Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.02 0 0 3831
Tény. Ha tippelnem kell, szerintem nagymamám még 10 év múlva is csak azt várja majd, hogy végre meghaljon. (Bocsi, gázul hangzik de már vagy 10 éve folyton ez a téma... iszony idegesítő ha valaki akivel eleve nem találkozik sokszor az ember mindig ezzel próbál érzelmileg zsarolni). Egyébként meg a családom mindkét oldalról extra masszív és agyoncsaphatatlan.
Előzmény: Cseresznye (3827)
jverocska Creative Commons License 2009.10.01 0 0 3830
Nagyon sajnálom! Példa értékű ahogyan küzdött. Sajnálom, hogy neki nem sikerült, és hiszem, hogy nekünk sikerülni fog.
Előzmény: Cseresznye (3829)
Cseresznye Creative Commons License 2009.10.01 0 0 3829
Sevice sajnos már nincs köztünk. Ha jól emlékszem, három éve annak, hogy meghalt...
Ő tényleg elmondhatta magáról, hogy mindent megtett, jóval túl is élte azt, amit az orvosok jósoltak neki, de sajnos meggyógyulnia nem sikerült.
:-((
Előzmény: jverocska (3826)
Cseresznye Creative Commons License 2009.10.01 0 0 3828
Hurrá! Előre is boldog szülinapot!
Előzmény: Törölt nick (3825)
Cseresznye Creative Commons License 2009.10.01 0 0 3827
Az idős kor "előnye" (sőt, ebben az esetben valódi előnye) az, hogy lassabban terjednek a rosszindulatú dolgok is a testben.
Előzmény: Törölt nick (3824)
jverocska Creative Commons License 2009.09.28 0 0 3826

Megkérdezhetem, hogy mi van Sevice-vel? Most olvasgattam az ő történetetét a hozzászólásait. Hihetetlen mennyi energiája, hite van, (volt). Nagyon tanulságos nekem ahogyan a betegségről ír. Ha nem akarod ide írni akkor írj az emil címemre.

Előzmény: Törölt nick (3825)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.18 0 0 3825

Na, ma lefutott egy újabb kontroll, G. vérképe tökéletes, a CT szintúgy.

 

Október 6-án lesz az 5. szülinapja :))))) (15-én meg a 34. de a kettő lényegében fedi egymást, a 29. szülinapot eleve a kórházban ünnepelte anno :) Bulizunk egy nagyot :)

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3824

Szerintem a CT-be nem menne bele, a röntgen még belefér... de majd meglátjuk mi lesz. Nem tudja mit mondott az orvos - vagyis tudja, hogy melanoma, azt is, hogy nem biztos, hogy gyógyítható de ennyi.

 

Egyébként a bőrgyógyász keresztanyám hónapokkal ezelőtt figyelmeztette, hogy ez nem mese, menjen el azonnal orvoshoz. Ő erre csak annyit mondott, hogy neki már mindegy. Tudom, hogy ez csak hiszti volt, csak most ugye kiderült, hogy baj van, utólag meg... Egyébként most teljesen más miatt műtötték (egy csúnya valami az arcán) ami teljesen jóindulatú volt, ez a melanoma egy marha pici kis folt volt az arca egyik csücskében - alig észrevehető. Na ez viszont ijesztő.

 

Jövő héten szerintem beindul a gépezet, gondolom majd az onkodermatológia fogja ide-oda küldeni.

Előzmény: bözse64 (3823)
bözse64 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3823
SZIA! igen valójában szerencsés vagyok. Én nem értem a dokikat,akkor mit csináltak 3 napig? Ilyen esetben már egy teljes körü vizsgálatokat kellett volna csinálni. Egyértelmüen neked van igazad ,teljesen mindegy,hogy az ember hány éves ember életről van szó. Ők arra tették le az orvosi esküjüket,hogy életet mentenek. Feltételezésre nem lehet egy diagnózist felállitani.Ha valójában áttét van akkor egy CT vizsgálatot,vagy MR-t kellett volna elvégezni.Ne hagyd annyiban a dolgot,követeld ki a vizsgálatokat.Az ultra hang,vagy egy röntgen nem nyujt teljes igaszságot.Ezért ne is hagyd annyiban a dolgot.
Előzmény: Törölt nick (3822)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3822

szerencséd van... sok horror-sztorit olvastam már.

