Keresés

Részletes keresés

Mtubi Creative Commons License 2007.08.15 0 0 285

Lenne 1-2 láma kérdésem, de még a RAW feldolgozásban új vagyok...

Még RAW-ban végeztek zajcsökkentést és élesítést? Ha a WB beállítás után átkonvertálom JPG-vé és ott végzem el a kontraszt, zajcsökkentés + élesítés kombót, akkor ugyanazt kapom, mintha RAW-ban végezném? Illetve az alap (buta), előre beállított élesítés (portrait, landscape sharpening) kívül van más is a LR-ban?

A zajszűrést meg nem találtam...

peterssen Creative Commons License 2007.08.15 0 0 284

Nemnem

 

Kijelölöd azokat a képeket, amiken be akarod állítani a WB-t (vagy bármi mást) Benne legyen a kijelölésben az a kép is ahonnan másolni akarod a beállítást, ez a kép legyen kiválasztva.

 

(az alsó panelen látod, világosszürkével keretezi a kijelölt képeket, ezen belül világosabb szürkével a kiválaszottat, és azt is mutatja a középső panelen)

 

Ezután megnyomod a jobb oldali panelen a "SYNC..." gombocskát, kiad menüt, hogy milyen beállításokat akarsz másolni, majd enter és kész.

 

 (vigyázat, ha valahol "auto" beállítás volt, akkor nem az auto beállítás eredményét másolja, hanem minden képre elvégzi az auto beállítást)

 

 

Előzmény: zorko (283)
zorko Creative Commons License 2007.08.14 0 0 283
Ha egy képen belőttem a WB-t, hogyan tudom néhányra egyszerre átmásolni? - - - - (Copy, bejelölö, hogy mit akarok másolni, aztán kiválasztom a "célképet" és Paste. Úgy gondoltam, hogy ha kijelölök több képet, akkor mindre másolja egy Paste-tel, de nem, a kijelölésen belül csak az elsőre. Idáig jutottam. :)
1024x1024 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 282
Igen, közben rájöttem - első próbálkozásra valamiért nem volt hajlandó rátenni...
Az meg egy külön érdekessége a dolognak, hogy a metadata információk egy része ugyan belekerül a JPG-be, de egyetlen programom sem mutatja meg őket, kivéve a PS Elements 2-t...
Előzmény: peterssen (280)
peterssen Creative Commons License 2007.08.13 0 0 281
Igen, pont nekem :-))
Előzmény: tamaspal87 (262)
peterssen Creative Commons License 2007.08.13 0 0 280

'Tudja valaki, hogy az "add watermark" bekapcsolása exportáláskor mégis mit művel?'

 

Azt a szöveget írja a kép sarkára, amit a Library modul jobb oldali ablakában, a "Metadata" felületen beírsz a Copyright mezőbe (legalul) . Több képet egyszerre kijelölve egyszerre írható mindbe, a kérdésed másik felét is itt lehet beírni/módosítani. Az exportált jépegbe is belekerül.

