Keresés

Részletes keresés

mr.Beer Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12318

Inkabb igy:

Betiltották azt a három hangversenyt, amelyeket Csáky Pál volt miniszterelnök-helyettes meghívására, Balogh Csaba, Magyarország szlovákiai nagykövetének fővédnöksége alatt adott volna Pozsony, Komárom és Ipolyság katolikus főtemplomaiban Varnus Xaver.

Varnus Xaver a következő sajtónyilatkozatot juttatta el szerkesztőségünkbe: "Mélyen megdöbbentett ez a cinikus, és az európai gondolkodásmóddal oly annyira ellentétes döntés, hiszen e koncertekkel a pozsonyi dómban nyugvó Pázmány bíborost és Johann Sebastian Bachot akartam összebékíteni, kinek pozsonyi szépapja pont a protestánsüldözések elől menekült Németországba. Úgy tűnik, a bizottság és az intolerancia nem sokat enyhült az elmúlt pár száz esztendőben azon a vidéken, csupán a célcsoportok változtak" – nyilatkozta a művész. "Néhány perce beszéltem Csáky Pál barátommal, kit mélyen megrázott ez a döntés, amely a szlovákiai magyarság és az ő semmibevétele. Csáky úr az egész ügy mögött a szlovák katolikus nacionalisták támadását sejti, hiszen nem oly sokára kezdődnek a parlamenti választások, amely során a nacionalizmusnak vörös posztó minden olyan dolog, ami a magyarokat idézi: legyen az Pázmány, a magyar nagykövet, Magyarország volt köztársasági elnökének látogatása, vagy egy magyarországi vendégművész. Mivel a márciusi koncertekre szinte már minden jegyet eladtak, ez a támadás így példátlan inzultus nem csak az európaiság és a jómodor, de Magyarország ellen is, hiszen olyan rendezvényt próbálnak ellehetetleníteni, amelynek fővédnöke a Magyar Köztársaságot, mint szuverén államot képviseli Szlovákiában. A szervezők már keresik az új helyszíneket, s nem vitás, hogy a koncerteket megtartjuk, bizonyítva azt, hogy Bach csodálatos, nemzetek és vallások fölött álló muzsikája túlharsogja majd a nacionalista hörgmetált."
Portálunk értesülése szerint mind Varnus Xavér, mind a koncert szervezői olyan megoldást keresnek, hogy a koncertek az eredetileg tervezett városokban megvalósuljanak, megfelelő koncertre alkalmas termekben. A pozsonyi érseki hivatal indoklás nélküli döntése csak a katolikus templomokra vonatkozik, így szóba jöhet a református templom, Ipolyságon pedig a zsinagóga is.

Felvidék.ma

Előzmény: mr.Beer (12317)
mr.Beer Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12317
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12316

Örök kérdés ez. Most is, régen is és szerintem a jövőben is. Mármint hogy hol húzódik a kormányzó párt és a kormány kommunikációjának határa. Mi az, amit pártpénzből és mi az amit kormányzati pénzből kell rendezni. Mi a pártkommunikáció és mi a kormánykommunikáció. Érdekes téma lenne ha egyszer erről születne némi szakmai anyag. 

 

Amúgy jó magyar szokás szerint eddig is összemosódott és szerintem jó sokáig össze is fog. 

Talán akkor lesz némi változás, ha összejön egy "Gyorskocsi utcai koalíció", amolyan magyar Olajfa. Akkor ugyanis sok lesz majd a vadász és kevés a fóka. 

 

 

Előzmény: bendeguz90 (12313)
gejzagyerek Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12315

Ez igaz, de nem is ezzel állítottam párhuzamba, hanem azzal hogy, és ezt Te is írtad, sok esetben még szigetelőszalagra sem jut....

Előzmény: Fradista Utazó (12314)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12314

Más nagyságrend. Én mindig is azt mondtam, hogy ilyen tételeken, amit írsz is, évente ellopnak 3-4 milliárdot (a hírhedt nokiásdoboz-korszakban két év alatt még pluszban kb. tizet). Ez persze nagyon sok pénz. Az éves hiány viszont (a járműselejt-pótlást is számítva) kb. 120 milliárd. Ezt nem lehet a párszázmilliós tételekkel kimagyarázni. 

