény: kolgét (704)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.05.01 0 0 957

Azért hívják egyébként portré markolatnak (landscape/portre) mondjuk: fekvő/állókép, mert portré állásban a markolatba épített exponálló gomb jobban kézreesik, mit a vázon lévő. Sajnos a vezetékes verzió nem praktikus, ezért inkább nem is használom ezt a markolatba épített exponáló gombot. Nem jelent igazán nagy problémát a vázon lévőt használni, így sem.

Előzmény: MadCow007 (956)
MadCow007 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 956

Sziasztok.

 

Volna egy kérdésem a portrémarkolatokról.

Meg nem használtam ilyet és én eddig abban a hitben voltam, hogy a gép fogásán javít + több aksit lehet belepakolni és ez az összes funkciója.

De most látom, hogy kioldó gomb, meg infrás, sőt van ami vezetékkel köti össze a gépet a markolattal.

Kérdés, minek bele infra, vagy vezeték, + kioldó hol és minek?

Üdv.

Charlie

 

nxh Creative Commons License 2011.04.28 0 0 955

Köszönöm a gyors talaplót :D

LR3-ban még nem használtam kijelölő eszközt. Ilyen esetben (világos ég) eddig csak a sötétebb részeket állítottam be és egy szűrőt húztam az égre -1 vagy -2 expokorrekciót. Ez áltlában csak a vízszintes horizontnál alklamazható jól és ha nincsenek magas tárgyak amik az égre nyúlnak fel.

Előzmény: ceruza_elemér (954)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.04.28 0 0 954

A PS-hez és a LR-hez is kitűnő magyar nyelvű video oktató programok vannak, ezket ajánlanám a figyelmedbe.

Konkrét kérdéseidre:

1. mondjuk van egy raw képed, ahol az égbolt kitűnően exponált, azonban az előtér jelentősen alulexponált, az érzékelő dinamikai átfogásának korlátai miatt. Használhatod ugyan a Fill Light és a Recovery opciókat a dinamikai átfogás kiegyenlítésére, de ezek csak egy bizonyos határig működnek jól, azon túl a képminőség jelentős rovására mennek.

Ekkor megteheted azt, hogy az egész képre beállítod az expozíciót úgy, hogy a sötét részek jól legyenek exponálva, az ég ilyenkor persze teljesen kiégett lesz. Kijelölöd az ég területét a megfelelő eszközzel (főleg LR 3.3-ban pratikusan), majd erre a területre visszaveszed az expozíciót és egy kitűnő képet kapsz.

PS-ben ezt csak úgy tudnád hasonló szinten megoldani, ha két képet konvertálnál ugyanabból a raw-ból, két különböző expozíció beállítással, majd követnél egy ennél sokkal több lépésből álló és bonyolultabb + jóval időigényesebb eljárást.

 

2. ha raw-ban fotózunk, akkor mindegy, hogy PS hogyan viszonyul az LR-hez JPG esetében.

Előzmény: nxh (953)
nxh Creative Commons License 2011.04.28 0 0 953

Azért nem is írtam erről többet mert nem értek hozzá :)

A PS-t nem tudom használni, egy kicsit bonyolult számomra a rétegek kezelése meg ...

Nincs igazából összehasonlítási alapom a RAW konverterek közt, mert eddig csak LR-ben import és kész (jpg vagy raw). Utána se szoktam sok mindent változtatni a képen (vágás, WB, expo korrekció és zajszűrés leginkább)

Próbálgattam kreativkodni is, csak az a baj hogy nincs sok türelmem az utómunkákhoz.

 

Néhány részt a hsz-edből kiemelnék, mert nem tudom mit jelent, ezeket kifejtenéd bővebben?

 

"...területi kijelöléseken is korrigálhatsz..."

ez mit jelent?

 

"...Viszont ha valaki hajlandó raw-ban fényképezni, az utóbbi lehetőséget vessük el."

Mire gondoltál?

 

 

Előzmény: ceruza_elemér (952)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.04.28 0 0 952

....nem photoshop szintű, de az alap dolgokat tudja......

Ez nem egészen pontos jellemzés a LightRoomról. Az alap dolgokat ugyanis raw szinten képes kezelni, és lényegesen jobban, mint a Photoshop raw konvertere, mivel területi kijelöléseken is korrigálhatsz. Számos egyéb előnye is van, de ezeket most hagyjuk.  A mennyiben nem raw-ból, hanem jpg-ből indulunk ki, akkor persze a megállapításod már majdnem igaz. Viszont ha valaki hajlandó raw-ban fényképezni, az utóbbi lehetőséget vessük el.

 

Lightroomban dolgozom ki a képeimet, és csak alig néhány képnél hívom meg a PS-t.

Előzmény: nxh (950)
Skrachlaci Creative Commons License 2011.04.28 0 0 951

Ha van érzéked a fotózáshoz akkor ráérzel magadtól a dolgok lényegére,csak gyakorolni kell. Tippeket olvashatsz a neten,és vannak elég jó fotóskönyvek a piacon, ha van fotós ismerősöd aki meg is tudja mutatni miről van szó, az lenne az igazi.RAW-ban érdemes fotózni szerintem, ez a formátum tárolja a legtöbb inföt a képről, de nem ettől lesz jó egy kép.Sok múlik az utómunkálatokon,ehhez pedig a RAW a jó alap.

