Keresés

Részletes keresés

dollerakos Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1164
Azért ne túlozzunk, kérem szépen.....
Előzmény: kékszemű (1161)
kékszemű Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1163
Az a borzasztó, hogy ezt eljátszotta egy cég is Magyarországon a HB1-el. A teljes "keresztváltó" egy szem kondiból állt csak :-(((

Ráadásul horror áron hozták forgalomba Alcomax Gamma néven, de olyan suttogó propagandát kreáltak hozzá, hogy egy csomót el is adtak...

Csoda, hogy itt még nem bukkant fel, mint "magyar", "HIFI" és "legenda" :-)))
Előzmény: newnikk (1162)
newnikk Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1162
Egy majdnem az általad viccesen javasolt mértékben átalakított HS40 járt nálam. A dobozon kívül mindent kibaxtak belőle. A hanxórókat a HS280-ból vették, a keresztváltót nemes egyszerűséggel kihagyták, a magasat egy 4,7 mikrós kondérral csatolták a direktbe kötött mélyhez. A gazdája, egyben merénylője büszkén kérdezte: hogy tetszik a hangja? Brrrrr!!! - válaszoltam lakonikus tömörséggel.
Előzmény: kékszemű (1161)
kékszemű Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1161
Ha a HS40-el tényleg előre akar lépni, akkor nemcsak másik magassugárzó és másik hangváltó kell bele, hanem másik mélysugárzó is és másik doboz is.

Ez az igazi MOD HS40 :-)
Előzmény: btamas70 (1158)
dollerakos Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1160
Ha minden jól megy, Shalával már nemsokára módosíttatom az egyik pár HS 40-esemet, szerintem Ő valami hasonlót fog tenni, illetve bizonyos hangszórókat némileg át fog majd alakítani.
Előzmény: btamas70 (1158)
shalafi66 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1159
Csak aztán nehogy 5 centivel elmozdítsa a fejét. :D A zene végtelen élvezete közben....
Előzmény: btamas70 (1157)
btamas70 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1158
"az egyik inkább lényegretörőbb, "jobb" hangú, a másik inkább "szebb " hangú"

Ismerős a dolog. Rendszerfüggő, hogy hová érdemes "belőni". Ha a HS40-nel ténylegesen előre szeretnétek (még) lépni, akkor keressetek bele valami jóféle magassugárzót. Szerintem ládánként 1 darab is elég:)
Előzmény: dollerakos (1152)
btamas70 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1157
"ha az enyémek lettek volna, nagyon erős kényszert éreznék a váltó módosítására"

Nem sokat kell azon "modifikálni":-> http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=48920333&t=9092138 :)
Előzmény: dollerakos (1152)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1156
A Beag csöves topikba irtam egy lehetséges megfejtést
Előzmény: dollerakos (1155)
dollerakos Creative Commons License 2010.04.24 0 0 1155
Más. Összeraktam egy csöves végfokot:

