Keresés

Részletes keresés

mzsperx Creative Commons License 2003.08.02 0 0 551
segíccsg! egy csótány szaladt át a szobán, milyen csótánycsapda vamn ami hatékony, hol kaphazó? pontos név stbú

plííííz

micu Creative Commons License 2003.07.21 0 0 550
Van még ott ahonnan az a 15 jött :-)))) És egy is elég lehet ahhoz hogy pár hónap múlva sok aranyos kis háziállatod legyen.
Nekem két dolog segített:
1. Csövek, szellőző nyílások, bejárati ajtó, stb szigetelése. Az elvtársak előszeretettel közlekednek a csövek mentén.
2. Csótánycsapda. Ez szép komótosan kifogta az összes elvtársat, monjuk beletelt pár hónapba mire elfogytak, de azóta sem jött több.
Ezzel párhuzamosan letettem pár ilyen helyes kis mérget tartalmazó dobozkát is, ettől is döglöttek szépen. Meg használtam csótányirtó spray-t is.
Előzmény: zeuszka (548)
tkacsa Creative Commons License 2003.07.21 0 0 549
Egykezemen megtudom szamolni,hogy hany csotannyal talalkoztam:) Szerencsere,nem volt meeg veluk problemam:)Szerintem a macska az hatasos:)Nem igazan bizok,a kulonbozo vegyszerrel-irto cegekben,es direkt csak ugyirtjak ki a csotanyt,hogy 1-2 megmaradjon,aztan megint johetnek ki parhonap mulva,es lehet fizetni ujra sok-sok +10centeket:)Allitolag,a csotany sem igazan birja a macsakat:)
Előzmény: Kükü (-)
zeuszka Creative Commons License 2003.06.12 0 0 548
ne csináld már, ezt nem lehet elviselni, azóta vagy 15 újabb köcsögöt semmisítettem meg, de még biztosan maradt bőven. olyan nincs, hogy még a télen is ezekkel vesződjek!
Előzmény: PETYUS (547)
PETYUS Creative Commons License 2003.06.11 0 0 547
Nyugi! Nem hülyeség. :o)
Előzmény: zeuszka (546)
zeuszka Creative Commons License 2003.06.11 0 0 546
sziasztok,

vi. kerületi, emeleti lakásba költöztem egy éve, és az utóbbi hónapokban egyre több kis barna csótány (vagy legalábbis szerintem az) jelent meg. váltakozó sikerrel küzdöttünk ellenük, de az utóbbi hetekben nem tudom mi történt, egyre több a köcsög (a barátnőmmel csak így nevezzük őket). 3 okot tudok elképzelni:

1. a nagy forróság csalta elő őket ekkora számban
2. a házban most összehangolt akció indult ellenük, talán ez kavarta fel az életüket, és a korábbi tartózkodási helyüket elhagyva jelentek meg nálunk
3. ez most már mindig így lesz.

nyugtassatok meg, hogy a 3. pont hülyeség.

boborján Creative Commons License 2003.06.02 0 0 545
Szasztok,

a macska-lévén okos jószág-NEM NYÚL a csótányhoz.
Ezt sajnos tapasztalatból tudom.Csak ült és nézte,de SOHA nem nyúlt hozzá.
Egyébként cserebogár,pók,szitakötő,szöcske ellen tudom ajánlani!:-)

A csótány koszos,büdös nekik.

Előzmény: Törölt nick (542)
PETYUS Creative Commons License 2003.06.02 0 0 544
>Ezen kívül milyen "melegvérűre nem ható" csótánymérget ajánlotok?

Piretrin

Előzmény: Archenemy (541)
anca Creative Commons License 2003.06.02 0 0 543
Sziasztok!
Amióta anyáméknál maradt a macsekom teljesen eltűntek ezek a dögök :)
Gondolom éjjel eszeget a cicus, mert sosem láttuk még, de lényeg a végeredmény. Bár náluk svábbogár volt, de gondolom a csotitól sem ijednek meg...

Úgyhogy hajrá, tessék beszerezni azt a macsekot:)))

Előzmény: Archenemy (541)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.02 0 0 542
Szia!
a macskarol mint biologiai fegyverrol semmit se tudok - szegyen, mert van belole 4 db. Fogalmam sincs, hogy viszonyulnak a csotanyhoz. Lehetseges, hogy azert nincs nalunk tobb, mert ok irtjak az ej leple alatt??? Szoval ez engem is erdekelne...
Előzmény: Archenemy (541)
Archenemy Creative Commons License 2003.06.02 0 0 541
Üdv csótányosok :)
Úgy tűnik, mi is csatlakozunk a klubhoz :), ma láttunk rögtön 2 példányt is. Az egyik az ajtó alatt bújt be, a rohadék, azóta szét van fújkodva a ház.... (meg rávett a rendrakásra is). Az volna a kérdésem, hogy mi a véleményetek a "biológiai" védekezésről, konkrétan a macskáról? Nekünk még nincs, de ha kell, beszerzünk egyet :) A patkányon is gondolkodtam, de a családom lebeszélt.

