Keresés

Részletes keresés

bestpixel Creative Commons License 2014.10.17 0 0 4082

Jöhet minden, sosem lehet tudni! ;)

(A régebbi fotóeljárások is érdekelnek, azokhoz meg sokszor nehéz beszerezni 1-2 összetevőt...)

Előzmény: Törölt nick (4080)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.17 0 0 4081
Előzmény: bestpixel (4079)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 4080

Hali! Kész vegyszerek érdekelne, vagy vegyszer összetevők?

Előzmény: bestpixel (4079)
bestpixel Creative Commons License 2014.10.17 0 0 4079

Most találtam egy jó gyűjtést különböző nagyformátumú objektívek felbontóképességéről, ide kattintva érhető el.

 

Abban tudnátok segíteni, hogy hol érdemes ma (itthon és külföldön) filmes fotózáshoz való vegyszereket venni? Pár boltot én is ismerek, de az előbb linkeltet például nem. Jó ár, nagy választék, egyedi(bb) árukínálat (speciálisabb vegyszerek pl.) alapján érdekelnének a lehetőségek.

Köszönöm előre is!

4557 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 4078

Copex stb. kutatásom közben felfedeztem hogy árulnak újra gyári üveglemezt is, hátha itt érdekel valakit a lehetőség, ha már az üveglemez felmerült.

 

http://www.macodirect.de/films-special-films-glasplates-agfa-agfa-glasplatesbrexp-date-052015-p-2038.html

 

 

BNSfoto Creative Commons License 2014.10.17 0 0 4077

köszi, de az már kiderült hogy ilyen kell a kazettáimba.

Előzmény: Rőth Sándor (4076)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.16 0 0 4076

Nem akarom eladni, csak odaadom, hogy belepróbáld a gépedbe, hogy valóban ez kell-e bele.

Előzmény: BNSfoto (4075)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 4075

hogyé adod? 

 

ma átnéztem az összes kazettámat és kiderült, hogy van egy rakás amiben nincs betét. az üveglapokat is sikerült kivenni, egy sajna repedt, viszont a hordozó felőli oldalon nagyon érdekes szép zöldes foltos.

Előzmény: Rőth Sándor (4039)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 4074

Nekem adott méretre jött, de akár méretre is vágható.

Előzmény: bestpixel (4073)
bestpixel Creative Commons License 2014.10.15 0 0 4073

Igen, azt a forrást én is ismerem (mármint Kínát), tele van onnan származó kihuzattal az Ebay. Te méretre rendelted, vagy a meglévő (szabvány)méretekből választottál adott típusra?

 

Nekem 2 kihuzatot kéne így-úgy helyrerakni, egyik sem vészes, tkp most is tökéletes (nincs lyuk, szakadás, jó az anyag stb.), csak le akarom tisztogatni, meg kis optikai tuning sem ártana (nem LED-ekre gondolok! ;) ).

Előzmény: Törölt nick (4072)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 4072

Én húszezerért rendeltem Kínából egy tökéleteset.

Előzmény: bestpixel (4067)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.15 0 0 4071

nem. egy vékonyabbat vettem Presshez meg egy kb. A/5-öst méretűt a nagy géphez.

Előzmény: 4557 (4070)
4557 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4070

ez most vicc vagy tényleg van ott (alexandrában?) valami fresnel lap? 

Előzmény: BNSfoto (4063)
bestpixel Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4069

Minden megoldás érdekel, ki lenne az?

Előzmény: BNSfoto (4068)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4068

Erre is csak embert tudok ajánlani akinek van gyakorlata.

Előzmény: bestpixel (4067)
bestpixel Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4067

Ja, akkor rendben, tudom ki ő. Köszönöm!

 

Még valamit: tud-e valaki olyan módszert/szert, amivel fel tudom újítani a régi, nagyon régi harmonika kihuzat anyagát (papír, bőr)? Hogy szép, újszerű, merev legyen, ne lógjon és ne legyen szaga (csak illata ;) ).

Köszönöm előre is!

Előzmény: BNSfoto (4066)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4066

Ő csinálja az Argentum kamerákat. Nagyon magas, kézműves minőségű alapdeszkás gépek. Nekem az Argentum, VDS kamerák etalon minőségűek.

Előzmény: bestpixel (4064)
bestpixel Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4065

Pontosan, ez egy régi, egyedi rendszer.

 

Igen, ezen vagyok éppen, azért is írtam már korábban (habár nem rollkazettában gondolkodok, ahhoz van 4x5-ös gépem is)): "Habár most azon gondolkozok, hogy ráapplikálok egy más 13x18-as hátfalat, ami a modern, síkfilmes kazettákat fogadja (már vettem is egy Plaubelt). Az a kérdés, hogy meg lehet-e oldani úgy, hogy ne kelljen a Mentor hátát szétbarmolni (becsúszna az eredeti vájatba), de van erre is ötletem, csak a megvalósítás a kérdéses."

Szóval, gondolkodom én is közben. ;)

Előzmény: 4557 (4061)
bestpixel Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4064

Ave Caesar! ;)

 

Ki ez a Soltész? Mattüvegeket gyárt? Megadnád az elérhetőségét? Köszönöm!

