Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

CZM1983 Creative Commons License 2023.05.23 0 0 60112

Sziasztok!Csak érdeklődni szeretnék,hogy találkozott e már valaki hasonló hibával.

 

Alany egy Scenic 2 1.9Dci(131Le)A probléma a következő.Meleg időben reggeli első inditásnál egyenletlen alapjárat,mintha egy henger kihagyna,és egy darabig kék füst.Ez kb tart 1 percig utánna minden rendben.Hideg időben ezek a hibák nincsenek,az autó tökéletesen indul,egyenletes alapjárat,füst nincs.Valamint 2000-esfordulatszám körül tartott gáznál bele bele rángat,egyéb fordulaton nem,de ezt is csak meleg időben kinti 10 fok hőmérséklet fölött.Kicsit idegesitő hiba pláne hogy hibakod nincs.

Porlasztók cserélve lettek új gyári-ra nem olyan régen,mivel a 2-es henger kihagyott,és a csúcsok is kopottak voltak,illetve map szenzort is cseréltek rajta.

bnorci71 Creative Commons License 2023.05.18 0 0 60111

bal térded előtt a bizti tábla felett

Előzmény: BlackWolf (60107)
huputya Creative Commons License 2023.05.18 0 0 60110

Szia, nyomáskapcsoló  csere előtt vagyok, mennyire bonyolult? a régit letekerem az újat rátekerem csati vissza, ennyi? tömítés vagy egyéb nem kell? köszi előre

 

Előzmény: autóbuzéria (59914)
amator11 Creative Commons License 2023.05.10 0 0 60109

Bármi. Első körben egy kérdés. Mikor volt benne váltó olajcsere? (Meg előtte mikor?) Mennyi van benne?  

 

Korrekt választ egy autómata váltó javítással, karbantartással foglalkozó szakember adhat. Adott esetben több a javítás költsége mint az autó értéke.

Előzmény: Krizmanics (60108)
Krizmanics Creative Commons License 2023.05.03 0 0 60108

Sziasztok.

Renault Scenik 2. 2.0 benzines 2004-es automata. A váltó néha nem úgy vált mint eddig. Mintha gondolkodna, hogy váltson e. Felpörög a motor és sokára vált-

Mi lehet a gond? Köszi a segítséget.

Üdv: Jani

BlackWolf Creative Commons License 2023.04.29 0 0 60107

Köszönöm az infót. Még kiszakadva nincsenek a kábelek hála égnek. Az érintkezők fém tiszták voltak amiket amúgy befújtam érintkező tisztítóval is összeszerelés előtt. De mindenesetre ha lesz egy kis szabadidőm szétszedem újra és egyesével összeforrasztom. Majd kiderül az segít-e. Jövő héten meg rá lesz dugva Bosch gépre és meglátjuk milyen hibát(kat) talál benne. 

bnorci71: Az a utastéri komputer hol található amúgy?

Érthető? Creative Commons License 2023.04.28 0 0 60106

"Meg lett tisztítva, szárítva és összeszerelés követően még mindig írja a hibát" Minden a csatlakozóra utal amit írtál. ( R2 ) Tisztítás/szárítás sok esetben nem elég, egyesével érdemes ki szedni a pineket, mert szemre jó, de nem működik a kapcsolat. Mindenképpen készíts fényképet a jelenlegi párosításról, és jelöld össze a két oldal vezetékeit, mert ha szétpereg nehéz lesz összelegózni, pl 55520-s hsz. A javítás többféle megoldást hozott az évek során, van aki  összeforrasztja csati nélkül, van aki csatit és tűket cserél. https://obrazki.elektroda.pl/1744417200_1504622852.JPG Megjegyzem, a kijelzőre kiírt hiba biztosan eltárolt, igy ha jobb kiolvasóval nézed lesz benne. A kép alapján látszik az erős oxidáció a kocsi padlóján.

 

Előzmény: BlackWolf (60104)
bnorci71 Creative Commons License 2023.04.28 0 0 60105

bal oldalon is volt víz a padlóban?

