Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 149
Modulkazánt keress,de kisteljesítményűről még nem hallottam.
Hívd fel a gyártót,megmondják mennyi a legkisebb teljesítményű!
Előzmény: Raggi (145)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 148
" nagyon ócska kazán nem bírt ki 1,5évet"
Ez komoly?
Nekem is Demrad van 5éve,semmi baja,a tágulásiját kell néha utánfujtatni,de nézz körül a piacon!
Előzmény: Felipe9221 (144)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 147
Hali!
Zörög vagy csörög?
Előzmény: Gáz Kazán (143)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 146
Heló!
Jól értem?A szabad ég alá?
Előzmény: Raggi (145)
Raggi Creative Commons License 2010.01.25 0 0 145

Sziasztok!

 

Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata kültéri gázkazánnal. Jelenleg a gázkazán a konyhában van, a ház régi építésű és nincs pince vagy alagsor, a konyhában viszont túl sok helyet foglal, nem bútorozható jól. Azon gondolkodunk, hogy kívülre kéne kitenni, a kertbe de nem nagyon találok infót erről sehol.

Felipe9221 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 144
üdv!
most akarunk vásárolni fali kombi gázkazánt mert ami volt teljesen tönkre ment 1 nimbusz kazán volt(többször javítva lett) nagyon ócska kazán nem bírt ki 1,5évet ezért szeretnénk vásárolni 1normálisat a gázszerelő demrand solaris kazánt ajánlott szeretném megkérdezni a véleményeteket(tapasztalatotokat) róla!
vagy vmi más márkát ajánlanátok ami nagyon jó és bevált kb 180-200e ft szánunk a kazánra.
köszönöm!
Gáz Kazán Creative Commons License 2010.01.14 0 0 143
Sziasztok!

Kombi turbós gázkazánom van (Star 3 éves) és mikor elkezdi keringtetni a melegvízet csörgő hangja van. Mi lehet az oka? Légteleníteni szoktam..
nixon70 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 142
Szerelhető magasság,előtte 80cm szabad hely.Ennyi!
Előzmény: Törölt nick (141)
janijani Creative Commons License 2010.01.07 0 0 140

Szeintem ha megemeled a padlószintet nem kötekedhet senki. A szabály értelmét tekintve annyi lehet, hogy ne kelljen létrára állni hogy hozzá lehessen férni a készülékhez.

A kombi annyit jelent, hogy melegvizet is csinál.

A zárt égésterűben a helyiségtől elzárt dobozban van a kazán, a szabadból szívja a levegőt.

Általában mindegyik zárt égésterű turbós, mert egy turbóventillátor tolja ki a füstöt, kivétel a FÉG C24Z mert ez zárt égésterű és a gravitáció viszi ki a füstöt.  

Előzmény: Törölt nick (139)
janijani Creative Commons License 2010.01.06 0 0 138

A karbantartás le van írva a szerelőknek tipusonként csak azt nem dugják az orrom alá. A gyakorlatban abból áll, hogy kiszedi a gyujtóelektródát meg az égőfejet.

A gyujtóelektródát drótkefével megtisztítja és beállítja a távolságát 4 mm-re.(nem volt mit drótkefézni rajta mert tiszta volt és a távolsága is jó volt és nem is jó dolog hajtogatni ha nem muszáj, mert a tövénél elrepedhet a porcelán)

Lehúzza az égőfejről a nem is tudom hogy nevezzem olyan alakja van mint egy cilinder kalap, az oldalán sok apró furat, ezt is ledrótkefézi (ezen sem volt mit drótkefézni) és visszarakja.

Felnyúl kézzel a kazánba oda ahonnan kivette az égőfejet, végigtapogatja, egy darab ronggyal is megtörölgeti.

Összerakja a kazánt, kér egy porszívót és kiporszívózza dobozát, lecsavarja a kondenzvízszifon kupakját (kifolyik egy deci víz), gáztömörségvizsgáló sprével befújkálja a gázcsatlakozásokat, egy perc próbaüzem, füstgázmérés, doboz fedelét visszacsavarozza és megírja a számlát. Az egész 20-25 perc.

