Keresés

Részletes keresés

Pumuckly Creative Commons License 2008.07.24 0 0 372
Vízórák hitelesítése 2008. július 28-tól kezdődhet meg azoknál akiknek kész van a vizmű szerződése. Egyenként 4900 Ft / 2 db óra, de ha egyszerre 25-30 helyre jönnek ki, akkor csak 3920 Ft / 2 db óra.
gj77 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 371
Ja és persze Mi is IMÁDUNK itt lakni!
GJ
gj77 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 370
Sziasztok!

Köszönjük a gazolást, bárkinek is köszönhető!
Leírok egy másik problémát, hátha az is megoldódik.:-)

A kertkapukról, és a bejárati ajtókról van szó. Nem hiszem el, hogy hónapok óta nem lehet megcsinálni. Ha megcsinálják a bejárati ajtót, egy-két napig jó. Valami végleges megoldás kellene. Lécccciii!!!

Köszi.
GJ
Editta.4 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 369

Sziasztok!!

 

 

Mostmár én is csatlakozom a hozzászólásokhoz, mert kicsit kiakaszt hogy egy tavaly átadott házban miért vannak ÁLLANDÓ problémák a kertajtókkal, a bejárati ajtókkal és az amúgy 2-3 órás javítási munkálatokra miért kell heteket várni??????????

 

A vonatzajt már nem is említem, igaz tudtam mi vár rám, de a Máv privatizációja óta tényleg zavaró, úgyhogy mivel átlépi a megengedett decibelt szerintem hivatalosan és JOGOSAN is el lehetne kezdeni az aláírásgyűjtést..gondolom ez a közös képviselet feladatkörébe tartozik..

 

A hajléktalanokról meg csak annyit hogy tényleg ízléstelen amit művelnek...elvisszük a padokat a törzshelyükről?:-) Mert mostmár ez következik..

 

Amúgy semmi bajom a házzal, imádok itt lakni..

 

 

Üdv mindenkinek:

 

Editta

pipeti Creative Commons License 2008.07.22 0 0 368
Hello!

Valakinek sikerult mar az apeh-tol adot visszaigenyelnie, korabbi ingatlan eladasbol felhasznalt osszeg miatt? Ha igen, hogyan?
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.21 0 0 367
Hahh. A helyzet az, hogy mi szóltunk a közös képviselőnek, hogy gazoltassa ki a kertet. Az akkor igérete szerint ma kellene szép tiszta kertre hazaérnünk. Meglátjuk!
szancsiii Creative Commons License 2008.07.21 0 0 366

hello!

 

 

most tényleg rossz a kapucsengő az A lépcsőházban???

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.20 0 0 365

 

 

A szolgáltató néhány hete arról tájékoztatta a sárga csekkel fizető ügyfeleit, hogy amennyiben nem térnek át az elektronikus díjfizetésre, úgy július 11-től havonta 96 forintos többletköltséget kell fizetniük.

 

http://www.nol.hu/cikk/499470/

gj77 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 364
Sziasztok!

Úgy tudom, hogy 1 évig az Olimpia fizeti a kertgondozást. Vagy nem kapott pénzt a kertész, vagy nagyon rossz munkát végez! Az utóbbi esetben remélem nem kérjük el a telefonszámát!:-)
Ami a C épület előtt van, az kezd felháborító lenni! Még egy szép büntetés kellene parlagfű miatt! Itt egy gyönyörű épület, és egy k.. gondozatlan kert.
Ha valaki tud a kertészünkről v.mit akkor szóljon neki, hogy lenne munka!
Köszi
GJ
szancsiii Creative Commons License 2008.07.16 0 0 363

Rendben, köszönöm, bár gondoltam h emiatt mert az még áprilisig volt. ohh, hát akkor  intézem a tvt is. köszi! zajvédő fallal kapcs.aláírásgyűjtés megkezdődött? :) köszi

szancsiii Creative Commons License 2008.07.13 0 0 361
jah a zajvédő fal meg már beköltözéskor alap lett volna... mert tényleg borzasztó.... az elején azt hittem megszokom de egyszerűen semmit nem lehet kezdeni...nem hiszem el h minden ilyen nehézkesen megy, most még aláírásgyűjtés stb..., azt már meg lehetett volna csinálni az első lakógyűlésen és akkor már mostanra nem lenne gondunk... én biztosan aláírom.... egyébként ha lelassítanak a vonatok, akkor se jobb szerintem.... de az biztos h kell ide fal.... és már megint mi lakók fogjunk össze, hát oké, én benne vagyok csak szerintem erre már a lakópark megépítésénél figyelni kellett volna emg intézkedni , és nem nekünk...
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.12 0 0 359

Az új beköltözök kedvéért!

 

Com.Unique (Kábeltv, Internet, Telefon)

ügyfélszolgálati iroda

Cím: 1133 Budapest, Hegedûs Gyula utca 83-87. központi telefonszám: 801-2000 fax szám: 801-2005 e-mail küldés: info@comunique.hu
Ügyfélszolgálati iroda Nyitvatartás: Hétfõ-Péntek: 9h-18h Telefonos ügyfélszolgálat:

Hétfõ-Péntek: 8h-20h

 

 

www.comunique.hu
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.12 0 0 357

Kedves GoLaci és Lakótársak!