 

A nagymamámnál meg most találtak egy melanómát, a doki nem sok jóval bíztat. Azt viszont egyszerűen nem értem, hogy ha amúgy is bent tartották 3 napig akkor miért nem csináltak legalább egy tüdő röntgent és UH-t, hogy lássák mi a helyzet az áttétekkel? A doki csak annyit mondott, hogy szerinte biztos, hogy vannak - megnézni viszont nem voltak képesek. Akkor miért tartották bent 3 napig? Legalább 1-2 vizsgálatot megcsinálhattak volna. OK, hogy 85 éves de azért nem kéne egy tollvonással leírni. Talán jövő héten lesz időpont az onkodermatológiára.

Előzmény: bözse64 (3821)
bözse64 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 3821
Ezt a tb támogatást,hogy érted. én ugy tudom a pet a legdrágább,de én 2 héten belül bekerültem a listába.
Előzmény: Törölt nick (3819)
the66 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 3820

Ez éedekes kérdés, nekem szinte minden alkalommal mást válaszol az orvosom erre a kérdésre, amikor meg másik orvoshoz kellett mennem, homlokegyenest más véleményen volt ugyanarról a vizsgálatról.

Pl. pet a csontban mutat pár dolgot. Az én orvosom szerint a pet nem jó csontra, ezért kért egy plusz vizsgálatot csontizotópra, a másik orvos viszont nem fogadta el az utóbbit, hanem csináltatott egy kontroll ct-t, hogy a pethez képest változott e valami. Alig három hónap alatt három vizsgálat, mindegyik kontraszt anyaggal, sugárral. Aztán pl. a májon a pet egy daganatot mutatott, kontroll uh-val három látszódott. És az utóbbit tartották valósnak. Egyszer kértem, hogy mr kontrollt csináljanak, ne kapjak annyi káros anyagot, sugarat, akkor az volt a válasz, hogy az mr lágy részekre nem jó, úgy mint tüdő, máj. Most kértem újból a csont kontrollra, most az volt a válasz, hogy az csontra nem igazán jó. Akkor mire való?

Szóval, vannak furcsaságok.   

Előzmény: Törölt nick (3819)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.10 0 0 3819
valószínűleg daganatfüggő.... (plusz valszeg TB-finanszírozástól is függ)
Előzmény: bözse64 (3817)
Cseresznye Creative Commons License 2009.09.10 0 0 3818
Én sajnos most hallok róla először.
Előzmény: ulusc (3816)
bözse64 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 3817
SZIA! én is voltam már pet ct-n. én is ugy tudtam tutira ki mutat mindent,bár van aki másra esküszik,pl az mr-re. én már magam sem tudom,melyik a biztosabb.
Előzmény: Törölt nick (3801)
ulusc Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3816

sziasztok!

 

follikularis limfomarol keresek forumot de nem talalok!

tud valaki segiteni???

 

koszomom

hope1982 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 3814
Szia 4csin!

Tegnap meglett Apukám eredménye. Hála Istennek rendben van. Annyi van csak, hogy a lépe kicsit megnagyobbodott, de az lehet, hogy azért, mert épp meg volt fázva.

Azt a zöld teát hol lehet kapni? Bármely boltban?

A férjednek mennyi időnként kell járni ellenőrzésre?