Akkor a bal lábad felett az utastéri komputer is kaphatott a vízből.

Illetve azt is nézd meg a csatlakozók nincsenek-e a kábel felőli végen szétrohadva nem ez lehetett az első beázás

Előzmény: BlackWolf (60104)
BlackWolf Creative Commons License 2023.04.27 0 0 60104

Sziasztok!

 

Pár hete vásároltam egy 2007-es Grand Scenic-et 1.5 dci 106LE. 

 

Minden rendben vele de jött az eső és így utólag kiderült el volt dugulva az esőelvezetője. Sajnos medence lett.. El is kezdte produkálni kézifék fault és kitette a STOP-ot is. 

Egyébként működik behúz-kienged de hiba van. Az autó teljesen ki lett pakolva és teljesen ki lett szárítva. Van az a csatlakozó vezető oldali ülés alatt az vízben volt. Meg lett tisztítva, szárítva és összeszerelés követően még mindig írja a hibát. Bár összeszerelés után a jobb hátsó ablakemelő sem megy sajna. Találtam egy videót miszerint azon a csatin mennek az ablakok és elektromos kézifék is. Lehet hogy mégsem kerek ott minden...

AUTOCOM-al ki lett olvasva de nincs tárolt hibakód. Van valami megoldás mi alapján lehetne kideríteni mi baja? Vagy valami RESET megoldás? 

Köszönöm előre is. 

bnorci71 Creative Commons License 2023.04.26 0 0 60103

ha gyors kötözővel a nyelvet ami kijön lefixálod biztos hogy örök élet lesz mert olyan mintha a kormányrúd úgy állna hogy nem tud bezárni de ezzel ugye nincs gond ez üzemszerű, ha viszont kijön a zár és nem tud visszamenni akkor érzékeli azt, hogy nem tudta kioldani a kormányzárat ezért nem is hagy indítani.

Előzmény: tibor_debrecen (60102)
tibor_debrecen Creative Commons License 2023.04.26 0 0 60102

Szia

 

Én is jártam így. A scenicnél a kormányzárhoz tartozik egy elektronika is ami benne van a kormányzár modúlban. a baj az hogy a kormányrúd megfeszíti a kormányzár szerkezetét és a végálást nem jól érzékeli, emiatt a modúl letiltja az indítást. Kvázi blokkol, mint az immobiliser. A legegyszerűbb megoldás amit én is csináltam, a kormány alatt megbontod a búrkolatot, és a kormányrúdján megtalálod a fekete kockát. Ha jól emlékszem 1 csavar fogja, de csak nyitott állapotban lehet kicsavarni és ellentétes menetű. Tehát jobbra forgatva lazúl.

Kiszeded az egész modúlt és nem csatlakoztatod le, hanem félre rakod. én egy gyorskötözővel, melléraktam.

Elkattog ott magának és nem tud megfeszűlni.

Örökre jó lesz így. :)

 

Ha venni kell, ha veszel bontottat, akkor ki kell üttetni, mert tartalmazza az autó adatait, mert indításgátló szerepe van.

De lehet rosszúl emlékszem mert kb 5 éve vacakoltam vele.

 

Előzmény: BolliKat (60100)
Katica1 Creative Commons License 2023.04.25 0 0 60101

Szia!

A miénkben, ha jól emlékszem, akkor a bal hátsó kerék mellett van. De ez évjárat függő, a saját az 2006.07. havi grand.