 

Az általány megállapítása óta 2x volt gázár emelés.

Az átalány 21-22 C fokra volt kitalálva, ha ennél melegebbet akarsz, akkor biztosan rá kell fizetned az elszámoláskor. Ha akarod, akkor eleve minden hónapban utalhatsz többet, hogy ne legyen nehéz kifizetned egybe a különbözetet.

 

Előzmény: Törölt nick (353)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.11 0 0 356

Jaaa, még valami. Észre vettétek, hogy valaki(k) tematikusan eltávolítja a kerítésünk mellé telepített fiatal sövény csihatagokat? Azt, ami kívülről sövénykerítés lenne. Ha megéri az a pár szál, ami még megmarad. Lehet, ha nappal két őr van, akkor az egyik legyen már kint a kertben óránként 20-30 percet. Persze ne ritmikusan, mert azt kifigyelik. Csak úgy jelenjen meg ott minden órában. A másikuk meg addig figyelje a parkolót. Nameg! Mit jelent az, hogy nappal két őr van? Mi az, hogy nappal? Amíg süt a nap? Nem kellene nekünk lakóknak ismernünk, hogy mi a feladatuk az őröknek? Munkaköri leírás, tevékenységlista vagy valami? De!!! Kellene! Kezd egy kicsit elegem lenni abból is, hogy nem úgy működnek a dolgok, ahogy azok kihirdetésre kerültek, pedig elvileg toleráns vagyok. Jahh és már megint letépték a tartozási listát! Égő! Gáz! Az ilyen "ember" tiszta szégyen! Persze, ha egy tartozó volt, aki eltávolította. Na mind1.

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.11 0 0 355

Csak a penge volt 20 centi vagy az egész kés? :)

Bocs! Ez nem vicc.

De én már csak nézek ilyenkor, persze véletlenül sem feléjük. És amikor a járdától 3 méterre elvégzi a legnagyobb dolgát az az ember vagy mi? Az milyen? Na meg az igen visszataszító nemi életüket is ott élik. Ez nem annyira veszélyes, de sokkal undorítóbb. Nincs mit tenni. Hacsak a padokat el nem visszük onnan. Ott pik-nikeznek néha. És ami szemét ott marad!? Hát nem tudom mit lehetne tenni. Padok hiányában, lehet igénybe veszik majd a mi padjainkat. Na azt már nem.

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 353
Szerintem a "tartozással" és a hődíj átalánnyal az a baj, hogy a 130 Ft/m2 átalány éves átlagban lett meghatározva. Mi meg éppen egy fűtési szezonnal kezdtünk. Fordítva "elvileg" megtakarításnak kellene mutatkoznia, ha valóban jól lenne megállapítva ez az átalány (amit nem hiszek) és tényleg mindenki időben befizetné a közös költséget. A tartozás másik része meg valszeg a vízszámlából adódik, ha megérkezett már. Nem hiszem, hogy egy vízmű ennyi időre hitelezne! Nem abból a fajtából való!
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 352

Szerintünk nem! A D-ben már eléggé lecseng. De a gond hogy bizony megnövekedett a forgalom a vasúton és így jóval többször hallható. Nem zavaró még nyitott ablaknál sem szerintem. :)

KisRita Creative Commons License 2008.07.09 0 0 351

Elnézést, hogy még mindig magánügyben, és nem a "köz" érdekében jövök. A vonat az udvari lakásokban is hangos? (D ép. kertre néző lakása???)

Köszi a választ!

Pumuckly Creative Commons License 2008.07.07 0 0 350
Ez a tartozás főleg a gázszámla miatt van, amit mostanában küldtek ki az eddigi időszakra. Ha mindenki rendesen befizetné a közös költséget ami tartalmazza ugye a hődíj átalányt is, akkor most ki lehetne fizetni a számlát. Az átalánydíjas számítás miatt szerintem nem keletkezhet ~8 milliós tartozás. Bár az is sejthető, hogy a 130Ft/m2 hődíj átalányt emelni kellene kicsit, hogy ne fizetéskor érje az embereket meglepetés.
Előzmény: pipeti (349)
pipeti Creative Commons License 2008.07.07 0 0 349
Egy elobbi hozzaszolasbol: "A háznak több millió forintos közüzemi tartozása van!!!" --> szoval szerintem itt nem tobb millio forintos "kozos koltseg" tartozasrol van szo! Tehat, ha nem fizetunk vizet (en legalabbis meg egyetlen szamlat sem kaptam), az a kozuzemi tartozast emeli.
Illetve, a "kozoskoltseg" tartozas pedig adodhat a hoatalany elszamolasbol is! Szerintem ez ket kulonbozo dolog.
Előzmény: Törölt nick (348)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.07 0 0 348
A víz pedig valóban más, hiszen azért csak engem büntetnek meg, ha nem fizetem be. Ennyi + ...
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.07 0 0 347

Naaaa az beverné a szöget, ha mások érdekes gondolkodása miatt nem tudnék mondjuk fürdeni!