http://www.tubeaudio.8m.com/807/807.html

- Elég furcsa tapasztalataim vannak a mért eredményekre vonatkozóan... Az átvitele nagyon jó: kb. 10 Hz-től megy 70 kHz-ig, de a négyszögjel horpadt és túllövéses, és nem a kimenőtrafó után (az, különben meglepően, hihetetlenül jó és van 43 %-os, ultralineár leágazása, amely a végcső segédrácsára megy egy 100 ohmmal), hanem már az ECC anódján is, úgyhogy tuti, hogy a visszacsatolást kondikkal piszkálni kell, de nekem gyanús az a 200 ohm a végcső rácsára, talán azt is lehetne növelni. A lényeg, ami ide vág, hogy meghallgattam a HS 40-esekkel is, és mindezek ellenére meglepően jól szól (de nem szándékozom így hagyni). Na, húzok valamilyen csöves topikba, mielőtt még kizavartok innen..........
dollerakos Creative Commons License 2010.04.24 0 0 1154
Köszi! Most olvastam csak.... Eredetileg az volt a gondom a HB1-gyel, hogy nagyobb hangerőn, kb. 5 W felvett teljesítménynél zongoránál torzított, ahogy hallottam (mert már ismerem ezt a fajta torzítást), a ferritmagos induktivitás miatt volt, mert telítésbe került a ferritmag. Tudom, hogy nem lett volna szabad telítésbe kerülnie, valaki itt azt mondta, hogy talán nem szakszerűen volt peremezve (ezt, mondjuk, nem nagyon hiszem) és megnőhetett az áramfelvétele (ha ekkor ilyen egyáltalán létezik...), de ez megszűnt, miután kicseréltem az induktivitást ugyanolyan értékű, de vastag huzalú, légmagosra. Valamint elszörnyedtem azokon a magas előtti párhuzamos kondikon, ezért azokat is kicseréltem ugyanolyan értékű, 1-1 db, minőségibb kivitelűekre......
Előzmény: Törölt nick (1153)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 1153
Hangfal topik 11271 hsz, 04 12.-én találod
Mail ment
Előzmény: dollerakos (1151)
dollerakos Creative Commons License 2010.04.24 0 0 1152
Újabb tesztek történtek.... A "résztvevők": HS 20-asok, Heybrook HB1-esek, kétféle HS 40-esek, amelyek abban különböznek egymástól, hogy a váltóik különbözőképpen lettek módosítva, az egyik inkább lényegretörőbb, "jobb" hangú, a másik inkább "szebb " hangú, valamint a közismert HS 500-asok. A tesztelő személyek is változtak, (engem kivéve) és a helyszín is. Első körben a kétféle HS 40-eseket hallgattuk állványokon és a lényegre törőbb "jobb" hangút hallották jobbnak, a "szebb" hangút kevésbé lendületesebbnek (ez utóbbiakra mondta korábban, egy másik teszt alkalmával egy haverom, hogy kissé szirupos hangúak). Ezek után a "jobb" hangú HS 40-esekkel mérkőztek a többi dobozok. Másodjára a Heybrook HB 1-esek mérkőztek a HS 40-esekkel és minő meglepetés: mindenki ugyanazt hallotta, amit korábban is írtam már, hogy bizony, a HB1 néha ideges, kevés a basszusa és kemény. Ezután jött a HS 20-as pár. - Aranyos kis dobozok, az értéküknek megfelelően kell kezelni őket, nekik is nagyon kevés a basszusuk és kaparós hangjuk van, ha az enyémek lettek volna, nagyon erős kényszert éreznék a váltó módosítására, de nem lesz semmi módosítás, mert ezek annyira ritka dobozok, hogy így tartják az értéküket. Ja és a magasai egyiknek sem volt rendben, úgyhogy mehetnek majd a hangszórójavító haveromhoz, talán már el is vitte a tulajdonos. Ezután jöttek a HS 500-asok a HS 40-esekkel. Ezeket is elég szörnyűnek hallottuk, hiába a 30-as mélynyomók és a még nagyobb dobozok, a mélyek ütnek, a felső magasak szinte teljesen hiányoznak, nincsenek "cinn"-ek, talán egy erényük lehet, a középtartomány mintha jobb lenne, rock-on legalábbis így hallottuk.

Shala, az egyik pár HS 40-es Általad történő módosítását majd beszéljük meg, mindjárt kerítek itt vagy a Retronómon valami privi felületet.

Üdv.

