Keresés

Részletes keresés

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.09.21 0 0 37109

Nem, a rendszer a mindenkori győztest támogatja.

Senki sem tiltja meg, hogy egyetlen ellenzéki párt 50%-os népszerűségre tornássza fel magát. Akkor meglenne neki a stabil többség, és nem kéne Gyurcsányékkal szórakozni.

Előzmény: Dobcsány. (37108)
Dobcsány. Creative Commons License 2021.09.21 0 0 37108

Ha leválasztják magukat erről a szarról, akkor megint és unos untalan a Fidesz fog nyerni, mert ez a választási rendszer 2 pártra van kitalálva, ha 3 párt van a palettán, garantálható az újabb 2/3, 3/4 a Fidesznek, annyira lejt a pálya feléjük.

Előzmény: pfffffffff (37107)
pfffffffff Creative Commons License 2021.09.21 0 0 37107

Értsd már meg, én azt írom, h az ellenzéknek le kell választani magát erről a szarról, erőt kell mutatni és akkor majd elindulnak feléjük a szavazók. 

Én pontosan emlékszem, h a Jobbik legutóbb megmondta, ezzel biztosan nem állnak össze. A többi is elmondta. Most meg ott lógnak a faszán. Közben olyanokat vetítenek, amit ők sem hisznek el.

 

Tegnap is, beugatnak és kivonulnak. Viktor tételesen szembesít adatokkal, és már senki sincs ott, aki szembesítse, h hazudik-e.

 

Utána Dúró Dóra kiposztolta, h üres parlament előtt "vitatják" a veszélyhelyzet meghosszabbítását.

 

Jár a kocsmába egy nyomdász. Tök véletlenül Cseh Katalin nyomdájából. Mit ad Isten, nála készült a vadászati világkiállításra az egyik brossúra. Bohózat az egész...

Előzmény: Tesla.voltam (37106)
Tesla.voltam Creative Commons License 2021.09.21 0 0 37106

Te írtad:

"Nyilván Orbánék nagyon ügyesen csinálták, h csak összefogásban lehet esély ellenük."

 

Úgy alakították a választási rendszert, hogy a hibbant nélkül nem lehet legyőzni őket. Az ellenzék előtt 2 út van, vagy elismeri örökös főnöknek csüngőshasút, vagy összeáll a hibbanttal. Te azt várod az ellenzéktől, hogy válassza az elsőt. Ennyi erővel írhatnád, hagyják a fenébe az egész választást.

 

Egyébként tőlem utóbbi sem állna messze. Hátha külön indulna a Párt meg a csuhások, lenne választás, mint az átkosban az mszmp meg a hnf (vagy mi a sz.r) közt.

Előzmény: pfffffffff (37104)
Dobcsány. Creative Commons License 2021.09.21 0 0 37105

rossz gondolatsorra fűztem fel a válaszomat, bocsi 

Előzmény: pfffffffff (37103)
pfffffffff Creative Commons License 2021.09.21 0 0 37104

Itt szerintem a választókon kívül igazi hibás nincs. A faszorrú majmot a választok tartják ott, nem Ramszesz. Ő csak köszöni és él a lehetőséggel.

Persze a többi párt is hibás, h közösködik vele, de elsősorban mi tehetünk erről.

Előzmény: Tesla.voltam (37098)
pfffffffff Creative Commons License 2021.09.21 0 0 37103

Pedig megnéztem többször az előzményt, úgy tűnt. De akkor nem sértődök meg 😂

Előzmény: Dobcsány. (37101)
Dobcsány. Creative Commons License 2021.09.21 0 1 37102

"A különbség talán annyi, hogy Orbán inkább külföld ellen hangol, a baloldal pedig magyarok ellen. És ez nem elhanyagolható különbség. "

 

Oz Juice elemző gondolatainál ezen a fórumon nem lehet nagyobb faszságot írni 

Előzmény: Dobcsány. (37101)
Dobcsány. Creative Commons License 2021.09.21 0 0 37101

dehogy neked

 

Oz Juice kollégának, akit már rég letiltottam, mert vitaképtelen 

Előzmény: pfffffffff (37093)
OZ Juice Creative Commons License 2021.09.21 0 0 37100

Csak az ellenzék tudja kizárni Gyurcsányt, de még erre is képtelen, Orbán meg kihasználja és röhög a markában. 

 

 

Előzmény: Tesla.voltam (37098)
OZ Juice Creative Commons License 2021.09.21 0 0 37099

Szerintem nagyon is van ilyen réteg, sőt minden nappal, nő a számuk, ha másért nem hát azért, mert egyszerűen OV túl régóta tolja a bicikilit. De helyzet az, hogy Márky-Zay meg Jakab nagyon-nagyon kevés hozzá, hogy megmozdítsa ezeket az embereket. Pálinkás az ajánlásokat sem tudta összegyűjteni.

