avagy, YARWS - Yet Another Raw Workflow Software
Great news: Adobe® Lightroom™ beta* software 1.0 for Windows is now available. Download it today and discover an easier way to import, organize, edit, and showcase large volumes of digital images. Designed by photographers, for photographers, it's software that works the way you do. And with its new Windows compatibility, it's just waiting for you to try it.
Lenne 1-2 láma kérdésem, de még a RAW feldolgozásban új vagyok...
Még RAW-ban végeztek zajcsökkentést és élesítést? Ha a WB beállítás után átkonvertálom JPG-vé és ott végzem el a kontraszt, zajcsökkentés + élesítés kombót, akkor ugyanazt kapom, mintha RAW-ban végezném? Illetve az alap (buta), előre beállított élesítés (portrait, landscape sharpening) kívül van más is a LR-ban?
Kijelölöd azokat a képeket, amiken be akarod állítani a WB-t (vagy bármi mást) Benne legyen a kijelölésben az a kép is ahonnan másolni akarod a beállítást, ez a kép legyen kiválasztva.
(az alsó panelen látod, világosszürkével keretezi a kijelölt képeket, ezen belül világosabb szürkével a kiválaszottat, és azt is mutatja a középső panelen)
Ezután megnyomod a jobb oldali panelen a "SYNC..." gombocskát, kiad menüt, hogy milyen beállításokat akarsz másolni, majd enter és kész.
(vigyázat, ha valahol "auto" beállítás volt, akkor nem az auto beállítás eredményét másolja, hanem minden képre elvégzi az auto beállítást)
Ha egy képen belőttem a WB-t, hogyan tudom néhányra egyszerre átmásolni? - - - -
(Copy, bejelölö, hogy mit akarok másolni, aztán kiválasztom a "célképet" és Paste. Úgy gondoltam, hogy ha kijelölök több képet, akkor mindre másolja egy Paste-tel, de nem, a kijelölésen belül csak az elsőre. Idáig jutottam. :)
Igen, közben rájöttem - első próbálkozásra valamiért nem volt hajlandó rátenni... Az meg egy külön érdekessége a dolognak, hogy a metadata információk egy része ugyan belekerül a JPG-be, de egyetlen programom sem mutatja meg őket, kivéve a PS Elements 2-t...
'Tudja valaki, hogy az "add watermark" bekapcsolása exportáláskor mégis mit művel?'
Azt a szöveget írja a kép sarkára, amit a Library modul jobb oldali ablakában, a "Metadata" felületen beírsz a Copyright mezőbe (legalul) . Több képet egyszerre kijelölve egyszerre írható mindbe, a kérdésed másik felét is itt lehet beírni/módosítani. Az exportált jépegbe is belekerül.
PS-ben is megvan a Sync gomb:))) Persze ott nincs autosync lehetőség.. én is szeretem a lightroom-ot, csak kéne még nekem egy kicsi mamória ahhoz hogy minden gyorsan menjen...
Ha a Lightroomban csak teljes képernyőn nézegeted a képeket, és lapozol, akkor hány mp alatt teszi ki neked a következő képet? (úgy, hogy a loading felirat is eltűnik-ill. folyamatos léptetéssel mész, nem vársz közben)
LR-ben pillanatok alatt megcsinálom amit PS-ben hosszabban. Minden egy helyen van ami ke gomb, beállítás. Ráadásul dolgokat rá tudok húzni egyszerre sok képre is.
Fudi nagy kedvence a Lightroom :) És van is benne valami, hogy ezt fotós szemmel is készítették, míg a PS-t nem igazán... A sebességgel kapcsolatban egyikkel sincs gondom, nekem mindegyik elég gyors (még az NX is, bár én egyesével matatok a képekben, állítólag a költegeltnél szeret erőteljesen belassulni a Nikon-féle sw).
üdv. mindenkinek. Lightroommal ismerkedem. Jó lenne kihasználni, hogy a metadata adatok között a Lens is szerepel. KM_D5D-t használok, de nem adja át az obi-adatokat, a vendégségben nálam járt canonok viszont igen. A KM-nál kimaradt ez? Tud róla valaki valami közelebbit? Köszi a választ előre is ...
szvsz a Lightroom leginkább azoknak való akik nem akarnak feltört szoftvert használni és nincs szükségük képrészleteken történő matatásra, csak egy jól hangolható RAW konverterre. Akinek nem okoz lelkiismereti problémát a feltört cucc, az úgyis full PS-t használ Katalogizálásra, RAW nézegetésre van néhány ingyenes szoftver is, konvertert meg adnak a géphez.