Köszi

Blanka

Előzmény: Törölt nick (3813)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.18 0 0 3813
Hát, ez egy brutál erős gyógyszer így azért vannak mellékhatásai. A férjemnél ugye a kálcium és magnéziumhiány az egyik, a fáradtság a másik. A hasfájásra lenne néhány tippem, hogy hogyan előzhetitek meg: A Gleevec előtt/után 1-2 órával ne egyen semmi magas kálciumtartalmú dolgot. Semmi kálciumos ital, semmi joghurt stb. A másik, hogy sokat egyen a gyógyszer bevételekor, a férjemnek olyankor szokott fájni a hasa ha túl keveset evett előtte (vagy ha nem evett elég szilárdat - pl. ha csak levest eszik az semmit sem ér). Ja, és ha fáj akkor igyon valami meleget (ne forrót), az nagyon jól el tudja lazítani bent a dolgokat és legtöbbször már ettől is azonnal elmúlik a hasfájás. Ödéma: igyon sok vizet (esetleg zöld teát - pl. Banchát), napi 3 liter szerintem simán mehet. A legjobb ha maga mellé vesz 1-2 üveget és azt iszogatja egész nap. (Esetleg gyógytea is bejátszhat de ott vigyázni kell nehogy méregtelenítő hatása legyen mert az kimoshatja a gyógyszert)
Előzmény: hope1982 (3812)
hope1982 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 3812
SZia 4csin!

Még egy olyan kérdésem is lenne, hogy a férjednek van/volt-e mellékhatása?

Apukámnak szemödémája alakult ki, de nem olyan vészes.

Meg mostanában fáj egy kicsit a gyomra, és hasmenése is van néha. Reméljük, hogy ez is csak mellékhatás. Olvastam a gleevec mellékhatásait, ezek is közte vannak. Reméljük, hogy nem valami kiújulás, vagy áttét!

Jó éjt!

Blanka

Előzmény: Törölt nick (3811)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3811
600-at szed, 1 év után emelték fel neki 400-ról. Elvileg azért mert kialakult egy kupac gyanús nyirokcsomó a kismedencében. Gyakorlatilag ki tudja (a nemzetközi protokoll szerint 1 év után emelni kell az adagot mert a szervezet hozzászokik és az emeléssel megelőzhető a rezisztencia). Neki helyi áttétek voltak (több száz darab!), távoli nem volt, az operációnál elvileg a látható daganatokat kivették. A maradékot meg remélhetően elintézte a Gleevec, de abbahagyni azért nem kéne mert ki tudja... (ott vannak ugye a gyanús nyirokcsomók amiken folyton dilemmáznak a dokik, hogy kivegyék-e avagy sem... de inkább nem) (ő mondjuk majdnem 3 hónapig gyógyszer nélkül volt a műtét után és utána is gyönyörű volt a CT-je, vagyis egy nyirokcsomó volt összesen ami gyanús volt úgyhogy sanszos, hogy tényleg kiszedtek mindent) Avemart szedeget hébe-hóba (na jó, éveken át minden nap szedte de mostanra besokallt én meg nem szekálom, felnőtt ember, tudja mi a tét). Mellette életmódváltás, semmi alkohol, semmi vörös hús, TK kenyerek stb. Még sportolni kéne de a picik miatt most nem sok ideje van (plusz ha így megy tovább akkor éhenhalunk így nem is futja rá sajna). Majd 2 év múlva ha visszamentem dolgozni...
Előzmény: hope1982 (3810)
hope1982 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3810
SZia 4csin!

Köszi a választ!

Azt megkérdezhetem, hogy kellett neki a gyógyszeradagot emelni? Mennyit szed most?

Ki az orvosotok?

Van/volt neki áttét?

Valamit szed a Gleevec mellett?

Bocs a sok kérdésért!

Blanka
Előzmény: Törölt nick (3809)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3809

Szia!

Igen, októberben lesz 5 éve, hogy műtötték, azóta Gleevec-et szed.

Minden rendben lesz nálatok is :)

Előzmény: hope1982 (3808)
hope1982 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 3808
Szia 4csin!

Jól emlékszem, hogy a te férjed a Gist-es?

Neki mikor is derült ki?

Apukámnak is Gist-je van, Ő ma ment Ct-re, remélem minden rendbe lesz.

Jó hétvégét!

