Keresés

Részletes keresés

dud75 Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1124

Sziasztok!

 

Most jöttünk vissza Sharm-ból! Szuper volt! A Hostmark-ban laktunk. Semmi problémánk nem volt. A tenger szuper, a szálloda is. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy életem legszebb szállodájában voltam, de azért nagyon jó volt! Mint ahogyan többen írtátok már ma vissza is indulnék! A tenger csodálatos, főleg a koralzátonyoknál. A csapat is jó volt! Egyszóval nagyon jól éreztem magam! Szerintem többen is írunk, de egyenlőre mindenki próbál visszarázódni a mindennapokba! Kérdésekre szívesen válaszolok mindenkinek! De szerintem sokan fórumozunk akik ott voltak! Aug 26- Szept 2-ig!

ercsibe Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1123
Sztem a máshova szállásoljuk el az utasokat bevett szokás az irodáknál. Az itt agyon dícsért OTP minket is a medencére néző apartman helyett egy építkezésre nézőbe rakott, ahol éppen a csatornázást próbálták megoldani. Kevés sikerel... :(( 
Előzmény: rags (1117)
hbezy Creative Commons License 2004.09.04 0 0 1121

 

 

Sziasztok a jövőhét pénteken indulunk a Tropicana Grand Azurba. Ha valaki tud valamit erről a szállodáról, kérem írjon. Előre is köszi.

kovesdil Creative Commons License 2004.09.03 0 0 1120
Mától a szeptember 9-i indulással a Savoy az OTP-nél 119.900,-Ft/fő FP, ugyanitt a Dreams 69.900,-Ft/fő. Ha valaki még bizonytalan. Mi befizettük a Savoy-t!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rags Creative Commons License 2004.09.03 0 0 1119
Itt egy szállodalánchoz tartozó két szomszédos létesítményről volt szó. Anit hirdettek és amire befizettél az volt közel a parthoz, ahol laktál, ami láthatóan egy *-al kevesebbet ért az volt távolabb. Nem voltak hajlandóak kicserélni a szobákat, a német menedzser mondta, nekik a hátsó részre van szerződésük a magyar iroda egyiptomi partnerével, reklamáljunk náluk!!! Jegyzőkönyv, stb. Azóta már senki nem kínálja itthon ezt a szállodát.
Előzmény: _Napster (1118)
_Napster Creative Commons License 2004.09.03 0 0 1118

Abban igazad van Rags, hogy a Best/Medina is bizonyos esetekben a főépülettől távoli szobákban helyezi el utasait. De a szobák kiosztása a szálloda joga (sajnos), de a cserére általában mindig van lehetőség.  Nekünk tavaly Tunéziában egy nagyon távoli bungaló szobát akartak adni (nem is hasonlított a katalógosban szereplő szobával). De az idegenvezetőnk szólt, s 2 perc alatt kicserélték baksis nélkül egy szép központi szobára. Egyiptomba nem biztos, hogy jutalék nélkül ment volna.

Szerintem különben általánosságban igaz az, hogy magyarokat szeretik vacak helyekre rakni. Mindig a nyugati turisták vannak előnyben (németek, franciák, angolok). Örülnék, ha ez a gondolkodásmód megváltozna!  

rags Creative Commons License 2004.09.03 0 0 1117
Kartagoval nekem is voltak indulási problémáim, más szállodában szállás.
Best/Medina hasonlót játszott el a csoporttal, mikor nem a katalógusban szereplő szállodában szállásoltak el minket, hanem annak a hátsó traktusában.

Az esetleges csődben engem is az (időlegesen) csökkenő kinálat zavarna a legjobban.