Ezen kívül milyen "melegvérűre nem ható" csótánymérget ajánlotok? Márka?

kösz és bye
Arch

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 540
Ma ejszaka ujabb betolakodoval kuzdottem a wc-ben... Szerencsere nem volt nagyobb 1 cm-nel, ezert a sikoltozas reszemrol elmaradt.
Viszont egyre borusabb a jovokepem - 3 nap alatt 2 peldany, egyik olyan helyen, ahol eddig nem fordult elo...
Delutan csapdak utan fogok vadaszni.

Esetleg valaki hallott arrol, hogy az iden erosodik a csotanyroham? Vagy csak a mi hazunk tajan letezik ez a tendencia?

Ja, PETYUS, azt az idezetet egy lexikonbol vettem, tehat valoszinuleg pontos. Bar ki tudja. Es igen erdekesnek talaltam a rovartani ertekezeseket, mivel semmit se tudok a temarol amugy.

Kükü Creative Commons License 2003.05.29 0 0 539
aztán nikkelezni, és jó lesz mandzsettagombnak.
Előzmény: Nikkelezett nikk (538)
Nikkelezett nikk Creative Commons License 2003.05.28 0 0 538
Szerintem ez mind repkedő futkosó bizbasz amit ki kell nyírni..::)
Előzmény: frimi (537)
frimi Creative Commons License 2003.05.28 0 0 537
Igazad van. Utánna néztem és több helyen tévedtem.

Rovartanilag:
1./ A százlábúak nem rovarok.
2./ A rovarok közé tartoznak a csótányok és a bogarak is. Vagyis a csótányok ugyan rovarok, de nem bogarak.
3./ Az imágó a kifejlett "példány", ami lehet bogár, csótány, szöcske stb.,

Az általam említett mondás tehát helyesen úgy hangzik, hogy nem minden rovar csótány, de minden csótány rovar.
Részben igaz, hogy minden csótány imágó, de nem minden imágó csótány.
Teljesen helytelen viszont a minden csótány bogár, de nem minden bogár csótány.

Ugyanakkor a laikusok "elkeresztelésében" a százlábú rovar, ugyanúgy, mint a katicabogár, vagy a csótány. Miután - mint említettem - alulművelt vegyész vagyok, így jóvoltodból kiművelődtem (egy kissé). Köszi! (De azért a gyakorlatban inkább megmaradopk a laikus elnevezések mellett, mert az a köztrudathoz közelebb van...)
Frimi

Előzmény: PETYUS (532)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 536
Az idézet honnan van? Ezekután már nem is kell böngésznem a szakirodalomban.
Előzmény: Törölt nick (534)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 535
Az 514-es hozzászólásban lévő téves kijelentést kívántam helyreigazítani, és véleményem szerint teljesen ebbe a topicba tartozik.
Előzmény: Törölt nick (534)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.28 0 0 534
Csak mert olyan szepen hangzik:
"Csotanyok: az egyenesszarnyuak rendjebe tartozo rovarok. Testuk lapos, szarnyuk nyugalomban laposan fekszik a hatukon."

Szoval sztem nem is az az igazi kerdes, hogy mi a csotany, hanem hogy miert van???
De ez mar masik forum temaja...

PETYUS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 533
>a laikusok bogárnak min?sítik, ugyanúgy, mint mondjuk a katicát, vagy a kolorádó bogarat.

Pedig a katica meg a kolorádó bogár valóban bogár.

Előzmény: frimi (531)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 532
Ott még nem tartunk, hogy vitázzunk.
Először a fogalmakat kellene tisztázni.
A bogár az nem megjelenési forma, hanem egy állatrendszertani halmaz.
Én is csak egy csekélyértelmű földmérőmérnök vagyok, így nem értek hozzá, de elhalványult biológiai emlékfoszlányaim szerint az állatrendszertanban az alábbi kategóriák vannak:
törzs, osztály, rend, család, nemzetség, faj.
Az ízeltlábúak törzsén és a rovarok osztályán belül a bogarak, lepkék, egyenesszárnyúak, hártyásszárnyúak, kétszárnyúak mellett további rendek is vannak, nem tudom, pontosan mennyi.