D. Á.
dollerakos Creative Commons License 2010.04.24 0 0 1151
Próbáltalak most keresgélni a Heybrook-kal kapcsolatban itt is és a Hobbielektronikán is, de nem találtalak. Írd le még1x, ha nem gond......
Előzmény: Törölt nick (1147)
shalafi66 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 1150
Pedig olyan nehéz megtalálni, csak ~20-25 topikban ütötte fel a fejét egy-egy új diófa.
Előzmény: Törölt nick (1149)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.23 0 0 1149
Már megint megtalált shalafi
Ez az életcélja ?
shalafi66 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 1148
Nem mindegy? Minden "dumád" egyforma, és mindnek pont ugyanaz a vége. Helyettesíts be tetszőlegesen valamit. ;-)
Előzmény: Törölt nick (1147)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.23 0 0 1147
Ha tudnám hová irtam a Heybrokos dumám ? A nagyon közelmúltban
Elküldeném . lehet, hogy a hangfal topikba ? Vagy a hobi elektronikába a kondenzátrok kapcsán
Előzmény: dollerakos (1136)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.22 0 0 1146
Egy rendes, kiforrott váltóhoz még kevés is.:))
Előzmény: shalafi66 (1145)
shalafi66 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 1145
Mivel kétutas, erre öt év is elég lesz. :D
Előzmény: CruisHeR (1141)
shalafi66 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 1144
Lehet, hogy nem elég vonzó a T-ma.
Előzmény: dollerakos (1143)
dollerakos Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1143
No, de nagy csend lett... Hol vannak a tisztelt, kedves topik-társak???? :-)))))))))
dollerakos Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1142
Hűha! :-)))))
Előzmény: CruisHeR (1141)
CruisHeR Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1141
Akkor jo ha tudod, hogy ha elvallalja, akkor az eredmenyre legalabb 10 evet varhatsz ;}
Előzmény: dollerakos (1139)
dollerakos Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1140
Még valami..... A Retronómon már hirdetem, hogy Orion HS 40-esekre való logót vagy jelvényt keresek, mert az egyik párom egyik darabjáról lepusztult..... Akinek van felesleges, köszi.
dollerakos Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1139
Hátha lehet még jobb, az nem lenne baj. A haverom, aki elkezdte a váltó-módosítást, ő tudott akusztikailag mérni én nem, ezért a másodfokú tagokat csak fülre állítottam be + a hangszórókra érkező jeleket szkóppal méricskéltem, - igazából ebből a két dologból vontam le következtetéseket. Továbbá nagyon kíváncsi vagyok arra is, (ha Shala elvállalja), hogy az általam módosított váltóval bemérné a hangfalakat, hogy mi az eredmény..... Folyt. köv.........
Előzmény: btamas70 (1138)
btamas70 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1138
Ha nálad van a legjobb egyensúly, akkor szerintem ne is gondolj újabb modifikációra...
Előzmény: dollerakos (1136)
dollerakos Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1137
Most még egy nagyon kicsit "ráhallgattam" a HS 40-esekre a Telefunken és az Orion erősítőkkel, direkt gyengébb hangminőségű felvételekkel tesztelgettem, amelyeket régebben, még amikor más hangfalaim voltak, gyengébbnek hallottam és ugyanaz a megállapítás, hogy ezek a felvételek is viszonylag szépen szólnak, nem forszírozza a hibákat. (Nem archív felvételekre gondolok, hanem pl. olyasmire, hogy gyenge térhatás, rossz a hangzási balansz, talán valami olyasmi, amikor még régebben a monó-kompatibilitást nagyon erőltették....) - Hiába: nincs csúnya nő, csak kevés alkohol! :-))))))))))
dollerakos Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1136
Idáig három pár hangfallal mérkőztettem meg az Orion HS 40-eseimet az általam átalakított váltójával, a tesztek nagyon tanulságosak voltak. A műsor-anyag leginkább klasszikus zene volt, jó minőségű felvételeken, volt zenekari, kamara-, énekes, korabeli hangszeres zene, valamint dzsessz a Loussier trióval. A hangfalakat minden esetben állványra állítottuk. Igyekszem rövidre fogni......
------------
Heybrook HB1 kontra Orion HS 40 - Telefunken STM 1 végfok + STP1 előfok, Pioneer PD-7300 CD-játszó, Goldring IQ2 hangszedő, Sherwood PM 1270 lemezjátszó

A Heybrook hangja magasabbra hangolt, időnként idegesebb hangkép, nincs mélye, de néha kontúrosabb. Az Orion hangja selymesebb, nyugodtabb, kiterjedtebb, a tonalitás jobban érzékelhető, szebb hangszer-hangok, szebb beszédhang.
------------
Yamaha NS525-F kontra Orion HS 40 - Telefunken STM 1 végfok + STP1 előfok, Pioneer PD-7300 CD-játszó, Goldring IQ2 hangszedő, Sherwood PM 1270 lemezjátszó

Az Orion a Yamahát inden vonatkozásban letakarította, mindenki ugyanezt hallotta, pár perc alatt döntöttünk, nem is kellett folytatni a tesztet.....
-----------
TDL RTL2 kontra Orion HS 40 - Kenwood hifitorony a legnagyobb erősítő, CD-játszó és a legszuperebb lemezjátszó a legszuperebb MC hangszedőjével, trafójával (nagyon elnézést kérek, de nem tudom a pontos típusokat, fel kellett volna írnom....)