Előzmény: Törölt nick (949)
nxh Creative Commons License 2011.04.27 0 0 950

Hali!

 

Az előző kérdésedre a liveview AF kontraszt alapú ezért lassú.

Jó kép a kompozíción múlik és az elképzelésen. Ezeken kivül még a fókusz, fények.....

De ezeket elég nehéz így leírni.

Javasolni tudom (én is sok infót innen szereztem):

     - a Google-t (digitális fotó tippek v. trükkök, fotózás alapjai....)

     - Pixinfo.com, fotozz.hu és egyéb fotós oldalak, fotósok blogjai....

     - Fotók nézegetése és elemzése (fények, beállítások (exif), szabályok alkalmazása...) elemzések olvasása

 

RAW: az egy tömörített formátum.....(többet tudsz olvasni róla mint amit letudok írni most) a lényeg szerintem hogy utólag a kép feldolgozásnál a legtöbbet tudsz változtatni jelentős minőség romlás nélkül a képbe. (fehéregyensúly, expozíció korrekció...)

Akkor érdemes RAW-ba fotózni ha szeretsz utólag a képeken dolgozni és van rá időd. Én általában Jpeg fine-t használom. D5000-nek szerintem elég jó a "gyári" Jpg-je, nekem teljesen megfelel saját felhasználásra.

Nikon-nak vannak alapból szoftverjei, de rengeteg ingyenes szoftver található (gimp, picasa...) Az Adobe programok a legelterjedtebbek ha tudsz szerezni Adobe Lightroom-ot az egy egyszerűen kezelhető program, nem photoshop szintű, de az alap dolgokat tudja.


Tömören ennyit írok csak, mert a fotózásról és képfeldolgozásól elég sok könyv publikáció... jelent már meg.

Pár hsz-el korábban vannak felsorolva könyvek olvasni valók amiből elég könnyen és gyorsan el tudod sajátítani az alapokat.

 

Üdv. az amatőr fotósok és fotózni próbálok közt. :D

Előzmény: Törölt nick (949)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.27 0 0 949

kezdő tükörreflexes gép lenne.

 

Néhány tippet szeretnék kérni a használatról,pár fogást ha van amiket betartva jobb képeket lehet csinálni.

 

kérdeznék még itt erről a raw fotózásról

úgy tudom eze a gép is inkább raw ban csinál jobb képeket.

mégis ha később szeretnék jpg-t akkor mivel konvertáljam hogy a lehető legjobb minőséget kapjam?

 

Skrachlaci Creative Commons License 2011.04.27 0 0 948

Persze,ha van elég pénzmagod vehetsz jobbat,de ennyi pénzért ez van..:) Élőképnél ne számíts rá,hogy gyorsan mozgó rovarokat tudsz vele af-el fotózni! Nekem nem túl jó a szemem,ezért remekül tudom használni a kihajtható LCD-t manualban. Persze nem repülő,vagy gyorsan helyt változtató élőlényekhez van kitalálva.Nem is tudom melyik váz tud olyat,hogy villámgyorsan fókuszál live view-ben!?

Előzmény: Törölt nick (947)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.27 0 0 947

sziasztok

 

ezzel a géppel szemezgetek a kihajtható lcd miatt.

azt olvastam hogy live view módban nagyon lassú a fokuszálás.

ez a gyakorlatban nagyn zavaro?

emiatt vegyek inkább más gépet?

 

pixelking Creative Commons License 2011.04.23 0 0 946

Sziasztok!

 

Eladó vadi új Nikon D40 / D40X / D60 / D3000 / D5000-hez való portrémarkolat.

1 vagy 2 db Nikon EN-EL9a akkumulátorral működik. A zár kioldását a beépített infra vezérlő segítségével működteti.
A termékre személyes átvétel (Budapest) esetén kipróbálási garanciát vállalok.

 

Ár: 10 500 Ft

 

Továbbá eladó új utángyártott Nikon Hb-45-ös napellenző. (Nikon AF-S DX 18-55 f/3,5-5,6 (vagy VR) objektívhez)

 

Ár: 2000 Ft

flash5life@gmail.com

nxh Creative Commons License 2011.04.21 0 0 945

A lábbon van libella, de én azzal nem szoktam nagyon foglalkozni :D Csak kihúzom teljesen vagy addig amíg szükségem van rá és kb-ra teszem vízszintbe. A gömbfejjel teszem szintbe a keresőn keresztül.

Most lement az ára, én annó (3 hónapja) 10 USD-vel többet adtam érte és 10 nap alatt kaptam kézhez.

 

Előzmény: ceruza_elemér (944)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.04.21 0 0 944

Köszönöm, jónak tűnik, megrendeltem. Be lehet azért így is vízszintbe állítani?

Előzmény: nxh (941)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.04.21 0 0 943

-----------------------------------------------------------------------------

Úgy, mint 8 (egyképes) esetén, kivéve, hogy a fényképezőgép nem
csinál zajt, amíg az ujját nem vette le az exponáló gombról a
fényképezés után, és hogy a fényképezőgép nem ad hangjelzést
fókuszálás közben; így minimálisra téve a zajt csendes környezetben.

------------------------------------------------------------------------------

 

Kizárt dolog, hogy ilyet okozna, neked ad kevesebb információt,

illetve, nem tudsz olyan gyorsan egymásutánban exponálni, gondolom, csupán ennyi a hátrány.

Előzmény: TarrG (942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!