A házirend pont annyit ér, mint amennyit betartanak belőle.
Nálunk szerintem semmit sem fog.
Ezekhez a dolgokhoz nem házirend kell, hanem némi intelligencia.Aminek jópár lakótársunk híjján van....
Most pár perce (szerintem) a közvetlen szomszédom fúr(t) valamit...
A fúrás-faragásra szerintem hétköznap reggel 8-tól este 6-7-ig, illetve szombaton délelőtt bőven elég az idő. Nekem speciel kurvára elegem van abból,hogy minden ünnep/pihenőnapon fúrnak, zajonganak. Unom azt is,hogy van olyan lakótárs,aki csak hétvégén ér rá. Hát nekem meg csak hétvégén van pihenőidőm! Az nem zavar,ha valaki szombaton dologozik, de ,hogy mindkét nap, az már sok.
És leszarom azt is, akinek csak este van ideje fúrni. Vegyen ki szabit akkor, vagy csináljon amit akar, de nem hiszem,hogy este 8 után nekem jópofit kellene vágnom, ha valaki a betont fúr, mert neki csak akkor van ideje.
Ezeket a sorokat is csak hosszas önmoderáció után írtam le :-)
Én eddig még nem írtam a zajokkal kapcsolatban. A házirenddel kapcsolatban is csak annyit, hogy még mindig nincs... De szívesen elmondom a véleményemet.
Én úgy gondolom, az lenne a korrekt, ha napközbenre korlátozná mindenki a fúrásos-faragásos zajongásait, mindegy, hogy az a hét melyik napjára esik. Bár itt - amelyik társasházban még jelenleg lakunk - úgy szól a házirend, hogy vasárnap egyáltalán nem lehet zajongani.
Kicsit talán elveszthettem a fonalat, de ki üzemeltet asztalosműhelyt a konyhájában??
S hogy még mindig nincs SZMSZ-ünk és házirendünk, arra azt mondom, hogy ne kapjon addig "fizetést" (vagy ne annyit) a közös képviselő a házunktól, hiszen nem teljesíti, amivel meg lett bízva.
Fúrás faragástól kialvatlan lakótársak. eszembe jutott 1 lehetséges megoldás:
Lehet, hogy az egész csak CD-ről megy. Ha elmennénk hozzá jószomszédi bemutatkozásra, megtalálnánk a CD-jét és kicserélnénk a Stíle nachtra, akkor megoldódna a probléma.
Ez csak poén. Én még reménykedem benne, hogy csak a konyhabútorát csavarozgatja össze lécenként.
Elézésed kérem, a héten kétszer elfelejtettem elkapni. De már augusztus óta itt lakok, és előtte nem volt ilyen egyszer sem. Ezután sem teszem. De benne lennék egy hangtompító/lengéscsillapító beruházás fianszírozásában. Nagyon technikás játékosnak kell lennie az embernak, ha tele van a keze csomaggal.
Ötleted jó, de szeritem ebben a formájában túlzás lenne, ha beleírnánk a házirendbe, hogy hétvégén és ünnepnapon egyáltalán nem lehet fúrni-faragni. Ez azt jelentené, hogy mindenik, aki nem akar az új könyvespolca miatt szabadságot kivenni, hétközben este 9 kor is bátran fúr és megmondja, hogy ez azért van, mert sem a szombat 10-16 óra sem a vasárnap 15-19 óra erre nem engedélyzett. Ha egy ilyen mondat beleese a házirendbe én is így tennék. Szeritem valami kompromisszumot kellene kötni. Igazság szerint egy mosógép vagy egy ócska porszívó is elérhet hasonló hanghatást mégsem írod bele a házirendbe azokak a mosógépekenek a márkáját (és vételárát) amivel az új szomszéd már beköltözhet.
A kedves lakótárs érzésem szerint a hálószobám felett vagy a szomszédom konyhája felett teszi, amit tesz. Majdnem minden hétvégén, sokszor már nyolc előtt. DE EZ CSAK ANNYIT JELENT, HOGY EGY EMBER VISSZAÉL A NORMÁKKAL. Nem jelenti azt, hogy a többiek lehetőségeit is ésszerűtlenül korlátozni kellene. Ha eddig tojt a szabályokra, ezután is tojni fog. Ha a házirend alapján 10 előtt nem fúrhat ugyanúgy perelhetjük, mint ha egyáltalán nem fúrhatna. Ha viszont senki sem fúrhat hétvégén, majd visszavág azzal, hogy a múlt hétvégén rajta kívül még ketten fúrtak 20-20 percig.
Vélemény? Rugalmas vagyok.
Esetleg van ötlet arra, hogy hogyan tudánk beleíri a házirendbe, hogy mik a konyhában üzemeltetett asztalosműhely ismérvei, és hány szomszéd beleegyező nyiltakozata szükséges az üzemeltetéséhez....?