Rögtön elsőre: az Orion nagyon megnyerő, nagyon nyílt, testes, kifejezetten szép, erőteljes hang, emlékeim szerint Telefunkenes + Pioneer-os hanghoz képest is méginkább, ezt a többiek is hallották, mondták is, ehhez képest az RTL összetömörödött, magasban szegény + valami mellékhang, mellékzönge a közép-tartományban. Egyvalaki meg is jegyezte az RTL-tulajdonos feé, aki hangtechnikával foglalkozik, (akinek JM-Lab Electra 926-osai vannak és szintén valami csúcs dolgokkal járatja), hogy: "A tieid sehol sincsenek ehhez képest!" Aztán később azért ki-kihallottuk az Orion hibáit is: valaki úgy jellemezte, hogy szirupos, minden szép, túlzottan is, mintha magasban kiemelne; a felső basszust kicsit megnyomja ezt - én hallottam ki, de talán nem baj, talán ezért van, hogy mindig igen jól lehet érezni a tonalitást). Meghallgattuk gyengébb felvételeken is, azt hallottuk, hogy az Orionon hallgatva szinte nincs rossz felvétel, mindent "megszépít", sosem unalmas, sosem fárasztó, mindig jó a tere, a folyosóról is hallgatva hallatszik, hogy sztereó..... Hazahoztam, este még ráhallgattam, érdekes, ezt a sziruposságot az én jóval olcsóbb, egyszerűbb rendszeremen nem hallottam (Telefunken, Pioneer....), a magasak nem dominálnak, gondolom, hogy ez azért van, mert egy komolyabb rendszeren azért többminden kijön. Meghallgattam Orion SE 260-nal is, a nagy Orion hifitorony erősítőjével, azzal is kb. ugyanazt az eredményt kaptam, mint a Telefunkennel.
dollerakos Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1135
Helló!

Megelőztél! Az imént írtam a Retronómra, teljesen függetlenül, amely nyilatkozatodra most épp válaszolok. Leírom ugyanazt, amit ott is, az előbb.

Tegnap tesztelgettük, majd részletesen is írok róla, ha több időm lesz, annyit előzetesen, hogy nagyon tanulságos volt, sokkal gyengébb eredményre számítottam, de javítani való is lenne és most már azt is látom, hogy érdemes a témával tudományosan is foglalkozni, nemcsak fülelgetni. Az indexen mi már írogattunk egymásnak, úgy vettem észre, hogy Te alaposan benne vagy a témában. Nekem 2 pár HS 40-esem van, az jutott az eszembe, hogy az egiyket kölcsönadnám olyasvalakinek, aki tudományosan, mérésekkel tervezne bele egy igazi hangváltót. Fizetni is tudnék érte, persze, nem valami ezoterikus összeget, munkadíjat, mert alkatrészeket is tudok adni, van egy rahedli bipolár-kondim pár 100 nF-tól 33 uF-ig, ellenállásaim is, valamint induktivitásokkal egy kicsit bajban vagyok, (tényleg csak egy kicsit), ugyanis már csak fazékvasmagaos kivitelűek vannak és toroidok, de próbára teljesen jók, a túlgerjesztés ellen hézagolással lehet védekezni. Egy dolog azonban fontos lenne: ne legyen visszaalakíthatatlan beavatkozás, pl. hangszró-átalaktás vagy ilyesmi. Ha vállalnád, jelezz vissza, beszéljük meg a részleteket.

Üdv.
Előzmény: shalafi66 (1126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!