Blanka
Előzmény: Törölt nick (3807)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.08 0 0 3807

Sziasztok!

 

Felhozom egy kicsit a topikunkat:)

 

Rólunk: Párom CT-je teljesen jó, leszámítva azt, hogy a tüdőCT láttán majdnem beájultak a dokik de amikor kiderült, hogy épp durva tüdőgyulladása van, lenyugodtak így nem kellett extra CT-re mennie. Szóval minden OK. A tüdőgyula miatt ráadásul akkor már néhány hete minden nap megivott egy-két adag propoliszt így az orvosok a vérképétől is dobtak egy hátast, mert a gyulladás ellenére is olyan jó lett mint még soha. Éljen a propolisz:)

 

Ha még nem írtam volna, azóta megszületett a második babánk aki már majdnem 5 hónapos.

 

Lassan közeledünk az 5. évhez :)

 

the66 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3802

Szia,

köszönöm a választ.

Volt már pár Pet vizsgálatom, magán is, legutóbb TB-re.  Az jelzett valamit a csontban, utána csináltak egy röntgent, az semmit nem mutatott. De rögtön akartak sugárra küldeni. Én inkább megvárok egy csontizotópot, bár én is úgy gondolom,a röntgennek mutatnia kellene. ( az egyik orvos azt találta mondani, hogy azért nem látszik röntgenen, mert az a csont nagyon vastag :)  ) 

Addig is, míg nem lesz meg a vizsgálat, csontépítőt szedek. Nagyon bízom benne, hogy nem lesz komolymert meglebegtettek egy bénulást is.     

Előzmény: Törölt nick (3800)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3801
Bocs most megint elolvastam amit irtál, akkor te már voltál PET vizsgálaton és ott láttak valamit, a PET a legmagasabb szintü vizsgálat, de a PET sem tévedhetetlen.
Egyebekben nem tudom hol van a betegséged.
Előzmény: the66 (3799)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3800
Az én ismereteim szerint 1.röntgen, ha a csontban van valami az látszik, jellemző elváltozást ad a tu. utánna izotop, általában a PET vizsgálatot TB alapon elég nehezen csinálják meg ill. egy biztosság dönt a szükségességéről, nyilván sokminden számit, pl. az illető kora nagyon fontos lehet.Egyebekben meg ott vannak még a laborvizsgálatok, ott van egy spéci a tu.marker, de ez is drága vizsgálat és csak ugy nem csinálják meg. Neked már van a PET-re időpontod?
Egyébként ha a tisztelt biztosság nem ugy itéli meg hogy a PET nagyon fontos akkor 250 e ft-t megcsinálják.
Előzmény: the66 (3799)
the66 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3799

Akkor Te biztosan tudsz válaszolni a kérdésemre :)

 

Ha a PET mutat valamit, azt tovább kell vizsgáltatni speciálisan. Ha a csontban jelez, akkor csontizotóp. Ha a csontizotóp jelez, akkor röntgen. Legalábbis eddig ilyen körforgás volt. Most jelzett a PET, röntgen semmit, maradt az izotóp, ami eldönti a kérdést. De igazából nem nagyon értem, hogyan dönt, ha máskor előbb volt, mint a röntgen? 

 

Remélem, érthető valamelyest. :)    

Előzmény: Törölt nick (3798)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3798
A mammographia csak annyira veszélyes,mint bármelyik más testrészrúől készitett rtg.felvétel, ezt én mint rtg. asszisztens állitom.Senkit ne beszélj le a mammographiától, mert ha tu.-ra van ,mire az a felszinre kerül már nem tudnak rajta segiteni.!!!Akkor senki ne menjen colonoscopiára/vastabéltükrözés/ mert az kellemetlen inkább csak akkor derüljön ki hogy vastagbélrákja van amikor már áttét van a májában és nem lehet segiteni.
Előzmény: MaciLaci68 (3769)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3797
Igen kaptam választ, köszönöm neked is!
Előzmény: tölgy (3796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!