Előzmény: BNSfoto (4060)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4063

ezen ne múljon:)

 

https://www.google.hu/maps/@47.4958758,19.0589554,3a,75y,49.78h,83.64t/data=!3m4!1e1!3m2!1srkxyhlQB9IV_kMbS5LWDhA!2e0!6m1!1e1

Előzmény: 4557 (4062)
4557 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4062

könyváruházban fresnel lapot?

na ez érdekel

Előzmény: BNSfoto (4059)
4557 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4061

Akkor ez olyan rendszer ahol nem a mattüveg kerete nyomja oda a filmkazettát hanem a helyére kell csúsztatni, és akkor gondolom végre felfogtam. És azon gondolkodtál-e, hogy esetleg érdemes venni valami rollkazit és csinálni neki ilyen faperemet hogy oda tudd tenni a helyére? Ha a méret az elsődleges neked gondolom nem érdekes a téma, de azt is érdemes lenne megfontolni, hogy lehetséges-e egy olyan adapter, ami egy nagy bazi fakazetta széle gyakorlatilag, hogy meglegyen rajta ez a fajta perem ami ennek a sajátja, és ebbe a fakeretbe betehető legyen a könnyebben beszerezhető normál kazi? Ezt tuti megcsinálják neked a fakamerás emberek ha elvileg a méretek miatt lehetséges. Lehet hogy nem olcsóbb de gyorsabban tudsz több kazettát használni. Bár az is irreálisan drága néha amit nehéz fellelni. 

Előzmény: bestpixel (4055)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4060

Gratulálok Márkatárs! :)

 

 

Előzmény: bestpixel (4053)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4059

Soltésszal beszéltem, megnyugtatott, hogy finom csiszolópapírral én is tudok magamnak csinálni, az meg városi legenda hogy az ő mattüvegei fényerősebbek :)

 

Amivel lehet javítani a mattüvegek használhatóságán az a fresnel lap amiket én pl könyváruházban vettem. 

Előzmény: bestpixel (4046)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4058

Köszi igen, sejtettem, csak nem akartam izmozni vele. De azt nem terveztem hogy az üveglemezekre ragasztom a filmet :) 

Időközben vettem is kazettákat, ezzel már egyértelműen sínen vagyok. A lötyögésben is van sok igazság, bár ez még a kezelhető tartományon belüli, de ezt úgyis csak megmutatni tudnám.

 

Sajna konkrétan hiányos a zárszerkezet, most a harmadik szakinál van, majd kiderül orvosolhat-e a hiba.

 

Alapdeszkás gép a padlásról? Na jól van, ilyenekre gondolok elalvás közben :)

 

 

Előzmény: 4557 (4043)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4057

Spongyát rá, már sínen vagyok :)

A héten remélem eljutok odáig hogy töltök filmet, exponálok, hívok...

 

 

Előzmény: 1facsavar (4031)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4056

Köszi, közben sikerült négy használható kazettát vennem, de beszéljünk róla.

Pl. most elhozhattam volna Neked a Gyulától a reflektoraidat Egerből és középen találkozhattunk volna :)

Előzmény: Rőth Sándor (4039)
bestpixel Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4055

Pont az a lényeg, hogy nem működik a normállal. Ezért keresek eredeti kazettákat.

 

A gép hátfalát el lehet forgatni vízszintes-függőleges beállításhoz, ebbe a részbe lehet bedugni vagy a kazettát, vagy a mattüveges egységet. A fotókon egyébkánt látható a sín pereme a mattüveg mellett/felett.

 

Nem Globica, a más tészta, hiába NDK az is (azt más gyártól lopták a szocialista állam munkásai: a Neue Görlitzer Kamera Werke nevűtől. A Mentor eredeti neve: Mentor Kamerafabrik Goltz & Breutmann). A Globica kazettái is mások, a rendszere is más. De, az sem a mai normál kazettás. (Van Globica előd gépem is: a Stella, ahhoz is keresek kazettát, szóval el vagyok látva infóval – meg gondokkal. ;) )

Előzmény: 4557 (4054)
4557 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4054

hát, nem arra a peremre gondoltam hanem egy olyanra amit ezeken nem látok, de ha 60-es évek biztos működik a normállal

igazából ha jól értettem az eddigieket megvan a gépeden egy forgórész, és arról hiányzik a mattüveges hátfal? (mert akkor ezek nyilván nem arról készültek)

valami olyasmi lehet nagyban mint az RB67-nél, csak a forgórész fixen rá van gyógyítva ?

különben nem lehet hogy véletlenül a globica hátuljával csereszabatos ez? az is NDK, hátha

gondolom ez volt a globica mezei változata

egyszer láttam ilyet ebben a méretben, jó nehéz volt, de kb ennyi maradt meg

a hátsójára nem emlékszem

Előzmény: bestpixel (4053)
bestpixel Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4053

A kazettákon ott a perem, de ez, persze, egyedi kialakítású. Itt van még fotó, hogy egyértelmű legyen:

 

    

 

A méret 13x18-as és Mentor Studio Kamera (ez a pontos neve). A márka régi, de ez a modell tényleg nem annyira: 1960-as évek (VEB Pentacon néven ment már a végén)

 

Eredetit egyrészt persze az Ebayről (onnan már van is egy, ha minden igaz), és az itthoni kapcsolatoktól (talán innen is lesz egy). Az ember ilyenkor megmozgat minden követ! ;)

Habár most azon gondolkozok, hogy ráapplikálok egy más 13x18-as hátfalat, ami a modern, síkfilmes kazettákat fogadja (már vettem is egy Plaubelt). Az a kérdés, hogy meg lehet-e oldani úgy, hogy ne kelljen a Mentor hátát szétbarmolni (becsúszna az eredeti vájatba), de van erre is ötletem, csak a megvalósítás a kérdéses.

Előzmény: 4557 (4052)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!