Én már felhívtam - majdnem rögtön hogy megkaptuk a közös képviselő papírját - a hitelesítő céget, és kaptam is időpontot. Szombatra. A problémám nekem is az volt hogy vagy munka után jönnek vagy szabadságot kell kivennem. De mondta a hölgy akivel beszéltem, hogy szombaton is dolgoznak. Viszont azt ajánlom, hogy aki még nem hívta fel őket sürgősen tegye meg, mert november végén, december elején már csak január 5-re volt szabad időpontjuk. Elmondta a hölgy, hogy azok akik kijönnek majd, hozzák magukkal a szerződést és a hitelesítés után ez a cég intézi tovább a dolgokat a vízműveknél. Megkérdeztem mikor várható az első vízszámla, ha januárban hitelesítenek. Erre azt a választ kaptam, hogy nagy valószínűséggel leghamarabb márciusban valamikor. Úgyhogy lehet félretenni emberek a vízszámlára, mert az "szépösszeg" lesz!
Nekem csak egy kérdésem lenne...... a vízóra hitelesítést már megcsináltátok?engem nagyon aggaszt a dolog mert azt hittem hogy hitelesítet órákat fogunk átvenni...így újabb szabadnapot kell majd kivennem..de ha ez kell hát legyen.....
A házirendet támogatom de azért azt ne felejtsük el hoyg nem mindenki tud hétköznap bármit is csinálni....én pl hétköznap reggeltől estig dolgozom, így mikor van időm bármit is csinálni: hétvégén.....úgy hogy az hogy hétvégén ne lehesen fúrni fargni az felejtős....kompromisszumként fel kell állítani, hogy reggel 9 v 10 és este 7 után nem lehet furni faragni.....ezen szabály megsértése bizonyítottság esetén 2000 forint befizetését vonja maga után:) mondjuk:) az már más kérdés hogy bizonyítod és hogy hajtod be:)
egyébként ez tényleg nem szabály kérdése hanem mint ahogy azt többenmondták inteligencia........
ja megkaptam az első áram számlámat, így most már csak a víz, meg a fűtés van hátra:)
Én egy másik lakóparkban lakom, és új közösképviselőt keresünk.A mostani közös képviselő szinte csak lekönyveli a befizetéseket és mást nem nagyon csinál, ezért váltani szeretnénk. A közös területek garanciális javításait sem intézi. Mi a véleményetek a közösképviselőtökről? Megbízható? Fejlődik a Lakóparkotok vagy sokat kell várni mindenre?
Gondnokunk van, vele meg is vagyunk elégedve.
Ha meg vagytok vele elégedve, légyszi irjátok meg az elérhetőségét.
A vizeléses illetve "paraszt lakótárs" véleményetekkel teljesen egyetértek. Talán a kerti kutyás vizelés dolgot meg lehetne oldani, ha a házirendbe ezt is bevetetnénk - de ehhez az kellene, hogy az is elkészüljön...
A közös költség fizetését pedig szerintem a közös képviselőnek kellene kivernie a kedves lakótársakból. Mert ha nem lépnek, akkor hihetetlenül elfajulhat a dolog.
Más: baromira örültünk mi is, amikor ismét lett fűtés, de Benneteket nem zavar hogy iszonyú hangja van a kazánnak? Tudom, hogy a kazánoknak van alapzaja, de mi a másodikon lakunk, eddig simán tudtunk aludni, de megmondom őszintén most már egyre nehezebben tudok elaludni a zúgástól...
Engem felettéb zavar az, hogy van olyan "lakótárs" aki a kutyáját a kerbe viszi vizelni. Nem tudom más, gyerekes lakótárs hogy van ezzel, de én nem feltétlenül szeretném a gyerekemet olyan helyre engedni játszani, ahol más kutyája wc-re jár.
Van valakinek infója víz és fűtés költség terén? Mikor kapunk róla számlát? És ha jövő évben, akkor vajon az ezévi fogyasztásunkat is a 2008-as "emelt" összegekkel számlázzák ki és futhatjuk a köröket, hogy de nekünk ez a 2007. évi fogyasztásunk és "lécci-lécci" eszerint számlázzanak?
Benneteket nem szokott zavarni, hogy a a folyosón többen úgy trappolnak végig, mint egy lovas hadsereg? Ez különösen este zavaró, amikor már aludni szeretnék, de emiatt nem tudok. Ez gondolom hangszigetelés probléma, mert ennyire nem szabadna hallatszódnia.
Ha jól rémlik a fűtés a Vitális xxx emberhez tartozik, de ő a pénzére vár, engem a Petneházy 70-72 Kft-hez irányítottak anno, de nem emlékszem sem az ember nevére sem a számára!
Őket kellene megpróbálni elérni, de persze az Adex felé is el lehet indulni, bár nem tudom éppen milyen a viszonya a házzal velük!