Előzmény: 1024x1024 (254)
1024x1024 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 279
ezzel már én is...
Előzmény: oca (277)
oca Creative Commons License 2007.08.13 0 0 278
Persze függ a file méretétől is!:))
Csak tudom, hogy nord is D80-at használ mint Én, ezért jó hasonlítási alap.
Előzmény: oca (277)
oca Creative Commons License 2007.08.13 0 0 277
Mert nord mondta,hogy meg van elégedve a sebességével:)
Előzmény: 1024x1024 (273)
Fudi Creative Commons License 2007.08.13 0 0 276
Nekem teker 1000-el...
Előzmény: vzstrial (275)
vzstrial Creative Commons License 2007.08.13 0 0 275
PS-ben is megvan a Sync gomb:))) Persze ott nincs autosync lehetőség.. én is szeretem a lightroom-ot, csak kéne még nekem egy kicsi mamória ahhoz hogy minden gyorsan menjen...
Előzmény: Fudi (271)
nord Creative Commons License 2007.08.13 0 0 274
Még nem próbáltam, este megnézem (nézegetésre Irfan-t vagy NikonView-t használok).
Előzmény: oca (272)
1024x1024 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 273
Nekem kb. 2-4mp.
Miért kérdezed?
Előzmény: oca (272)
oca Creative Commons License 2007.08.13 0 0 272
Ha a Lightroomban csak teljes képernyőn nézegeted a képeket, és lapozol, akkor hány mp alatt teszi ki neked a következő képet? (úgy, hogy a loading felirat is eltűnik-ill. folyamatos léptetéssel mész, nem vársz közben)
Előzmény: nord (269)
Fudi Creative Commons License 2007.08.13 0 0 271
LR-ben pillanatok alatt megcsinálom amit PS-ben hosszabban. Minden egy helyen van ami ke gomb, beállítás. Ráadásul dolgokat rá tudok húzni egyszerre sok képre is.
Előzmény: nord (269)
1024x1024 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 270
aha... mostanában nekem is, bár tartok tőle, hogy múló állapot... :-(
Előzmény: nord (269)
nord Creative Commons License 2007.08.13 0 0 269
Fudi nagy kedvence a Lightroom :) És van is benne valami, hogy ezt fotós szemmel is készítették, míg a PS-t nem igazán... A sebességgel kapcsolatban egyikkel sincs gondom, nekem mindegyik elég gyors (még az NX is, bár én egyesével matatok a képekben, állítólag a költegeltnél szeret erőteljesen belassulni a Nikon-féle sw).
Előzmény: 1024x1024 (268)
1024x1024 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 268
??
Előzmény: Fudi (267)
Fudi Creative Commons License 2007.08.13 0 0 267
"Akinek nem okoz lelkiismereti problémát a feltört cucc, az úgyis full PS-t használ"

Ha szopatni akarod magad a full ps-el, pláne olyannal amit töredék idő alatt megcsinálsz LR-ben, akko egs...
Előzmény: 1024x1024 (266)
1024x1024 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 266
idézem magamat:
"Akinek nem okoz lelkiismereti problémát a feltört cucc, az úgyis full PS-t használ"

Előzmény: yz (265)
yz Creative Commons License 2007.08.13 0 0 265

igen, csak a lightroom mindezt 300 dollárért, a nagy PS meg 1000 fölött (sokkal)

 

már a világ fizetős részén :)

Előzmény: 1024x1024 (263)
tamaspal87 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 264
Azt még sosem próbáltam RAW feldolgozásra. Nem is nagyon hallottam h tudja. Képmódosításra persze az a legjobb.
Előzmény: 1024x1024 (263)
1024x1024 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 263
Hmm... ez megoldható a "nagy" PS-ben is tudtommal.
Előzmény: tamaspal87 (262)
tamaspal87 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 262
Szerintem a Lightroom azoknak való, akik nagy mennyiségű RAW fájlt akarnak egyszerűen, jó minőségben, és ogyorsan feldolgozni.
Előzmény: 1024x1024 (258)
1024x1024 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 261
Valamit megint nem értek...
Metadata presets menüpont alatt csak a Copy metadata aktív, a többi szürke. Vajon miért?? :-o
vielfrass121 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 260

üdv. mindenkinek. Lightroommal ismerkedem. Jó lenne kihasználni, hogy a metadata adatok között a Lens is szerepel. KM_D5D-t használok, de nem adja át az obi-adatokat, a vendégségben nálam járt canonok viszont igen. A KM-nál kimaradt ez? Tud róla valaki valami közelebbit? Köszi a választ előre is ...

1024x1024 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 259
Namegvan... egyszerűen a copyright feliratot ráteszi a kép bal alsó sarkára.
Tegnap valamiért nem volt hajlandó ugyanezt megtenni...
Előzmény: 1024x1024 (257)
1024x1024 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 258
szvsz a Lightroom leginkább azoknak való akik nem akarnak feltört szoftvert használni és nincs szükségük képrészleteken történő matatásra, csak egy jól hangolható RAW konverterre.
Akinek nem okoz lelkiismereti problémát a feltört cucc, az úgyis full PS-t használ
Katalogizálásra, RAW nézegetésre van néhány ingyenes szoftver is, konvertert meg adnak a géphez.

persze hangsúlyozom: SZVSZ...
Előzmény: Contax_G (255)
1024x1024 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 257
És azt hogy lehet ellenőrizni?
Nekem a vízjel valami olyasmit jelent, ami a képben van, nem az EXIF-ben...
Előzmény: Zeusz (256)
Zeusz Creative Commons License 2007.08.12 0 0 256
Gondolom vízjelet tesz a képre.
Előzmény: 1024x1024 (254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!