Előzmény: _Napster (1116)
_Napster Creative Commons License 2004.09.03 0 0 1116

A Kartago Tours esetében nekem az nagyon gyanús, hogy elég gyakran megszüntetik a charter járataikat úgymond az "érdeklődés hiánya" miatt. Lásd tavaly Ciprus-Larnaca, ezévben pedig Jordánia-Aqaba szeptember 8-tól pedig Marokkó-Agadir. Nem hiszem el, hogy senki ne akarna ezekre a helyekre utazni. (Azt már igen, hogy a Kartagoval nem :) ). Azt elismerem, hogy a jordániai piacra már szinte lehetetlen betörni a Jordán Tours miatt, de hogy Marokkó és Ciprus, ahova egy charter megy hetente ?!...  

Az egyik legnagyobb probléma a Kartagonál a légitársaság. Állandó késések (néha több mint 1-3 óra!, azaz szélsőséges esetekben akár 10), rossz menetrend (ezalatt a hajnali repülést értem). JÓ, most biztosan sokan mondjátok, hogy arról ők nem tehetnek igazán. Kérem szépen, akkor váltson partnert, vannak más charter társaságok is!

Én különben sohasem utaztam velük, ismerőseim voltak, a kritikák vegyesek. De nem  kimondottan a megbízhatóságáról híres egy iroda.  Másik gyakori probléma a Kartagonál, hogy nem a befizetett szállodába raknak. Ez főleg a djerbai útjaiknál szokott lenni (lásd Djerba topic). 

Nekem a Best Reisen jött be, én évek óta velük utazom, őket tudom ajánlani mindenkinek. Sharm el Sheikh esetében pedig nem nagyon válogathatunk: Best Reisen/Medina, OTP Travel vagy Kartago Tours. Én másról nem tudok.

jjjgabesz Creative Commons License 2004.09.03 0 0 1115
Ma megyek Sharmba a Karthago Tourssal... na kiváncsi vagyok... remélem egy hétig még nem megy csődbe az iroda...
kovesdil Creative Commons License 2004.09.02 0 0 1114
1. A Kartago Tours-ot már utazási iroda központok sem ajánlják, úgyhogy ha jót akarsz, ne azzal menjetek. 2. hozzászólások a Holiday Inn-ről zenox /731,858/ goszi777/356/
mollycska Creative Commons License 2004.09.01 0 0 1113

Sziasztok!

 

Segítsetek! Két fontos kérdésre kérek gyors választ! Előre is köszönöm annak, aki válaszol:

 

1. Tud-e valaki arról, hogy csődben van, esetleg csődbe megy rövid időn belül a Karthago Tours Utazási iroda?

2. Milyen véleményetek van a Sharm El Sheikhben lévő HOLIDAY Inn szállóról (milyenek a szobái, a kaja, milyen a strandja, homokos-e a partja, lehet-e búvárkodni, stb.)

 

Várom a válaszokat, sziasztok!

iityam Creative Commons License 2004.09.01 0 0 1112

Kagylót és korallt nem engednek ki a határon. Ha elkapnak kemény büntetésre számíthaszt. A mi csoportunkban egy kislány egy pici kagylót akart kihozni, nagy balhé lett belőle, "csak" elvették tőle, de állítólag komoly problémák lehetnek. Több helyen is átnézték a bőröndöket, átvilágítás, ha gyanús ki is csomagoltathatnak. Indulás előtt az idegenvezetőnk mégegyszer szólt, hogy még most tegye ki akinél van valami tengeri herkentyű, ne próbálkozzunk. Biztosan van aki így is tudott hozni, de szerintem nem éri meg próbálkozni, a korallok is egyébként védettek Sharmon is.

Antinal tablettát minden gyógyszertárban kapsz, de csak 5 LE érdemes adni érte, ugyanis annyiba kerül. Tőlünk is 10-et akartak kérni, de addig vitatkoztunk amíg adták rendes áron. Volt aki 30-ért vette.

Jó nyaralást nektek, biztosan nagyon klassz lesz, sajna nekünk már csak egy gyönyörű emlék.

Majd várjuk az élménybeszámolókat.