Előzmény: gejzagyerek (12311)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12313

Erre felesleg elkölteni állami milliárdokat. Ott van arra a Fidesz pártkassza ,hogy ha kommunikációra kell .

Előzmény: Törölt nick (12312)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12312

Legalább lesz pénz kiképezni a jövő kommunikátorjait, mert a mostaniak igen csak gyengén muzsikálnak. 

Előzmény: bendeguz90 (12307)
gejzagyerek Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12311

A BKV nyomtatóihoz 2012-ben 174.4 millióért vesz kellékanyagot, és további 43 millióért nyomtatópapírt....  Mindeközben külső kft-vel van nyomtatási szerződése+ az állam nyomdával egy 370 milliós keretszerződése a cégnek nyomdai munkákra,  de sorolhatnám még: egy új számítógépes irat és dokumentum kezelő szoftver és rendszer telepítésére és alkalmazásárais elmegy 2012-ben laza 160 millió..... irodai eszközökhöz, kép és hangrögzítő berendezésekhez tartozó elemek és akkumlátorok beszerzésére 44 millió.... irodai székekre 18 millió.... Saját jól fizetett jogászai mellett, néhány tucat ügyvédet is eltart a cég külső alkalmazásban több 10 ezer forintos óradíjért....  Tudom hogy ez részben demagógia, de nem feltétlenül és nem csak az állami támogatás hiánya miatt tart itt a BKV, hanem elsősorban azért  mert évtizedek óta egy elbaszott nagy pénznyelő, egy fekete lyuk.

Előzmény: Fradista Utazó (12304)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12310

Jákshow-ról már olvashattad a véleményem. 

Ha nem tetted, akkor jelzem nekem is piszkálja a csőröm a dolog. A mértéke is és a címzettje is. 

Előzmény: Törölt nick (12303)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12309

Szerintem van bizonyos összefüggés a két kérdés közt. Mármint szerintem sokan tarlósnak nem bocsátják meg, hogy kvázi kiegyezett a szadistákkal. De, mint írtam volt ez magán vélemény. 

Előzmény: Hát ne éljen Eduárd? (12306)
Kevin Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12308

A kurva anyjukat!

 

Ilyen egyszerűen.

Előzmény: bendeguz90 (12307)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12307
Hát ne éljen Eduárd? Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12306

Ezt tudja mindenki.

Nekem lenne ezzel kapcsolatosan két kérdésem:

 

1,Akkor a romántóni meg még egy-két fővárosi fideszes polgármester mi a f*szomért azzal foglalkozik,hogy megbuktassa bármilyen áron a Tarlóst még úgyis,hogy a bkv csődjével játszanak.

 

2,Az akasztófáravaló szadesz-maffia hogyhogy elkerül bármiféle elszámoltatást,ellentétben a szocikkal.

Előzmény: Törölt nick (12301)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12304

Megfelelő szintű karbantartással ma is biztonságosak lennének. De a nulla forintos állami támogatás oda vezetett, hogy már szigetelőszalag sincs a járműtelepen, nemhogy pótalkatrész.

Előzmény: Törölt nick (12301)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12303

Jáksó Marslakójára van pénz, 2 mrd Ft

 

Fábry showra van pénz, de metrókocsira nincs pénz

 

aha

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (12301)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.21 0 0 12301

Észrevették azt már régen. Csak nincs rá pénz. Húsz éve le kellett volna már cserélni az egészet. 

Előzmény: Törölt nick (12300)
mr.Beer Creative Commons License 2012.02.20 0 0 12299

gyakorlatilag ugy kotozod mint a szolot. nekunk is igy vannak a gyumolcsfak

Előzmény: Tamas(Ottawa) (12298)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2012.02.20 0 0 12298

Szégyen és gyalázat, de ez utóbbit nem ismerem. Ezért fel kell, hogy keresselek a nyáron...

Előzmény: Kevin (12296)
pipppen Creative Commons License 2012.02.20 0 0 12297

Szalacsi for president!

Előzmény: Törölt nick (12295)
Kevin Creative Commons License 2012.02.20 0 0 12296

Fa illetve sövényalma.

Előzmény: mr.Beer (12294)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.20 0 0 12295

Tragikus. Komolyan. Kommunikációból (is) elégtelen.