 

Kicsit csalóka is lehet ez az előválasztás, mert azt tudják lemérni, hogy a hardcore szavazóik között ki a legnépszerűbb. A országgyűlésit viszont nem ők fogják dönteni. Benne van a pakliban, hogy az összességében legelutasítottabb Dobrev (nem néztem meg, hogy ő-e, csak gondolom) sokkal több hardcore szavazót tud az előválasztásra mozgósítani, mint mondjuk a legelfogadottabb Karácsony. Ezzel még lábon is lőhetik magukat...

Előzmény: sergiototta (37095)
Tesla.voltam Creative Commons License 2021.09.21 0 0 37098

Tehát orbán ügyesen csinálta, hogy a hibbant nélkül nem leváltható, de az ellenzék a hibás, hogy a hibbantot nem zárják ki.

 

Szóval ne közösködjenek a hibbanttal, törődjenek bele, hogy a Párt úgy intézte, örökre hatalmon maradjanak.

 

Én megfordítom, a Párt sara, hogy ezt a hülyét megkerülhetetlenné tette. Nyilván a saját érdekei miatt, de ne az ellenzék legyen már a hibás!

Előzmény: pfffffffff (37096)
OZ Juice Creative Commons License 2021.09.21 0 0 37097

Lehet, hogy nem figyelek elég jól, de nekem a fidesz kommunikációjából nem jön az le, hogy hangol a nem rá szavazók ellen (ők ugye a szavazók 2/3-a).

 

Ellentétben az ellenzékkel, akik gond nélkül lepatkányozza a fidesz szavazókat. Még, ha csak ostobaságból is. 

Előzmény: sergiototta (37088)
pfffffffff Creative Commons License 2021.09.21 0 0 37096

Márki-Zay vmi 6 százalékon áll, Pálinkás meg mérhetetlen.

Nyilván Orbánék nagyon ügyesen csinálták, h csak összefogásban lehet esély ellenük, de az alapvető probléma, h eleve elveszti a hitelét, aki képes összefogni a Dkval.

Előzmény: sergiototta (37095)
sergiototta Creative Commons License 2021.09.21 0 1 37095

"És szerintem igenis egy csomó ember van, aki ezzel a fossal nem tud azonosulni, de a túloldal egyszerűen nem alternatíva. Ezek közül számomra egyedül Hódmezővásárhely polgármestere vállalható."

 

Szerintem pont le is írtad a lényeget. Ha létezik ez a fideszes gazemberséggel azonosulni nem tudó, de magát keresztény-nemzetinek mondó réteg, akkor Márki-Zay/Pálinkás simán hozza az előválasztást.

Előzmény: pfffffffff (37094)
pfffffffff Creative Commons License 2021.09.20 0 0 37094

Szerintem ez szimpla adatgyűjtés, semmi más. És szerintem igenis egy csomó ember van, aki ezzel a fossal nem tud azonosulni, de a túloldal egyszerűen nem alternatíva.

Ezek közül számomra egyedül Hódmezővásárhely polgármestere vállalható. A többieket semmilyen formában nem szeretném vezető beosztásban. Ettől a buzi Karácsonytól sem tudom hogyan lehet megszabadulni. 

Előzmény: sergiototta (37089)
pfffffffff Creative Commons License 2021.09.20 0 0 37093

Ez komolyan nekem szól?

Előzmény: Dobcsány. (37092)
Dobcsány. Creative Commons License 2021.09.20 0 0 37092

mondd már meg neki Sergio, hogy nbe hazudozza már tele a fórumot a faszságaival 

 

és kérdezd már meg tőle, hogy tudja-e már mi az a jogállamiság 

Előzmény: sergiototta (37089)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.09.20 0 0 37091

Maradjunk annyiban, hogy mindkét részről megy a gátlástalan propaganda, csak:

- a Fidesznek jóval több pénze, médiafelülete van

- az ellenzék valamivel sokszínűbb, így nem (vagy nem pontosan) ugyanaz ömlik minden médiumukból (de a kampány idején azért ott is elég egységesen tudnak nyomulni, lásd pl a Borkai-ügy terítése az ellenzéki sajtóban)

Előzmény: sergiototta (37088)
Dobcsány. Creative Commons License 2021.09.20 0 0 37090

Ezt mondta a kolléga?

 

Muhahahahaha

Előzmény: sergiototta (37088)
sergiototta Creative Commons License 2021.09.20 0 1 37089

Szerintem ezzel az előválasztással leginkább azt lehet lemérni, hogy mennyire népszerűek a különböző ellenzéki vezető jelöltek egymáshoz képest, kinek a legnagyobb a tábora. 

Illetve az is kiderül , hogy létezik-e ez a legendák szintjén lévő "fideszből kiábrándult, keresztény-nemzeti elveket való, de a gazemberségeket elutasító" réteg. Szerintem nincs ilyen. Szerintem a fidesz tábor lelkes híve a rendszer egészének borkaitól, kaletától mészároson és kubatovon át gulyásig.