 

Előzmény: kovesdil (1109)
annadr Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1111

Helló! Mi is 2-án indulunk, de a Hostmarkban leszünk. Ott esetleg internetezési lehetőségről tud valaki, vagy a Dreams-ba "idegeneknek" is be lehet menni?

Kagylógyűjtés: ezen a ynáron Jordániában szigorúan figyelték ki mászkál a parton, és aki még ha nem is gyűjtögetett, csak bóklászott a parton, elzavarták onnan. Ez is Vörös-tenger ... talán előfordulhat.

Előzmény: kvanti (1108)
ath Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1110

persze, csak ne csodálkozz ha a határon pár ezres bírságot sóznak a nyakdba a kagylók elvételével egyetemben.

 

ha mindenki nagy kagylógyűjtő lenne, akkor mi maradna a tengerben? ott az első számú szabály: mindent a szemnek, semmit a kéznek. és ez vonatkozik a partra vetett kagylókra, korallokra is.

Előzmény: kvanti (1108)
kovesdil Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1109
Jön valaki szeptember 9-én a Savoy-ba???????????
kvanti Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1108
Sziasztok! Mániás kagylógyűjtő vagyok!VAN ERRE LEHETŐSÉGEM SHARMHON???? Ha valakinek van erről infója, írja meg nekem.Nagyon fontos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kvanti Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1107
Csaó! Jön valaki Szeptember 2.-án a Dreams Beachbe??? Írj e-mailt:kvantusz@freemail.hu Szió!
rags Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1106
Árra nem emlékszem sajnos. Váltó kb 20 méterre van a biliárd teremtől. mindíg csak annyit váltottunk, amennyi kellett. Célszerű 5-10-20-50 dollárt/Eurót vinni.
Előzmény: kvanti (1105)
kvanti Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1105
Szia! Köszi az infót!És mennyibe kerül a 15 perces kupon?Érdemes beváltani az USD-t egyiptomi fontra, vagy inkább ne váltsuk be?
Előzmény: rags (1100)
ath Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1104

látom másnak is jártak a szobájában, de ez természetesen csak egyszer előforduló kellemetlenség. :)

 

a széf használata egy naponta használandó mobil és kamera esetén igen problémás, amikor a széf a központi épületben, százméterekre a parttól található. egy 4 csillagos hotelben illene széfet tartani a szobában. mondjuk akkor nem lehetne kipakolni......

a fő problémám pedig akkor sem a nyavajás kamera és telefon, hanem a management undorító viselkedése volt. de ez ne zavarjon senkit, tessék nyugodtan menni, elvégre tényleg nincs elég zsúfolt hotel sharmban.

Előzmény: Goszi777 (1096)
Gab-ovszky Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1103

Szia!

 

 Küldtem Neked agy emilt, nagyon örülnék, ha arra a címre küldenél képeket!!! :)) Köszönöm elöre is!!!!

 

A sziklás tengerpart nem zavar, sőt, jobban szeretem!

 

Köszi mindent!

 

Üdv.,

Gab

Előzmény: kisorsa (1097)
Goszi777 Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1102

www.savoy-sharm.com rengeteg képet találsz ott mind a gallery-exterior, mind az interior baromi jó. Botrányosan szép az egész szálloda.

 

Szerintem Sharmon inkább pihenni érdemes, olyan sok látnivaló nicsen, este bemehtesz Naama Bayba illetve a régi sharm-el-sheikre, a túráktól el vagy tiltva, ilyen melegben embert próbáló egyébként.

 

 

Előzmény: kovesdil (1098)
Gab-ovszky Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1101

 

Szia Goszi!

 

 Köszi a válaszodat!

 

Egy darabig visszaolvastam, de bevalom férfiasan, nem volt időm (és türelmem) az összes hozzászolást elolvasni. Köszönöm, hogy leírtad a lényeget!

 

Üdv,

Gab

Előzmény: Goszi777 (1096)
rags Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1100
Szia!