Előzmény: Törölt nick (12253)
mr.Beer Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12294

Klasszikus fa, vagy lugasban csinalod mint a szolot?

Előzmény: Kevin (12292)
Kevin Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12293

"szabolcsban nem baszták szét azzal az almásokat, hogy fizettek a kivágásért, helyette akác telepítés

ami "rámászott" a szomszédos almásokra is?"

 

Nem.

 

Ültetvény kivágásáért csak akkor járt támogatás, ha modern gyümölcsöst telepítettél a helyére.

 

Ez ma is így van.

Előzmény: Törölt nick (12286)
Kevin Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12292

Nem kell meghóditani az orosz piacot. Most is örömmel vásárolnak.

 

Én pl. 15 éve oda szállítok. Pontosan fizetnek. De megkövetelik a minőséget.

 

Mondjuk nekem modern ültetvényeim vannak és betartom a szigorú növényvédelmet is.

 

Egy csomó szabolcsi meg max. 4x permetez, hogy spóroljon a költségekkel. Aztán csodálkozik, hogy csak léalmának kell a termése.

 

Komoly minőséghez 16x kell permetezni. Hogy a megfelelő tápanyagutánpótlásról, metszésről, öntözésről már ne is beszéljünk.

 

40-50 ezer tonnányi alma most is kimegy az oroszokhoz amúgy.

 

(A Szovjetunió idején kb. 600-700 ezer tonna került hozzájuk évente)

 

"az ültetvények korszerűsítésével és telepítésével"

 

Egy hektár telepítési költsége kb. 4-5 millió forint, plusz a jég elleni védelem, ami szintén olyan 4 millió ft/hektár. 

 

Telepítés utáni ötödik évben fordul termőre és kb. a hetedik évtől kezdődően lehet rajta profitot realizálni. 

 

Addig csak a pénzt viszi, csak a szedési költség nem jelentkezik, ami az összköltség kb. 10%-a. Szóval nem olcsó huncutság ez.

 

Egyszer jó Szanyi Tibor MSZP-s polihisztor osztotta az észt az egyik topikban az almával kapcsolatban (pl. nem bottal kellene leszedni az almát a fáról és akkor léalma helyett étkezési almának lehetne eladni, meg hasonlók). Aztán elárultam neki, hogy nekem 223 ezer gyümölcsfám van és megkérdeztem, hogy neki mennyi van. Soha többet nem láttuk abban a topikban, pedig addig nagyon aktiv volt.


Előzmény: Törölt nick (12288)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12291

De ott is tiltakoznak már a tervezett ellen.

"Civil szervezetek máris bírálják a terveket. Jim Killock, az Open Rights Group nevű polgárjogi kampánycsoport igazgatója a brit lapnak kijelentette: a történelem során egyetlen államnak sem volt lehetősége ilyen széles körű információgyűjtésre."

Előzmény: pipppen (12290)
pipppen Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12290

ezek a demokratikus berendezkedések...

 

Látni akarja az sms-ek adatait a brit kormány

Tárolni kellene minden hívás és üzenet adatait, és a Facebook-kapcsolatokhoz is hozzáférnének. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12288

ne akadj el az első soron.

első körben...

 

.... alma oroszországi exportja, s első körben mintegy kétezer tonna kerülhet az ukrán határon túlra. Szakemberek szerint óriási lehetőség rejlik a meghatározó orosz piac meghódításában, az ültetvények korszerűsítésével és telepítésével hazánk akár negyven-ötvenezer tonnányi almát is exportálhatna Oroszországba, s ez komoly bevételt jelentene.

Előzmény: Kevin (12280)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12287

hát igen

érdekes ez a szlovák dolog

minket basztatnak mindeféle mondvacsinált szarokkal

 

őket meg kurvára nem

 

kettős mérce

faszszopó eu

enynit tudok csak mondani

szart se ér

Előzmény: _spyglass_ (12278)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12286

szabolcsban nem baszták szét azzal az almásokat, hogy fizettek a kivágásért, helyette akác telepítés

ami "rámászott" a szomszédos almásokra is?

Előzmény: Kevin (12280)
mr.Beer Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12285

300 hektar folotti kis almafasor?

Előzmény: Kevin (12280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!