Előzmény: Törölt nick (137)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 136
Heló!
A zártat javasolnám,a kevesebb oxigénfelvétel miatt és nem is iszaposodik annyira!
Előzmény: A77 (134)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 135
Sajna kellnyílt égésterűnél,a levegőutánpótlás tervezése miatt(légbeeresztők )Marad a 4.verziód:)))
Előzmény: janijani (132)
A77 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 134
Kondenzációs vagy turbós (hmv tárolós) gázkazán mellé milyen vegyes tüzelésű rendszert érdemes kötni nyíltat vagy zártat ? Mindkettő megoldható csak melyiket és miért érdemesebb. Csak radiátorokat fűtene.
janijani Creative Commons License 2010.01.04 0 0 133

Sőt eszembe jutott egy negyedik verzió:

-a régi, engedéllyel rendelkező készülék marad tartaléknak, megvenni az újat felszerelni és ezt használni. Még talán ez a legjobb, a régi készülékért filléreket adnak ha egyáltalán el lehet adni, vész esetén meg lehet használni.

Előzmény: janijani (132)
janijani Creative Commons License 2010.01.04 0 0 132

Úgy tudom nem kell terv, ha azonos besorolású azonos teljesítményű készülékre cseréled. De ha egy nyílt égésterűt turbósra vagy kondenzációsra cserélsz az már nem azonos besorolású, tehát kell(ene) terv, végig kell(ene) játszani és fizetni az egész procedúrát mintha új telepítés lenne. Ki van ez találva, hogy beszedhesse mindegyik a lóvét.

Így 3 választása van az embernek:

-marad a régi készülék, pocsékolja a gázt, lehet javíttatni a végtelenségig. 

-készülékcsere, fizetni mindenért mindenkinek

-készülékcsere költséghatékony módon

Előzmény: Törölt nick (131)
Axióma Creative Commons License 2010.01.01 0 0 130
Ja a pincelejaro elvileg viszonylag legtomor ajto (fem Hormann), igaz nem tettuk be a gumit es meg nincs padloburkolat igy a keret alatt is jarhat a levego immar 4 eve... lehet, hogy szabalytalan, de sztem igy teljesen veszelytelen.
Előzmény: Axióma (129)
Axióma Creative Commons License 2010.01.01 0 0 129
Nekunk (igaz, me'g ezen megkotes elott) ugy epult, hogy a pinceben van, amin van kifele a garazsajto (de a garazstol mar kulon helyiseg), ellenben van belso lepcso felfele a lakasba is. Ennek ellenere anno azt mondtak, ez jo igy is az uj szerint. Bar mar nem tudom, ki volt az, lehetett felreinfo is...
Előzmény: kod1111 (128)
kod1111 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 128
Nyílt égésterűt csak olyan helységben szerelheted fel amelyiknek kívülről nyílik az ajtaja, még a akkor sem lehet belülről ha 10 ajtón keresztül tudod megközelíteni.
Előzmény: Axióma (127)
Axióma Creative Commons License 2010.01.01 0 0 127
Uj nyilt rendszeru gazkazan nem szerelheto fel lakoterben. Oda zart rendszeru kell, levego kintrol es fust nyomassal (ventillator hajtja) kifele.
Lakoter a teljes lakas, kemenyes az mar csak pinceben vagy hasonlo helyen lehet (de a garazsban sem, az mar regebbota tilos). Mondjuk tenyleg uj kazan telepitesekor mar eleg butasag is lenne kemenyest valasztani.
Előzmény: Törölt nick (126)
janka sanyi Creative Commons License 2009.12.30 0 0 125
EZ TÉNYLEG IGY VAN A GÁZKAZÁN KÉMÉNYES NEM LEHET A LAKÓTÉRBE.
Előzmény: pösti (122)
Az Agg Creative Commons License 2009.10.30 0 0 124
Szevasztok!

kondenzációs kazán vásárlás előtt állunk, s ezen okból tenném fel a kérdést:

UNICAL kazánokról kinek mi a véleménye?

Merthogy a forgalmazó cég által leírt műszaki paraméterek, stb., túlságosan meggyőzőek, annyira, hogy már gyanússá vált számunkra a dolog. Nevezetesen, hogy van az, hogy az Unical annyira korszerű, "űberszabályozható", stb., ellentétben a konkurens termékekkel? Igazak e az Unical kondenzációs kazánokra leírt dolgok, illetve valóban ahhoz mérve a többi neves gyártó terméke valóban nem nyújt annyi mindent? (ár/érték arány, szabályozhatóság, gázfogyasztás, stb...)