Előzmény: Attila 32 (60092)
BolliKat Creative Commons License 2023.04.21 0 0 60100

Szép napot Mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni:
Kb. 2 éve télen sikerült lemeríteni az akksit (2008 1.9dci Scenic II, gombos indítás).
Feltöltés után nem akart indítani, az LCD-n Steering lock felirat jelent meg (lehet más szöveg is volt, már nem emlékszem).
A kormány nem blokkolt, viszont semmilyen mozgatásra nem sikerült elindítani a járgányt. Végül az önindítót rövidre zárva tudtuk elindítani.
Egészen tavaly nyárig nem jött elő a jelenség, akkor egy reggelen nem sikerült indítani. Szintén felirat a kijelzőn, viszont egy rövid ideig tartó kormánymozgatásos próbálkozás után elindult.
Legutóbb márciusban jelentkezett a dolog, de kormánymozgatást követően ismét elindult.
Nagy ritkán előfordul, hogy a kártya kihúzását követően nem zár le a kormányzár (ilyenkor betojok), de gyorsan megpróbálom indítani és simán elindul.
A kormányzár modul döglődik vagy más lehet a ludas? A kormányzár kapcsán azt olvastam, hogy blokkolja a kormányt s úgy nem indít. Nálam meg pont ellenkezőleg volt.
Ha a záregység a hibás, csere (bontott vagy új)? Vagy javítás? Valahol hallottam, hogy Pesten javít ilyen zármodulokat valaki.
Köszönöm az észrevételeket.

Attila 32 Creative Commons License 2023.04.17 0 0 60099

Manóúr igen hagyományos kézifék van benne ami elég rossz annyiból hogy nem tudok be könyöklőt rakni legalábbis amit tudnék normálisan rögzíteni 

Előzmény: Manóúr (60098)
Manóúr Creative Commons License 2023.04.16 0 0 60098

Az a csati lehetne akár az elektromos kéziféké is,ha(!) az autód bowdenes hagyományos kézifék karral van felszerelve.

Előzmény: Attila 32 (60096)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.04.15 0 0 60097

Akkor valszeg a szivattyún van ahogy mondod.Ez egy finom vászonszűrő ami rá van pattintva a benzinszivattyú aljára.(ha olyan mint a motorokon).

Előzmény: Attila 32 (60096)
Attila 32 Creative Commons License 2023.04.15 0 0 60096

Lonesome Rider én sem találtam sehol se jobb se ball oldalt a kerék mögött a burkolat alatt sem a tank körül még a hátsó ülés sort is lebontottam a fenék lemezig cak pak de ott se volt csak a benzin szivattyú amibe bele van építve a szűrő meg a szintjelző is na meg találtam egy több soros kábelt is az ülések alatt a kaszniban el húzva amin pont olyan a csatlakozó mint a kocsi agyán lévő 3 csati na hogy az mi lehet pasz ja a motortérben sincs a szűrő szerelő ismerős is a szivattyú val egybe építve tippeli és ezek után nekem sincs más tippem  a csatirol valakinek valami elképzelése esetleg az írja meg köszi amúgy a régi megane Scenic élnek volt a tank melet de ennek a 2 es scenic nek nem 

Előzmény: Lonesome Rider (60095)
Lonesome Rider Creative Commons License 2023.04.13 0 0 60095

Eddig én sem találtam meg a 2.0 16V-n.

Van itt egy agyas kolléga majd hátha ő neked elárulja:)))Az én reagálásaimat már letiltotta így félbemaradt a diskura:)))

Utoljára annyit írt hogy van rajta és ő tudja hol:))

Lehet a sírba viszi a tudását....

 

nnna de komolyan.Ha megtalálod feltétlenül tedd fel ide!

Előzmény: Attila 32 (60092)
Attila 32 Creative Commons License 2023.04.12 0 0 60094

bnorci71 köszönöm a választ ma alá fekszem és megnézem de a kipufogó és a hövédö lemez sokat takart és tegnap már nem akartam vele tölteni az időt váltó olaj motor olaj és minden szűrő csere után ez a fránya benzin szűrő hiányzik már csak de majd ma hátha lesz valami fejlemény   

Előzmény: bnorci71 (60093)
bnorci71 Creative Commons License 2023.04.12 0 0 60093

A sima Meganokon volt, hogy csak a tankba volt szűrő.

Az SI-en a jobb hátsó utas lába alatt volt ott is keresheted, de ha végig mész az üzemanyag csövön és nem találsz akkor nincs.