 

A körzetekben való előválasztás meg igazából csak néhány körzetben lényeges. Van egy csomó körzet, ahol tökmindegy ki indul, úgyis lehet tudni hogy a fidesz/nemfidesz nyer. Vannak a billegő körzetek, ott ez izgalmas kérdés lehet. De az összefogásban szereplő pártok közül szerintem kb. egyiknek sincs igazán mély országos hálózata, vannak körzetek, ahol léteznek, de nincs teljes lefedettségük. Így érthető, hogy ahol igazán nincsenek jelen, nincs értékelhető emberük, ott nem indulnak el. Azokban a körzetekben meg ahol valóban érdemben léteznek párhuzamosan, ott vannak is jelöltek.

Előzmény: pfffffffff (37080)
sergiototta Creative Commons License 2021.09.20 0 2 37088

"A különbség talán annyi, hogy Orbán inkább külföld ellen hangol, a baloldal pedig magyarok ellen. És ez nem elhanyagolható különbség. "

 

A keresztény-nemzeti propaganda abszolút a magyarok ellen megy, mivel az ő kommunikációjukban az a magyar, aki a fideszre szavaz. Ez kb. az ország harmada. Mindenki más soros/brüsszel/norvég/libsi/zsidó stb bérenc, aki a szent magyar haza vesztét akarja.

 

Előzmény: OZ Juice (37067)
pfffffffff Creative Commons License 2021.09.19 0 0 37087

Párszor már leírtam, h életemben 1x szavaztam a Fideszre. Az elmúlt (2?) alkalommal a Jobbikra. Most meg tudja a tököm, de a Fideszre nagyon kicsi az esély.

És én gyűlölöm Karácsonyt, minden intizkedését, de a Borkai ügy miatt, és annak kezeléséért egyszerűen nem szavazhattam Tarlósra. És ezt egyébként minden nap szenvedem ebben a rohadt városban, de ma is így döntenék 

Előzmény: Múzeumőr bácsi (37086)
Múzeumőr bácsi Creative Commons License 2021.09.19 0 0 37086

az azert vilagos h egyaltalan nem érted az egészet? 106 egyeni helybol talan ha 10 ben allapodott meg az osszes párt - ebben sem tudom mi a baj - a tobbiben meg elovalasztast tartanak. és akkor erre azt írod h fűűű hajjaj ejha hát ez bohocság, ezért se érdekel az egész meg hajjaja íme. ne haragudj de ez teljesen nevetséges. egyebket is mintha mintha valaha valóban is egy pillanatig elgondolkodtal volna, hogy ne a felcsuti törpére szavazz. a bohocsag a lefagyott rendszer meg a te írásod, nem az amiről írsz, hogy szerinted az.

Előzmény: pfffffffff (37080)
pfffffffff Creative Commons License 2021.09.19 -1 0 37085

Rossz ajtón kopogtatsz.

Puszi pá!

Előzmény: Utczák Terek (37084)
Tesla.voltam Creative Commons License 2021.09.19 0 0 37083

Ja, igen, biztos van, ahol túltolták, nem vitatom.

Előzmény: Tesla.voltam (37082)
Tesla.voltam Creative Commons License 2021.09.19 0 1 37082

Ezt a védetteket nem értem, de a visszalépést, mint problémát, nem értem. Gyakorlatilag az egész választás a visszalépésről szól (köszönhetően a Pártnak), csak előválasztás a neve. Ahol már szintén logikus a lépés. Vegyük mondjuk a tóth-Hadházy kerületet. Ha mindenki indít jelöltet, nyilván tóth nyer, ezt többen nem akarják, logikus, hogy nem indítanak embert. Mint majd '22-ben.

 

Tudom, Hadházy csal-lop-öl-pedofil, csak olyan hitelessé tenné, ha végre egyszer a propaganda a millió elvesztett per mellett valami mást is fel tudna mutatni.

Előzmény: pfffffffff (37080)
pfffffffff Creative Commons License 2021.09.19 0 0 37081

😂

Nagyon jó, ilyet nem is hallottam.

Előzmény: Dobcsány. (37079)
pfffffffff Creative Commons License 2021.09.19 0 0 37080

Bár egy szar troll vagy, azért 1x reagálok.

 

Ezt az előválasztást én komolyan vettem és el is gondolkoztam, h valamit szeretnének. Majd elkezdték visszaléptetni egymás javára a jelölteket, azzaz meghatározták, h kik a védettek, és innentől egy komolytalan bohózat lett. A második vonalat odalökték a népnek, azzal a jelszóval, h bizony Ti döntötök, de hát a lényegi részbe nem engedtek beleszólást.

Innentől mi értelme az egésznek? Mármint azin kívül, hogy begyűjtik az adatokat, ami ek eddig nem voltak birtokában, de legalábbis nem országosan.

Bohózat az egész, pedig jól indult.

Előzmény: Utczák Terek (37078)
Dobcsány. Creative Commons License 2021.09.19 0 0 37079

én pedig a Transztazmán Buborék-on mint kifejezésen égtem ki, ami a pandémia alatt lehetőséget biztosított az ausztrál és újzélandi polgároknak egymás államai közti szabad utazásra  

Előzmény: pfffffffff (37077)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!