Segítsetek, ha tudtok, pár héten belül történne a vásárlás, s nem szeretnénk rossz dologra költeni a pénzünket!
tere Creative Commons License 2009.10.29 0 0 123
Légteleníteni kell a fűtést (be kell indítani) és akkor elmúlik a melegvizes bajod is.
Előzmény: Törölt nick (106)
pösti Creative Commons License 2009.08.02 0 0 122

Sziasztok,

 

A következő lenne a kérdésem:

Szüleim most költöztek egy házba, ahol a gázfűtés ki van építve, viszont a vezetékre még nincs rácsatlakozva. Hívták a szerelőt, mérnököt és jött a hidegyzuhany, hogy ez a  kazán már nem jó, mert nem lehet egy légtérben a lakórésszel. Vagy csere, vagy ki kell tenni a kazánt!

Van ilyen szabályzat valóban, vagy csak "dolgozni" akarnak a szerelők?

Pincében van a kazán, ami a lakásból nyílik, kéményes, sajna a tipusát most nem tudom.

Előre is köszi a segítséget! Pösti

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 120
Ja és ami még fontos, hogy a 60 literes tartályból max 20 liter forró víz jön a többit egyszerűen nem bírja után melegíteni a hőcserélő.
Máig nem értem hogy mi a fenének kell hőcserélős rendszerrel melegíteni a 60 liter vizet, ha ezt tudom akkor maradtam volna a régi bojlernél, de ennél még egy V14 es FÉg cucc is jobb hatással dolgozik.
Előzmény: Törölt nick (117)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 119
Szia. Azért ez egy kicsit tulzás. November ota van meg 240 Fi. Folyamatosan bugyog az egész bojler rész, nem akar kilégtelenítődni, jelenleg meg olyan mintha felvízkövesedett volna.
November óta kicsit dúrva lenne. Ha a gázszabályzó nagy lángot ad forr az egész kazán.

Úgyhogy nem egy csoda ez sem.
Előzmény: Törölt nick (117)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.30 0 0 118
STIEBEL-ELTRON 24k. kéményes gázkazán, és egy Hajdu 80L..-es kémény nélküli gázbojler eladó. Ár: 30. - 30. e.
Mail publikus
h-vtec Creative Commons License 2009.03.15 0 0 116
üdv mindenkinek!
lakásfelújításban vagyok, és konvektorról turbós gázkazánra váltok.
Az immergas és a saunier duval márkákat néztem ki, mindkettőt elég jónak mondják az ismerőseim, de így nem nagyon tudok dönteni (én nem vagyok hozzáértő). Ti melyiket ajánljátok és miért?
Örülnék ha válaszolnátok!

Üdv
L.
zludas Creative Commons License 2009.03.15 0 0 115
Köszönöm a válaszod! Sok értékes infót tudtam meg tőled! A szigetelést majd megpróbáljuk jobban erőltetni. Az a gond, hogy állítólag csak a szomszéddal együtt szabad megcsinálni a külalak miatt. Annyiban tudnátok még segíteni, hogy kazánból milyen gyártótól érdemes gondolkodni és, hogy ekkora lakásban mekkora teljesítményű kell ha, szigetelünk, és ha nem?

Köszi, még egyszer!
Előzmény: Axióma (114)
Axióma Creative Commons License 2009.03.12 0 0 114
A napkollektoros futesrasegitest a futesrendszeren keresztul felejtsd el, ahhoz Mo-on a teli bejovo teljesitmeny nagyon keves. Nezd meg inkabb ezeket: http://www.freeweb.hu/napenergia/gyak/szp/sztgyi.htm, www.sorkollektor.hu
Masreszt a ketfajta homerseklet megoldhato hocserelovel vagy 3 jaratu szeleppel, szoval lehet, hogy az rendben van.
Harmadreszt meg szigetelj, hogy utana alacsonyabb teljesitmenyu kazant vehess. [Es igy az akkor mar tulmeretezett radiatoraid futhatnak kondenzaciora alkalmas alacsony eloremenovel is.] Forditva necces szerintem...
Előzmény: zludas (112)
istenics Creative Commons License 2009.03.12 0 0 113
Kb 6-8 %-ot jelent egy fok emelés.
Előzmény: tibi61 (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!