A rovarok fejlődési fázisai fejlődési típustól függően:
pete-lárva-báb-imágó vagy pete-lárva-imágó.
Az imágót bogarak esetében bogárnak, lepkék esetében lepkének, tücsök esetében tücsöknek stb. nevezik, míg a petét nem nevezik bogárnak, lepkének, tücsöknek, hanem az valaminek a petéje.
A százlábúnak fentiekhez semmi köze, az ugyanis nem rovar.

Előzmény: frimi (530)
frimi Creative Commons License 2003.05.28 0 0 531
Jó.

Ezt a válaszodat az után láttam csak, miután megersztettem egy újabbat. Szükséges hozzátennem újabb magyarázatodhoz, hogy a mondókámból kiemelt idézetben a "bogár" szó - mint most is -IDÉZŐJELBEN szerepelt, vagyis ezzel csak utaltam arra, hogy a laikusok bogárnak minősítik, ugyanúgy, mint mondjuk a katicát, vagy a kolorádó bogarat. (A szövcskét, sáskát viszont nem szokta a köznyelv "bogárnak" minősíteni!) Tehát nem szabatos rovartani besorolásra akartam utalni.
Frimi

Előzmény: PETYUS (529)
frimi Creative Commons License 2003.05.28 0 0 530
Csak a vita kedvéért...

">a rovaroknak van olyan faja, amely semilyen fejl?dési stádiumban egyáltalán nem "bogár" formájú." - írtam.

"Igen, a csótányfajok is ilyenek." - a válaszod.

Kérdésem: a csótányok megjelenési formája nem "bogár"? Ha nem, akkor mi? Talán százlábú? És a százlábú viszont akkor meg "bogár"?
Izgatottan várom válaszod!
Frimi

Előzmény: PETYUS (527)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 529
Inkább majd csak este, mert nincs kéznél a szakirodalom, és nem akarok hülyeséget szólni. De hogy nem bogár, az tutti.
Addig is egyenesszárnyúra tippelek (mint pl. a tücskök, sáskák stb.), de ebben nem vagyok bizonyos.
Előzmény: frimi (528)
frimi Creative Commons License 2003.05.28 0 0 528
Homályosíts fel már légy szíves, hiszen látod, hogy én csak egy alulművelt vegyész vagyok... De a tanulásra mindig kész és nyíitott vagyok.
Frimi
Előzmény: PETYUS (527)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 527
>a rovaroknak van olyan faja, amely semilyen fejl?dési stádiumban egyáltalán nem "bogár" formájú.

Igen, a csótányfajok is ilyenek.

Előzmény: frimi (525)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 526
Addig, hogy rovar, addig jó.
Előzmény: Törölt nick (524)
frimi Creative Commons License 2003.05.28 0 0 525
Na, hogy valamit még esetleg korrigálhass - ha már ilyen titkolódzó vagy szerintem is...

Egyes rovarfajok fejlődésük során esetenként több fázison mennek keresztül. Ennek utolsó stádiuma az imágó, amit a köznyelv "bogárnak" szokott nevezni.

A csótánynak a "futkározó bogár" megjelenési formája az imágó.

Gondolom, ha azt írtam volna, hogy minden csótány imágó, de nem minden imágó csótány, akkor azt sokkal kevesebben értették volna meg.

De hogy tovább tupírozhassuk a dolgokat, még helyesebb lett volna, ha azt írom, hogy minden csótány rovar, de nem minden rovar csótány. Csak hát ez kevéssbé precíz ez esetben, ugyanis a rovaroknak van olyan faja, amely semilyen fejlődési stádiumban egyáltalán nem "bogár" formájú. Gondoltam, hogy amúgy egy csótánytopicban, ahol nem rovarokat, hanem bogarakat kergetnek, szemléletesebb az általad kifogásolt összehasonlítás. remélem, hogy egy vegyészhez képest számodra is kielégítő tájékoztatást adtam.
Frimi

Előzmény: PETYUS (523)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.28 0 0 524
Akkor aruld már el, micsoda! megesz a kivancsisag...
(vagy az a megoldas, hogy "rovar"??)
Előzmény: PETYUS (523)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 523
Az sem.
Előzmény: frimi (521)
frimi Creative Commons License 2003.05.28 0 0 522
Lehet, hogy létezik ilyen módszer is, mint ahogy a svábbogarat sörrel is lehet fogni. (Kis tálkába sör, oldalához kis papirlétrák támasztva, majd a bogár rámászik és belepottyan, a létra meg visszabillen. Szép halál a sörbe fúlás, de a csótányra állítólag hatástalan és ez sem kimodottan korszerű...) De az biztos, hogy a bórsavas módszernél is vannak sokkal hatásosabbak.
Frimi
Előzmény: Münich F. (519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!