Keresés

Részletes keresés

taramiram Creative Commons License 2003.08.31 0 0 242
Az enyémet is megviselte a szabadságunk. A lányom büszkén telefonált, hogy virágzik, de mire hazajöttünk, az egyik tő kiszáradt.
A helyedben visszavágnám kicsit, meg beledugnám jó párás nylon zacskóba pár napra, elvenném a napról. Pátyolgatnám, aztán ha mégsem, akkor gyorsan vennék másikat. :-)Ez a növény minden türelmemet próbára teszi, de még nem adtam föl.
Előzmény: mézontófű (238)
tresk Creative Commons License 2003.08.31 0 0 241
Ma reggelre valamely gaz csiga lerágta 2 db legényrózsám szirmait!!!:((( Ilyet még nem láttam. Levelet azt igen, nadehogy virágot is????
Tozatu Creative Commons License 2003.08.30 0 0 240
Lányt nem bántani,a szándék jó volt.A ardéni kényes nagyon,problémás.Taramiram tudna mesélni,Ő még kitart.
Ez a nagy szárazság legyengít mindent,csak a károkozók bírják.Lehet,hogy jobban ráfigyeltél,hátha kikupálódik.
Előzmény: mézontófű (238)
mézontófű Creative Commons License 2003.08.30 0 0 239
Köszönöm szépen! Valszeg igazad van, mert ló nagyok az már szent.
De, ha semmit nem bánt, akkor lakjanak csak, nem kell a gyökérkiemelésre embert keresnem. A muskátli meg jól mutat a csonkokon.:-)))

Mézontófű

Előzmény: fubajos (222)
mézontófű Creative Commons License 2003.08.30 0 0 238
Kedves Tozatu!

Nézegettem, persze.
Sőt növénydoki tanácsot is kértem, ő azt mondta, hogy amennyiben kiszáradna vágjuk ki és 5 évig ne ültessünk a helyére, komplex betegség együttesre gyanakodott, amit még a faoskolában szedhetett össze. Ami megzavart az az, hogy a folyamat leállt, s nem értem, hogy miért?
Ezért most várok.
MA jöttünk meg a szabiról és már zokogom is: A GARDÉNIÁM, A GARDÉNIÁM nem bírta a 7 napot víz nélkül és a lányom a szokásos táppal napos időben lepermetezte!!!!!! MEGÉGETT, ASZALÓDOTT!!!!

Tudtok valami bölcset????

Mézontófű
:-((((((

Előzmény: Tozatu (220)
Tozatu Creative Commons License 2003.08.29 0 0 237
Ahát,annak egy kifinomított fajtája,de mérgező ez is.Anyósomnak van egy kerti fajtája,az kihajt jövőre,nem ez lehet a vadja?
A Balcsinál láttam nagy tölcséres szulák-szerűt,ammi?
Cicvarek,Andinál vannak már borókák,azzal pótolom a kiment hamisciprusokat?Maradt pénzed,vagy jól bevásároltál?;)
Előzmény: tresk (236)
tresk Creative Commons License 2003.08.29 0 0 236
Írtam ám rá kora délután választ, csak abban a pillanatban, amikor leokéztam, áramszünet keletkezett a dolgozómban, ami belelógott a munkaidő végébe:))

Szal: a vadangyalok trombitáját nem csattanó maszlagnak hívják??:))

Előzmény: Törölt nick (234)
tresk Creative Commons License 2003.08.29 0 0 235
Én is megnéztem. Kövezzetek meg, de nekem tetszik:))
Előzmény: taramiram (233)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.29 0 0 234
tresk, pontosítsunk!
vad angyaltrombitát, vagy vadangyal trombitát keresel? :)))))))))
Előzmény: tresk (232)
taramiram Creative Commons License 2003.08.29 0 0 233
Hmm, köszi. Rá is kerestem, tényleg olyan. Azt hiszem én is félnék tőle. A hajnalkát is azért nem szeretem, mert nagyon hasonlít erre az átok növényre.
Vajon ez is olyan, ha kihúzom, ill. beletépem a földbe, akkor bokrosan hajt újra ezerrel?
Előzmény: rferi (231)
tresk Creative Commons License 2003.08.29 0 0 232
Nemááááá:) Egyebekben ugyanúgy néz ki, mint az apró? Hogyan lehet rá szert tenni?? Az megmaradna vajon a kutty mellett (alatt) is??