 

Előzmény: Attila 32 (60092)
Attila 32 Creative Commons License 2023.04.12 0 0 60092

Sziasztok Renault Scenic 2.   1.6-16V Benzin 2005 kiadás tudja valaki hol a francba van az üzemanyag szűrő jobb elöl kerék mögött se a bal első kerék mögött sincs burkolat bontás persze megvolt úgy értve mögötte az alján a vákumelnyelö vagy karbon filter vagy mi az a fekete téglalap mellet sincs valakinek valami tippje köszönöm a válaszokat 

robdyrdek004 Creative Commons License 2023.03.30 0 0 60091

130-al mentem, es kiirta ezt: injection fault check esp

epphogy begurult a pihenobe.  gazadasra letiltott. Utana ujra beindult 15 percig alapjaraton, majd mostmar be se indul.

szerintetek mi ez?

amator11 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 60090

Köszönöm a válaszokat. A Torque ingyenes változata nem mutatott hiba kódot, pedig világít az airbag. Ha hazajön megint az autó megnézzük a Car Szkennerrel.

Lonesome Rider Creative Commons License 2023.03.13 0 0 60089

Car scanner.

Az a jobb,de a pro verzió okésabb(nekem)...negyedévente asszem 900ft.

Előzmény: bnorci71 (60088)
bnorci71 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 60088

szétnézel a telefonod áruházába és válogathatsz

Torque pl de az fizetős tud már csak sok mindent én a Car Scanner-t használom elég ügyes ingyenesbe is

 

légzsák átvezetőt lehet otthon is cserélni ha elég ügyes vagy.

mégane klub topik esetleg a weboldal na meg a videós segítség a youtube

angol/arab/orosz nyelven érdemes keresni útmutatást

Előzmény: amator11 (60086)
amator11 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 60087

ülés alatti csatlakozó széthúzására rájöttem, a többi kérdésem áll továbbra is.. :)

Előzmény: amator11 (60086)
amator11 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 60086

Sziasztok

 

Még mindig Scenic légzsák hiba.

 

Az autó szervizben volt, kiolvasátk (sajnos a konkrét hiba kódra nem kérdeztem rá), de szerelő azt mondta, hogy "légzsák áramkör 1 és 2 hiba", ami szerinte az átvezető szalag hibát takarja.

 

 

- nekem ez furcsa, mert a lányom azt mondta, hogy korábban ha mocorgott az ülésen akkor elaludt (mondjuk akárhogy mozog az ülésen az 50 kilójával az nem érinti a csatlakozókat szerintem, ja és a szerelő szerint komplett kapcsolót kell cserélni a tempomat miatt is (szerintem nem, mert be tudom kapcsolni csak sebességet nem tudok rögzíteni rajta, gondolom a légzsák hiba miatt)

- az ülési alatti csatlakozót nem birom szétszedni (nem jövök rá hogy a zöld fület merre kell rajta mozdítani, hogy szétjöjjön

 

 

Szóval a konkrét kérdések:

- van olyan szoftver amit obd2 bt csatival ki lehet olvasni a hibakódot?

- átlagnál kicsit gyakorlottam ismeretekkel érdemes belefogni az átvezető kábel cserébe

- hogy a "búbánatba" tudom széthúzni az ülés alatti csatit és a feszítőpatron csatiját (egyik zöld a másikon sárga fül van...)

 

2 hónap múlva műszaki, szerintem igy nem  megy át...

Érthető? Creative Commons License 2023.03.02 0 0 60085

Felesleges nm ördöngös kiszedni otthon sem, szemrevételezed és megoldod, csavarokat kell kitekerni, nincs benne extra

 

Előzmény: sass59 (60084)
sass59 Creative Commons License 2023.03.02 0 0 60084

A doboz tudom, hogy hol van, a csatlakozó helyére voltam kiváncsi, mert ha alul, akkor szerelőhöz fordulok.

Előzmény: Érthető? (60083)
Érthető? Creative Commons License 2023.03.02 0 0 60083

Igen tudok.

Motortérben egyetlen ilyen doboz van, sőt a kocsiban is.

Előzmény: sass59 (60081)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!