De Te sem, meg más sem. Csak remélni tudom, hogy nem ez lesz a vége.

gj77 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 346

 

Szerintem a víz az teljesen más. Nem tartozik a közösköltség elszámolásba, csak az a csekély mennyiség, amiből locsolnak+takarítanak. Azzal van a baj, aki a részére megállapított közösköltséget nem fizeti be a ház számlájára. Vízről még mi sem kaptunk semmit, így azt nem is tudtuk befizetni.

pipeti Creative Commons License 2008.07.07 0 0 345
Azert en nem itelnek elhamarkodottan: pl a hodij elszamolas is igy jelenhet meg, es errol egesz mostanaig nem tudhattak mert nem keszult elszamolas. Tehat ne iteljunk ehamarkodottan.
Illetve, ti fizettetek mar vizdijat? Az is megjelenhet akar tartozaskent is
Előzmény: Pumuckly (344)
Pumuckly Creative Commons License 2008.07.07 0 0 344
Ha meglesz majd valamikor az albetétesítés, akkor a jelentős közös költség tartozást felhalmozók lakására jelzálogjogot lehet bejegyeztetni. Addig viszont csak annyi lehet a szankció, hogy kikapcsolják az egész házban a ki nem fizetett közmű szolgáltatásokat.
Előzmény: Törölt nick (343)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.07 0 0 343

Ki volt függesztve! De ki ám! Csak - gondolom - egy nagyot tartozó lakótársunk leszedte. Érthető! Ki szereti azt, ha ki van írva a neve és lakásszáma melletti igen magas tartozás. Mi azért jól szemügyre vettük. Még a mi emeletünkön, a közvetlen szomszédunk is tartozik komoly összeggel. Mondjuk nem értem ezt sem, miért nem fizetnek! Vagy lehet, hogy egy jó befektetést találtak a pénzüknek, aztán abban tartják inkább :)

Egyébként meg szerintem fenntartásokkal kell kezelni azt a listát, hiszen a társasházkezelés is követhet el hibákat. Nem tutti, hogy mindenki annyival tartozik.

De a valóban tartozóknak valami segítséget kellene kitalálni a tartozásuk rendezésére. Vagy tényleg szankciót?! Hmmm...

gj77 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 342
Sziasztok!

Pár napig ki volt függesztve a faliújságon a közösköltség elszámolása a lakásoknak. Nem sok időm volt böngészni, de találtam egy - két 100-150 ezres tartozást is. Valami szankciót nekik is ki kellene találni, mert ez elfogadhatatlan. Nálunk a régi társasházban 2 hónap után felszólítás, majd ügyvédi felszólítás és ha semmi eredmény, akkor végrehajtás.
Ha lehet, megint tegyük ki a listát, hogy tudjuk kik az ingyenélő drága szomszédaink!

GJ
ubi67 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 341
Köszönöm a hozzászólást! Sejtettem,hogy van erre valami rendelet, de nem mertem hülyeséget leírni. Én egyébként 16 éve itt lakom a környéken (pontosabban a vasúti töltés túloldaláról kényszerültem ide költözni), de régebben alig volt hallható és nem volt ekkora a vasúti forgalom. Mióta privatizálták a MÁV cargót azóta növekedett meg a forgalom és a teherszállítás is. Sajnos a környéken lakók isszák meg ennek a levét.
És valószínűsítettem azt is, hogy a megengedett (decibel) fölött van a zajterhelés.
Csak ez a "pogárjenőket" nem érdekli. Vagy föl kéne rá hívni a figyelmüket??? Akkor talán?
Pumuckly Creative Commons License 2008.07.04 0 0 340

Lehet azért nem épül, mert "polgárjenő" inkább 1-es villamost szeretne. Talán akkor tesznek majd valamit a vasúti zaj miatt, ha a lakosságtól sok panasz érkezik a hivatalba. Ha 15%-át fizetnék, akkor az EU hozzátenné a maradék 85%-ot.

A közlekedési zajra vonatkozó 8/2002. (III.22.). sz KöM-EüM rendelet szerint „megváltozott területfelhasználású területeken, kertvárosias, telepszerű beépítésű lakóterületeken, I. rendű főutak mellett” a zajszint nem haladhatja meg nappal a 65 dB-t, éjjel az 55 dB-t. Ennek ellenére a Vasúti zajterhelés éjjel/Vasúti zajterhelés nappal több mint 10dB-el meghaladja ezt a szintet.

Vasúti konfliktus éjjel

Vasúti konfliktus nappal

Előzmény: jackkkk (339)
jackkkk Creative Commons License 2008.07.04 0 0 339
hello
teljes mértékbe egyetértek, jó lenne valami megoldást találni, mert egyik napszakba se lehet normálisan pihenni. ha valaki tud valami megoldást akkor arra kiváncsi lennék . a zajvédő fal megépülése is jó lenne, tud valaki erről valamit?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!