A disznóparéj monnyon le!!:))

Feri! Írtad, hogy van vadangyal-trombitád is. Az ugyanaz, mint a csattanó maszlag?

Előzmény: rferi (231)
rferi Creative Commons License 2003.08.29 0 0 231
VAn!
Az apró szuláknak van egy háromszínű változata, kék-sárga-piros a tölcsére.Convolvulus tricolor.(mily meglepő :-)
Nekem volt, de megijedtem tőle és kiírtottam, mert pont olyan erőteljes volt, mint a sima.És éppen azokban az években küzdöttem egy darab földdel otthon, mert nem tudtam kiirtani a simát.
Előzmény: taramiram (230)
taramiram Creative Commons License 2003.08.29 0 0 230
Igen, igen, főleg a szulák. Utálatos túlélő. Lenne csak egy dísznövény, aminek ilyen hosszú gyökere van, és mindent kibír.
Előzmény: tresk (228)
Tozatu Creative Commons License 2003.08.29 0 0 229
Légyszi,a disznóparéj is!
Előzmény: tresk (228)
tresk Creative Commons License 2003.08.28 0 0 228
És ugye milyen szépen tud virágozni???:))
Az aprószulák monnyon le!!!
Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.28 0 0 227
sőt, még csak meg sem perzselődött a levele a tűző naptól :((
Előzmény: rferi (226)
rferi Creative Commons License 2003.08.28 0 0 226
Na ja, a fene a dolgát.kiírtani nem tudtam, mert a szomszédnál volt, de azért elkapta a lisztharmat, arról meg persze hogy pillanatok alatt átment az uborkámra.Az ubi már rég kiment, de a szulákot még ott eszi a fene és persze az ő levelei nem peregnek le.
Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.28 0 0 225
Költői kérdésem - a disznóparéjnak és az aprószuláknak, hogy a tetves jó életben nem árt a szárazság??? :(((((
Tozatu Creative Commons License 2003.08.27 0 0 224
Nálunk inkább a molyok tették tönkre az almát,körtét.Fehérjehiányunk nem lesz,az biztos.;(
Előzmény: endru (223)
endru Creative Commons License 2003.08.27 0 0 223
Ez a sivatagi nyár szinte minden növényemnek ártott. Egy téli körtefám - szokásától eltérően - szépen termett, no és kiváló termésem volt kukacokból.
fubajos Creative Commons License 2003.08.26 0 0 222
Kedves Mézontófű!
Fekete, nagy hangya alighanem faodvasító lóhangya. Tudtommal élő fát nem bánt, sőt asszem, hogy olyat szeret, amit már korhad belül. Nem eszi, csak lakik benne, a kaját ugyanúgy gyűjtögeti, mint a többi.
Üdv: Laci
Előzmény: mézontófű (214)
tresk Creative Commons License 2003.08.26 0 0 221
Nem tettem vízbe, hanem első dühömben kidobtam őket:((
Előzmény: Tozatu (219)
Tozatu Creative Commons License 2003.08.25 0 0 220
A növényvédelmi topicot nézegetted már?Azt hiszem tavasszal másoknak is voltak ilyesmi gondjai.
Előzmény: mézontófű (218)
Tozatu Creative Commons License 2003.08.25 0 0 219
Ó,szegénykém,ez nagyon bosszantó!A letörteket ki tudod gyökereztettni?Tudom ez sovány vigasz,de pár virág biztos kinyílik vízben is.
Előzmény: tresk (216)
mézontófű Creative Commons License 2003.08.21 0 0 218
Endru,
megnéztem, biztos, hogy nem vér-ill. gyapjastetű. Sajnos van összehasonlítási alapom, mert a szomszéd (nem gondozott) kertben vadon növő eperfa vonza őket, ott szoktam irtogatni, mert mindent elfertőz.