A Dreamsben van internet, a portán kell 15 perces kupont venni, a gép a "biliárdterem" sarkában van!
Előzmény: kvanti (1099)
kvanti Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1099
Szióka! Szept.2.-án megyünk a Dreams Beach Hotelbe.Jön valaki ebben az időpontban?Ha igen írjon a kvantusz@freemail.hu címre, aztán majd egyeztetünk. Ja, és van valakinek tudomása arról, hogy van e internetezési lehetőség a Dreams Beachben???Ezt fontos lenne tudnom!Légyszike írja meg valaki!!! Az Antidol tablettát csak kint lehet beszerezni?Tényleg nagyon gázos lehet a saláta, zöldség, gyümölcs? Csaó!Írjatok!
kovesdil Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1098
Ha valakinek van képe a Savoy-ról küldene a mail címemre. Van valakinek ötlete, hogy mit lehet lazább tempóban megnézni Sharm El Sheikh környékén, uganis az orvosom eltiltott a 3000 lépcsőtől, Canyon-ban való mászástól, jeep túrától, búvárkodástól, stb., viszont remélem, hogy van más lehetőség is. A snorizás legalább megengedett.
kisorsa Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1097

Sajnos észrevettük, hogy egyszer voltak a szobánkban és szétnéztek találának e valamit. Szerencsére minden értékünk a széfben volt. A bőröndömet feltörték, de külsőleg semmi nyoma nem volt, csak a számzár nem működött.

De természetesen felhívják a figyelmet, hogy semmiféle felelősséget nem vállalnak a szobában hagyott értékekért.

Mindezek ellenére csodálatosan éreztük magunkat és a szállodával is megvoltunk elégedve. Hatalmas területen van a szálloda, talán csak étkezések alkalmával tűnt fel mennyi vendég is van valójában. Félpanziós ellátással voltunk, ami tökéletesen elég volt.  Mint már korábbi hozzászólásokban olvasható volt, a Dreams partja sziklás, nem homokos, de gyönyörű.

Ha megadsz egy email címet szívesen elküldök egy-két friss képet a szállodáról.

 

Előzmény: Gab-ovszky (1095)
Goszi777 Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1096
Ha ezen a forumon visszaolvasol, ugy 2003 december magasságáig, akkor lesz ott egy-két keresetlen szó a hotelről, de ez kizárólag 1 ember véleménye, akinek ellopták a fényképezőgépét a szobából. Ezért kell mondjuk széfet használni mindenképpen. Egyébként a Dreamsről általában csak jókat hallani, egy erős 4*os hotel.
Előzmény: Gab-ovszky (1095)
Gab-ovszky Creative Commons License 2004.08.30 0 0 1095

Szia!

 

 Köszönöm a tanácsot!!

 

Ezek szerint Te voltál abban a szállóban!? Saját tapasztalat, hogy nem szabad elölhagyni semmit? Mi történt?

 

Szívesen venném, ha egyéb tapasztalatot és benyomást is írnál a hotelról és a környékről!

 

Köszönöm elöre is!!!

 

Üdv.,

Gab

Előzmény: kisorsa (1087)
Goszi777 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1094

Szia,

Ha megnézed a pár sorral lejjebbi hozzászólásomat, akkor látni fogod, hogy mindenképpen oda menjetek. Fantasztikus szálloda, jóval magasabb kategóriájú, mint a Dreams. Talán egyedül a pincérek kicsit esetlenek, pl 2 percenként vacsora közben odajön és megkérdezi nem éppen tökéletes angolsággal, hogy végeztél-e már. Elején idegesített, a végén már előre vártuk, hogy röhögjünk. De ez az egyetlen "hiba" amit felróhatnék neki. Pl az egyik nagymedencéje fűtött, úgyhogy nem csak a tengerben lehet fürödni. Ez azért fontos, mert Sharmon közismerten jéghideg vizük van azon szállodai medencéknek, amelyek nincsenek fűtve.

 

Jó utat és ne is gondolkozzatok más hotelen:))

Előzmény: kovesdil (1092)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!