A töketlenségnek (ami tényleges) szerintem több oka van. Az egyik: Henry valamiért úgy döntött, hogy neki kell az EB gólkirályának is lennie az angol bajnokság után, és gyakorlatilag nem passzol (horvátok ellen egyszer Wiltordnak, de ennyi). A két csatár szinte nem kommunikál, pedig az annak idején a Monacóban nagyon ment nekik. A második: A valaha volt legeltaláltabb francia felálláshoz képest hiányzik Djorkaeff - az a fajta hátravont középcsatár, aki irányít is, de kapura is megy. Vieira tud passzolni, de nem mindig és nem feltétlenül úgy. A második irányítót játszhatná Carriere, de ugye... - így viszont ZIdane-on ketten lógnak mindig. Hátul némileg elöregedés tapasztalható, de ezt már tárgyaltuk. Csatárok kicsit lefáradtak. A legfontosabb ok: a többiek már nagyon készülnek rájuk, és mindenekelőtt a tempójukra. Tehát amikor valaki beindul, lerúgják: Pires a horvátok ellen bejött, alázott, de amint elindult volna, megrúgták. Ebből lesz sok pontrúgás - felállt, 10 emberes védelem ellen meg nem könnyű... Ebben a helyzetben akkor játszhatnának szabadon, ha vezetnének és a másik csapat támadna, de ez eddig nem állt elő, mivel a horvátok hátrányban sem akartak igazán támadni (a semmiből egyenlítettek, aztán felszívták magukat), angolok ellen meg ugye nem volt ebből több 10 másodpercnél. De normális esetben a svájciakat begyűrik, és aztán lehet nézegetni, hogy akkor most görög vagy spanyol.
Köszönjük a közreműködést, kedves thorsten, sipirc, sírj a párnádba, de ne feketézz.
A kedves franciafutballszeretők (valahova rakjatok egy kötőjelet, nekem van is egy tippem :) pedig azon gondolkozzanak el, miért ilyen impotens a játék, mert az. Két meccs, két mákkal hozott meccs (haggyjuk a Ricsi-féle mentális erőt, ja, Isten keze mentálisan segített), a rúgott négy gól hogyan is esett?: egy mesteri szabadrúgás, egy tizenegyes, egy öngól, egy szabálytalan gól. Nem túl fényes. Ilyen játékkal jól kiestek, ami nem feltétlenül baj :)
elég jól tudok franciául, hidd el hogy csak elgépeltem
azért emelem őt ki, mert kevés ilyen alattomos rúgdosódot láttam. azt nem tagadom hogy hasznos focista, meg azt se hogy zidane jó, de mindkettő alattomos szar (zidane hamburi játékost arcbafejelte, meg a jellegzetes taposásai)
Vieira sportszerűtlenségét meg nem kell ecsetelni, nézz meg egy statisztikát seggfej...
mútkori francia-ukrán meccsen az ukrán gyerek elvitte előle a labdát a szöglezászlónál (az ukránok térfelén), ez a csimpánz meg egyszerűen összerúgta a bokáját..mert nem bírta elviselni hoyg elvitték mellette....
Nem kell idejönni mocskolódni, van másik topic is arra. Ha nem szereted a csapatot kultúráltabban is kifejezheted, hogy milyen mázlista "afrikai" csapat, aki azért valahogy Vb-t, EB-t és Konföderációs kupát nyert.
Ha korrekten leírjátok a véleményetek akkor lehet vitázni emberhez méltóan, de ezekre:
"9 nigger, meg egy arab"
"jó, van aki a románoknak is drukkolna"
"menny a deszály félékkel vissza afrikába"
"mocsok mázlista geci békazabálók"
"nem pedig faszom tudja szenegáli meg ghánai favágó makimajom."