Teljesen igazad van abban,hogy a legfőbb probléma az,hogy nem fizetik ki a kedves lakótásak a közös költséget. Ha esetleg nem lenne náluk kicsit fűtés, talán az motiválná őket cseppet.
Mert előbb-utóbb, ha nem fizetjük a számlákat, akkor valamelyik közmű majd bemondja az unalmast és nézhetünk ki a fejünkből,hogy pl miért nincs áram.
Nincs házirendünk : ez tényleg baj. De : vannak olyan -mondjuk ki- paraszt lakótársaink, akik az együttélés minimális szabályait sem képesek betartani. Azoknak nem házirendre lenne szükségük (mert valószínűleg arra is tojnának magasról), hanem kicsivel több intelligenciára vagy két nagy pofonra, amikor reggel 7kor fúrnak ünnepnapon.
Sziasztok! Nem szeretnék senkit megbántani! De véleményem szerint nem azokat kellene piszkálni, akik 6 Ft-tal csökkentették a négyzetméterenkénti közös költséget. Mert ez házszinten havonta 20-30.000 Ft-os összeg "csak". Ha tudnátok-tudnánk pontosan, hányan nem fizetik egyáltalán a közös költséget, akkor ez nem is lenne téma. Ugyanis pl. ha csak 10 lakásra nem lenne kifizetve, átlagos (50 m2-es) lakásmérettel ez utóbbi összeg 500.000 Ft körüli lenne. De nem csak 10 ember nem fizeti... Tehát az utóbbi okból eredő hiány milliós nagyságrendű. Én úgy gondolom, ez sokkal nagyobb baj.
Józsi pedig még ha tényleg rendesen is végzi a munkáját, az Adex kritikán aluli cég. Röviden: szabálytalanul vezette le a közgyűlést, nem tartja, amiket ígér, és SZMSZ-ünk és Házirendünk sincs. Zs
Ha belefogsz abba, amit az előbb említettél, akkor lépjünk mindenféleképpen kapcsolatba! Szeretnék segíteni - nem vagyok jogász, ilyen ismerőseim sincsenek, de szerintem ez fontos lenne.
Még vmi: nem tudjátok, hogy ki az az idióta, aki karácsonykor is fúr? (Ennyire nem lehet önző senki. Így leszarni mindenkit! Bár ezt már szemétügyileg korábban is tapasztalhattuk...)
Elvileg a házirend anno bele akartuk tettetni, hogy se a hétvégéken se ünnepnapokon ne lehessen fúrni, nem? Erről tudtok vmit?
Sajna én sem tartozom már a danubiusnak, és kb én is azokat az infókat kaptam mint az előttem szóló. Viszont én már el is küldtem egy ügyvédi felszólítást. De mivel nem fogalmaztuk bele h ha nem fizetnek x napon belül akkor felszámolási eljárást indítunk, ezért le sem t..ák a fejem.... Szal csapó kettő még egyszer nekifutok a dolognak ezzel a két szócskával együtt.
Aztán ha így sem működik, akkor lehet h ebben a kérdésben is közösen kellene talán valamit indítványozni, hátha úgy történik valami.....
az enyémtől nem akarok eltekinteni, mert az jár nekem.
Erre az esetre is van javaslatod?
Van javaslatom, amit még a Danubius gazdasági vezetője javasolt nekem, arra az esetre ha készpénzben szeretnénk viszont látni a kötbért. Ügyvédi felszólítás. Én az ő szavaiból úgy vettem ki, hogy már ezzel célba lehet érni náluk és nem kell pereskedni velük. Hangsúlyozta, hogy ő is csak alkalmazott és azt teszi amit mondanak neki (én el is hiszem neki, hogy nem ő ennek az egész cirkusznak az okozója). Szóval szerintem először ezzel próbálkozzon mindenki és ne rögtön perrel. Én is írtam egy ilyen felszólítást és mivel munkámból kifolyólag ismerek jópár jogászt, aláírattam eggyel. Hála az égnek sikerült megegyeznünk mielőtt még el kellett volna küldenem.
Bár ha a hozzászólásodat jól értem, Te most épp valami ilyesmi kezdményezést szeretnél elindítani.
Jól értetted. Jövő évben a garanciális hibák kijavíttatása nálunk a cél. Idén már nem akartam belevágni, mert nem lesz könnyű menet valószínűleg és most nem volt annyi időm foglalkozni vele az évvégi munkában.
Nálunk elég nagyfokú a salétromosodás, így mindenképp végére fogok járni a dolognak.
Még egy fontos dolog amit elfelejtettem: Józsi előtt le a kalappal. Egy ritka rendes ember, aki szerintem tényleg szívén viseli, hogy a Házunkkal mi történik. Szerintem nagyon-nagyon jó munkát végez.