A barackfa maradék része (féloldala) nagyon szépen müködik, titokban reménykedem, s tavasszal majd meglátom.
Ami aggaszt, hogy az egyik őszibarackfa féloldala hasonló módon megy tönkre. Ott azonban arra gondolok, hogy az ágon lévő sebből fertőzödött el, talán. Élősködőt nem látok rajta, azonban az ágtő nagyon mézgásodik. Most érik rajta a Champion, ha letermett, akkor gondoltam a sebet fogom lekezelni, ahogyan azt a nagykönyvek írják. Nagyon szép termést hoz, sajnálnám.
Attól is tartok, hogy esetleg elrákosodott, mert amorf módon megvastagodott a seb környéke. De ez csak találgatás.
Megkísérlek itt a keresni valami növénydokit, de nem tudom még merre induljak, talán az önkormi növényvédelmisét kérdem meg.
Köszönöm a tanácsodat.
Mézontófű

Előzmény: endru (217)
endru Creative Commons License 2003.08.20 0 0 217
Mézontófű
Meg kellene mutatni egy vetőmagboltban növényvédelmi tanácsadáson. A Fehér por - ha nem nézted meg mikroszkoppal - akkor az a gombán kivül sok minden lehet, pl: vértetű (dörgöld el fehér ronggyal), vagy gyapjastetü.
A "gutaütés" a sárgabarackfák átka, semmi köze az öntözéshez. Valahol irtam, hogy a cserit és a meggyet valóban valami gomba pusztitja, a levelek csomókban leszáradnak majd elszárad az egész ág és végül a fa. A beteg részek eltávolitása és permetezés a védelem.
Előzmény: mézontófű (214)
tresk Creative Commons License 2003.08.19 0 0 216
4(!!!) db, virágokkal teli angyaltrombitámat csupálta meg a szél:((( Feldőlt a dézsájuk, egymásba gabalyodtak, letört egy csomó levél és trombita... Most olyanok, mint a seprűnyél:(((
Tozatu Creative Commons License 2003.07.29 0 0 215
Kedves Mézontófű és Thor!
A hangyák és a gombák is eltakarítószervezetek,tehát a lebontásban vesznek részt,úgy tudom.A hangyák nagyon szeretik a levéltetvek által kiválasztott édes nedvet,még meg is fejik őket,ebben megtelepszik a fekete korompenész nevű gomba is.Ha láttok valahol hangyát,találtok levéltetvet is,ami károsabb.Tehát írthatod a hangyát,de nem amiatt halódik fa.
Előzmény: mézontófű (214)
mézontófű Creative Commons License 2003.07.28 0 0 214
Kedves Tozatu és Endru!

A fát ma reggel a párommal alaposan megszemléztük, s az eredmény az, hogy hangya nem mászott rá, de a törzsén fehér por (valszeg gombaspóra) van, a 2 ágat levágtuk. A vágási felületet én egészségesnek látom, az apró ágak nem törtek, hanem hajlottak. Ebből arra következtettem, hogy talán, esetleg, ha... féloladalasan is, de kihajt. A maradék ágakon csuda finom barack termett.
Voltam más fórumon is, ott is gutaütésre utalt a szakember, de attól estem ismét gondolkodóba, hogy a szomszéd 2 kertben eddig 4 cserifa halt meg, miközben a mi kertünkben szép zöldek a fák, pedig sokat nem tudtunk locsolni.
A hangyák pedig azért, mert nagyon sokan vannak és nem aprók, hanem jó termetesek. A nyomok a diófarönkhöz vezettek, amit majdnem teljesen szétrágtak, tiszta fűrészpor a környéke. A kérget könnyedén leválasztottam s alatta láttam, hogy szivacsosra zabálták. (Márha a hangyák voltak, de azok jöttek elő!)
Nem tűnnek ártalmatlan kis takarítóknak, leszámítva, hogy eltakarítják a diórönköt. Ezeket meg sem merem kapargatni.
Szerintetek rovarölőszerrel essek nekik?
Köszönöm a jó tanácsokat.

Mézontófű

Előzmény: Tozatu (211)
Thor Creative Commons License 2003.07.28 0 0 213
Én meg úgy tudom, hogy a hangyák nem takarítók, hanem ők hordanak fel egy halom levéltetűt. Nem ők rágják a fát, de közvetve ártanak neki.
Előzmény: Tozatu (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!