Keresés

Részletes keresés

exon_rock Creative Commons License 2007.02.02 0 0 630

Nincs utánpótlás és ha az öregek visszavonulnak akkor vége?

Ez nagyon-nagyon nem így van!!!!

Mivel egy kis vidéki rockfesztivál (mondjuk úgy) zenei vezetője is vagyok, évről évre 80-100 zenekar zenei anyagát hallgatom meg. A jelentkezők kb 1/3-a (az a minimum 30 banda!!!)  olyan szintű zenét játszik, hogy bármikor lemosná a szinpadról a "nagy öregeket". És ez nem túlzó kijelentés! Pedig ezek amatőr zenekarok. Az amatőr státuszt én itt arra értem, hogy nem a zenéből élnek. A hangszeres tudásuk profi!

Viszont nem áll mögöttük menedzsment, lemezkiadó stb., akik el tudnák intézni, hogy bekerüljenek a nagyobb nyilvánosságot jelentő médiákba, ezért csak relatív szűk körben ismertek.

Baromi nehéz bekerülni abba a körbe ahol a tortából nem csak pici morzsa jut.

Nem véletlenül van az hogy a nagyobb fesztiválokon, ahol komolyabb gázsit lehet kapni, gyakorlatilag évről-évre ugyanazok a bandák lépnek fel. Ez a helyzet a motorostalálkozókkal is.

Persze lehet mondani, hogy azokra a bandákra van igény akik most is benne vannak a mézesbödönben, de könyörgöm: a kedves közönség honnan a pékf...szából tudna a többi nagyon jó zenekarról, ha egyszer azok nem kapnak lehetőséget a bizonyításra???? Nem szabad elfelejteni, hogy itt súlyos pénzekről van ám szó! 1-1 motorostalálkozós fellépésért a gázsi régi nagy neveknek 150-300e körül mozog - a nem ismert bandáknak meg 10-30e körül. Persze legtöbbször számla nélkül.

Azt is tudom a saját zenekarommal, hogy mennyire nehéz akár elő-előzenekarnak is bekerülni ilyen helyekre...

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.02 0 0 629
Right. S mindehhez hozzájön Hobo kijelentése, miszerint a rock tulajdonképpen már halott műfaj, és ha az ő nemzedéke leteszi a lantot, végképp eltűnik a süllyesztőben.
Előzmény: Törölt nick (628)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.01 0 0 628

Azért mert nem lehet őket látni a VIVA tv-ben vagy mert a Fábry nem hívja meg őket a show-ja végére?

 

Igen, például.

 

Ha érdekel, a nyáron gyere el egy-két motoros találkozóra ahol nem pár száz hanem több ezer ember tombol a " divatbólkiment" bandák előtt!

 

Ezzel gyakorlatilag ugyanazt mondtad amit én. Te is a régi bandákról beszélsz. Én is pontosan erről írtam: nincsen utánpótlás. Persze biztosan jó lehet csápolni a huszadik jubileumukat ünneplő zenekaroknak, nekem ezzel tényleg nincs is semmi bajom. De azért ez nem ugyanaz, ami akkoriban volt. Én azért már tudatomnál voltam a '80-as években is, és emlékszem, hogy akkoriban még hogy pezsgett a zenei élet. Ahhoz képest ami ma van, az túró, motorostalálkozó ide vagy oda. Tudomásul kell venni, hogy ez ma már rétegműfaj Magyarországon. Nem csak a rockzenére gondolok, hanem úgy ahogy van a könnyűzenei életre.

Előzmény: setenke (627)
setenke Creative Commons License 2007.02.01 0 0 627

Bírom ezt a szöveget: "a régiek kimennek a divatból"

Azért mert nem lehet őket látni a VIVA tv-ben vagy mert a Fábry nem hívja meg őket a show-ja végére? Mert Magyarországon ez számít (sajnos) divatnak. :)

Egyébként nem csak a 14-20 év közti korosztály hallgat rockzenét!

"közönség már elfordult az előadóktól"?
Ha érdekel, a nyáron gyere el egy-két motoros találkozóra ahol nem pár száz hanem több ezer ember tombol a " divatbólkiment" bandák előtt!
És akkor még nem említettem a határon túli magyar barátaimat.

Előzmény: Törölt nick (625)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.01 0 0 626
Illetve jönnének, ha kapnának megjelenési lehetőséget...
Előzmény: Törölt nick (625)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.01 0 0 625

ezzel akarják úgymond az előadók ellen fordítani a közönséget.

A közönség már elfordult az előadóktól... A régiek kimennek a divatból, újak viszont nem jönnek helyettük.

Előzmény: setenke (624)
setenke Creative Commons License 2007.02.01 0 0 624

Azért ne kapj agyvérzést! :)

Tulajdonképpen még mindig a cikkre reagálva mondtam ezt mert valahogy úgy éreztem ezzel akarják úgymond az előadók ellen fordítani a közönséget.