"egy félvér,aki mindenben az országhoz köthető, vagy 10 a gyarmatokról összeszedett kulturálatlan, durva alattomos csimpánz (Viera pl, a legpatkányabb focista akit valaha a föld a hátán hordott)"
egy félvér,aki mindenben az országhoz köthető, vagy 10 a gyarmatokról összeszedett kulturálatlan, durva alattomos csimpánz (Viera pl, a legpatkányabb focista akit valaha a föld a hátán hordott)
Miért nem Thuram játszott a jobbszélen? A felfutásai veszélyesebbek, mint Gallasé, ráadásul utóbbi középen évek óta együtt játszik a Chelsea-ben Desailly papával, akit valóban a ghánai U 50-be kellene áthelyezni.
Rendben lesz ez, de ha a kezdőcsapat még eccer Pires nélkül áll fel, Párizsba érve megrugdosom Santinit. Desaillyt nyugdíjazni, a két csatárt váltogatni (2000-ben ugyanannyit játszott e kettő és Anelka). A csapatot meg jó alaposan megújítani: örexenek kicsit a fiúk, ennyit Thuram egész 98-2000 alatt nem hibázott mint most két meccs alatt.
Szvsz aki Franciaországban született és nőtt fel és persze franciának mondja magát, az francia. Ebben a csapatban azért sokakra csak az igaz, hogy franciának mondják magukat. Többeknek talán az Afrika Kupán illene játszani. De már mindegy. Itt vannak nekünk hála Istennek! Számomra az ocsmány, nagyképű, balerina futballjuk, és az eddigi négy szebbnél szebb góljuk garancia a buktára.
Trianon egy nemzeti tragédia, de ehhez semmi köze.
Az angol szurkolótábor ugye két okból bonthat le egy várost: ha nyernek és ha vesztenek. Most - mivel nagyon megijesztették őket a szervezők, hogy hazaküldik a csapatot - csak otthon randalíroztak súlyosan. Mindegy. Ha meg a játékosok daloltak, azzal mi a baja? Franciáéknál ha a gimiben meccset nyer az ember a másik osztály ellen, akkor is elénekli az "on a gagné" kezdetű és végű, bonyolult mondanivalójú, cizellált dalocskát (viszont Marseillaise-t szinte egy se énekel, de nem mert nem lennének franciák, hanem mert manapság egy csomó fiatal nem énekli - na az tényleg egy véres, tahó dalocska).
Lampardot annyiban értem, hogy ha valaki egy kick and run nemzet legpengésebb játékosa, de az edző terve romboló középpályásnak teszi be, a végére frusztrált lesz, főleg ha vesztenek. A gólján kívül csak és kizárólag aprított, és a Cselszki nem ezért fizeti olyan irgalmatlanul meg. Egyelőre ne bosszút álljon, hanem darálják be a svájciakat, a horvátokat és utána az A csoport élén végző spanyolokat, és utána lehet körülnézni.
Egyébként Lizu megöregedett, kicsit Thuram is. Remélem, a második meccs megnyerésével már meglesz a továbbjutó hely, és akkor be lehet rakni egy csapat új embert: Rothen, Govou és társai. Lassan ők jönnek, ez a csapat alig változik 6 éve... de ettől még mindig szeressük őket.
Oroszoknak, nemeteknek, olaszoknak alapbol nem, franciakat utalni kell Trianon miatt ... ez a "trendi" most .
A svedek kivertek minket a selejtzon , lettek szinten . A balkani csapatoknak nem divat drukkolni, emiatt a gorogok is nagyjabol kisenek .
Anglianak , Spanyolorszagnak , Hollandianak drukkolni mostanaban divat , viszont a cseheknek, svajciaknak danoknak nem szokas .
Marad Portugalia , de nekik ne drukkolj, mert botranyosan szar, elvezhetetlen focit jatszottak, taktika nulla ,eronlet , meg technika igen, de az sem kiemelkedoen .
En szemely szerint szarok az osszes demagogra, es az elmult 22 ev utan most is Deutchland uber alles mottoval kezdem el nezni a tornat, bar a Voller csapat igen fos mostanaban . Drukkolok a franciaknak, es az olasozknak is ...