Előzmény: Törölt nick (623)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.01 0 0 623

És most őszintén, ki a túrót érdekel??????

 

Engedd meg, hogy ezt mondenki sajátmaga döntse el.

 

Én és a hozzám hasonlók leszarják

 

Jó. Egészségetekre. Én viszont kíváncsi voltam, hogy jól emlékeztem-e.

Előzmény: setenke (622)
setenke Creative Commons License 2007.02.01 0 0 622

És most őszintén, ki a túrót érdekel??????
Én és a hozzám hasonlók leszarják mit csinál szabadidejében, vagy egyébként.
Mi egész egyszerűen a zenéjükért szeretjük őket!

Előzmény: Törölt nick (619)
kozakz Creative Commons License 2007.01.31 0 0 621
ja és van egy eladó 2 napos jegyem az arénás bulira. álló jegy. ár alatt elvihető :)

kozakz Creative Commons License 2007.01.31 0 0 620
lehet, már nem tudom . rég volt, és nincs felvételem :)

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.31 0 0 619

Hobo is összeáltt Billel egy kis lovéért a Fidesz kampányban 94-ben.

 

Ez biztos hogy '94-ben volt? Nem '90-ben? Úgy tudom, később már az SZDSZ-hez húzott... '92-ben vagy '93-ban például a Demokratikus Charta tüntetésén (ami ugye nem éppen Fideszes rendezvény volt) elénekelte a Ki vagyok én-t...

Előzmény: kozakz (618)
kozakz Creative Commons License 2007.01.31 0 0 618
Sebők a magyar zene örök fikázója szerintem. Egyébként a cikkének az egész okfejtése csak arról szól, hogy minden régi zenész valahova csapodott és igazából szembe köphetné magát a tükörben. Ami mondjuk valamennyire igaz, csak azt nem értem ebből Hobo és Freinreisz miért lóg szerinte ki? Az azt beszéli már az egész város az nem nagyobb ciki mint amit a Ricse csinált 87-től? Hobo is összeáltt Billel egy kis lovéért a Fidesz kampányban 94-ben. Az nem volt baj?

setenke Creative Commons License 2007.01.31 0 0 617

Őszintén szólva ez az ember egy fasz. Olyan dolgokról ír amiről halvány gőze nincs.
Hogy miért mennek el az emberek erre vagy az ilyen koncertekre?
Baromi egyszerű: Azért mert szeretik ezt a zenét. Ennyi.
Meghogy kimentek a divatból????? :)
Attól, hogy ő nem tud róla (mert ugye a média nem ezekről szól) még vannak rajongók (nem kevés) akik folyamatosan rock-koncertekre járnak, köztük én is már kb 15 éve.

Ez az cikk is a tipikus nemértekhozzádecsinálom mentalitást példázza.

Előzmény: Törölt nick (607)
exon_rock Creative Commons License 2007.01.30 0 0 616

Talán tényleg ez lehett az ok. A cikk amúgy eléggé semmit mondónak tünt nekem.

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 615

Állítása szerint Hobot is megkereste, de ő köszönve a megtiszteltetést, nem óhajtott kommentálni.

 

Nem csodálom. Ilyenkor, amikor az ember megpróbál jófej peace ember lenni, és felülemelkedve korábbi és jelenlegi nézeteltéréseken részt vesz a nagy közös akcióban, jönnek a fanyalgók, hogy ugyanmá mé süllyedsz le hozzájuk. Ha meg nem süllyed le hozzájuk, akkor azt vágják a fejéhez, hogy öntelt hólyag, aki mindenkinél többnek tartja magát.

Előzmény: Törölt nick (613)
imray Creative Commons License 2007.01.30 0 0 614
Ja igen. Igazából egy hosszú hozzászólást írtam, és az egésznek az lett volna a mondanivalója, hogy a beírogatások/mondva csinált köcsögösködések ellenére is megpróbálok mindenkit szeretni. De aztán töröltem, és csak az utolsó mondat maradt meg.
Előzmény: Törölt nick (595)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.29 0 0 612
Vadászat? Az meg micsoda? Tényleg van ilyen könyv?
Előzmény: Törölt nick (611)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.29 0 0 609
Ez pozitívum vagy negatívum?
Előzmény: supertzar (608)
supertzar Creative Commons License 2007.01.29 0 0 608
Született liberális...
Előzmény: Törölt nick (607)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.29 0 0 607
HTWWW Creative Commons License 2007.01.26 0 0 606
Azthiszem ez lesz a következő könyv amit megveszek!
Előzmény: pudingman (605)
pudingman Creative Commons License 2007.01.26 0 0 605

Ha már az emberi gusztustalanságnál tartunk, Pataky szerintem sokkal visszataszítóbb.

Nem akarom öt védeni, aljas egy alak, de áruló nem volt.

 

Arról, hogy az árulót nem kell sajnálni  47

 

Az emberi perben, amikor csak lehet, felmentö ítéletet hozni. Csak akkor nem, ha a vádlottat lassan és hidegen kitervelt árulás bünében találod bünösnek. A gyilkosnak is hamarább bocsátani meg, mint az árulónak. A gyilkos legtöbbször indulatban cselekszik, s egész sorsával fizet érette. A gyilkos és az áldozat legtöbbször kötve vannak egymáshoz, valamilyen mély és érthetetlen törvény szerint. A gyilkos legtöbbször bitóra megy.De az áruló kezed szorongatja, az áruló szemedbe néz, terveid faggatja, veled sóhajt, nyög, fogadkozik. Az árulónak ne bocsáss meg soha. Az árulónak ne irgalmazz. Aki egyszer elárult - férfi vagy nö, mindegy -, annak számára nincs többé vizsga, mentség, feloldozás. Számüzzed életedböl. Részvét nélkül nézzed sorsát. Közösségben és magánéletben ö az utolsó ember, nincs mentség számára.

                                                                           Márai: Füveskönyv        

 

Előzmény: Törölt nick (598)
exon_rock Creative Commons License 2007.01.26 0 0 604

Persze hogy nem, de van akinek még több kell, bármilyen áron. Lehet, hogy PA is ilyen. De végülis még az is lehetséges - és ezzel nemmentegetni akarom P.A.-t! - hogy egyszerűen jött egy felkérés amit elfogadtak, lejátszották, kifizették - ennyi. Az éppen adott oldal mellé kiállás teljes melszélességgel meg a sóbiznisz része nekik.

 

A következő példával természetesen nem szeretném egy zenei szintre rakni magunkat a "sztárokkal", de nekünk is volt már olyan bulink, ahol baromira nem volt kedvünk játszani - de fizettek (persze nagyságrendekkel kevesebbet, mint egy pártrendezvényen a sztároknak) és igy lejátszottuk a műsort. Hehe.. az is igaz, hogy utána nem kérdezett minket újságíró, hogy kommentáljuk az adott rendezvényt :)

Előzmény: Törölt nick (601)
Zizi6785 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 603

A szervezők biztos vért pisáltak, mire megszervezték melyik napon ki lép fel. Vagy csak a zsebükbe nyúltak.

 

Sajnos nagy öregjeink már csak ilyenek, kell nekik a zsé. De kinek nem? Végül is megértem őket, és a második napra el is mennék, hogy támogassam őket, de sajnos nem tudom megoldani.

Markov Creative Commons License 2007.01.26 0 0 602

"...Vikidál... hangja szerintem még mindig remek..."

Sajnos azt kell mondanom: ne legyél olyan biztos benne! Fél éve elcsíptem egy musicalbeli szereplését - szinte én szégyelltem magam helyette, hogy mivé lett az egykori rock-bálvány. A hangja (legalábbis aznap) csapnivaló volt.

A korábbi dolgait azóta is szívesen hallgatom, az 1. szólólemeze is kitűnő volt - a zenén kívüli tevékenysége más tészta, amit bizony nehéz megemészteni.

Előzmény: Törölt nick (598)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.26 0 0 601

Nem hiszem, hogy Pataky enélkül éhen halt volna...

Előzmény: exon_rock (600)
exon_rock Creative Commons License 2007.01.26 0 0 600

Hát van az a pénz...

Ahogy innen-onnan hallottam a pártrendezvényes fellépések igen komoly pénzt hoznak a konyhára.

Előzmény: Törölt nick (598)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.26 0 0 599

Hétfőn lesz on-line változat, akkor majd beszúrom a cikket, de Sebőknek nem csak a besúgással van baja, hanem az utóbbi 10-15 év zenei teljesítményeivel és immorális ügyleteivel is. Ebben a körben említi az Eddát, a Korált és a Karthágót.

Előzmény: Törölt nick (598)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.26 0 0 598

Például én. Nekem Vikidállal semmi bajom művészi szempontból. A besúgás meg a Himnusz az egy dolog, de a hangja szerintem még mindig remek, ellentétben Varga Miklóssal. Ha már az emberi gusztustalanságnál tartunk, Pataky szerintem sokkal visszataszítóbb. '94-ben még Torgyánnak kampányolt, '98-ban már az MSZP-nek, megjegyezve, hogy az ember szíve baloldalon dobog, 2002-ben meg már... szóval, tudjuk a folytatást. És amikor egy riporter megkérdezte tőle, hogy ezt mégis hogy képzeli, ő felháborodva reagált, hogy miért báncsák őt, ő nem változtatgatja a véleményét évről évre mint egyesek, az MSZP kampányrendezvényén is csak a pénz miatt vett részt. Na bazmeg.

De Vikidált megnézném Hobóval, már csak azért is, mert kíváncsi vagyok, hogy Hobó hogyan viszonyulna hozzá, ha mondjuk a színpad lejárójánál összefutnának. Mert azt tudom, hogy pár éve Schuszter Lórival nem volt hajlandó egy színpadra lépni, hogy ennek mi az oka, azt nem tudom.

Előzmény: Törölt nick (596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!